Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2021., 16:58   #1051
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Istina, ali vrlo lako se doda search preko drugih alata.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 18:38   #1052
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
mlocate ftw!!!
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 19:08   #1053
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
mrtav ozbiljan kaže da je moram maknuti jer sa ne fiminim hardverom mogu zaraziti PC
Trebao si kazati da ti je ponudilo da instalira update i onde se tipkovnica upgrejdala. Vjerujem da bi idiot razmislio o tome je li to moguće.

Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
svakakve neugodnosi sam dozivljavao zbog toga sto sam imao linux na sluzbenom i sto nisam u AD-u.
Joinanje u AD bi trebalo biti izvedivo, zar ne?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 19:12   #1054
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Joinanje u AD bi trebalo biti izvedivo, ali je bolje i slobodnije bez
zar ne ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 20:06   #1055
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Joinanje u AD bi trebalo biti izvedivo, ali je bolje i slobodnije bez
zar ne ?
baš tako
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 20:31   #1056
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Evo vam jedan link pa si anketu popunite

https://www.reddit.com/r/linuxmaster..._distro_sucks/
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 10:06   #1057
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Joinanje u AD bi trebalo biti izvedivo, ali je bolje i slobodnije bez
zar ne ?
Pa iskreno, osim usera, ne vidim koji bi drugi problem mogao imati, pogotovo ako se spajaš na windows domenu.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 18:55   #1058
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Joinanje u AD bi trebalo biti izvedivo, ali je bolje i slobodnije bez
zar ne ?
Kod mene bi na poslu to značilo da sam slobodan od poslovnih obaveza za cijeli dan jer bez AD bih bio dead in the water Što ne bi bilo nužno niti tako loše, možda da probam da vidim tko će šta reć.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 09:49   #1059
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Specifična situacija
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 10:46   #1060
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Da se pojavim s linuxom mislim da bi se ekipa dosta uskomešala, to sigurno. Pogotovo šta su momentalno 70% lockani na MS a idu prema tome da idu preko 95% Dok windowsi za to šta radim su apsolutno nepotrebni, pod uvjetom da mogu ući u AD odnosno da postoji neko adekvatno RDP rješenje. Malo sam se igrao s remminom ali mi je to radilo užasno na lokalnoj mreži. Treba se malo zajabavat s time, a nije da imam potrebu.

Nego, tu me nešto prcka kopiranje fajlova na stick. Par screenshota ovdje. Naravno, USB 3.0 port je u pitanju.

Inicijalno sam imao problem kod kopiranja na stick gdje bi progress bar protrčao do 99% (više stotina MB/s brzine) i onda bi zaglavio do 100% ponešto vremena, više minuta. Tako sam naletio na ovo što u biti "usporava kopiranje" ali pretpostavljam da cijeli proces traje sličnu količinu vremena, nego progress bar pokazuje realniju situaciju.

Mislim da ovaj setting ne zahtijeva restart, probao sam se malo igrati s raznim vrijednostima i dobivam čudne rezultate. Hence ovaj post.

SandDisk ultra Flair mi je malo prije davao write speed (kod ručnog prebacivanja fajla od 800MB) od cca 10 MB/s, sad ide na skoro 60 MB/s, što bi za ovaj stick trebalo biti OK. Benchmark je napravljen sa Gnome disks.

Generičko smeće od sticka, benchmark pokazuje manje od 5 a kod ručnog je išlo preko 5 MB/s . Ne znam igra li partition format neku ulogu. Neki dan sam prebacivo na njege par fajlova i danas sam još nešto htio dodati i ponašao se kao da nema particiju. Pa sam ga formatirao i sada radi. Pitanje je samo je li to do shrot sticka ili je nešto drugo posrijedi.

Cruiser ima dosta jadan write, ali to je 16GB USB 2.0 tako da tu nije ništa dobro niti za očekivati.

Samsung bar 128GB kod ručnog ide do 20 MB/S, benchmark nešto niže. Ne znam igra li bencharku ulogu koji je format particije. Mislim da je za ovaj stick 20 MB/s OK brzina.

Kada sam sve ovo izložio, ne znam više ni koje bi bilo pitanje Pa eto, ako ima kakvih komentara.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 12:29   #1061
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Kaj se RDP-a tiče, isprobaj thincast-client.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Imaš i thincast-client u slučaju da ti FreeRDP ne bude OK.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 18:37   #1062
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Inicijalno sam imao problem kod kopiranja na stick gdje bi progress bar protrčao do 99% (više stotina MB/s brzine) i onda bi zaglavio do 100% ponešto vremena, više minuta.
Mene su te (G)UI "sitnice" davno prestale zamarati na *nixu, jednostavno sam se pomirio s njima.

