Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.07.2014., 14:30   #31
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Tu si pogleajte kaj se nosi i kako se to fotka, jedino papci ne nose ulje

http://everyday-carry.com/
http://everydaycarryblog.com/
DiTech je offline  
Staro 26.07.2014., 14:40   #32
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Ne mogu nac temu, a i ne znam jel bi se kosilo s pravilima foruma... Al imamo baterijske svjetiljke, imamo satove, naočale, ovo ono... Jel ima interesa za temu o dzepnim nozevima?
perich je offline  
Staro 26.07.2014., 14:57   #33
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Za sve vas koji imate oveći komplet stvari koje nosite svaki dan sa sobom...jel imate vi cure/žene? Pa prođe ženu želja za svime dok ovo povadite iz džepova ili igrate na handyman kartu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online  
Staro 26.07.2014., 17:01   #34
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
EDC-Every Day Carry

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Jel ovo nosiš kad izađeš na kavu vanka? Jer nema smisla ko kolega gore nabrojati sve svoje iteme iz stana/posla, baš nema smisla...

Ko da kažem da nosim torbu s laptopom, mobilnim chargerom, punjacen, bilježnicom, kemijskom, par majica za presvuč se, donje rublje, hlače, ručnik, oprema za kontaktne leće, četkica za zube, mali gerber nož, veliki Švicarac, putovnica i voila, eto mi paketa za otic na kampiranje na par dana...
Uvijek sve imam sa sobom. I kad idem na kafu. Naslov teme je EDC. Ja sam napisao sto sve imam sa sobom u svako doba dana. . Sve sto sam napiso mi i treba.

Sat ne moram objasnjavat zasto mi treba. To val svi znaju. Iphone je mobitel, znaci ako me netko zove da se javim ne. Ipad zbog baterije nosim jer dost traje i neda mi se skiljit na mobitel kad nest citam ili gledam, zabusavam na poslu, itd a neam vremena za palit laptop. Macbook jer je ipak za nest ozbiljno nemozes koristit ipad. Da ne pricam kolko su ljudi danas u qrcu i svi zivi kasne. To je za popizdit. Da neam laptop uza se ili ipad ja bi ceko mozda maksimalno 5minuta i nagulio i jos bi im reka dvi tri rici sto kasne. Vako se ja zadubim u svoje a oni ka doju doju.

10000mah baterija mi je za ipad i mobitel, neznam kak vama al meni od 8h ujutro pa do 16/17h ja baterija na mobu na 20%. Svi furaju punjace od mobitela sa sobom i onda kad nekud doju zicaju da mi se stavi punit. . Ja sam to rijesio sa ekst. baterijom da nemoram zicat nikog jer zicat ne volim. 5000mah baterija je za 3g modem koi ima samo 1300mah i crkne to za 3/4 sata koristenja a to mi je malo i cesto sam se naso u situaciji da mi crkne. Na mobitelu imam 2GB neta i to mi taman za misec dana a i nevolim ga stavljat ko hot spot, em se grije em guta bateriju brzo. Inace te ekst. baterije su slim jako i niti jedna nije veca od prosjecnog smartphone. Mozda malo deblja al to je to. Modem furam iz razloga jer ne volim zicat Wifi okolo i stedim mobitel, a i ne vjerujem bas svima da bi prek tudjeg wifi upisiva svoj user i lozniku od raznoraznih servisa sto koristim.

LD10 koristim svakodnevno. 41 tu i tam al posto imam ruksak nije mi problem nosit. aa baterije su mi backup za ld10 i ld41. posto te baterije same po sebi su jake i trose volim imat backup uz sebe.

Silikonsko ulje je u obliku flomastera i to sluzi za podmazivanje. To je nesto kao WD40 samo manje agresivno. Multitool takodjer. Cesti mi se znalo desit nekad nest sarafam i neam uza se sto mi treba. Izolir traka i ispitivac, pa recimo da znam radit sve i svast i par puta me neko zahalto da im nest oko struje cackam a nemaju ispitivac ni izolirku pa ja imam uza se ako zatreba. Otvarac posto radim na moru ko konobar u restoranu i treba mi za otvarat vina a ovaj sta imamo reklamni ne vridi qrca. HDD 320gb mi je backup laptopa, ak nest krepa brzo se restore napravi. Jednom sam se naso u situaciji da nisam imo backup kod sebe a trebo mi je. 500GB hdd je jer mi laptop ima samo 256GB HDD pa na ovaj drugi stavim stvari koje bas ne koristim cesto. Eh da i ja u pravilu od kuce odem ujutro i vratim se oko po noci. .

Inace moj ruksak je 20L i manji je od 95% ruksaka na ulici sto ih vidjate na ulici danas.

Sto se tice nozeva, razmisljo sam da si kupim, al me nasa policija muci jer ak me zahaltaju ak su nabrijani nest mogu ga oduzet a zakon je nategnut sto se toga tice. Tak da ono, bih al opet nebih.

Curu zenu neam. Sa obzirom na moje radno vreme koje trenutno je oko 90 sati tjedno a nekad i vise neam vremena za to. . Zimi cak i da al imam neke druge planove tak da nist od tog.

p.s. silikonsko ulje, , vidim svi se napalili na njega,


Edit; prvu pomoc nosim jer u restoranu radim di nema ni flaster a kamoli sta drugo. Ne zelim da mi se nest desi ili nedaj boze inficira kaka rana i najebem jer nisam imo prvu pomoc kak spada.

Zadnje izmijenjeno od: natal. 26.07.2014. u 18:40.
natal je offline  
Staro 26.07.2014., 20:46   #35
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Uvijek sve imam sa sobom. I kad idem na kafu. Naslov teme je EDC. Ja sam napisao sto sve imam sa sobom u svako doba dana. . Sve sto sam napiso mi i treba.

Sat ne moram objasnjavat zasto mi treba. To val svi znaju. Iphone je mobitel, znaci ako me netko zove da se javim ne. Ipad zbog baterije nosim jer dost traje i neda mi se skiljit na mobitel kad nest citam ili gledam, zabusavam na poslu, itd a neam vremena za palit laptop. Macbook jer je ipak za nest ozbiljno nemozes koristit ipad. Da ne pricam kolko su ljudi danas u qrcu i svi zivi kasne. To je za popizdit. Da neam laptop uza se ili ipad ja bi ceko mozda maksimalno 5minuta i nagulio i jos bi im reka dvi tri rici sto kasne. Vako se ja zadubim u svoje a oni ka doju doju.

10000mah baterija mi je za ipad i mobitel, neznam kak vama al meni od 8h ujutro pa do 16/17h ja baterija na mobu na 20%. Svi furaju punjace od mobitela sa sobom i onda kad nekud doju zicaju da mi se stavi punit. . Ja sam to rijesio sa ekst. baterijom da nemoram zicat nikog jer zicat ne volim. 5000mah baterija je za 3g modem koi ima samo 1300mah i crkne to za 3/4 sata koristenja a to mi je malo i cesto sam se naso u situaciji da mi crkne. Na mobitelu imam 2GB neta i to mi taman za misec dana a i nevolim ga stavljat ko hot spot, em se grije em guta bateriju brzo. Inace te ekst. baterije su slim jako i niti jedna nije veca od prosjecnog smartphone. Mozda malo deblja al to je to. Modem furam iz razloga jer ne volim zicat Wifi okolo i stedim mobitel, a i ne vjerujem bas svima da bi prek tudjeg wifi upisiva svoj user i lozniku od raznoraznih servisa sto koristim.

LD10 koristim svakodnevno. 41 tu i tam al posto imam ruksak nije mi problem nosit. aa baterije su mi backup za ld10 i ld41. posto te baterije same po sebi su jake i trose volim imat backup uz sebe.

Silikonsko ulje je u obliku flomastera i to sluzi za podmazivanje. To je nesto kao WD40 samo manje agresivno. Multitool takodjer. Cesti mi se znalo desit nekad nest sarafam i neam uza se sto mi treba. Izolir traka i ispitivac, pa recimo da znam radit sve i svast i par puta me neko zahalto da im nest oko struje cackam a nemaju ispitivac ni izolirku pa ja imam uza se ako zatreba. Otvarac posto radim na moru ko konobar u restoranu i treba mi za otvarat vina a ovaj sta imamo reklamni ne vridi qrca. HDD 320gb mi je backup laptopa, ak nest krepa brzo se restore napravi. Jednom sam se naso u situaciji da nisam imo backup kod sebe a trebo mi je. 500GB hdd je jer mi laptop ima samo 256GB HDD pa na ovaj drugi stavim stvari koje bas ne koristim cesto. Eh da i ja u pravilu od kuce odem ujutro i vratim se oko po noci. .

Inace moj ruksak je 20L i manji je od 95% ruksaka na ulici sto ih vidjate na ulici danas.

Sto se tice nozeva, razmisljo sam da si kupim, al me nasa policija muci jer ak me zahaltaju ak su nabrijani nest mogu ga oduzet a zakon je nategnut sto se toga tice. Tak da ono, bih al opet nebih.

Curu zenu neam. Sa obzirom na moje radno vreme koje trenutno je oko 90 sati tjedno a nekad i vise neam vremena za to. . Zimi cak i da al imam neke druge planove tak da nist od tog.

p.s. silikonsko ulje, , vidim svi se napalili na njega,


Edit; prvu pomoc nosim jer u restoranu radim di nema ni flaster a kamoli sta drugo. Ne zelim da mi se nest desi ili nedaj boze inficira kaka rana i najebem jer nisam imo prvu pomoc kak spada.

E ovo je zaista žešči geek-shit . Slobodno ostavi nešto i doma haha, nhf .
Prva pomoć, ulje...ne vjerujem još uvijek .
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline  
Staro 26.07.2014., 22:37   #36
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
EDC-Every Day Carry

Hehe.

Pa gle to tak ide, ja tebe razumijem, ti mene ne.

P.S. Ja ne vjerujem da je Mark Zuckerberg tezak 25 miljardi dolara a rodjen 1985 kad i ja. Di sam ja bio 28 godina. Ja ne vjerujem da neam ni 100k kuna na racunu a on 25 miljardi$.

P.P.S. Ja vjerujem.

Zadnje izmijenjeno od: natal. 26.07.2014. u 22:44.
natal je offline  
Staro 26.07.2014., 22:50   #37
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
U pederuši uvik:
- 1 ponekad 2 moba
- novčanik, vozačka
- čudo ključeva
- 2 x stik
- nešto tabletica

godinama sam imao i mali nožić ali su me tako ispizdili jednom kad sam šao na sud
da sam ga izbacio iz kombinacije
6Finger je offline  
Staro 26.07.2014., 23:08   #38
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Pobogu, neki od vas nose više stvari nego ja imam u torbi.

- mobitel
- novčanik
- usb stick (tablet eventualno ak idem na vlak)
- papirnate/vlažne maramice
- ključevi
- labelo, malo ogledalo, rašpica za nokte, mini roll on parfem (ženske stvari, jebiga )

I to ak imam velku torbu, ak imam malu, pol toga ne nosim. Kaj vi s pol kuće izlazite van, mislim...
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline  
Staro 26.07.2014., 23:21   #39
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Mobitel, novčanik i ključ od auta. Sve preko toga mi je to much.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 27.07.2014., 00:00   #40
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Lijevi dzep kljucevi, novcanik i upaljac

Desni dzep mobitel i kutija cigareta (unutra prebacim upaljac ak ima mjesta )
Lud76 je offline  
Staro 28.07.2014., 09:43   #41
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Mobitel, novci, osobna, kartica od banke i kljucevi...lightweight
On1X je offline  
Staro 28.07.2014., 09:53   #42
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Novčanik u lijevom, mobitel u desnom džepu, a ključevi na karabineru i to je recept kak bi muški trebali hodati svijetom

Kakve torbice i gluposti. Ak nemaš džep za to, nije neophodno
Ajde mi reci di bi onda stavio 2 moba, zvake, kljuceve, usb stick, cigarete, upaljac,novcanik, futrolu od suncanih ako je jedini uvjet da u djepovima sa mobitelima smiju bit samo mobiteli.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 28.07.2014., 10:09   #43
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Evo moj EDC... fali samo mob jer sam s njim slikao...

http://www.pohrani.com/f/t/9p/1LLMWR...0728100611.jpg
perich je offline  
Staro 28.07.2014., 10:12   #44
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Evo moj EDC... fali samo mob jer sam s njim slikao...

http://www.pohrani.com/f/t/9p/1LLMWR...0728100611.jpg

Sa stilom, moram priznat.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline  
Staro 28.07.2014., 10:45   #45
Apsurdistan
Registered User
Moj komp
 
Apsurdistan's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Gdje je more bistrije od naroda
Postovi: 35
ne brinite se zbog noževa i policije,meni da dođe i kaže da ne mogu S1 nosit sa sobom,ja mu izvadim(isprintani) zakon o oružju provjereno funkcionira ako već niste,ja ću otvorit temu o noževima,jer sam freak s obzirom koliko ih imam