Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2010., 21:16   #151
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Briši post
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295

Zadnje izmijenjeno od: fran123456. 23.01.2010. u 22:16.
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 21:59   #152
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
.
.
.
5.PREKRASAN DIZAJN

...mi se od moram imat ajpod,ajfon,ajmek i idem na Fejsbuk-generacije...
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2010., 22:21   #153
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ajme opet rasprava. Inače svatko tko je koristio MacBook (Pro) bilo koje generacije, i nakon toga uzeo običan laptop u ruke vidio je razliku.
  1. Dizajn, koji ima odlično rješenih i elegantnih stvari, od punjača, ledica, poklopca, ispuha pa do kopče za monitor
  2. Izrada, pa MB(P) je bolja od 90% prijenosnika na tržištu.
  3. HW neću komentirat jer ima i jačih uređaja
  4. SW kako kome ali činjenica da OSX dolazi sa svim predinstaliranim i da sve radi od početka nekog čini sretnim

Ostalo iz videa je manj-više crap.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 00:03   #154
media_plejer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
SW kako kome ali činjenica da OSX dolazi sa svim predinstaliranim i da sve radi od početka nekog čini sretnim
Vidiš ovo me fascinira, zašto je npr. EU natjerala Microsoft da izbaci Internet Explorer (mislim ok, ja ga ne koristim i loš mi je, ali činjenica je da je to dio "software komplet rješenja" za široke mase) dok se ovdje tako nešto nabraja kao ogromna prednost. Sada je red na Apple-u da isporučuje goli OS bez safari-a itd., jer u suprotnome tjera kupce da koriste taj browser i time krše pravila tržišne utakmice.
media_plejer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 01:12   #155
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003









moze se zakljucit kako doticna ima potencijala(nisu li zapravo i najavljeni kao "zaljubljenici", a ne eksperti), a sto se tice "dugog podesavanja" i koliko je frustrirajuce- evo bas temu ispod primjer: HDMI torture


takoder je primijecen dio jednog komentara koji je prilicno tocan za odredeni dio foruma
Citiraj:
oni koji na svom računalu nerade ništa osim igranja igrica i skidanja piratskog softvera i tu i tamo provedu dan uklanjajući viruse iz računala
jos ako se tome doda sve ostalo osim softvera(njega najmanje zapravo)


I'm a PC
-->
prenosim video s prethodne stranice
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
valjda je vrijeme da se i ove godine nastavi ova tema koja nema kraja(a ova je zadnja aktualna)









moze se zakljucit kako doticna ima potencijala(nisu li zapravo i najavljeni kao "zaljubljenici", a ne eksperti), a sto se tice "dugog podesavanja" i koliko je frustrirajuce- evo bas temu ispod primjer: HDMI torture


takoder je primijecen dio jednog komentara koji je prilicno tocan za odredeni dio foruma
Citiraj:
oni koji na svom računalu nerade ništa osim igranja igrica i skidanja piratskog softvera i tu i tamo provedu dan uklanjajući viruse iz računala
jos ako se tome doda sve ostalo osim softvera(njega najmanje zapravo)


I'm a PC

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 24.01.2010. u 01:28.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 02:13   #156
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor media_plejer Pregled postova
Vidiš ovo me fascinira, zašto je npr. EU natjerala Microsoft da izbaci Internet Explorer (mislim ok, ja ga ne koristim i loš mi je, ali činjenica je da je to dio "software komplet rješenja" za široke mase) dok se ovdje tako nešto nabraja kao ogromna prednost. Sada je red na Apple-u da isporučuje goli OS bez safari-a itd., jer u suprotnome tjera kupce da koriste taj browser i time krše pravila tržišne utakmice.

Apple i Mac su totalno beznačajni u grand scheme of things i to je razlog što EC-u Apple uopće nije na radaru.

Njih prcaju za zamjenske baterije i univerzalne punjače za mob, pa će novi iPhone to morati imati ako se želi prodavati u EU.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 02:14   #157
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Taman kad bi trebali pohvalit "ekipu s televizije" da je konačno bacila obraz malo na tehnologiju, te da su ju pokušali (bezuspješno) shvatiti i prenjeti svoje znanje, odnosno informirati širu publiku putem ovog priloga, oni naprave takve sranje od istog da je to za nepovjerovati.

Ja to gledam ovak - nas tu 99.999% s foruma se razumije u sve to što su oni nablebetali u prilogu i gdje su pritom pogriješili u njemu, a 99.998% zna barem 10x više od onog što su oni prezentirali, tako da je ubiti u nama problem. Jednostavno smo si mi krivi što smo prekvalificirani i prepametni za to.


Meni je osobno najbolje bilo kad je rekla da joj za "proper uštimavanje" nekog novo instaliranog programa na PC-u treba cijeli dan.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 02:43   #158
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor media_plejer Pregled postova
Vidiš ovo me fascinira, zašto je npr. EU natjerala Microsoft da izbaci Internet Explorer (mislim ok, ja ga ne koristim i loš mi je, ali činjenica je da je to dio "software komplet rješenja" za široke mase) dok se ovdje tako nešto nabraja kao ogromna prednost. Sada je red na Apple-u da isporučuje goli OS bez safari-a itd., jer u suprotnome tjera kupce da koriste taj browser i time krše pravila tržišne utakmice.
možda zaboravljaš da Apple prodaje KOMPLETNO BRAND NAME računalo i na njega može staviti što hoće.

windowsi su samo komad software-a i kao takav se pojedinačno prodaje.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 02:58   #159
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 03:00   #160
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
@gabre

Izjava ti baš i ne stoji, pa i HP prodaje svoja kompletna brand name računala od tuđeg hardwarea, isto kao i još xyz kompanija. Po ničemu se ne razlikuju od Applea.

I OS X je zaseban komad softwarea i kao takav se isto, poput Windowsa, pojedinačno prodaje.

Ovo što je Mar reko je dobro...

@thopok - svatko će uvijek "prat" po svome... Ma glavno da su oni nama sretni što ih predstavlja slatka cura, to im je očito najbitnije. Nema veze što je nadrobila gluposti.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 04:02   #161
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kaj je to "monopol u hardverskom pokretanju PC-a na svijetu"?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 09:11   #162
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Izjave mlade dame:

a) apple proizvodi hardware i software
b) apple ima kvalitetniji hardware i tu ne mislim samo na proceosr, hardware i rame
c) lijepiši dizajn
d) pc je radio dok ga nisam trebala koristiti
e) windowse trebaš podešavati cijeli dan

Izjava ovog grdog lika:

a) igrice
b) igrice
c) igrice i grafička


Niti žena niti lik nemaju baš previše pojma o čemu oni zapravo pričaju. Samo mi je kraj bio zaista smiješan kada je žena izjavila da Mac ima kvalitetniji backup.

Sve u svemu totalni crap od priloga.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 12:27   #163
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
OMFG pa ekipa tamo ne zna ni kako im se OS zove
Koji FAIL

Citiraj:
A ovaj spiker mi je najjaci sa ejplom i sa kad je rekao mac se vrti na os deset.Ja sad gledam sta deset ,deset gb,deset bita ,mb a oo on mislim na XXXXXX jebemu led...


Pa kaj su svi na toj stranici totalni kreteni i nemaju pojma o računalima koja koriste?
Baš me zanima kaj bi bilo da im netko tamo napiše da žemska nema blage i da je većina izjava činjenično netočna.



Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Niti žena niti lik nemaju baš previše pojma o čemu oni zapravo pričaju. Samo mi je kraj bio zaista smiješan kada je žena izjavila da Mac ima kvalitetniji backup.

Sve u svemu totalni crap od priloga.
Drito to, niti jedan od sugovornika nemaju niti najmanje dume o onome o čemu pričaju, jer da znaju išta znali bi kakve gluposti valjaju.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 12:46   #164
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Da i to mi je bilo smiješno, "kvalitetan backup", em je izjava "na razini" (definicija "kvalitetnog backupa"? WTF?) em je TimeCapsule jedan od većih failova Applea.

Nastranu što je enormno skup, software u većini slučajeva ne radi kako treba. Koliko sam imao prilike gledati i čitati po netu, a i kolega mi ga ima, to što ljudi backupiraju putem njega na kraju ni ne uspiju restorati to natrag.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 12:56   #165
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887