Na Mintu (xfce barem) cak ni ne stane na 99% nego instantno *ne*stane, pa onda fino odem na eject i gledam dok se kruzic vrti i pise busy, pa znam da kopira i kad je gotov jer stick nestane.

RDC zaboravi. Mislim... Remmina radi, ali ako znas kakav je osjecaj s Windows RDC-om, onda mislis da Remmina ne radi. Ali ona zaista radi. Samo je zakurac. Kao i uglavnom sve ostalo vezano za RDC.

Jedina gora stvar na Linuxu od RDC klijenta je RDC server. xrdc je neiskoristivo smece koje mi je na zadnjem Mintu uspjelo bespovratno ubiti DM/WM, koji sada naspram klasicnog xfcea sada izgleda ovako: https://imgur.com/a/jTLEcP9

Otkrio sam, dodatno, da se metrika mreze ne moze postaviti kroz GUI, nego ili brises kroz CLI rutu pa je slozis nanovo, ili koristis zaseban alat. Do'h...

Ali kao i obicno, ako na njemu imas prednosti nad Windowsima (ja ih imam, i to golemih), jednostavno je pomiris s tim nekim nakaradnim stvarima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 23:31   #1063
Human1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
To su ti sve varijacije na istu temu.
Koliko ga održavaš, toliko će brzo raditi.
Kod linuxa je dobro što zaista možeš raditi tuning i održavanje, za razliku od Windowsa, iako, osobno, meni Fedora nije ništa usporila, a bome je koristim svakodnevno već mjesecima.
Mjesecima?
Ja windowse na laptopu koji svakodnevno koristim nisam reinstalirao već sedam godina. Niti ih mislim reinstalirati dok nešto ne krepa totalno.
U jednom trenutku u tih sedam godina jedino sam stavio SSD umjesto klasičnog hard diska. No ni tad nisam reinstalirao windowse nego ih samo klonirao. To ne smatram reinstalacijom, naravno. Tj, da se bolje odrazim, nisam klonirao windowse nego particiju na kojoj su windowsi.
Human1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 23:42   #1064
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
RDC zaboravi. Mislim... Remmina radi, ali ako znas kakav je osjecaj s Windows RDC-om, onda mislis da Remmina ne radi. Ali ona zaista radi. Samo je zakurac. Kao i uglavnom sve ostalo vezano za RDC.
Probaj rdesktop pa javi dojmove, kratko sam ga koristio, ali činio mi se OK.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jedina gora stvar na Linuxu od RDC klijenta je RDC server. xrdc je neiskoristivo smece koje mi je na zadnjem Mintu uspjelo bespovratno ubiti DM/WM, koji sada naspram klasicnog xfcea sada izgleda ovako: https://imgur.com/a/jTLEcP9
Probaj sudo dpkg-reconfigure xfce4 pa proći kroz sve xfce4 pakete, možeš probati i dpkg --configure -a, ako je nešto ostalo visiti poslije igranke.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Otkrio sam, dodatno, da se metrika mreze ne moze postaviti kroz GUI, nego ili brises kroz CLI rutu pa je slozis nanovo, ili koristis zaseban alat. Do'h...
A nm-connection-editor? U njemu možeš namjestiti metriku, ali isto preko odvojenih ruta. To je GUI tool sa svim konekcijama.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 13:05   #1065
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
GUI nikad nije niti ce u tako skoro vrijeme dati korisniku da se igra sa bas svim opcijama sto se u CLI moze napraviti. CLI je kad je Linux u pitanju uvijek bio "mocniji".



@Bubba - instaliraj Cockpit pa se poigraj - naravno kvaliteta varira ovisno o distri - Fedora tu ima ogromnu prednost. Na deb baziranim distrama nisam isprobao


Sto se rdesktopa tice - nekad davno sam imao potreba koristiti RDP i rdesktop (uz kobasicu od CLI komande slozene kao .desktop fajl - hint: -x pomaze debelo) se tada pokazao kao najbolje rijesenje. Za pristup na moderan Windows - to bu malo teze islo , iskustva su razlicita. Ako zelis imat siguran Windows stroj - rdekstop se ne slaze s njim.