Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2010., 18:09   #91
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
HAF je OK za mulariju i cistacice koje imaju volje par puta tjedno usisavat prasinu iz njega.
S ovime se u potpunosti slažem.
Imam HAF 922 i kućište je strava što se tiče prašine. Dobro, ok, možda ja malo pretjerujem jer sam po tom pitanju možda malo i preosjetljiv (računalo i prostor oko računala mi jednostavno moraju biti pic-pic čisti).
Pogotovo ako se stavi još bočni vent, onda brate mili, imaš prašine ko pjeska u pustinji. A ako imaš još i psa, pa recimo, huskyja... Nađe se svašta nakon 2-3 dana nečišćenja u kućištu.

No dobro, samo kućište je super tiho (i kompletan komp mi je super tih, a hladan), ne svijetli ko božićno drvce (pogotovo kad vidim, recimo NZXT Whispera) i što je meni najvažnije - prostrano je. Pored njega, 90% ostalih kućišta (uključujući i full tower) izgledaju ko kepeci. S druge strane, ovo nikako nije kućište za LAN pokazivanja i ostalo. Jednostavno - to je prokleto krme od kućišta (nosio ga nekih cca 1200 metar - em mi ruke otpale, em ga hebeno ne možeš ni normalno primit kolko je to glomazno).
Sam izgled kućišta je jednstavno prebolestan i stvarno, svatko tko ga je vidio prokomentirao je njegovu masivnost i "cool" efekt. Naravno, o ukusima se ne raspravlja, ali sigurno HAF 922 privlači poglede.
Pored toga, izgleda izuzetno čvrsto i robusno. Cable managmnet je zadovoljavajući, pogotovo jer nemam modularno napajanje. Mounting / unmounting (PCI(-e), HDD/SSD, optika i ostala 3.5", 5.25" i koje sve već ne mjere čuda) je jednostavan i što mi se jako sviđa, nema da ako se nešto stavi da neki dio nejde natrag u kućište (i onda naravno, pogubi se).
Protok zraka sa "defaultnim" coolerima je sasvim super. Za prosječnog korisnika i overkill.
Iako mi, osobno, previše ne smeta, vjerojatno najveći minus je što unutrašnjost nije u crno ofarbana (što je zapravo i šteta, jer bi daleko efektnije bilo a vjerujem da ne bi diglo puno cijenu).
Nadalje, donji dio prednje maske ima rebra po sebi što čišćenje prašine (zapravo to je najveći minus - prašina) s tog (donji dio prednje maske, jel) dijela čini pravom... Hajdmo reći - avanturom. Za počistit prašinu uz same rubove treba čeličnih živaca.
Jedna fora stvar... Na prednjem dijelu gornje strane (krova kućišta, ajmo ga tako nazvati) je kao mali... Hmmm... Dio... Gdje su tipke za paljenje računala, restart i LED prekidač (za ventove, jel). Eh, recimo, kada preko USB mobitel prikopčavam na komp onda je taj dio kao saliven ko neka polica gdje se tako nešto može odložiti. Isto tako, recimo, kad fotić stavim. Jedna jako zgodna stvarčica koju vjerojatno ni sami dizajneri nisu svjesni.
E, da... (malo skačem s jednog dijela na drugi, al ok, pišem "on-fly") Nešto što bi mi možda moglo dobro doći, ali, preživljavam nekako bez toga , nema mogćnosti hot swapa (mislim, jel, "mogućnosti",... Nema "vratašca" ili tako nečega).

Sve u svemu jako super kućište ako:
a) niste anti-prašina freak
b) kućište držite na jednom mjestu, eventualno ga mičete par puta tokom godine
c) ne smeta vam nedostatak hot-swap podrške
d) funkcionalnost ispred estetike i više vam se sviđa Alienwareov štih od Appleovog
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 11:31   #92
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2010., 11:55   #93
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Cable managmnet je zadovoljavajući, pogotovo jer nemam modularno napajanje.
Mene je razocaralo koliko malo mjesta ima iza maticne ploce za smjestit kabele. Posto nemam modularno napajanje, i sa par diskova, 2 DVD-a, pokoji vent, stranicu je gotovo nemoguce zatvorit. Ima mozda 1.5-2cm uvrh glave za smjestit kabele, dok kod 800D moze stat bar jos dvaput toliko kabela. P183 je tek katastrofalan sta se tice smjestaja kablaze.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 11:56   #94
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
To je previše para...
Osobno mi se kod tog kučišta ne sviđa raspored komponenti...posebno položaj u koji se stavljaju hard diskovi.Isto tako bi bilo poželjno da se bočni filter za prašinu može micati zbog čišćenja...zanimljivo kučište za one koji žele agresivan dizajn i neuobičajen raspored komponenti.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 11:59   #95
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor dzeneral Pregled postova

imho previše. jedino mi ne sviđa položaj grafičke. e tek zamisli kako češ objesiti priključak monitora. ccc
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 12:07   #96
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
1600 kn za kučište? netko ima otvoren račun u Monacu, ili neznam...

Em je ruzno kuciste, em je 1300 kn preskupo.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 13:03   #97
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
To je čist oke cijena.

Pogleč MURDERMOD
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 13:08   #98
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor dzeneral Pregled postova
nice

iako se meni jos vise svidja Silverstone Fortress FT02 [review link] koji je baziran na istom designu samo puno suptilnije izgleda
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 13:10   #99
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Mene je razocaralo koliko malo mjesta ima iza maticne ploce za smjestit kabele. Posto nemam modularno napajanje, i sa par diskova, 2 DVD-a, pokoji vent, stranicu je gotovo nemoguce zatvorit. Ima mozda 1.5-2cm uvrh glave za smjestit kabele
Najnormalnije zatvorim stranicu... Ne smeta me to... Ne znam... Nisam ni primjetio tako nešto...
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:06   #100
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Lian Li Launches Slick Gaming Mid-Towers