Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2011., 00:31   #1
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Cliffs of Dover

FYI folks

Igra je neoptimizirana (šteka na mojoj konfi a nije još za baciti, šteka mnogima ali i neki kažu da im dobro radi), bugovita, ne ide preko Hyperlobbya na multi nego iz igre a nema servera (bar ja danas nisam našao), čudan multicore (kažu koristi jednu jezgru po defaultu a u spajkovima koristi druge jezgre što baš i nije vidljivo u Task manageru ali kada se npr prebaci samo na treću i četvrtu onda ih koristi podjednako), ima problema sa ATI karticama (ponekada ne prebacuje u max frekve za 3D nego ostaje na 2D frekvencijama) ...poluproizvod. Na full real najjednostavniji opis je LockOn 1940, prekidaća i podešavanja ko u prići. Ima potencijala, vizualno lijepa ali .... (sigh)...

Komentar jednog starog IL2 igraća: It seems that Oleg is a good communist and offered a game that we're all equal. No matter what PC you have, you get same bad performance

Ako baš neko ima mazohističke sklonosti onda je bolje uzimati preko D2D (http://www.direct2drive.com/) nego preko Steama (Steam 49,99EU, D2D 29,99GBP)
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 02:39   #2
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Jos cujem da i podrska za đojstike steka mislim stvarno da ne radi joystick u avio simuliaciji koja kao stremi ka realnosti.

Idem pitat susida pilota od kad su poceli vozi avione na tastaturu i misa

A ja se bas nalozija da je kupim, a nista prvo skidam demo
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2011., 10:57   #3
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Jos cujem da i podrska za đojstike steka mislim stvarno da ne radi joystick u avio simuliaciji koja kao stremi ka realnosti.

Ma rade stickovi ali FF ne

Inaće, ako je netko dobar sa ruskim može kupiti igru za cca 100kn
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 11:13   #4
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Igra naprosto ždere GPU memoriju. Najbolje rezultate imaju likovi sa 6970-kama. Ali zasad ju samo ekipa sa 580 koje imaju 3GB VRAM-a vrti glatko. Igra je jednako CPU i GPU opterećena, što je i bilo za očekivati.

Novi multicore je u izradi, za jedno 2-3 tjedna bi trebao bit prvi open beta. Svaki tjedan će izlazit mali optimizirajući patchevi. Za jedno 2 mjeseca trebali bi imat optimiziranu igru.

Ako je stvarno istina ono sa Epilepsy Filterom, onda nije ni čudno kaj je igra u ovom stanju. Zadnja 3 mjeseca kad su se trebali riješavat bugova oni su prilagođavali efekte da prođu epileptički test.

Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Inaće, ako je netko dobar sa ruskim može kupiti igru za cca 100kn
Prema svemu sudeći, moći će se kasnije lagano pregazit ruski sa engleskim fajlovima. Jer je to jedina razlika između internacionalne i ruske verzije.

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 02.04.2011. u 11:29.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 11:44   #5
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Igra naprosto ždere GPU memoriju. Najbolje rezultate imaju likovi sa 6970-kama. Ali zasad ju samo ekipa sa 580 koje imaju 3GB VRAM-a vrti glatko. Igra je jednako CPU i GPU opterećena, što je i bilo za očekivati.
Malo sam još dizao konfu, Q9650@4.2, 5850 840/1200 i Dover QM mi daje cca 40-50FPS na 1920x1080, custom settings, skoro pa max. Pomaže editiranje conf.ini (ProcessAffinityMask=3) (!!! postoje dva conf.ini fajla, jedan u Steam folderu, drugi u MyDocuments)

Citiraj:
Novi multicore je u izradi, za jedno 2-3 tjedna bi trebao bit prvi open beta. Svaki tjedan će izlazit mali optimizirajući patchevi. Za jedno 2 mjeseca trebali bi imat optimiziranu igru.
Two weeks? Be sure

Citiraj:
Ako je stvarno istina ono sa Epilepsy Filterom, onda nije ni čudno kaj je igra u ovom stanju. Zadnja 3 mjeseca kad su se trebali riješavat bugova oni su prilagođavali efekte da prođu epileptički test.
Igru razvijaju malo predugo da bi se rješavali ovolikih bugova zadnja tri mjeseca.

