Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2008., 10:36   #1
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Zamjena pasivnjaka na NF4 ultra chipsetu

Nisam baš siguran da li ovo spada pod ovaj forum, ali dio je matične ploče za AMD pa sam stavio. Dakle, mali zlatni 40mm vent na chipsetu od abitice se prilikom paljenja kompa jako čuje (buči) 15-ak sekundi i onda se stiša i radi normalno. Da li ga treba nekako podmazati ili treba staviti nešto drugo. Drugo pitanje je da li, ukoliko ga treba zamijeniti, može biti dovoljan onaj mali plavi zalman, mislim da je oznaka BJ47..dakle, ne lepeza, već kockica odnosno više piramidica. Samo kućište ima 120mm sprijeda dolje i 2x80mm straga gore...svi ventovi imaju spuštene voltaže, pa se okreću na manje okretaja. Ništa direktno ne puše po NF4ultra, ali opet, ništa nije OC-ano. Može li nf4 ultra preživjeti s zalmanom ljeti?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 11:26   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Bez direktnog venta ne definitivno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2008., 11:52   #3
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Vidim da ima u linksu, pa evo linka. Malo sam fulao naziv, oznaka je zm 47.

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.909.012


btw. zar nije taj hladnjak pokazao izuzetno dobre performanse koje su posramile i neke masivnije hladnjake za chipset? Čak mislim da je bio review na ekspertu, ali ne sjećam se.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 11:57   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pogledaj dobro hoće li ti smetati grafi. Na mojoj bivšoj DFI Infinity nF4 Ultra mogao si umjesto zujalice staviti samo HR-05 SLI jer je svemu drugome smetala grafa (X1800XL) koja je svojim krajem bila točno iznad zujalice. Srećom je zujalica dobro radila i nije se čula bez obzira na visok broj okretaja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 12:26   #5
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pogledaj dobro hoće li ti smetati grafi. Na mojoj bivšoj DFI Infinity nF4 Ultra mogao si umjesto zujalice staviti samo HR-05 SLI jer je svemu drugome smetala grafa (X1800XL) koja je svojim krajem bila točno iznad zujalice. Srećom je zujalica dobro radila i nije se čula bez obzira na visok broj okretaja.
Ploča nije SLI tako da mu ne bude smetalo. Evo, baš gledam u otvoreni komp i ima mjesta


S druge strane, ploča ima garanciju- može li se to reklamirati, pa mi recimo stave neki drugi hladnjak?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 12:48   #6
Gmaz
Old school
Moj komp
 
Gmaz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 204
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pogledaj dobro hoće li ti smetati grafi. Na mojoj bivšoj DFI Infinity nF4 Ultra mogao si umjesto zujalice staviti samo HR-05 SLI jer je svemu drugome smetala grafa (X1800XL) koja je svojim krajem bila točno iznad zujalice. Srećom je zujalica dobro radila i nije se čula bez obzira na visok broj okretaja.
Si ti ziher?? Imam istu ploču i ovo zuji katastrofa, samo se to čuje. Baš sam danas uzeo NB47J i mislim ga stavit gore. Jest da smeta dio njega za grafu, al taj dio budem otpilio. Pošto je i grafa pasivna, stavit ću da puše na njih 80-ica od kučišta koja mi je višak. A sad je tu problem, neznam kak da okrenem zalmana ak ga okrenem na bok, moram manje odpilit, al neznam dal mi bude onda protok zraka slabiji?? Il je tak svejedno?

@Morpheous: sad kad ovo gore stavim, javim kakve su temp sa ventom i bez, al sumnjam da može durat ljeto bez ikakvog puhanja.
Gmaz je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 12:54   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Možeš se pozivati na reklamaciju ali ćeš vjerojatno dobit drugu ploću sa istom takvom šuškalicom od venta. Jedino da ti u origigi servisu montiraju spominjani hladnjak u okviru garancije pa time ne gubiš istu jer je to napravljeno od strane "ovlaštenih", mada sumljam da će to htjeti napravit.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 12:57   #8
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Gmaz Pregled postova
@Morpheous: sad kad ovo gore stavim, javim kakve su temp sa ventom i bez, al sumnjam da može durat ljeto bez ikakvog puhanja.
E baš sam te to htio zamoliti Sretno s piljenjem. Što se tiče puhanja po njemu, nemam ideje gdje bih stavio vent da puše osim da ga ne zalijepim na bočnu stranicu,ali to je malo nespretno prilikom otvaranja kućišta.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 13:01   #9
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možeš se pozivati na reklamaciju ali ćeš vjerojatno dobit drugu ploću sa istom takvom šuškalicom od venta. Jedino da ti u origigi servisu montiraju spominjani hladnjak u okviru garancije pa time ne gubiš istu jer je to napravljeno od strane "ovlaštenih", mada sumljam da će to htjeti napravit.
Zanima me da li je to sigurno da će mi zamijeniti vent? Stvar je u tome što matičnu neću imati vječno, već ću je prodavati prije ili poslije, a glupo mi je trošiti 150kn na hladnjak i matičnu prodati za 300...mislim da se vidi u čemu je problem. Radije bih da mi stave potpuno novi hladnjak, kad je već u okviru garancije, samo je pitanje da li će to i učiniti.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 13:05   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Ploča nije SLI tako da mu ne bude smetalo.
Ni moja ploča nije bila SLI. Očigledno ne znaš što je HR-05 SLI. Evo, da i to naučiš.
http://www.thermalright.com/new_a_pa...50aHVzaWFzdA==
http://www.thermalright.com/new_a_pa...r_hr05sli.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2008., 13:45   #11
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ni moja ploča nije bila SLI. Očigledno ne znaš što je HR-05 SLI. Evo, da i to naučiš.
http://www.thermalright.com/new_a_pa...50aHVzaWFzdA==
http://www.thermalright.com/new_a_pa...r_hr05sli.html
Očigledno znam što je to HR-05, ali sam napisao da mi zalman paše bez problema jer ga već imam doma, pa mogu usporediti. Kod DFI ploča npr se chipset nalazi između 2 PCIe utora i zajeb je postaviti zalmana, praktičk ii nemoguće. Kod mene to nije stvar...mogu staviti vjerojatno bilo koji hladnjak za chipset an matičnu zbog jako dobre pozicije chipseta.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 13:53   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mogao si napisati koju ploču imaš (nemaš ni 'Moj komp' aktiviran) pa bi nam bilo lakše zaključiti imaš li mjesta ili ne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 14:00   #13
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mogao si napisati koju ploču imaš (nemaš ni 'Moj komp' aktiviran) pa bi nam bilo lakše zaključiti imaš li mjesta ili ne.
Ali nije bitno. Kužim što želiš reći, ali mene je samo zanimalo kakve bi performanse bile sa tim zalmanom na nf4 ultra. To je to. Opet velim, šteta mi je davati 150 ili više kn za novi cooler, a ploča već sada na tržnici vrijedi možda 300kn max. Budem pričekao da forumaš otpili što mu smeta i vidi kakve će mu biti performanse. Ako ne budu dobre, budem je reklamirao pa neka ugrade nešto drugo. Ako budu, stavit ću i ja zalmana, pa ćemo vidjeti rezulate.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 15:10   #14
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pretpostavljam da je u pitanju KN8 Ultra ili slična ploča kad je zujalica gore... Ako imaš Aktivni fan tipa Zalman CNPS 7700 ili Coolermaster Gemin II gore koji pušu svojim ventom prema ploči dosta ti je i pasiva, ako oćeš vrtiti samo pasivni može se i to - ako ti je case jaaaako dobro izluftan ali nije preporučljivo, ja imam bez ventova za njega samoga ali je propuh kroz ovaj moj case ipak solidan, oprije sam imao CNPS gore i bilo je isto ok...

Uglavnom može i Zlaman obavit posao ali je poželjno da je u društvu sa propuhom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 15:23   #15
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Pretpostavljam da je u pitanju KN8 Ultra ili slična ploča kad je zujalica gore... Ako imaš Aktivni fan tipa Zalman CNPS 7700 ili Coolermaster Gemin II gore koji pušu svojim ventom prema ploči dosta ti je i pasiva, ako oćeš vrtiti samo pasivni može se i to - ako ti je case jaaaako dobro izluftan ali nije preporučljivo, ja imam bez ventova za njega samoga ali je propuh kroz ovaj moj case ipak solidan, oprije sam imao CNPS gore i bilo je isto ok...

Uglavnom može i Zlaman obavit posao ali je poželjno da je u društvu sa propuhom...
Ili da kupim posebno 40mm, stavim ga na zalmana i riješen problem...samo što će zujati. CPU cooler je stock, tako da ništa ne puše prema chipsetu. Budem se onda raspitao oko reklamacije, aklo hladnjak počne više zezati. Zanimljivo je da ne rošti svaki put kad se upali, već jedan dan da, zatim ne, onda recimo za 2 dana opet da, pa ugasim komp, pa upalim za sat vremena, pa više ne rošti....kao da temp. utječe na njega i ležaj. Ne znam...vidjet ću za koji tjedan kako će se ponašati.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote