Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2020., 18:44   #1051
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Rekli su da im je Zen "team" pomogao i jos uvijek pomaze oko optimizacije potrosnje. Zanima me kakvi su taktovi u Xbox Series X kad GPU ima 12 TFLOPS, dok RX 5700 XT ima 9.7 TFLOPS. Okvirno je to 60 CU i 1.6 GHz.
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Definitifno fejk.
Official Statement: Recent Media Reports regarding SK hynix’s HBM2E and AMD’s Next-Gen GPU are Misleading
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 18:56   #1052
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nažalost to je neusporedivo. CPU je dizajnirao Jim Keller, clean sheet proizvod, temeljito rađen od nule sa planiranim napredovanjem. GPU imaju "ostataka" od ranije. Također zen je efikasan, Navi nije. Da bi pobjedio Nvidiju moraju biti efikasniji tj. da se do nekih 250-300w (flagship) napravi što jača gpu, a AMD ranije ispuca taj headroom

Navi koji je nov je na novom 7nm nodeu jednako efikasan kao Pascal na 16nm i Turing na 12nm (ovisno o modelu), pa ne vidim kako neka novija iteracija istog može konkurirati novoj nvidijinoj arhitekturi i prelasku sa 12nm na 7nm+. Nemaju šanse
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2020., 19:14   #1053
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Jim Keller se u Zen kontekstu jedino može nazvati voditeljom projekta (mada je u međuvremenu napustil AMD), dok je Michael Clark taj koji je uistinu dizajniral sve i ujedno bio vodeći arhitekt Zen arhitekture.

Kaj se RDNA 2 Xbox Series X GPU-a tiče, prema Microsfotovim službenim specifikacijama taj čip je jači od RX 5700 XT modela.

Nek izbace varijaciju na temu za ostatak populacije s donekle vredu cijenama i to je to.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 19:56   #1054
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
S druge strane AMD je već sada na 7nm i novoj RDNA arhitekturi koja će po njihovim riječima trajati 10 god.
A valjda je već i vrapcima na grani jasno da AMD projektira nove chipove kako zatreba Sonyu i Microsftu, ostalo je sve reda radi da se nađe. A opet bu trebalo nekaj novaga za cc 5-6 godina.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 11:27   #1055
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Eto da i ja napišem malo svoj osvrt na navi pošto sam i ja prešao na crvenu stranu opet usprkos svim komentarima, recenzijama i svom negativnom oko amd-a u zadnjih nekoliko mjeseci. Ne kažem, nvidia me super služila ali je zamjenjena iz nebitnih razloga. Dakle, prvotno sam uzeo rx 5700 (non XT) u izvedbi red dragon i shvatio da ipak ima nešto slabije performanse nego bivša 2060 super, i preko noći se dogodilo da je XT model red dragon pao na istu cijenu kao i 5700 pa sam napravio zamjenu uz nikakvu nadoplatu .
Napravio clean install drivera, u pozadini je frend (zagriženi nvidia/intel fan) drobio kako sam se gadno zeznuo te kako ću tek vidjeti probleme. No eto da pokucam, već dva dana peglam igre koje igram inače i sve je kako treba. Nadam se da se neće pojaviti nikakvi problemi, te da će sve dječje bolesti uskoro nestati što se tiče RDNA arhitekture i drivera, ali ja sam za sada zadovoljan. Pogotovo izvedbom red dragon, zbog koje sam i bio skeptičan ali nisam imao novaca za bolju izvedbu a nisam htio slabije performanse od 2060 super. Kartica je tiha i hladna za razliku od prijašnjih AMD grafika koje sam imao a imao sam ih dosta. Mogu samo reći da mi je drago da sam preskočio blower verzije koje sam htio prvotno kupiti, hvala savjetu jednog forumaša, ali eto istpostavilo se da je ipak ovaj custom Navi neloš za uložene minimalne novce. Nadam se da će postati još bolji.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 11:47   #1056
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Eto da i ja napišem malo svoj osvrt na navi pošto sam i ja prešao na crvenu stranu opet usprkos svim komentarima, recenzijama i svom negativnom oko amd-a u zadnjih nekoliko mjeseci. Ne kažem, nvidia me super služila ali je zamjenjena iz nebitnih razloga. Dakle, prvotno sam uzeo rx 5700 (non XT) u izvedbi red dragon i shvatio da ipak ima nešto slabije performanse nego bivša 2060 super, i preko noći se dogodilo da je XT model red dragon pao na istu cijenu kao i 5700 pa sam napravio zamjenu uz nikakvu nadoplatu .
Napravio clean install drivera, u pozadini je frend (zagriženi nvidia/intel fan) drobio kako sam se gadno zeznuo te kako ću tek vidjeti probleme. No eto da pokucam, već dva dana peglam igre koje igram inače i sve je kako treba. Nadam se da se neće pojaviti nikakvi problemi, te da će sve dječje bolesti uskoro nestati što se tiče RDNA arhitekture i drivera, ali ja sam za sada zadovoljan. Pogotovo izvedbom red dragon, zbog koje sam i bio skeptičan ali nisam imao novaca za bolju izvedbu a nisam htio slabije performanse od 2060 super. Kartica je tiha i hladna za razliku od prijašnjih AMD grafika koje sam imao a imao sam ih dosta. Mogu samo reći da mi je drago da sam preskočio blower verzije koje sam htio prvotno kupiti, hvala savjetu jednog forumaša, ali eto istpostavilo se da je ipak ovaj custom Navi neloš za uložene minimalne novce. Nadam se da će postati još bolji.

Eto, to ja pričam. Većina ljudi nema nekakvih značajnijih problema sa AMD driverima. Ali oni koji imaju su glasniji



Dobro da su uzeo XT verziju koja je nešto brža od RTX2070. nonXT je 5-10% jača od RTX2060, ali dosta slabija od RTX2070 (koja je praktički RTX2060 Super, isti čip ako se ne varam).


Dobrodošao u all-AMD tabor
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 13:16   #1057
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Eto, to ja pričam. Većina ljudi nema nekakvih značajnijih problema sa AMD driverima. Ali oni koji imaju su glasniji



Dobro da su uzeo XT verziju koja je nešto brža od RTX2070. nonXT je 5-10% jača od RTX2060, ali dosta slabija od RTX2070 (koja je praktički RTX2060 Super, isti čip ako se ne varam).


Dobrodošao u all-AMD tabor
Kažem, tražio sam ekvivalent bivšoj 2060 super po performansama u 1440p, i eto dobio ga. Sva sreća što su cijene doslovno u par sati pale, i ja sam to slučajno vidio. Da je prošlo više vremena ostao bi ''stuck'' sa 5700 non XT, kojom nisam baš bio previše zadovoljan, iako recenzije na netu pišu da je ona ekvivalent 2060 super u što sam se uvjerio da i nije baš. Približava joj se ali su frame dropovi na 1440 prečesti i preveliki, za razliku od XT modela također Red Dragon na kojem nema apsolutno nikakvog dropa. Štoviše baš kolegi pričam kako mi Modern Warfare 2019 radi puno stabilnije nego na 2060 super na kojoj sam znao osjetiti dropove. No to pripisujem igri i ne mislim ocrniti nvidiu u nikakvom smislu. Dapače ja sam bio prezadovoljan, no eto situacije me natjerala da se riješim nje i financije su me natjerale da kupim 5700 XT. Napominjem prešao sam sa zelenog na crvneo i iskreno ni ne osjetim baš neku razliku, odnosno nemam probleme koje ljudi navode na internetu da imaju. No, moj PC je sve default, nikakav OC ničega, osim što imam upaljen XMP no ni on nije nešto pretjerano agrasivan.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 17:25   #1058
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Ja sam iato nedavno slozio konfu.
Djelovi lijevo.

Nikakvih problema zasad.
Komp je slozen od nule, znaci latest driveri (ukljucen jedino freesync i chill) na frisko i nikakvih problema, crnih ekrana, crasheva i slicno.

Zasadni vise nego zadovoljan i sve funkcionira savrseno.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 17:38   #1059
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
2060 super je nekih 3% brža od RX 5700 na 1080p i 4% na 1440p u prosjeku od 41 igre

https://youtu.be/Sse7IQw6sio

7:46
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 18:51   #1060
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
I skuplja 50ojra,kad sam kupovao
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2020., 19:24   #1061
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Poštena 2060 super poput ove koju sam ja imao košta blizu, ako ne i preko 4000 kn, dok se 5700 ili xt nađe za ispod te cifre. Evo npr. red devil je 3600 kn u linksu, ili sapphire nitro+ u instaru za 3800. Dobra 2060 super nema ispod 3900. Govorim o msi gaming x modelu, a da ne pričam o najslabijim asus modelima koji su šrot a koštaju skoro kao 2070 super. Opet kažem ne kenjam po nvidia-i, nemam ništa protiv njih ali cijene kod nas su kriminalno loše.
Da nvidia ima stabilnije drivere to stoji, iako ponavljam ni sa amd driverima ja nemam loših iskustava, dapače samo dobra.
Ni 5700 ni 2060 superneće za dvije godine moći većinu igara tjerati na medium detaljima u 1440p, toga sam svjestan, a pogotovo ne sa rt on. Što će biti vidjet ćemo, ali ja sam se vratio crvenom timu i nisam požalio kao niti kada sam prije 2 godine kupio već tada ''zastarjelu'' RX 580 xfx koja je slovila kao najgora od svih. Opet nisam imao nikakvih problema ni sa driverima niti sa temperaturom ili bukom. Dok su ostali prijavljivali svakakve probleme, te mi je prijatelj koji radi u servisu rekao kako sam se zeznuo jer nisam uzeo 1060.
Da bi volio imati jednoga red devila ili nitro u PC-u, naravno da bi, no ovaj put je bio problem ograničenje sa novcima pa sam morao odabrati best bang for buck, da sam već imao veću svotu za potrošiti dvoumio bi se između nitro+ modela ili neke 2070 super u msi izdanju.

@Manuel Calavera Moja rx 5700 koju sam imao par dana prije je vidno bila sporija i nestabilnija nego 2060. E sad jel to bilo do drivera, ili do kompletne moje konfiguracije, nemam pojma, jer se eto poklopilo da je 5700xt pala na cijenu 5700 tako da sam nadoplatio 100 kuna i odmah uzeo jači gpu baš iz razloga dodatne stabilnosti u framerateu i performansama. I smatram da se nisam zeznuo. Test hardware unboxeda sam gledao čim je bio izašao, znam da brojevi pokazuju ali očito je svaka konfa zasebna.

Također, znat će kolege forumaši jer sam sigurno nekoliko puta ovdje pisao o tome, imao sam problem sa rtx 2060 što mi u nekim igrama nije bila iskoristivost 100% te nisam mogao postići 144 fps-a, dok u nekim igrama iskoristivost je stajala zakucana na 100%. Nijedan update drivera to nije popravio.

Zadnje izmijenjeno od: Bub0. 27.02.2020. u 19:39.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 21:09   #1062
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Trebam li se brinuti za junction temperature? Dakle junction očitava 90-91 stupanj celzijus, dok mi je gpu temperatura na 70-75 stupnjeva ovisno do igre koju igram.
Ne mogu nigdje naći ništa konkretno. Vidim da je to AMD uveo tek od 5X00 serije, jer prije nisam imao to očitanje na rx 580.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 21:25   #1063
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
do 110 im je kao normalno
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 21:34   #1064
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 21:55   #1065
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor gazda099 Pregled postova
Ok, znaci nista sto bi me trebalo zabrinjavati. Instalirao sam zadnje drivere, sad mi se gpu temp spustio na 65-70, no junction je i dalje 85-90.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 06:30   #1066
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
to je normalno, i meni je junction 10-15C vise nego gpu
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 18:03   #1067
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Eto prvi '' problem'' sa novim driverima. Dakle sinoc napravio fresh install drivera, ddu u safe mode, instalacija novih 20.02.2. Sve sljaka, msi afterburner u pozadini ocitava sve kako treba, nema niakkvog black screena, nije ga ni prije bilo ali je grafa mrvu glasnija. Sto mene smeta hahah. Probao staviti custom fan curve, i ne ide nikako. Svaki put kada pokusam za odredenu temperaturu postaviti brzinu venta zakljuca trenutnu brzinu za sve temperature. Kada sve ponovo stavim na def sljaka kako treba no zelio bi jos malo utisati grafu posto je na prosloj verziji sve sljakalo i jos je grafa bila necujna a to mi je dosta bitno da zadovoljim svoj okp. Valjda ce to popraviti u iducoj verziji. No sve u svemu cini mi se da su napokon fixali drivere i da sada sve sljaka kako treba.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 19:07   #1068
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Gdje ti to ne želi - u msi afterburneru ili radeon settings?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 19:51   #1069
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Gdje ti to ne želi - u msi afterburneru ili radeon settings?
Radeon settings. Msi afterburner i ja smo na ratnoj nozi, koristim ga samo za monitoring.

Edit: Odjednom se popravilo samo od sebe, očito driverima treba još malo poliranja. Grafika je sada ponovno tiha kao i prije, možda je i bilo do mene jer nisam napravio restart kada sam instalirao nanovo drivere.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Bub0. 02.03.2020. u 21:27.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 00:59   #1070
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Jesi probao onu opciju prilikom instalacije updatea da izbriše prethodni driver ili odmah DDU?
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 12:49   #1071
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Dobrodošao u all-AMD tabor
To i ja jednog dana planiram... u budućnosti nabaviti Asrock 5600XT ili 5700 GPU :-)

Ja bi onda bio All AMD + All Asrock team.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 15:00   #1072
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U tom slučaju bi bilo bolje da si All Gigabyte team sa recimo jednom X570 Aorus pločom i Gaming OC verzijom Navi kartice.
U oba slučaja se Gigabyte iskazao kao vrlo vrlo solidan.

I to dolaze riječi od dokazanog Gigabyte hejtera
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 15:42   #1073
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
U tom slučaju bi bilo bolje da si All Gigabyte team sa recimo jednom X570 Aorus pločom i Gaming OC verzijom Navi kartice.
U oba slučaja se Gigabyte iskazao kao vrlo vrlo solidan.

I to dolaze riječi od dokazanog Gigabyte hejtera
Sve to stoji... ali za moj povremeni gejming ovaj upgrade od prije par mjeseci je sasvim ok. A Asrock mi je bio dobar drug i na prethodnoj FM2 platformi...

To je ono plan za kada se 5600XT/5700 budu prodavale kao danas 1060 3/6Gb
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 17:02   #1074
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
- As Rockica RX 5600XT (challenger) je najjeftinija na nabavi (2300 i kusur), ali zadnji put kad sam gledao niti jedne recenzije, pisane ili youtube, čak niti amaterskog unboxinga nema... ništa...

- Pojavile se powercolorke kod nas (RX 5700) i što je zanimljivo i oni imaju 3 god. garancije kod nas

No općenito gledano zbog corone se očekuju nestašice i posljedično rast cijena (hardvera općenito)

EDIT

AdoredTV izbacio video o big navi i konzolama

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.03.2020. u 17:10.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 17:43   #1075
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
U tom slučaju bi bilo bolje da si All Gigabyte team sa recimo jednom X570 Aorus pločom i Gaming OC verzijom Navi kartice.
U oba slučaja se Gigabyte iskazao kao vrlo vrlo solidan.

I to dolaze riječi od dokazanog Gigabyte hejtera
Neka hvala ali gigabyte vise nece kod mene u racunalo, sa plocama sam imao problema prije. Ali sa grafama mi je takoder dosta. Bivsa 2060 se u novom caseu cula dosta vise nego trenutna 5700 xt koja se inace proziva za svoju glasnocu i temperaturu. A i cuo sam od kolege koji radi u servisu da gigabyte-u masovno krepavaju ventobi na grafama. Sjecam se negdje da je nedavno to i netko tu na forumu spomenuo. Zato neka hvala, da sam imao novaca isao bi na msi gaming x.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 18:24   #1076
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne treba generalizirati. Ploče od prije xy godina nemaju veze sa sadašnjim, svaki je proizvod priča za sebe (i od istog branda između sebe). Kao i 5700XT - nije ta gpu glasna nego konkretan referentni blower cooler. Tvoja ima pristojan cooler i tu je sva mudrost. I ta tvoja giga nvidia se mogla možda podesit tj. možda su te mučile samo tvorničke postavke venta
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 19:05   #1077
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne treba generalizirati. Ploče od prije xy godina nemaju veze sa sadašnjim, svaki je proizvod priča za sebe (i od istog branda između sebe). Kao i 5700XT - nije ta gpu glasna nego konkretan referentni blower cooler. Tvoja ima pristojan cooler i tu je sva mudrost. I ta tvoja giga nvidia se mogla možda podesit tj. možda su te mučile samo tvorničke postavke venta



slazem se, kod mene gigabyte 1070 g1 gaming, nista joj ne fali, nije glasna, do 60tak stupnjeva se i ne pale ventilatori. bas danas mi stigla powercolor 5700xt red dragon, vidjet ću kako će se ona ponašati, po onome sto sam gledao, sasvim solidna gpu (temp i decibeli)
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 19:10   #1078
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gdje si uzeo tu Powercolorku?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 19:12   #1079
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Gdje si uzeo tu Powercolorku?



links
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 19:46   #1080
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne treba generalizirati. Ploče od prije xy godina nemaju veze sa sadašnjim, svaki je proizvod priča za sebe (i od istog branda između sebe). Kao i 5700XT - nije ta gpu glasna nego konkretan referentni blower cooler. Tvoja ima pristojan cooler i tu je sva mudrost. I ta tvoja giga nvidia se mogla možda podesit tj. možda su te mučile samo tvorničke postavke venta
Slazem se, ja kazem za sebe da sam cudan po pitanju mnogo stvari tako i hardvera. Kad se jednom opecem za iduci put sam jako suzdrzan ato se tice nekog konkretnog brenda u ovom slucaju.
Za sada sam prezadovoljan svojom 5700 xt posto mi je tisina bitan faktor u pc-u. Da amd ima i dalje musica sa driverima, ima. Nadam se da ce uskoro to srediti, no trenutno mi to nije nista presudno dok mi igre koje igram rade kako treba. O zamjeni cu razmisljati u slucaju da stvarno kroz koji mjesec ray tracing bude obavezna opcija u buducim igrama a ne opcionalna. Posto ce me onda ogranicavati u igranju novih igara. No sve mi se cini kako bi do toga moglo i doce te cu tek onda bit u banani jer sam sad vec u kratko vrijeme promjenio dvije grafe. Trebat ce skupljati onda za novi gpu.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na