Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2008., 15:05   #31
Gmaz
Old school
Moj komp
 
Gmaz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 204
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
1.Moje kuciste i napajanje tj uticnice nisu ustekani u napon sa uzemljenjem
Eto, sve je rečno. Da imaš utičnice sa uzemljenjem onda bi ti preko ac kabla bilo uzemljeno napajanje (srednja žica) a i samim time kučište kompa i nebi bilo izboja na kučištu.



Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Kad smo već kod čudnih puteva struje, na mojem Frontier kućištu postoji prednji USB priključak s dva utora a uokviren je nekim metalnim ukrasnim limićem. Potaknut pisanjem na ovu temu, odoh ja s probirštiftom ispitati svoje kućište, i gle vraga, kad dodirnem taj ukrasni limić, računalo se resetira. Što bi moglo biti ?
Ovo zanima i mene, jel ovo sa usb-om isto posljedica neuzemljenja kučišta? Aj provjeri pa javi.
Gmaz je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 06:45   #32
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Gmaz Pregled postova
Eto, sve je rečno. Da imaš utičnice sa uzemljenjem onda bi ti preko ac kabla bilo uzemljeno napajanje (srednja žica) a i samim time kučište kompa i nebi bilo izboja na kučištu.





Ovo zanima i mene, jel ovo sa usb-om isto posljedica neuzemljenja kučišta? Aj provjeri pa javi.
Mislim da ne može biti jer je utičnica s urednim uzemljenjem, već će vjerojatnije biti problem u "majstoru" koji je slagao računalo. Moram provjeriti jesu li svi sitni konektori od USB-a dobro spojeni, nime od dva usb-a utora sprijeda, samo donji resetira racunalo pri bilo kakvom dodiru s nečim metalnim a gornji radi bez greške. Jel stvar do krivog spajanja ili se u tom USB kompletu s prednje strane nešto dodiruje gdje ne treba, raskopam danas pa bumo videli...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 11:19   #33
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Imao identican problem na starom kompu s PCI USB kontrolerom. Rijesio zamjenom kontrolera. Probaj front konektore spojit na neki drugi header an maticnoj i nekako isprobati onaj header na koji je sad spojeno...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:38   #34
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Imao identican problem na starom kompu s PCI USB kontrolerom. Rijesio zamjenom kontrolera. Probaj front konektore spojit na neki drugi header an maticnoj i nekako isprobati onaj header na koji je sad spojeno...
Na matičnoj postoje dva mjesta gdje se mogu spojiti prednji USB konektori, probao na drugom ali opet je isto, bojim se da je na kućištu nekaj u spoju gdje ne treba...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 17:58   #35
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Mozda dodjem na Zdere pa ti dofuram jedan header pa isprobavaj...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na