Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2011., 23:43   #931
men4bet
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 22
config

Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
za sve one koji zele prebaciti ovaj router u ethernet mode tj. da se onaj lan4 port spoji na neki vanjski modem ili na mrezu pa da sluzi kao voip gateway ili nesto slicno, stavio sam configfile za to ali onda router radi samo u ethernet modu znaci za prebacit nazad na adsl napravite backup starog pa ga kasnije ponovo ubacite kad vam treba adsl.
postoji li negdje još ovaj configfile? - tamo gdje je bio ne može se skinuti...našao sam danas, sinoč mi se veljda spavalo
mislim da mi to nedostaje...jer mi LAN4 ne radi kao WAN i zato mi (vjerujem) ništa ne radi...
moj fw je 4.3.52.21.01,
ima li još koji način za uključiti WAN? - da li je to prebacivanje na annex a - nije, vidim danas,

našao sam ethernet file, ubacio i sve je bilo ok, prepoznao je odmah vezu za internet, IP je bio 192.168.2.1.
ugasio sam DHCP server, ruter se restartao.....i sada mu ne mogu pristupiti...ranije kada sam gasio DHCP server IP bi mu bio 192.168.1.1,
što sam onda promijenio, no sada nije ta adresa....???
stavio sam IP scanner da preskenira, i našao je nešto na 192.168.2.1., vjerovatno ruter, ali ne mogu pristupiti...........
šta mi je za činiti?

Zadnje izmijenjeno od: men4bet. 05.12.2011. u 20:43.
men4bet je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 15:39   #932
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ima šanse da se taj router bežično spoji na Thompsona TG728 ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 20:16   #933
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
@tintin
Misliš TG782 ?
Mislim da ima info negdje na Mrežama, WDS TG782 - SX763 ne radi.
Nabavi AP / Universal Repeter, npr. EW-7228APn.

@men4bet
Kad si ugasio DHCP Server (šta trebaš napraviti u tvojoj kombinaciji sa dva routera) nema mehanizma za dodjeljivanje ip adrese kompa a TCP/IP je na automatic.
Spoji komp žično na router, privremeno postavi fiksne IP adrese:
IP=192.168.2.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.2.1 i pristupit ćeš web konfigu.
Promjeni IP adresu SX - a kako si i zamislio 192.168.2.1 > 192.168.1.2 + Applay,
sad postavi: IP=192.168.1.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.2.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 20:34   #934
men4bet
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 22
Bi ja to napravio, ali ne znam na koji IP da se spojim...??? ili si mislio da se spojim na prvi ruter pa da njemu postavim fiksne IP?
inače SX mi je spojen na LAN prvog rutera, WLANod SX-a radi i mogu se spojiti preko njegovog WLAN-a na internet, a sve preko prvog rutera, izgleda da radi u ethernet konfiguraciji,
e sad, postoji li način da preko WLAN-a saznam njegov IP?
u CMD-u preko ipconfig /all ga ne vidim...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.12.2011. u 21:03. Razlog: Ne treba quote za post poviše
men4bet je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 21:20   #935
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
U principu znači da si postigao prvi cilj a to je da SX i klijenti spojeni na njega izađu na Internet.Možda je i bolje da ostaviš tako kako je sada jer neki routeri traže / zahtjevaju da WAN (nazovimo je vanjska strana) i Lan (nazovimo je unutarnja strana) budu na različitim mrežnim segmentima. U ovom slućaju 192.168.1.x i 192.168.2.x.

Ne razumiješ i ne čitaš sa razumijevanjem,
jesi li sam rekao da je ubacivanjem Ethernet konfiga router na 192.168.2.1, ako to nisi mijenjao onda je još uvijek na toj adresi.
Poviše ti je objašnjeno zašto automatske postavke mrežne ne funkcioniraju.
Također ti je objašnjeno kako ćeš pristupit web konfigu postavljanjem fiksnih adresa na Lan kartici mrežne kartice dakle žično spojen na router.
Zaboravi na wireless (bežičnu) u svrhu pristupa web konfiga jer je po defaultu to obično onemogućeno iz sigurnosnih razloga.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 22:01   #936
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@tintin
Misliš TG782 ?
Mislim da ima info negdje na Mrežama, WDS TG782 - SX763 ne radi.
Nabavi AP / Universal Repeter, npr. EW-7228APn.
ja sam svom prijatelju namjestio WDS između TG782 i SX763 (tg je glavni ruter) i sve radi ok...
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 22:32   #937
men4bet
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 22
ethernet

Prvi puta radim tako nešto, znam da je nekome tko zna teško objasniti onome tko ne zna toliko kao on...
ali uspio sam, i to iz prve, opet mogu do rutera...
sada pokušavam osposobiti internet vezu...pokazuje da imam vezu, stavio sam na dinamic IP, i piše da se testira.....i testira i nikako da završi, tako da ne mogu spremiti te postavke...spajam ga na LAN1 jer na LAN4 se ruter ne povezuje...
u čemu je stvar?

proradilo je...
Dakle...na LAN1 imam pristup ruteru, ali ne mogu spremiti vezu, tu mogu podesiti i postavke voip-a,
kada ukopčam ruter u LAN4, proradi internet veza i voip...i radi , ali nemam pristup ruteru, za podešavanja ga moram prebaciti na LAN1...
volio bih da mu mogu i na LAN4 pristupiti...može li se kako???
ali sve u svemu voip radi... i super se čuje...
jedino je problem sa fiksnom linijom, ubacio sam je da zvoni na istom telefonu sa kojeg zovem voip, ali kada sam zvao davao je signal da je linija u kvaru, poslije reseta prvog rutera radi ok

Zadnje izmijenjeno od: men4bet. 05.12.2011. u 23:36. Razlog: dopuna -- proradilo
men4bet je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2011., 11:31   #938
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
mora se spajat na lan 4.
i mislim da moraju biti drugi subneti.
stavi jedan ruter recimo na 10.10.10.1 a drugi na 192.168.1.1 i trebalo bi raditi
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 11:12   #939
AviX
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 23
Problem sa NAT-om

Router-----> 192.168.2.0 Subnet|
.............192.168.1.0/24 Subnet

Racunala iz oba subneta se mogu pingati normalno i mogu pristupiti siemensu što znači da je routing konfiguracija dobro napravljena.
Racunala iz 1.0 subneta normalno izlaze na net dok racunala iz 2.0 subneta to ne mogu.
Problem nije u postavkama gatewaya i dns-ova, nije ni u firewallu jer je iskljucen na oba routera i to me dovodi do zakljucka da siemens radi jedino automatski nat za racunala koja su u njegovom lokalnom subnetu a za ona iz subneta 2.0 nije i zbog toga nemaju izlaz na internet.

Kako nisam s linuxom i command line komandama na ti, molio bih koju dobru dusu da mi slozi ip tables naredbu kojom bi se obavilo natiranje racunala iz 2.0 subneta tako da mogu izaci na net.

Hvala unaprijed
-->
Pozdrav,

Nakon duzeg mucenja, dosao sam do zakljucka da ovaj router po defaultu radi NAT samo za lokalni subnet, no ako imate vise subneta iza routera ti klijenti nece moci na net.

U mene je ovakva situacija

Internet -> Siemens Sx763 ------> Router-----> 192.168.2.0 Subnet|
.............192.168.1.0/24 Subnet

Racunala iz oba subneta se mogu pingati normalno i mogu pristupiti siemensu što znači da je routing konfiguracija dobro napravljena.
Racunala iz 1.0 subneta normalno izlaze na net dok racunala iz 2.0 subneta to ne mogu.
Problem nije u postavkama gatewaya i dns-ova, nije ni u firewallu jer je iskljucen na oba routera i to me dovodi do zakljucka da siemens radi jedino automatski nat za racunala koja su u njegovom lokalnom subnetu a za ona iz subneta 2.0 nije i zbog toga nemaju izlaz na internet.

Kako nisam s linuxom i command line komandama na ti, molio bih koju dobru dusu da mi slozi ip tables naredbu kojom bi se obavilo natiranje racunala iz 2.0 subneta tako da mogu izaci na net.

Hvala unaprijed
AviX je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 11:28   #940
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
Netko je spominjao da je dodavao dodatni Routing iz istog razloga,
za ne falit isto treba dodat nekako u startup skriptu inaće neće radit nakon prvog gašenja ili reboota.
A jesi li probao u 2. Routeru dodati Static route ?

Po opisu zaključujem da se ne radi o jednostavnoj kućnoj mreži, razmisli o nabavi poštenog / boljeg Routera.
Možda da SX ili neki drugi u Bridge mode pa drugi diže PPPoE ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.12.2011. u 11:40. Razlog: Nadopunjeno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 11:55   #941
AviX
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Netko je spominjao da je dodavao dodatni Routing iz istog razloga,
za ne falit isto treba dodat nekako u startup skriptu inaće neće radit nakon prvog gašenja ili reboota.
A jesi li probao u 2. Routeru dodati Static route ?
Napravio sam skriptu na siemensu koja prilikom boot-anja dodaje staticke rute. To sve normalno radi jer ih vidim u routing tablici. Također u drugom routeru su uredno konfiguriranje statičke rute.

Citiraj:
Po opisu zaključujem da se ne radi o jednostavnoj kućnoj mreži, razmisli o nabavi poštenog / boljeg Routera.
Možda da SX ili neki drugi u Bridge mode pa drugi diže PPPoE ?
Dobro si pogodio, nije jednostavna kucna mreza. Ima tu subneta, servera, ip kamera, maxtv-a . Sada sam korak blize odluci o nabavci routera koji ce radit routing za internet. Siemens mi u svakom slucaju treba i radi maxtv-a. Reci mi da li se moze siemensa iz CLI-a ili web sucelja prebaciti u bridge mod (u web sucelju nisam nasao opciju) ili trebam zvati operatera da ga prebace ?
AviX je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 13:03   #942
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
Uh, ima tu "svašta nešto". Tek će bit veselo kad svugdje počnu prisiljavat na IMS (VoIp).
Koliko se sjećam ima opcija u web konfigu za prebaciti u Bridge mode za Internet, blem je šta ako im radi Remote Managment onda ti mogu vratit na staro kad im šune.

Za profi namjenu ja bi stavio neki drugi modem / router koji nema (ili je deaktiviran) Remote Managment sa duplim Bridge modom (Internet + MaxTv) a onda Internet riješio s nečim pametnijim tipa RouterBoard / MikroTik ili sl.
Za primjer TG782 se da fino urediti za opisano.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 13:32   #943
EvilWorker
Premium
Moj komp
 
EvilWorker's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Zanima me što je ovo: Ethernet konfiguracija:??
EvilWorker je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 14:01   #944
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
To je konfiguracija u kojoj se uređaj spaja i radi kao WAN Router tj. "ulaz" mu nije adsl modem nego Lan.
Primjera radi, takvu konfiguraciju se koristi na optici.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 15:04   #945
AviX
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 23
Citiraj:
Za primjer TG782 se da fino urediti za opisano.
Imam i tog Thomsona. Da li je njega jednostavno prebaciti u bridge iz sucelja ili postoje neke kerefeke ?
AviX je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 15:31   #946
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,598
Vidi koje opcije imaš na raspolaganju u web konfigu, ako ne onda CLI + edit konfiga.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 16:30   #947
zuco1989
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 8
UPNP i MAXTV

Znaci ovaj je problem, UPNP radi u configu bez max tv dok sa konfigom za maxtv ne radi.. Ja sam pokusao preraditi config gdje UPNP radi no nikako ne mogu uspostaviti max tv pa ako netko ima vise iskustva s tim bil to mogao rijesiti?
zuco1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 09:50   #948
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Da li je netko od Vas kolega stavio OpenWRT na router? navodno je vec u poodmakloj fazi i vecina funkcija radi bez problema, pa me zanima informacija iz prve ruke
http://wiki.openwrt.org/toh/gigaset/sx76x
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 11:55   #949
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
@zuco1989, taj maxtv config je bice onda zbrljan jer cim se t-com neceg uhvati to ne ispadne dobro

@alengrosevic, ja imam kod sebe i radi vec 40 dana bez restarta, samo sta je problem u openwrt sta ne rade ledice sada zbog promjena u kodu, ostalo radi adsl,switch,wlan,tipke,usb a voip isto radi samo za jedan phone port i to za npr iskon voip ili t-com ims, znam da nest ne valja sa codecima pa nece na nonoh i slicne servise za sad.
Kad budu prodarile ledice onda cu napravit razne img sa opcijama pa cu postat ovdje.

P.S. mozda bude uskoro i mogucnost stavljanja dd-wrt sa adsl.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2011., 20:25   #950
zuco1989
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 8
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
@zuco1989, taj maxtv config je bice onda zbrljan jer cim se t-com neceg uhvati to ne ispadne dobro
a ocito, nis probat cu unest postavke za maxtv na active_config..
zuco1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2011., 20:37   #951
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
postavke za maxtv se ne mogu unijet na active_config
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 00:43   #952
zuco1989
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
postavke za maxtv se ne mogu unijet na active_config

sta sigurno? ne moze se usporediti kod i prenesti neki parametri?
zuco1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 16:47   #953
men4bet
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 22
2 rutera

Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
mora se spajat na lan 4.
i mislim da moraju biti drugi subneti.
stavi jedan ruter recimo na 10.10.10.1 a drugi na 192.168.1.1 i trebalo bi raditi
ja bi prvi ostavio na 192.168.1.1 (jer ga ne mogu mijenjat), a drugi postavio na 10.10.10.1,
bude to u redu?
men4bet je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 21:48   #954
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
svejedno je.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 00:03   #955
men4bet
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 22
ne radi...
men4bet je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 21:33   #956
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
uskoro slijedi novi firmware, verzija 21.07.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 00:44   #957
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
jučer sam u ruke dobio najnoviji sx, proizveden u 10 mjesecu ove godine.
nekoliko zanimljivosti...
na uređaju više nema nikakve identifikacije gigaset/siemens -> piše samo sx763 wlan DSL i naravno ružni t-kom logo.
na samoj ploči može se dosta uočljivo prepoznati foxconn logo na usb konektoru, što je naznaka da se možda sad proizvodi u kini, ali ne mora biti.
i najnoviji firmware isto ružno izgleda, uklonili su sve siemens/gigaset logoe. meni je to nekako skroz jadno, uređaj je bez svoje firme nekako glup i nema ekskluzivitet...
u cijeloj akviziciji gigaseta od strane sagemcoma najviše je propatio software jer ga vjerojatno ne rade oni isti stručni ljudi iz siemensa nego oni ljeni iz sagemcoma...
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 11:41   #958
turbogt16v
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 1
moze mala informacija.

Zanima me dali dobijem ista na brzini internet veze ako otkljucam siemens gigaset i promjenim potrebne postavke ,hvala.
turbogt16v je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:53   #959
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
ne...
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 20:08   #960
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Pitanje... za .Delboy-a

Stavio sam OpenWRT u router koristeći metodu zamjene sekundarnog bootloadera, kao što je opisano na http://wiki.openwrt.org/toh/gigaset/sx76x?s[]=sx763

Nakon zamjene bootloader-a, iz recovery http-a nisam uspio flashati image iz trunk-a, ali mi je proradilo sa image-om s linka gdje je i bootloader: https://sx76x-openwrt-danube.googlec...condary-uboot/

Pitanje je zašto ne mogu flashati image iz trunka (http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/lantiq/)? Nakon flasha router se reboota, ali ne mogu ga naći niti na jednoj IP adresi.

Uglavnom, sad imam openwrt u svom sx763 i radi jako dobro. Problem mi predstavlja što je kernel 3.1.0, tako da ne mogu instalirati neke pakete iz trunka, koji su za kernel 3.1.4, tako da npr. memogu mountati usb disk jer je kmod-usb-storage iz trunka za kernel 3.1.4....
maymun je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na