Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.01.2008., 21:11   #31
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Drugi moment koji meni zvuči kao siguran put u probleme je da ćeš raditi i veleprodaju? U ovom trenutku u HR?
Nije sada je najbolji momenat za radit veleprodaju nema para nema robe kod nas sad je najlakše radit jer je sve avansno u večini branši,građevinski materijal,tekstil,informatika,turizam(čak plačate rezervaciju 6 mjeseci prije konzumacije usluge)

Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova

Links radi dosta svoga uvoza sam izvana i to upravo da poveća maržu, a ti ćeš raditi isto i prodavati sa par posto. Nadam se da imaš dosta kapitala

Problem ovlaštenih uvoznika. Čim te skuže da rušiš cijene ispod neke razine odmah zovu vendora. Lako se sazna di uzimaš robu, a onda ide 'tko vam je važniji', 'Slobodno izbrišite ovu narudžbu od 30k EUR jer eto netko je kupio 5 kartica i sad mene ***e' ili čisto jedna taktika koja se koristi, a jako je simpatična: vidi se koju robu si uvezao, distributer jednostavno krene nuditi tu robu ispod tvoga ulaza (to će naravno platiti dobavljač nakon tretmana 'mogu ja i druge brandove prodavati ako tako hoćete') dok tebi curi znoj zbog angažiranog kapitala.
Sretno!
Tu se pazi imaj na umu da su kinezi lažljivci i prevaranti i da se ne pridržavaju nikakvog dogovora i ugovora.Da se postupa po njihovim zakonima.Njihov zakon glasi ako si im poslao novce unaprijed robu nečeš vidjet na vrijeme.
obavezno radi sa LC po tovarnom listu potvrđenom od naše carine ili prijevoznika
Pazi se još sve kineske tvrtke imaju dozvolu za proizvodnju robe ali nemaju dozvolu za izvozit i prodavat dotićnu robu,ako ih to nisi pitao po njihovom zakonu oni ti to nisu dužni napomenut i ti češ naprimjer kupit kučišta i biče tvoji ali ih nečeš smjeti izvest iz kine i nečeš ih smjeti prodavat u kini.

Moj savjet bi ti bio da stupiš u kontakt sa Biostarom,Foxconnom ili nekim sličnim gigantima koji nisu u nas zastupljeni i probaš dobit zastupstvo
Tribaš kompanije ala foxconn koji su u ratu npr Asus i objasnit im da ih sadašnji zastupnik loše zastupa što je i istina.S kinezima nikada ne pristaj na prvu cijenu jer ispadaš neozbiljan i ona je inače 30-50% veča o njihove normalne cijene
panaso je offline  
Staro 19.01.2008., 23:38   #32
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Nije sada je najbolji momenat za radit veleprodaju nema para nema robe kod nas sad je najlakše radit jer je sve avansno u večini branši,građevinski materijal,tekstil,informatika,turizam(čak plačate rezervaciju 6 mjeseci prije konzumacije usluge)
Najbolji moment za veleprodaju?! U veleprodaji informatike avans?!
Kraj trenutnih igrača na tržištu maloprodaje samo čekaju nekog novog da malo zavuku plaćanje a dobiju robu. Da ne spomenemo što moraš ponuditi da uzimaju od tebe a ne velikih koji imaju i puno bolje cijene zbog količina.
Pitanje je koliko se ta razlika da smanjiti smanjivanjem marže.
Anyway - webshop kako tako, no veleprodaju bi samo preporučio za egzotiku kao ove cooling pizdarije i sl. na što veliki obično ne obraćaju pažnju (njima mizeran promet - kolegi ovdje može biti jako velik)

Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Tu se pazi imaj na umu da su kinezi lažljivci i prevaranti i da se ne pridržavaju nikakvog dogovora i ugovora.Da se postupa po njihovim zakonima.Njihov zakon glasi ako si im poslao novce unaprijed robu nečeš vidjet na vrijeme.
obavezno radi sa LC po tovarnom listu potvrđenom od naše carine ili prijevoznika
Pazi se još sve kineske tvrtke imaju dozvolu za proizvodnju robe ali nemaju dozvolu za izvozit i prodavat dotićnu robu,ako ih to nisi pitao po njihovom zakonu oni ti to nisu dužni napomenut i ti češ naprimjer kupit kučišta i biče tvoji ali ih nečeš smjeti izvest iz kine i nečeš ih smjeti prodavat u kini.

Moj savjet bi ti bio da stupiš u kontakt sa Biostarom,Foxconnom ili nekim sličnim gigantima koji nisu u nas zastupljeni i probaš dobit zastupstvo
Tribaš kompanije ala foxconn koji su u ratu npr Asus i objasnit im da ih sadašnji zastupnik loše zastupa što je i istina.S kinezima nikada ne pristaj na prvu cijenu jer ispadaš neozbiljan i ona je inače 30-50% veča o njihove normalne cijene
Mislim da trebaš pročitati thread iz početka da shvatiš tko šta tu radi

No ipak - prijatelju, ovo što si dole napisao oko Foxconna i Biostara; to se tako radilo..no prije 10-13 god. Sad je gotovo za one man hero priče o uspjehu u IT distribuciji i maloprodaji.
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2008., 23:48   #33
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ne, krivo si shvatio, on ce imati lager robe, samo sto ne zeli imati klasican shop, vec samo online narudjbe i slanje. Znaci danas ja narucim, on salje i sutra je to kod mene. Diskont24 trazi uplatu prije slanja tako da kod njih to traaaje jer cekaju da uplata sjedne na racun i bude vidljiva.

IMO, ovo je dobro jer izbjegava placanje skupog najma poslovnog prostora.
ja nisam shvatio,imat će lager albuma sa slikama komponenti koje možeš naručiti.
demetrius je offline  
Staro 20.01.2008., 00:05   #34
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ja nisam shvatio,imat će lager albuma sa slikama komponenti koje možeš naručiti.
Lager je jeftin, Poslovni prostor je skuplji.
Ovo kako je on zamislio, bit ce varijanta da bu vjerojatno radio doma, a lager cu mu biti u podrumu ili nesto u tom stilu.
Sva lova koju ce investirat u posao ce mu biti ulozena u robu, umjesto u fency prodajni salon oblozen mramorom iz grcke.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 20.01.2008., 03:09   #35
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
na informatičku opremu se u Hrvatskoj ne plaća carina...
...čekaj, čekaj...evo bas gledam Samsungov 245T...u nas dođe 1200€ a u Austriji 900€...Pa fino onda naši zarađuju
@Beshtya, si iz Zagreba? Imaj i na pameti Scythe fanove!
Sretno ti bilo majstore
Mario P. je offline  
Staro 20.01.2008., 13:42   #36
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
evo mene opet da malo odgovorim-neću quoteati već ukratko razjasniti...dakle, kako sam i rekao poslom prodaje informatike (znači i nabave, uvoza,certificiranja, distribucije, maloprodaje) bavim se 12 godina i ne postoji nešto na što nisam spreman...ideja mi postoji jako jako dugo no sad smatram da je došlo vrijeme i za realizaciju...ruku na srce nisam još ni siguran koliko je u Hrvata zaživila ideja plaćanja putem interneta no iskreno sa onim što namjeravam prodavati na šopu i ne ciljam na cijelu populaciju...znači laganini više egzotika manje dumping itd...znam koliko je krvavo nadmetanje sa većima roba nikakva neće biti uvažana iz Kine (to što je 99% robe proizvedeno u Kini ili Taiwanu nitko od nas ni ne može promijeniti)...što se dopune brandova tiče vjerojatno ću početi i sa Scytheom i Arctic Cooling i sl. no primarni fokus će biti na onome čega kod nas nema (znači Noctua, Zerotherm, Noiseblocker, Danger Den-iako se tu malo dvoumim jer su prokleti ameri koji drže dosta visoku granicu naručivanja no brijem da ću se i sa njima dogovoriti). Sa vremenom kad se malo kapitala okrene uvesti ću još neke brandove...kad sam spomenuo veleprodaju mislio sam prvenstveno na ideju koju imam a koju ću realizirati u suradnji sa nekim hrvatskim trgovinama odn. firmama (njih 10-ak u Hrvatskoj tako da teritorijalno pokrijemo uglavnom sve županije). Zašto to? pa iz razloga ukoliko npr. nemate što naručiti za 1500 kn a želilte izbjeći trošak transporta da možete dotični waterblock ili psu modding kit ili bilo što uzeti lokalno...neće to biti veleprodaja svemirskih razmjera i ta veleprodaja će se odnositi isključivo na brandove koje ću imati direktan uvoz odn. autoriziranu distribuciju...ne bojte se, sve je uzeto u obzir samo da krene
Beshtya je offline  
Staro 20.01.2008., 13:46   #37
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
još samo jedno...support će biti dostupan telefonski unutar normalnih okvira radnog dana (znači od 8.00-20.00) a mailom 24/7...na samom šopu će biti integriran i forum na kojem će se uglavnom samo razmijenjivati savjeti, tehnikalije itd...
Beshtya je offline  
Staro 20.01.2008., 13:53   #38
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
dal ces mozda supportat placanje prek paypala? sam pitam
Spoljarik je offline  
Staro 20.01.2008., 13:55   #39
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
živi bili pa vidjeli,
u svakom slučaju sve pohvale i dakako sreće i znanja u bussinesu
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 20.01.2008., 14:03   #40
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Pratim thread cijelo vrijeme, i nekak si mi poznat, al ne znam odkud, i danas mi sine da smo trgovali. Enermax iz siga još uvijek radi ko beba

Uglavnom si spomenuo brandove što se tiče grafičkih,hlađenja, buke....Kaj češ imat od marki ploča, diskova i memorije???

....i želim ti puno sreće
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2008., 14:20   #41
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nadam se da će i accelero s1 bit u prvoj pošiljci robe
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 20.01.2008., 14:32   #42
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
da, u linksu je obecano 15.1, ali nista od toga, dosla posiljka s AC robom, a o S1 ni rijeci.

(nadam se da necesh imati slicnih problema s obzirom da velish da radish s proizvodjacima direktno)


Can't wait

Samo mi jedna stvar nije jasna. Kako je to s placanjem pouzecem izvedeno? Sto ako netko naruci i dodje dostavljac s robom, a on odbije platiti i primiti robu?
danij3l je offline  
Staro 20.01.2008., 14:49   #43
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
evo mene opet da malo odgovorim-neću quoteati već ukratko razjasniti...dakle, kako sam i rekao poslom prodaje informatike (znači i nabave, uvoza,certificiranja, distribucije, maloprodaje) bavim se 12 godina i ne postoji nešto na što nisam spreman...ideja mi postoji jako jako dugo no sad smatram da je došlo vrijeme i za realizaciju...ruku na srce nisam još ni siguran koliko je u Hrvata zaživila ideja plaćanja putem interneta no iskreno sa onim što namjeravam prodavati na šopu i ne ciljam na cijelu populaciju...znači laganini više egzotika manje dumping itd...znam koliko je krvavo nadmetanje sa većima roba nikakva neće biti uvažana iz Kine (to što je 99% robe proizvedeno u Kini ili Taiwanu nitko od nas ni ne može promijeniti)...što se dopune brandova tiče vjerojatno ću početi i sa Scytheom i Arctic Cooling i sl. no primarni fokus će biti na onome čega kod nas nema (znači Noctua, Zerotherm, Noiseblocker, Danger Den-iako se tu malo dvoumim jer su prokleti ameri koji drže dosta visoku granicu naručivanja no brijem da ću se i sa njima dogovoriti). Sa vremenom kad se malo kapitala okrene uvesti ću još neke brandove...kad sam spomenuo veleprodaju mislio sam prvenstveno na ideju koju imam a koju ću realizirati u suradnji sa nekim hrvatskim trgovinama odn. firmama (njih 10-ak u Hrvatskoj tako da teritorijalno pokrijemo uglavnom sve županije). Zašto to? pa iz razloga ukoliko npr. nemate što naručiti za 1500 kn a želilte izbjeći trošak transporta da možete dotični waterblock ili psu modding kit ili bilo što uzeti lokalno...neće to biti veleprodaja svemirskih razmjera i ta veleprodaja će se odnositi isključivo na brandove koje ću imati direktan uvoz odn. autoriziranu distribuciju...ne bojte se, sve je uzeto u obzir samo da krene
Ovako zvuči već bolje; kako sam rekao IMHO postoji veliki potencijal baš u ovim nišama coolinga, modinga i sl. Fleksibilnost, skoro pa ekskluzivnost na tržištu, nema velikih koji uništavaju niskim cijenama i sl. Lokalna dobava ovakvih stvarčica mislim da je i primamljivija maloprodajama nego direktni uvoz. Em zbog lagera em jer je kod njih zaposleno malo ljudi koji su kadra dobro odabrati asortiman i znati što ide. Dakle entuzijazam i znanje o ovome je jako velika prednost u odnosu na birokrate i ekonomiste koji vode IT firme logikom velikog obrtaja i količina

Komponente IMHO zaboravi, ili radi samo uvoze po narudžbi za neke skuplje i ekskluzivne stvari. Kao Vranoga npr sa laptopima što radi...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 20.01.2008., 15:46   #44
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar