Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2008., 17:44   #661
zhuto iz uha
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zgb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Upravo to.Kod mene je takodjer bio izrazen BLB na gornjim uglovima no smanjivanjem pozadinskog
osvjetljenja je stvar koliko toliko sanirana i vise ne odvraca paznju kod gledanja filmova, etc....

Da ne govorim koliko je ugodniji rad na monitoru i koliko su boje manje isprane (naime tako su izgledale sa pojacanim osvjetljenjem)
hm. brightness mi je na 0 a contrast na 80, boje su custom. 64, 51, 60.
i ako ugasim svjetla u sobi blb se kuzi i bas bode u oci. barem mene.
i nije mi jasno kako to nitko nije spomenuo u reviewima na netu? taj
mali, ali ipak primjetan blb.

btw, se tko pozabavio ddc/ci profilom? kaj to uopce je? (drzite zadnju
tipku lijevo cca 10sec).

hehe. " The main advantage of DDC/CI is its bi-directional communication structure between PC and monitor, which does
not require a separate cable. All data are transmitted in both directions via the video graphics card and the standard VGA
or DVI signal cable. This capability allows for functions like monitor control, adjustments, and diagnostics to be conducted
via software using the mouse and keyboard. In an enterprise or firm, this capability also allows the potential of remote
diagnostics and asset management by a technician via the LAN. Customer-supplied software is needed to implement these
functions."

i jos nesto. se kome jos desilo da kad instalirate osdmon, slika prilikom
playbacka video fileova jednostavno popizdi?

EDIT: vratih se upravo sa reklamacije iz vemila. nikad u vemil vise. niti bios bateriju necu tamo kupiti.
monitor je star 4 dana i blb je i vise nego ocit. dapace, primjetio sam danas da je gore nego jucer. i tip
u vemilu meni onako preko one stvari objasnjava kako vemil ne moze zamijeniti robu. vec se roba mora
slati generalnom servisu. ja pitam lika a gdje to na vasem racunu pise? na garancijskom listu? na etiketi?
tip me blijedo gleda. ja mu spomenem zakon o zastiti potrosaca, tip me blijedo gleda. ja mu zaprijetim
losom reklamom na svim it forumima u hrvatskoj, lik me blijedo gleda. ja ga trazim sefa, on kaze da je
on sef. lol. pitam ga, moze li mi u mikrofon ponoviti to sto je rekao (o zakonu, pravilima, reklamaciji itd),
lik se smrzne i kao krene od mene tamo negdje i dobaci kolegi prodavacu "ne daj da ista snima". i odjase.
hahaha. film covjece.

u jednom se trenutku cijela armija prodavaca skupila i blijedo gledala u prazno dok ja sefu pokusavam
objasniti da mene ne zanima kako vemil rjesava reklamacije proizvoda koje oni prodaju (i reklamiraju) u svojem
hebacki preuredjenom ducanu. ja sam kupac vemila i bok. ako vi niste jasno, masnim slovima oznacili "pravila
igre", znaci da pravilo za to i to (u ovom slucaju reklamacija kupljenog proizvoda nakon 4, ne 3 radna dana) kod
vas ne postoji. dovidjenja. ako je monitor neispravan otvorite ga, pogledajte. i tako vi, dobavljac, prozivodjac
i bok. on ce biti neispravan i tu i tamo i preko bare. ja sam svoje novce dao i to ste s smjeskom na licu uzeli, a
sad tu glumite drvene marije. i ne hebe tipa to sto sam ja nezadovoljan kupac, a 10 ljudi oko mene ceka robu.
on gleda u zid i drlja svoje. ma komedija.

eto ljudi. netko je rekao da bi kupio l220x za lapo tu negdje cijene, mozda se jos javim. ak me ne copi
uskok i uzme mi mob jer "mozda sam nesto ipak snimio". :grin:
__________________
Sig-max 5 redova :-)

NARF!

Zadnje izmijenjeno od: zhuto iz uha. 11.06.2008. u 23:27.
zhuto iz uha je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 13:44   #662
infinity
Guest
 
Postovi: n/a
Imas puno pravo reklamirati i ocekivati povrat novca ili novi model. Ja sam neki dan bio u VEMILu za kupnju antene za tv tuner usb karticu i pitao jel mogu vratiti u roku od jednog dana i ocekivati povrat novca ako ne bu radilo kako spada, ovaj mi mrtav hladan odgovorio NE. Ja sam inace radio u VEMILu Uzas od organiziranosti. Nitko nis ne zna kaj prodaje tam. Nisu ni informirani niti su bas strucni za to kaj prodaju. Sa linksom i optimum racunalima imam najbolja iskustva. Nikad nikakav problem nije bio zamijeniti nekaj ili dobiti povrat novca. Uglavnom, VEMIL i HgSpot.. tam kupujem ako stvarno nemam izbora No dobro to je sad offtopic... jel' netko zna di se moze skinuti najnovija verzija SoftOSM programa? To je OEM soft pa ga nije bas tako lako nabaviti HVALA!
  Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 14:16   #663
zhuto iz uha
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zgb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor infinity Pregled postova
Imas puno pravo reklamirati i ocekivati povrat novca ili novi model.
ma. znam ja to, ali ce me tip opet odhebati. ma ne da mi se vise natezati
s hrvatskim trgovcima. fino inspektorat, email emea lenovu i bok. pa neka
im onda lenovo kenja. a ja cu na reklamaciju kroz par dana, tjedana. i samo
molim boga da im bude tamo vise od 45 dana. onda cu ih tuzit ko stoku. sto
i jesu. nikad u vemila vise. nikad.

a i brijem napisati email direktorici pa nek ona reda radi medju svojim uposlenicima.
ja sam novce ostavio, a lik mene tamo tretira ko djubre.

malo morgen.
__________________
Sig-max 5 redova :-)

NARF!
zhuto iz uha je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 14:58   #664
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Ima na radiju emisija potrošać. Kažu ako netko od prodavaća "kenja", obratiš im se pismenim putem. Napišeš što na proizvodu ne valja i tražiš povrat novca. Ako je odgovor u suprotnosti sa zakonom o potrošačima i obaveznim odnosima, sa njihovim odgovorom odeš kod inspektorata. (dopis pošalješ preporučano- da nr bi bilo nismo ništa primili)
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 15:55   #665
zhuto iz uha
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zgb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Ima na radiju emisija potrošać. Kažu ako netko od prodavaća "kenja", obratiš im se pismenim putem. Napišeš što na proizvodu ne valja i tražiš povrat novca. Ako je odgovor u suprotnosti sa zakonom o potrošačima i obaveznim odnosima, sa njihovim odgovorom odeš kod inspektorata. (dopis pošalješ preporučano- da nr bi bilo nismo ništa primili)
a izgleda da bez crnog na bijelom ne ide u ovoj kaljuzi od drzave. pa ako
moji novci smrde, smrdit ce vemilu inspektorat. a u svakom slucaju pisem
email lenovo emea sjedistu pa neka se onda netko drugi znoji. ja vise nemam
zivaca.
__________________
Sig-max 5 redova :-)

NARF!
zhuto iz uha je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 15:58   #666
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
samo u cjeloj prici nevidim di garancija pokriva BLB kad isti postoji na 99%monitora i kako ga uopce regulirati do koje granice je podnosljiv. Monitor radi, ima manje od 5BPa i po garanciji nista mu ne fali, a to dali probija u ljevom kutu,desnom ili sa svih strana je faktor srece koji je ocito u vecoj mjeri izostao kod kupnje.

"bojim se da si spaljen"
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 17:40   #667
zhuto iz uha
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zgb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
samo u cjeloj prici nevidim di garancija pokriva BLB kad isti postoji na 99%monitora i kako ga uopce regulirati do koje granice je podnosljiv. Monitor radi, ima manje od 5BPa i po garanciji nista mu ne fali, a to dali probija u ljevom kutu,desnom ili sa svih strana je faktor srece koji je ocito u vecoj mjeri izostao kod kupnje.

"bojim se da si spaljen"
to sto blb postoji na ukurtapash 19'' lcd monitoru mene kao vlasnika l220x
ne zanima. ako lenovo reklamira svoj monitor kao i takav i takav valjda ga
i ja, kao krajnji korisnik, mogu takvog dobiti. da blb probija s obje strane
jednako ne bih se zalio. ali je s jedne strane 3x vise probija. i to tek nakon
sto se monitor zagrije. kad je hladan bleedinga nema. nimalo. znaci, monitor
ne bleeda sve dok se ne zagrije tj blb uopce ne postoji dok se valjda matrica
ne zagrije i razvuce kajaznam. whatever.

ide on na reklamaciju uz pismo lenovu i inima. pa nisam dao novac za polu
proizvod, ne? nisam kupio monitor za 3200kn da bih se onda tjesio pa joj
ima bleedinga i na samsungu 2023bw. mislim, zakon ti je logika.
__________________
Sig-max 5 redova :-)

NARF!
zhuto iz uha je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 18:00   #668
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor zhuto iz uha Pregled postova
to sto blb postoji na ukurtapash 19'' lcd monitoru mene kao vlasnika l220x
ne zanima. ako lenovo reklamira svoj monitor kao i takav i takav valjda ga
i ja, kao krajnji korisnik, mogu takvog dobiti. da blb probija s obje strane
jednako ne bih se zalio. ali je s jedne strane 3x vise probija. i to tek nakon
sto se monitor zagrije. kad je hladan bleedinga nema. nimalo. znaci, monitor
ne bleeda sve dok se ne zagrije tj blb uopce ne postoji dok se valjda matrica
ne zagrije i razvuce kajaznam. whatever.

ide on na reklamaciju uz pismo lenovu i inima. pa nisam dao novac za polu
proizvod, ne? nisam kupio monitor za 3200kn da bih se onda tjesio pa joj
ima bleedinga i na samsungu 2023bw. mislim, zakon ti je logika.
U garantnom listiću nigdje nije naveden niti spomenut BLB.
No po zakonu, ukoliko nisi zadovoljan proizvodom možeš ga vratit u roku od 7 dana i tražiti zamjenu i/ili povrat novca.

Lenovo ti uopće ne treba odobriti zamjenu ako je prošao zakonski rok, kao niti firma u kojoj si kupio, pošto to ne spada pod garanciju.

Uostalom, drugi put kad kupuješ tako neku stvar, traži da ti je otvore i da je isprobaš - ako neće, pokupiš se i odeš - nije kao da postoji jedna informatička trgovina u državi.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 00:28   #669
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor zhuto iz uha Pregled postova
nisam kupio monitor za 3200kn da bih se onda tjesio pa joj ima bleedinga i na samsungu 2023bw. mislim, zakon ti je logika.
Ta prica ima epilog u "EIZO" klasi di se svaki primjerak "ponaosob" testira i di 5000kn ide samo na racun testa/kvalitete/garancije/blba... a ostalih 5000kn za monitor, "nas" lenovo je prvi u nizu 22" pva i krase ga djecje bolesti (grijanje, nekonzistentnost boja, trash kabel...) 3200 i nisu neki novci a BLB vecina i ne primjecuje dok im ne pokazes da postoji (btw, onda je kasmo ;( ).
Moj recimo ima minimalan BLB gore ljevo (cca 3x3cm) sto je mila majka u odnosu na philipsa 220WS koji je cijelim gornjim i donjim rubom cinio nemoguce gledat divixe po mraku jer bode oci strasno, ja sam monitor isprobao kod kupnje na BP i BLB a sa bojama sam jednostavno imao srece...
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 02:10   #670
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
malo off pitanje .. ali zna li netko kad bi ostali proizvođači trebali izbacit s-pva modele ..
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 18:50   #671
SiaFu
Hardware Bug
Moj komp
 
SiaFu's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Citiraj:
Autor mcclarion Pregled postova
malo off pitanje .. ali zna li netko kad bi ostali proizvođači trebali izbacit s-pva modele ..
Samsung je 2263pw ove godine objavio na CeBit-u, možda su u međuvremenu dostupni?
http://www.dailymotion.com/video/x4l...1er-22-po_tech

Citiraj:
Autor zhuto iz uha Pregled postova
ali je s jedne strane 3x vise probija. i to tek nakon sto se monitor zagrije. kad je hladan bleedinga nema. nimalo. znaci, monitor ne bleeda sve dok se ne zagrije
Je li tebi taj Backlight bleeding više ovakav:
http://www.pchardwarehelp.com/guides...t-bleeding.php
ili ovakav:
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1032268

Ja Lenova imam na Brightness 0 i Custom 80% R,G i B pa se tek nešto sitno primjeti u gornjem lijevom kutu (gledano nako 2-3 sata rada). Nije previše upadljivo, moglo bi se usporediti s pchardware slikom, ali je puno manje površine u odnosu na cijeli LCD pa se vidi tek izbliza.
Valjda je iz slične serije ko UberGosu-ov.


Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
krase ga djecje bolesti (grijanje, nekonzistentnost boja, trash kabel...)
Pod tim kabelom se misli na DVI, VGA ili što, može malo detalja? (vezano uz moje prijašnje pitanje Clock/Phase problema)
SiaFu je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:16   #672
infinity
Guest
 
Postovi: n/a
Moze samo jedno pitanjce.. stavio sam brightnes na 0, ali kaj to ipak nije premalo? hehe
  Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:24   #673
Sadgasm
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
navikneš se za pola sata i sve ok.a i monitor se manje grije.
Sadgasm je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:30   #674
infinity
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sadgasm Pregled postova
navikneš se za pola sata i sve ok.a i monitor se manje grije.
A znam, ali vec par dana blejim u tu sliku i nemrem se naviknuti... a dobro... nije tak lose... Hvala!
  Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 21:01   #675
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor infinity Pregled postova
A znam, ali vec par dana blejim u tu sliku i nemrem se naviknuti... a dobro... nije tak lose... Hvala!
nisam ni ja, pogotovo kada sunce pripece kroz prozor, J strana
pa sam povecao,
ali nocu je potrebna neka dodatna rasvjeta ako se radi na necemu svjetlom
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote