Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2008., 01:14   #1
rossonero
Premium
 
rossonero's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krasic
Postovi: 28
Post Cisco CCNP lab

Guglao sam ali zbilja nisam pronašao puno informacija, pa pitam ovdje.

Jel se u Hrvatskoj može kupiti rabljene Cisco opreme, routeri, switchevi za složit CCNP lab a da ti isti ne koštaju ko suho zlato.
Jel se to isplati kupovat ili je preskup sport?

Završavam CCNA i nekak se vidim u tome, ok mi je s tim radit.

Gledao sam na eBayu, ima dobrih cijena, neznam jel to rizik ili ne tako kupit.
Da i uzmem iz Njemačke npr (ebay.de), kako preko granice, carina i te stvari. Totalno se ne kužim u to.

Jel ima netko da mi pomogne, barem na neko od ovih pitanja?
Hvala.
rossonero je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 06:32   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Kupovina na ebay-u ima ovdje svojih par topika, kao i uvoz robe izvana, tako da si mogao malo i tražilicu koristit.
Što se samog laba tiče, ako možeš potrebne IOS-ove nabavit, pogledaj si malo GNS3.
Po meni, kako god okreneš, nabavka opreme za labove privatno je preskup sport, čak i za nekog tko živi od toga.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2008., 11:03   #3
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
ja sam sebi slozio mali lab za ccna, sve sam kupio preko ebaya (.uk).

no, za ccnp ti treba malo skuplja oprema opcenito tako da cijene eksponencijalno rastu.

to sto sam kupovao sam kupio na firmu tako da je trebalo i uvoz napraviti, uglavnom od cijene opreme jos 70-tak % gore sa shippingom i troskovima uvoza (no i dalje me ispalo daleko manje nego da sam isao tu kupovati rabljeno, a od novoga da ne govorim).

treba vremena, ja sam trazio preko mjesec dana svaki dan i na .uk i na .com (u americi imas daleko veci izbor i nesto je povoljnije ali je veci shipping i masa ih ne zeli slat van amerike) no isplatilo se. Sad tu opremu i dalje koristim, jednom kad se covjek navikne na cisco ne da ti se vise kemijati sa inim opremama.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 12:12   #4
rossonero
Premium
 
rossonero's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krasic
Postovi: 28
Hvala za link (GNS3), čuo sam za Dynamips al za ovo ne, po screenshotovima izgleda dobro, probat ću vidit kak radi kad skinem ios-e, isprika za ebay topike.

Shimpa kolko te to odprilike došlo, šta si uzimao sve?
rossonero je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 15:18   #5
Gmaz
Old school
Moj komp
 
Gmaz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 204
Kaj fali Packet traceru od cisca? Je da nije baš ko u živo, al nije ni daleko...
Gmaz je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 15:49   #6
rossonero
Premium
 
rossonero's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krasic
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Gmaz Pregled postova
Kaj fali Packet traceru od cisca? Je da nije baš ko u živo, al nije ni daleko...
OK je za CCNA, makar i za to fali par stvari, par naredbi.
Za CCNP bih htio nešto ozbiljnije, najradije pravu opremu, zato sam i otvorio topic ali znamo svi da to i nije jeftino nabavit.
Od simulatora (emulatora) bih nešto što radi s pravim ios-om.

Ima kompleta za CCNP za nekih 6500 kn plus onih 70% bi bilo oko 11 000 kn sveukupno a tolko me dođe i CCNP tečaj. Dosta je to love, al opet, nije da se ne isplati uložit u znanje.
rossonero je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 18:18   #7
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
tečaj se isplati po mom mišljenju 11000 kuna je povoljno za ccnp a tamo imaš svu (skupu) opremu koja ti može zatrebati, na srcu se normalno možeš dogovoriti i sam raditi na cijelom labu.

o cijenama koliko sam platio ne bih, cijene su i danas vrlo slične onima u doba kada sam ja to kupovao.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 21:28   #8
Gmaz
Old school
Moj komp
 
Gmaz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 204
Hm, ja sam cijeli ccna doma sam odradio tak da sam bezveze dao pare za tečaj. I sad nebi da mi se isto dogodi i sa ccnp, pa mislim da je bolje dat pare za opremu nego za tečaj...
Gmaz je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 19:29   #9
silsvinjo
Registered User
Moj komp
 
silsvinjo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
pozdrav! ja bih trebao uskoro polagati CCNA certifikat, skinuo sam s neta jako puno stvari, ali me zanima iskustvo ljudi koji su polagali...dali sad nakon što ste položili možete reći što vam je zaista pomoglo, a na što ste "potrošili vrijeme"?
također planiram ići i CCNP i volio bih nabaviti prave uređaje na kojima bih mogao nešto praktično raditi...
silsvinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na