Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2011., 13:57   #781
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ne znam je li u pitanju pohlepa ili trenutan trend...
U pitanju je to da ADM nije "webshop", nego ducan vulgaris, u kojeg, za razliku od Protisa i slicnih isprdaka, mozes uci, izvaditi pare, pokupiit robu i biti gotov za 30 sekundi.

A i razlike su monstruozne, ono, 40kn za procesor... Koji kosta 800kn?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 14:04   #782
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Da, idemo se sad sprdati ...

Nisu ni Protis ni MagazinRS isključivo webshopovi. Možda je tebi 40kn sitnica, ali kad se 40 po 40 nakupi 200tinjak kn na relativno jeftinoj konfiguraciji, meni tada prestaje biti smiješna razlika. Ne velim da su postali cijenama kao Links, ali za nekog tko nije u Zg cijenom baš i nisu prvi izbor.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 14:22   #783
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nisu ni Protis ni MagazinRS isključivo webshopovi.
Da, imas pravo, Protis cak ne spada ni u kategoriju tezge, a kamo li shopa bilo koje vrste.

Magazin ajde de, ali ces isto tako vecinu stvari morat cekati dok ne dodju...
Citiraj:
Možda je tebi 40kn sitnica, ali kad se 40 po 40 nakupi 200tinjak kn na relativno jeftinoj konfiguraciji, meni tada prestaje biti smiješna razlika.
Racunalo nije zivotno neophodna stavka nego alat za rad onima koji ga trebaju.

I u tom pogledu, uvijek cu dati 5% vise i dobiti stvar odmah nego se natezat s razno raznim Protisima i ostalim zmuklerima...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 16:52   #784
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I u tom pogledu, uvijek cu dati 5% vise i dobiti stvar odmah nego se natezat s razno raznim Protisima i ostalim zmuklerima...
Uopće nisam govorio o takvim stvarima. I ja radije kupujem tamo gdje imam dobra iskustva. Samo sam primjetio da nisu više tako povoljni kao prije koji mjesec.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 16:58   #785
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Promjene cijena su takorec na tjednoj bazi. Pratim koliko stignem, ali ako imas robe na lageru, racunaj da ce slijedeci tjedan biti jos par % jeftiniji taj artikal i nemas ti mogucnosti vise smanjivat cijenu.

Tako se zna dogodit da ako imas malu marzu, odes i u minus sa zaradom u slucaju placanja kreditnim karticama.

Ima tu svega, ali kao sto Bubba kaze, 40 tak kn nije neka "razlika u cijeni". Pogledaj samo raspon cijena na nabava.net-u.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 17:04   #786
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Uljudni su i uslužni, a cijene svuda variraju. Meni je, osobno, bitnije da nešto mogu kupiti, pa makar i po višoj cijeni. Svi moji pokušaji kupnje u protisu su završili odustajanjem jer nečeg nije bilo, trebalo dugo čekati ili uopće nisu znali kad će doći. Kad sam kupovao komp, stvarno mi nije bilo bitno jel košta 5000 ili 5200 kn. Podugačka je tema o iskustvima u protisu, tako da mi nije žao dat više love u ADM-u.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 20:36   #787
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
zanima me, ako su mi konfiguraciju složili u ADM-u, smijem li sam mijenjati komponente (konkretno, hladnjak od procesora bih promijenio)? jel mi to poništava garanciju (ako da, jel na sve ili samo određene komponente)? komplicirano mi je vuć kompjutor do jordanovca zbog pet minuta posla.
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 20:45   #788
Deyo238
Grazie Michael
Moj komp
 
Deyo238's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 360
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
zanima me, ako su mi konfiguraciju složili u ADM-u, smijem li sam mijenjati komponente (konkretno, hladnjak od procesora bih promijenio)? jel mi to poništava garanciju (ako da, jel na sve ili samo određene komponente)? komplicirano mi je vuć kompjutor do jordanovca zbog pet minuta posla.

Ovisi, ako si dobio garanciju po dijelovima, smiješ, ako si dobio na cijelu konfiguraciju ne smiješ, tj. ako ima onu naljepnicu na bočnoj stranici od kućišta koja se spara kad otvoriš kućešte, te tako oni znaju da si nešto dirao.
__________________


CPU: Intel Core i7 3930k C2 Sandy Bridge E 3200MHz @ 4500MHz (100x45 @ 1.288V) HT enabled
CLR: Corsair H100x
MBO: ASUS RAMPAGE IV FORMULA
RAM: Crucial DDR3-1600 2x8GB + 2x4GB (24GB) @ 1600MHz - 10-11-10-24-1T @ 1.535V
VGA: KFA2 GeForce GTX1070 8GB EXOC
HDD: ADATA SUV800 256GB ++ WD BLUE WD30EZRZ 3TB ++ WD Blue WD6400AAKS 640GB
PSU: Corsair CS550M 550W 80+ Gold Modular
BOX: Jonsbo W2
LCD: DELL P2417H 24" LED @ 1920x1080
OS1: MICROSOFT Windows 10 Pro N x64



GSM: iPhone 11 black 4/64GB
ROM: latest iOS

Deyo238 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 20:46   #789
Cyber Junkie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
zanima me, ako su mi konfiguraciju složili u ADM-u, smijem li sam mijenjati komponente (konkretno, hladnjak od procesora bih promijenio)? jel mi to poništava garanciju (ako da, jel na sve ili samo određene komponente)? komplicirano mi je vuć kompjutor do jordanovca zbog pet minuta posla.
Ja osobno kad kupujem konfiguraciju, ako je moguće, tražim od trgovine
da mi daju garanciju na svaku pojedinu komponentu, a ne na cijelu konfiguraciju. Ako ti je garancija na cijelu konfiguraciju i imaš zaštitnu
naljepnicu onda moraš nositi dok god postoji garancija (obično 1 - 2 god.)
Cyber Junkie je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 20:49   #790
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Deyo238 Pregled postova
Ovisi, ako si dobio garanciju po dijelovima, smiješ, ako si dobio na cijelu konfiguraciju ne smiješ, tj. ako ima onu naljepnicu na bočnoj stranici od kućišta koja se spara kad otvoriš kućešte, te tako oni znaju da si nešto dirao.
onda gubi samo njihovu jednogodišnju garanciju.ostane ti garancija za svaku komponentu pojedinačno.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:01   #791
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
onda gubi samo njihovu jednogodišnju garanciju.ostane ti garancija za svaku komponentu pojedinačno.
super, onda nemam brige. (poslat ću im mejl još, čisto da budem siguran)
hvala
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 21:08   #792
Djrko
Prevarant s tržnice
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Samobor/Zagreb
Postovi: 47
Evo i ja osobno mogu reć samo SVE 5 što se tiće ADM-a. Apsolutno sve i za sebe i za druge kupujem tamo. Čak i ako nešto treba a tamo nemaju prvo odem i pitam dali je moguće nabavit. Nije jedamput npr. da sam neš kupio, predomislio se nakon par sati , došao i zamjenio bez ikakvog problema. Sve 5 osim Renoa 4 što se tiće ADM-a.
Djrko je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 22:18   #793
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ja se nebi složio, već dvije godine izbjegavam ADM radi neprofesionalnosti. Svaka čast onima koji su uspjeli nešto ZAMIJENITI u ADM-u, jer ja nisam, pa čak i u zakonskom roku od 7 dana od trenutka kupovine. Potsjećam, da sam kupio 22" AOC LCD koji je imao hrpu bad pixela i bright dotova i da sam ga kupio pred kraj radnog vremena i sljedeće jutro u 8:00 sam ga išao vratiti, na što sam dobio odgovor "Pa šta si očekivao, rekao sam ti na telefonu još da to nije neki monitor", na šta sam ja poludio. Za zakonski rok od 7 dana su se oglušili, a jedini način da dobijem ispravan monitor je bio da kupim drugi skuplji kod njih, a imali su samo neke samsunge gdje je sljedeći bio 1750kn u odnosu na 1200kn za AOC-a i još k tome su mi uzeli 100.00kn VIŠE za "USLUGU" uz obrazloženje "mi ovo neradimo inače, pa će te ovo koštati 100,00kn da si mi svi tu popijemo kavicu"

E tu su se zaj**ali i izgubili su kupca koji im je godišnje donosio desetke tisuća kuna.

Za mene ADM nikad više...
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 22:24   #794
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
"mi ovo neradimo inače, pa će te ovo koštati 100,00kn da si mi svi tu popijemo kavicu"


Trenutačno su oni meni na drugom mjestu poslije MagazinRSa, ali ne zbog usluge već zbog cijena.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 00:11   #795
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Ja se nebi složio, već dvije godine izbjegavam ADM radi neprofesionalnosti. Svaka čast onima koji su uspjeli nešto ZAMIJENITI u ADM-u, jer ja nisam, pa čak i u zakonskom roku od 7 dana od trenutka kupovine.
Ako si ga kupio na daljinu morao si poštovati i zakonom propisane procedure. Na njih se ne mogu oglušiti nikako.
(pogledaj moj sig za ubuduće)

Ako nije kupljeno na daljinu nego plaćeno u trgovini - onda nema zakonskog roka, samo dobra volja, tj poslovna politika prodavača...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 05:20   #796
Firkraag
Premium
 
Firkraag's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Svaka čast onima koji su uspjeli nešto ZAMIJENITI u ADM-u, jer ja nisam, pa čak i u zakonskom roku od 7 dana od trenutka kupovine.
hehe, svojedobno sam se natezao s njima jer su klasično dead on arrival napajanje dugo držali u servisu, u međuvremenu sam naravno morao kupiti novo a ovo prvo nisu baš tako jednostavno pristali zamijeniti za drugu komponentu (čak uz moju nadoplatu). To me bilo malo iznenadilo, ali ajde ipak su pristali, a poslije toga imam dobra iskustva.

Zadnje izmijenjeno od: Firkraag. 31.03.2011. u 07:43.
Firkraag je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 21:13   #797
Ninoffmaniak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
nedavno zeo komp tamo
narucio 690 II nisu imali zvali i onudili termal drek u zamjenu sto sam odbio i reko da bi rađe haf te su mi napisali racun sa hafom i nakon 3 dana javili da se zadnji haf raspao i onovom mi ponudili terlamdrek i nakraju sam uzeo centuriona i odbili su mi napraviti racun za njega nego ostali na hafu a za uzvrat sam ih makar trazio praznih dvd da mi posalju u razliku

sve sto je bilo u opaski u mailu su zanemarili umjesto na kucnu adresu paketi su stigli na firmu konfiguracija nije bila slozena i komplikacije oko R1

na kraju na maticnoj mreza nije radila ali nisam imao volje vracati pa sa u ventexu uzeo mreznu karticu od 70 kuna i sada sve radi

koliko komplikacije i zajebancije ali na kraju ipak vise se isplati od linksa da nebi imao problema samo bi me sve sto sam uzeo doslo 1400 kuna skuplje
Ninoffmaniak je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 11:05   #798
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Ja sam planirao tamo uzeti veci dio konfiguracije (sandy bridge), pa sad bas nisam siguran da li cu tamo gledat
izi je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 20:24   #799
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor izi Pregled postova
Ja sam planirao tamo uzeti veci dio konfiguracije (sandy bridge), pa sad bas nisam siguran da li cu tamo gledat
mislim da nemas razloga ne uzet. dogodi se svakom. al moraš biti precizan sto zelis, oni kao trgovci ako nesto nemaju zele ti dati nesto drugo za sto oni smatraju da je ok. ti imas pravo ne sloziti se s tim i trazit ono sto zelis. 4 ,5 konfi sam kupio i nikad blema. u vinkovce dostvljeno bez greške. pitao ih dali imaju to i to, rekli imaju, uplatio pare, konfa dosla sastavljena. znači, prvo pitaj pa onda naručuj.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 21:04   #800
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Hvala na reply-u
izi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2011., 06:40   #801
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Zajebano je malo ovima koji nisu iz Zagreba,puno je lakse sve rijesiti u 4 oka nego dopisivanjem mailom ili telefoniranjem.ja osobno nisam imao nijedan problem sa tim shopovima(ukljucujuci i Protis),sve bi proslo u najboljem redu,


@izi,neces pogrijesiti ako uzmes komp u ADM-u,decki su stvarno prva liga
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:41   #802
iroonwood
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 33
Izuzetno pozitivna iskustva s ADM-om , usluga profesionalna, komponente stigle 15 sati od uplate , cak sam se i iznenadio brzinom, jedina zamjerka je to sto sam jednom prilikom slao mailom neki upit vezano uz jedan artikal i nikada nisam dobio odgovor, sve u svemu od 1-10 ocjena 9.5 .
iroonwood je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 14:37   #803
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
u roku od sat vremena dogovorio kupnju, djelatnik mi odmah odgovarao na mail, provjerio sve stanje komponenti, izuzetno ljubazni, dok npr. isti dan isto sve sam poslao i protisu, dakle ista konfa oboje...od protisa sam dobio odgovor nakon 6 dana, kad je ovaj komp iz ADM-a vec bio u punom pogonu...
definho je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 16:47   #804
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ja sam prestao i gledati ponudu u drugim ducanima, samo nekad bacim oko na neku akciju u Linksu i to je to.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 11:09   #805
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Ni dzabe nije sto je nekad bilo!

__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 12:32   #806
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
lazno oglasavanje!
  Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 12:43   #807
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
lazno oglasavanje!
Neka ih tuzi tko god hoce, dok meni sloze masine u roku od 24h od uplate, zaboli me djoko makar kostalo i 100kn, vrijedno je mojeg vremena. Ali da je komicno, je, pa komotno su mogli staviti "gratis slaganje" pod nekakvu napomenu na ponudu ili tako nesto. Ovako zaista izgleda malo glupasto, iskreno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 12:56   #808
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
pa je glupo definitivno, mozda imaju neki debilni softver koji im ne dopusta da stave cijenu 0, a moraju uslugu prikazati na racunu.
  Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 14:05   #809
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
pa je glupo definitivno, mozda imaju neki debilni softver koji im ne dopusta da stave cijenu 0, a moraju uslugu prikazati na racunu.
Ako je nešto definirano na računu, makar kao i poklon, ne može biti 0.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 19:00   #810
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
jedno teoretsko pitanje - ako je na računu uređaj od recimo par tisuća kuna i drugi koji dolazi "gratis" uz prvi uređaj za 1 kunu. Može li se u slučaju opravdanog raskida kupnje prvog tražiti djelomičan raskid ugovora i zadržati drugi sa cijenom od te 1 kune?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na