Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2021., 11:56   #42511
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ah, pa Velebit je moja najdraza planina i ona je zasluzna sto sam krenuo u brda, tamo davnih dana, kad sam bio mlad i nadobudan i kad sam po prvi puta sluzbeno dosao na Zavizan.
Ljubav na prvi pogled, prosao sam ga uzduz i poprijeko.

Iako, kad se samo sjetim tog prvog odlaska gore, dolazili smo s mora, toplo, suncano, proljetna jaknica, i ovi me onak zelenog odvedu na Zavizan.
Mislim da je bilo +1 i padao je snijeg, meni cvokocu zubi a ovi umiru od smijeha. Zato su oni sami postavili ultrazvucni anemometar, a ja sam ih gledao kroz prozor iz ugrijanog doma
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 12:18   #42512
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
1. Bicikl kupujem jer želim: postati fizički aktivan, povećati vrijeme boravka u prirodi, a da nisam "na nogama", kao klinac sam se volio voziti s Norco Volwerine, a tada sam ju zbog okolnosti prodao

2. Bicikl namjeravam voziti po: 50% cesta, 50% makadam, šume, biciklističke staze, nikakva divljačka vožnja, skakanja, downhilli itd. me ne zanimaju

3. Bicikli ću voziti (kako često): dosta često, možda čak i svakodnevno

4. Bicikl sam spreman platiti: 4000-4500 kuna (preferiram novo jer koliko sam gledao na facebook marketplace-u ljudi uvaljuju prahistostorijske bicikle iz 1997. godine po 3000kn)

5. Bicikli koji mi se sviđaju i odgovaraju mojim potrebama, sa linkovima iz trgovina: https://www.decathlon.hr/brdski-bici...d_8500761.html - jucer sam se u dechatlonu rijeka zaljubio u ovog kineza 4300 kn je na licu mjesta (ili nije kinez? )

6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina: visok sam oko 183 cm, i skoro nabacio u zadnje vrijeme 100 kg :/ a nekada sam bio puno više fizički aktivniji, koliko sam vidio u dechatlonu su M do 174 cm, a L do 184 cm pa dalje idu XL... na što moram paziti pri odabiru veličine okvira, pitam, u slučaju da me u dechatlonu netko ne bi krivo savjetovao, nego da priča po vlastitom nahođenju i onome šta je "čuo negdje" (ne znam koliko su ti prodavači experti)

- može li se što bolje naći za tu lovu? mada, u ovu sam se baš zaljubio na prvi pogled i probao sam je voziti i odgovara mi skroz

- usput mi treba i preporuka za nosač za automobil za bicikle (da je barem za 2 odrasle + 1 dječja), kaže mi frend da one jeftinjave ne kupujem, a kuku nemam, savjetuje me da kupim onu s kojom se može prtljažnik otvorit, a takve od thule-a koštaju 3500 kn koliko sam vidio

P.S. to je ova: https://www.youtube.com/watch?v=eNaAGw6Jvvs

koliko vidim, lik je u videu napisao da se stražnji amortizer ne može uopće zaključati/lockati i da je to nešto negativno? jesam dobro shvatio?


P.P.S. prodavačica u dekatlonu u rijeci mi je rekla da sam na svojih 183cm/skoro 100kg više za "M" veličinu nego "L", a na etiketama obješenim na biciklama piše skroz drugačije, tako da... bolje pitati na forumu nekog ko zna i siguran je nego prodavače, jer u zadnje vrijeme prodavači su postali stvarno katastrofalni spram robe koju prodaju
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:18   #42513
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Za tu lovu sumnjam da možeš naći išta bolje ako pričamo o kupnji isključivo novog bajka.

Bike ima relativno čvrstu vilicu za taj cjenovni rang, solidan 2x9 pogon (veliki plus hollowtech crankovi). Stražnji shock je zračni, to je plus, to što nema lockout je minus no i na duplo skupljim bajkovima dolaze shocokvi samo sa reboundom tako da tu ne možeš ništa osim ga nadogratiti sa vremenom. Provjerene entry level tektro hd kočnice. Ne toliko strmi head tube angle 68.5 stupnjeva, čak su o obruči tubeless ready pa možeš i taj setup odraditi. Decathlonove rame su dosta izdržljive tako da tu nema straha. Sve u svemu osobno bih rekao za 5000 kn ako se gleda isključivo novi bike sasvim solidna kupnja. Što se tiče veličine ti si na gornjoj granici L po tablici pa bi ja radije to probao. Kada si na granici između veličina onda je preporuka ići na manju veličinu.

Ako ti je to plafon što se tiče love, go for it
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:37   #42514
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ja bi si jos 5x dobro razmislio prije nego li kupio fulku za namjenu napisanu pod tockom 2., a pogotovo tu fulku.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:39   #42515
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
lik na forum/hr je popljuvao na max tu biciklu iz dekatlona


https://bicikla.com/scott-sub-cross-50-2021-sme%C4%91i
https://www.huni-bike-shop.hr/hr/bic...base-29-detail
https://www.bicikla.com/giant-talon-...21-tamno-plava
https://www.bicikla.com/gt-aggressor-sport-29-siva


s time da ne bih kupovao uopće na sajlu kočnice, nego baš na ulje, baš mi izgleda jeftino i otrcano kako sajla viri na klještima


P.S. stvarno ne mora biti fulka, preporučite nešto šta mislite da bi bio najbolji odabir za mene, kao da kupujete za sebe u tom cjenovnom rangu, vi koji se kužite u bicikle
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:52   #42516
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Nego, zašto bježiš od “prethistorijskih” bicikla iz 1997.? Dobar dio tih rabljenih bicikala za 3000 kn (ako opravdano koštaju toliko) su daleko bolje složeni od novih za 4-5000, pa i više, pogotovo ako prodaje netko tko je uložio truda i vremena na održavanje i nadogradnju.
Izvuci brand name bicikle s oglasnika koji ti pašu po veličini, pitaj za papire (da nisu ukradeni turistima ovo ljeto &#128513 i ako sve štima, kasnije ti ostaje promijeniti gume i zračnice, podmazati, zategnuti i vozi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:54   #42517
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Isto ne bi u tom cjenovnom rangu razmišljao u fulliju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 16:20   #42518
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
hvala svima koji me odgovaraju od fulija iz dekatlona, onda neću to


1v@n - neko je na facebook marketplace stavio ovakav cannondale iz 1997.g.: https://i.ebayimg.com/images/g/6p4AA...yK/s-l1600.jpg ... i to za 3000 kn


p.s. koja veličina meni paše? šta uopće da gledam L veličinu rame? gume od koliko inča, šta drugo? znači ipak je preporuka da za lovicu od 4000kn pogledam po oglasnicima šta se nudi polovno, ha?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 18:00   #42519
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Dobro, ovo je neki specijalac.

Moraš gledati size guideline od branda do branda. Negdje je tvoja visina L, negdje je M. Ako si na rubu, uzmi veći.

Naletio na ovo… ne izgleda loše, a lako se nadogradi ako bude potrebno. Koliko vidim, ima i jeftinijih i skupljih modela u ponudi.
29” bih gledao MTB, a ako ideš na cestovne verzije, onda i 27.5”
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-33495684
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 19:47   #42520
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina: visok sam oko 183 cm, i skoro nabacio u zadnje vrijeme 100 kg :/ a nekada sam bio puno više fizički aktivniji, koliko sam vidio u dechatlonu su M do 174 cm, a L do 184 cm pa dalje idu XL... na što moram paziti pri odabiru veličine okvira, pitam, u slučaju da me u dechatlonu netko ne bi krivo savjetovao, nego da priča po vlastitom nahođenju i onome šta je "čuo negdje" (ne znam koliko su ti prodavači experti)

P.P.S. prodavačica u dekatlonu u rijeci mi je rekla da sam na svojih 183cm/skoro 100kg više za "M" veličinu nego "L", a na etiketama obješenim na biciklama piše skroz drugačije, tako da... bolje pitati na forumu nekog ko zna i siguran je nego prodavače, jer u zadnje vrijeme prodavači su postali stvarno katastrofalni spram robe koju prodaju
Ako nemaš friškog iskustva na biciklima modernije geometrije, teško je reći.

185cm/100kg je kod mene i uvijek sam preferirao manje okvire: dok su mi svi govorili da trebam L, kupovao sam M i bio sam zadovoljan izborom.

Zadnji bajk nove geometrije sam namjerno uzeo veći nego bih intuitivno odabrao nakon što sam isprobao nekoliko modela bajkova u obje veličine. Jednostavno mi je bolje sjeo L sa kraćom lulom nego M s nešto dužom. Ako ikako možeš isprobaj bajk prije kupnje. Najvjerojatnije je to nemoguća misija, ali u nedoumici bih savjetovao da u slučaju MTB-a ideš na veće. Za ostalo nemam iskustva.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 20:17   #42521
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
lik na forum/hr je popljuvao na max tu biciklu iz dekatlona


a ko još ozbiljno doživljava tu škvardu tamo sa litrenkom na čelu
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 20:30   #42522
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
da... ni meni nije jasno zašto netko tko zna, a ako zna je pitanje, se treba ujedno praviti pametan i biti tako egoističan?

uglavnom, hvala svima upisima

p.s. možda stvarno jesam lud, ali mi je fascinantno da je npr. toliko velika razlika u vožnji/položaju, ako je lula 85mm ili lula 120mm (ne znam ako postoji uopće od toliko )... pa šta stvarno tih 4cm čini toliku razliku
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 21:38   #42523
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Nemoj da ti forum.hr bude mjerilo za išta. Jedino za šta je dobar je nasmijat se glupostima. hmm, rekla to je žena M veličina na 183cm ? Možda da kupuješ Scott oni po to mjerilu znaju odskakat.

taj rockrider djeluje solidno na papiru ali fullka za 5k iz dućana daaa, radije uzmeš rabljeni hardtail za te novce. po njuškalu ima par komada, ali sve neki već lagano old timeri sa 26" kotačima.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:39   #42524
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Pomagajte....

Kupio bih gradski bic boljoj polovici . Planiram potrošit cca 2000kn na rate. Žemska bi se vozila jednom do dva puta tjedno ,ne vjerujem da će to biti više u prosjeku. Morala bi bit opcija za dvije sjedalice za klince ako je moguće. Visoka je 168cm . Imal što po trgovinama vrijedno spomena il da nekako gledam uzet nekakav polovni?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 15.09.2021. u 12:08.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:44   #42525
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan