Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2023., 22:07   #61
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Koliko pamtim, Smart Connect (tako oni zovu taj cloud) je dosta bazican, nema govora o nekim naprednijim funkcijama. To je kao neki monitoring tool. Ako te bas zanima mogu ga sutra prikaciti na mrezu pa provjerim sto ima ili ako te nesto konkretnije zanima.

Cloud uredno radi u isto vrijeme dok je USB-USB kabelom spojen na NAS. Vjerojatno bi radilo i da umjesto NAS-a spojim NUT server (nekakav RPI ili sl.). Kazem "vjerojatno" jer konkretno ovaj model UPS-a nisam probao koristiti na taj nacin pa ne bih nista garantirao.

Edit: aha sad vidim tvoje zadnje postove s Lewisom, to mi je promaknulo pa sam uletio i ponovio ono sto vec znas/koristis Anyway, ako te sta zanima vici.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 22:36   #62
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nisam stigao prije odgovoriti

U vezi pitanja kolege za dugom autonomijom,
SMT2200I koristi njihov RBC55 battery pack > https://www.apc.com/ca/en/product/RB...year-warranty/
a to je ubiti VRLA battery, 17Ah, 12VDC.

Mislim da je ekipa u DIY varijanti spajala bitno veći akumulator i to funkcionira.
Sklop za punjenje vjerojatno može podnijeti veću bateriju samo bi trebalo u testnoj fazi provjeriti da se šta ne pregrijava i eventualno dodati kakav ventilator.
Mana takvog rješenja je šta se (bitno) produžuje vrijeme dok je full napuni i eventualno potencijalni blem sa garancijom a nofčeki nisu mali.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2023., 23:30   #63
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Onda je na tvom vjerojatno to serial. Ali ovaj gore link koji sam poslao bas pise ethernet bit ce taj onda odgovor za moje zelje.
Prije da je USB, na mom je isto RJ-45 na UPS-u, ali USB A konektor je na drugom kraju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 09:19   #64
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
I moj APC doma je IC model. Meni osobno je to drek u odnosu na ono što nudi prava mgmt kartica. Spaja se na taj neki njihov cloud pa onda preko appa gledaš kako radi UPS, a tu je već bilo sigurnosnih propusta:

https://www.securityweek.com/million...acked-damaged/

Ja sam svojeg spojio na USB port u RPi pa sam na njemu digao apcupsd i SNMP. Ostali uređaji na mreži pitaju taj RPi kakvo je stanje sa strujom pa pokreću shutdown po potrebi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 12:27   #65
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Medo, šta je prije, jaje ili kokoš ? 😂

Po logici bi RPi trebao slati shutdown komandu klijentu a ne da ovaj nešto pita ??
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 21:07   #66
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Kad bi to bilo tako onda bi UPSevi gasili servere a to nigdje nije slučaj. Serveri pitaju UPS najčešće preko SNMPa što ih zanima pa sami odluče što će.

U mojem slučaju serveri pitaju RPi umjesto UPSa.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 21:09   #67
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Medo, šta je prije, jaje ili kokoš ? ��

Po logici bi RPi trebao slati shutdown komandu klijentu a ne da ovaj nešto pita ??
Pa ne, RPi mu je UPS server, slično ima i Synology kad se UPS spoji na njega.

EDIT: Kasnim...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 00:17   #68
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ups (rpi) može poslati snmp trap u stilu na bateriji sam, a onda klijent na edge -u odluci ima li countdown, ili čeka sljedeći neki msg.

Ili to ili active monitoring sa strane edge-a.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 23:11   #69
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Samo što ako npr. firewall blokira snmp trapove? Kako će server znati da trap nikada nije došao? Kako će ups znati je li trap isporučen kada sve ide UDPom

Ako server pita i ne dobije odgovor od UPSa onda baci alert na syslog, siem ili whatever pa odmah znamo da imamo problem.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 12:01   #70
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Evo nakon 5 mj rada upravo otkazale sve 4 Panther Saveline batke u Online ups-u.
Nedavni duži nestanak štroma ih je dokrajčio dubokim pražnjenjem ali i tada nisu držale kako spada.
Odoh nazad na Yuasa-u i CSB koje traju godinama ...
Doom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2023., 12:46   #71
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na žalost to je tako, ako možeš nabaviti / platiti trebalo bi uzimati tip / seriju koja je za deep discharge, koje su naravno skuplje u odnosu na "obične".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 09:25   #72
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp