Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2006., 11:56   #1
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
19" LCD do 3k

Dakle hocu kupiti lcd do 3000 kn. Dizajn mi puno znaci i htio bi da bude potpuno crn. Vec mjesecima trazim nesto idealno, ali sada sam vec stvarno izgubio zivce, pogotovo zato sto su za isti monitor razlicite specifikacije na razlicitim stranicama. Te jos onda citam kako nije onoliko ms koliko kazu, tako da sam totalno vec poludio.

Pa eto sta biste mi preporucili. Lega mi je kupio AGN 17" lcd za 1300 kn i predobar je, mislim, znam da nije najbolji ali za te novce je itekako predobar,cak ni ne izgleda lose. Uglavnom nezelim placati previse razliku ako bas i nije velika.

Inace mi najvise treba za internet i tu i tamo igre, ali kada igram zelim da bude kvaliteta slika kako treba.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 12:14   #2
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Samsung 930BF
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2006., 13:04   #3
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pogledaj Xerox XA7 19". Ako mozes da ga isprobas prije jer ima modela sa TN, ali i sa MVA matricama.

LCD izgleda super, a ovaj sa MVA matricom ima i odličnu sliku (imam ga ja, dobio ga kao reklamaciju na starijeg modela sa TN).
Odaziv je 8ms.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 14:44   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
DELL 1704FPT, cca 2.900 kn u Kodeksu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 15:56   #5
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
930 BF posto ga imam mogu ga i preporucit: goood :
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 16:44   #6
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Mar
Pogledaj Xerox XA7 19". Ako mozes da ga isprobas prije jer ima modela sa TN, ali i sa MVA matricama.

LCD izgleda super, a ovaj sa MVA matricom ima i odličnu sliku (imam ga ja, dobio ga kao reklamaciju na starijeg modela sa TN).
Odaziv je 8ms.
Znam za taj model gledao sam na tom's hardwareu i popljuvali ga. Glavni nedostaci su mu sto mu je response time 24 ms iako kazu da je 8 ms. I stvarno je prelijep ako ne i najlijepsi monitor kojega sam vidio ali bojim se da ce mi se reflektirati pa da necu moci nista vidijeti na njemu.

Kako znam koju matricu dobijam? cuo sam da ima dva modela 19i i 192i. Jesu to isti modeli ili? I koja je uopce razlika izmedu te dvije matrice?
raf je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2006., 01:16   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
MVA ima ljepše boje, širi kut vidljivosti i neznatno je sporija.
Neznam sto TH kaze, ali ja imam taj monitor i nisam radio sinteticke testove nego ga KORISTIM i ghostinga nema ako nisi picajzla.

Ako mozes upitati da ti ga upale pa vidi da li se slika "pocrni" kad ga pogledas odozdola.

Refleksija je minimalna. Najviše se osjeti kad gledas crnu sliku u prostoru sa jačim osvjetljenjem. Ja nemam takve uvjete pa mi je dobro.

Vidio sam Sony-jev LCD sa X-black filterom i refleksija je jaca.
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na