Citiraj:
Prema svemu sudeći, moći će se kasnije lagano pregazit ruski sa engleskim fajlovima. Jer je to jedina razlika između internacionalne i ruske verzije.
Je, već vidim da postoji .dll za engeski kojim se može ruska verzija prilagoditi za internacionalno tržište

Zadnje izmijenjeno od: Roy. 02.04.2011. u 14:18.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 11:48   #6
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Upravo to, two weeks.

Ha, jest istina da je igra jako dugo u izradi već. Ako si samo bacio oko na FMB vidio bi da je svako jebeno vozilo iz tog doba napravljeno. S druge strane, novi CEM i kokpiti aviona su ludilo. Da ne spominjem DM. A dev. tim se sastoji samo od samo 20 ljudi...

Sam Ilya rekao je da nije imao vikend zadnjih 6 mjeseci, i da i dalje nastavljaju s optimizacijama kako bi doveli igru u normalno stanje. Vidjet ćemo. Ako je suditi prema starom IL2 - stvari izgledaju obećavajuće.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 13:26   #7
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Par slika...

T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 14:23   #8
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Ha, jest istina da je igra jako dugo u izradi već. Ako si samo bacio oko na FMB vidio bi da je svako jebeno vozilo iz tog doba napravljeno.
Čuj, na Šturmoviku sam od 1.01 verzije online i znam skoro pa sve. Ali, koji će mi kufer u igri simulirani amortizeri na autima kad se ne vidi sa 3K?

Citiraj:
S druge strane, novi CEM i kokpiti aviona su ludilo. Da ne spominjem DM. A dev. tim se sastoji samo od samo 20 ljudi...

Sam Ilya rekao je da nije imao vikend zadnjih 6 mjeseci, i da i dalje nastavljaju s optimizacijama kako bi doveli igru u normalno stanje. Vidjet ćemo. Ako je suditi prema starom IL2 - stvari izgledaju obećavajuće.
Znam, i igra stvarno obećava ali za sada ovo je poluproizvod.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 15:43   #9
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Tu nema nikakve sumnje da se radi o poluproizvodu.

Zašto takvi detalji na autima i brodovima? Jer se jednog dana, ako ovo sve bude uspješno namjerava uklopit u neki WW2 simulator. Zato imamo i takvo more (bolje nego u SH serijalima lol), travu i sve ostale šmeke. Na tlu izgleda skoro kao ArmAII.

Daj igri jedno 2 mjeseca i bit će to igrivo. Vidjet ćeš.

Mene osobno najviše interesira CEM, prema svemu sudeći tu ovoj igri nema rivala (osim možda igre iz DCS serijala).
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 00:52   #10
Firkraag
Premium
 
Firkraag's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
ma kakav poluproizvod, ovo sigurno nije bug nego feature:

http://www.youtube.com/watch?v=v1s4x...embedded#at=32
Firkraag je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2011., 12:27   #11
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Vidio sam, riješit će se to. Takve stvari su najmanji problem.

Tko god ne podrži ovu igru je po meni čorav jer ne vidi pravi potencijal u što bi se ovo moglo pretvoriti:

http://www.youtube.com/watch?v=eXyRG...layer_embedded

Ovakvi detalji u jebenoj zračnoj simulaciji!

(i RoF je bio u katastrofalnom stanju kad je izdan, pa je za godinu dana postao najbolja zračna simulacija WWI)
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 22:18   #12
Firkraag
Premium
 
Firkraag's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Tko god ne podrži ovu igru je po meni čorav jer ne vidi pravi potencijal u što bi se ovo moglo pretvoriti:
misliš da planiraju napraviti nekakav kompletni WW2 simulator sa elementima simulacije aviona, tenkova te FPS-a ? To će sami probati ili će se udružiti s nekim? Nisam do sada vidio takav info.
Firkraag je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 22:29   #13
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nitko o tome nije službeno govorio ali svi to misle. Jer, tenkovi i vozila imaju svoje registarske tablice, serijske brojeve itd. - što je suludo uopće i za avio simulaciju. Da budem iskren, malo je razlike između ArmA II i CoD, kada pogeldaš gornji video.

Engine nije samo sposoban vrtit kopnene simulacije, već sada za razliku od starog IL2 more ima dno - a kvaliteta odsimulirane vode ravna je zadnjem Silent Hunteru...

Zbog sve ove kompleksnosti opcije za 3rd party dodatke i modove su bolesne.

Evo i zadnje update-a o trenutnim planovima za poboljšanje igre:

http://simhq.com/forum/ubbthreads.ph...3258080/1.html
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 03:44   #14
Firkraag
Premium
 
Firkraag's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Evo i zadnje update-a o trenutnim planovima za poboljšanje igre:
tu su skoro sve stvari vezane uz terrain, što je na tragu ovoga što si rekao A evo što Oleg kaže u interviewu prošlog tjedna, zapravo je to i potvrdio.

Citiraj:
Q. There's been speculation that the new engine might be used as a basis for other sim genres such as tanks, surface ships, and submarines. Is that still a possibility you envision could happen? Could a player driving a T-34 co-op with players flying an IL-2 in a combined armament battle?



A. Right now, the game engine potentially allows the player to control any object regardless of type. You could control a cloud or a building or a tree, i.e. literally anything. Of course, releasing this to the world requires some extra work, of actually making it interesting and realistic. But purely from the point of view of possibilities, the game engine has always been designed with a combined battlefield in mind.
Firkraag je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 18:37   #15
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 16:03   #16
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 10:01   #17
cmirko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: osijek
Postovi: 110
izvrstan video

btw, sa zadnjim patchom igrica radi super na mojem kompu - sve najjaca podesavanja, vsync forsiran preko ati tray toolsa

2500k@4.7
8gb ddr3
5850 - 850@1200

blackdeath average 52 fps
cmirko je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 11:03   #18
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ja sam probao, ali kad sam vidio da imam 4 fps-a-uninstall. Prezahtjevno je to za moj komp.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:49   #19
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor cmirko Pregled postova
izvrstan video

btw, sa zadnjim patchom igrica radi super na mojem kompu - sve najjaca podesavanja, vsync forsiran preko ati tray toolsa

2500k@4.7
8gb ddr3
5850 - 850@1200

blackdeath average 52 fps
Neloše.

Kroz mjesec dana (čekam prve testove i cijene Bulldozera) ću i ja okušat svoju sreću s ovom igrom.

Nego, pitanje za pilote iz HR: jel netko zna gdje se kod nas mogu nabavit ili naručit CH proizvodi? Throttle quadrant mi je zapao za oko. Može odgovor na PM.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 12:59   #20
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 12:44   #21
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Treba mi pomoć , ako netko zna kako ovo natjerati da radi na Win 8 ?
Probao sam skinuti neki fix sa 1c foruma nije pomoglo. U biti nije ga uspjelo ni skinuti file nije dostupan......
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2013., 10:57   #22
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Nemrem ti tu pomoći. Ali mogu u jednoj drugoj stvari. Team Fusion je ekipa fanova Cliffsa, simmera koji imaju znanja u svim područjima i koji su riješili poboljšati i popraviti igru u svim aspektima. Tako za koji dan treba izaći prvi patch koji će riješiti greške u flighjt modelu, poboljšati vizualne efekte, donijeti nove featurse (i neke skrivene koje su bile u kodu)...nove avione...korigirati boje i sl...Patch će biti closed odn. Neće ga se moći dirati (svi igraju istu verziju) i bit će službena verzija najpopularnijeg servera - ATAG.
Registriraš se na ovom forumu i gledaš topice u sekciji Team Fusion - Public discussion (general disuccion)...ima dosta screenova s tog updatea a bome moći ćemo (u budućnosti) korisiti i Flak gunove (AA gun), tenkove i sl....jebenica..Inače taj simulator je najnapredniji combat prop simuator, s najrealnijim efektima, grafikom i flight te dmaage modelima. DOsta je hradverski zahtjevan ali uz neke redukcije se da igrat odlično. Meni leti na 1920x1200 sa GTX660Ti i i7920OC 3.5ghz, 6GB RAM. Ja korsitim SweetFX programčić za Anti aliasing (u igri mi je isključen), SSAO i antiepileptic filter isto OFF. Sve ostalo na medium osim Texture quality i Model detail (na high). Da sam na nižoj rezoluciji sve bi išlo glatko i na high. Ovako mi samo SP ide super glatko sa svim na high. Također za MP isključim trees jer nemaju collision model pa ekipa to koristi da se skrije leteći kroz njih. Nadam se da će to Team Fusion riješiti..

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 08.03.2013. u 11:03.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2013., 11:12   #23
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Nemrem ti tu pomoći. Ali mogu u jednoj drugoj stvari. Team Fusion je ekipa fanova Cliffsa, simmera koji imaju znanja u svim područjima i koji su riješili poboljšati i popraviti igru u svim aspektima. Tako za koji dan treba izaći prvi patch koji će riješiti greške u flighjt modelu, poboljšati vizualne efekte, donijeti nove featurse (i neke skrivene koje su bile u kodu)...nove avione...korigirati boje i sl...Patch će biti closed odn. Neće ga se moći dirati (svi igraju istu verziju) i bit će službena verzija najpopularnijeg servera - ATAG.
Registriraš se na ovom forumu i gledaš topice u sekciji Team Fusion - Public discussion (general disuccion)...ima dosta screenova s tog updatea a bome moći ćemo (u budućnosti) korisiti i Flak gunove (AA gun), tenkove i sl....jebenica..Inače taj simulator je najnapredniji combat prop simuator, s najrealnijim efektima, grafikom i flight te dmaage modelima. DOsta je hradverski zahtjevan ali uz neke redukcije se da igrat odlično. Meni leti na 1920x1200 sa GTX660Ti i i7920OC 3.5ghz, 6GB RAM. Ja korsitim SweetFX programčić za Anti aliasing (u igri mi je isključen), SSAO i antiepileptic filter isto OFF. Sve ostalo na medium osim Texture quality i Model detail (na high). Da sam na nižoj rezoluciji sve bi išlo glatko i na high. Ovako mi samo SP ide super glatko sa svim na high. Također za MP isključim trees jer nemaju collision model pa ekipa to koristi da se skrije leteći kroz njih. Nadam se da će to Team Fusion riješiti..
Uspio sam pokrenuti sada , ali me igra šokirala. Toliko je zahtjevno da mi jako trza na mom kompu. Ne znam do čega je. Htjeo sam imati decals i damage model na high, ali bez joysticka ne bi islo naravno. Sjećam se prvoga il2 dok mi je radio joystick ajme kako je to zabavno bilo . Ali ovaj tako loše ide i izgleda na mojoj konfiguraciji da nisam siguran je li do "pokretača" ili što....
Travu sam isključio, smanjio detalje zgrada i svega ostaloga na low, izgleda očajno loše potpuno neigrivo a još trzaka. Dok mi Tomb Raider novi na poprilično visokim detaljima ide jako dobro i izgleda bolje od crysisa 3 ili bar isto .......

Kupit ću joystick ovih dana pa vidjeti možda stariji il2 da stavim . Vidim recenzije metacritica nije baš prošo dobro.

Ovaj patch što kažeš je li igra mora biti bez "pokretača" , pretpostavljam da mora....
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2013., 11:16   #24
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Uspio sam pokrenuti sada , ali me igra šokirala. Toliko je zahtjevno da mi jako trza na mom kompu. Ne znam do čega je. Htjeo sam imati decals i damage model na high, ali bez joysticka ne bi islo naravno. Sjećam se prvoga il2 dok mi je radio joystick ajme kako je to zabavno bilo . Ali ovaj tako loše ide i izgleda na mojoj konfiguraciji da nisam siguran je li do "pokretača" ili što....
Travu sam isključio, smanjio detalje zgrada i svega ostaloga na low, izgleda očajno loše potpuno neigrivo a još trzaka. Dok mi Tomb Raider novi na poprilično visokim detaljima ide jako dobro i izgleda bolje od crysisa 3 ili bar isto .......

Kupit ću joystick ovih dana pa vidjeti možda stariji il2 da stavim . Vidim recenzije metacritica nije baš prošo dobro.

Ovaj patch što kažeš je li igra mora biti bez "pokretača" , pretpostavljam da mora....
Ma samo ćeš skinut patch i ubacit u folder od igre..rewrite eventualno i to je to..isti je exe...
Jesi probao isključit ovo što sam ti gore naveo da sam ja isključio?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na