Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2006., 12:21   #31
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
sto se tice 9600pro-x300-i pakne cigara, beren je sve rekao.

evo josh si toga napisao, no ja ne nalazim nishta vrijedno komentiranja i dalje,
jer je sve daleko od toga da bude jedan normalan komentar ili kritika. jer i kritike su dobre ako su mjestu. ali ovo tvoje...
volim raspravljati o necmu suvislome, stovishe, rado bih cuo neshto od tebe ako imash za reci?
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:32   #32
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Sorry

Citiraj:
Originally posted by Beren
Primjeti, riječ je AGP karticama dok smo mi testirali isključivo PCI-E kartice.
Sorry, vidim da je riječ o PCI-X karticama

BTW, taj koji je to radio nije spomenuo ni u naslovu a niti kasnije da se radi o PCI-X karticama. Početnički propust.

Inače statistike pokazuju da se PCI-X grafičke i dalje ne prodaju kako je bilo predviđeno ( 30% od svih prodanih grafičkih u ovoj godini ), ATI je počeo izbacivat X seriju u AGP verzijama, AMD 939 procesori namjenjeni nForce4 (PCI-X) čipsetu morali su migrirati na nForce3 čipset samo zbog AGP-slota itd itd..
Pokazalo se da je AGP i dalje " debelo" prisutan, "debelo" isplativ novim kupcima i da će još barem godinu dana "debelo" biti prisutan na tržištu.

A što mi ovdje radimo na PCExpertu. Mi dečki testiramo između ostalog i 64-bitne PCI-X kartice. To vam neću oprostiti.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 17.01.2006., 12:33   #33
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Sorry

Citiraj:
Originally posted by Beren
Primjeti, riječ je AGP karticama dok smo mi testirali isključivo PCI-E kartice.
Sorry, vidim da je riječ o PCI-X karticama

BTW, taj koji je to radio nije spomenuo ni u naslovu a niti kasnije da se radi o PCI-X karticama. Početnički propust.

Inače statistike pokazuju da se PCI-X grafičke i dalje ne prodaju kako je bilo predviđeno ( 30% od svih prodanih grafičkih u ovoj godini ), ATI je počeo izbacivat X seriju u AGP verzijama, AMD 939 procesori namjenjeni nForce4 (PCI-X) čipsetu morali su migrirati na nForce3 čipset samo zbog AGP-slota itd itd..
Pokazalo se da je AGP i dalje " debelo" prisutan, "debelo" isplativ novim kupcima i da će još barem godinu dana "debelo" biti prisutan na tržištu.

A što mi ovdje radimo na PCExpertu. Mi dečki testiramo između ostalog i 64-bitne PCI-X kartice. To vam neću oprostiti.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:35   #34
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
pci-e kartice, pci-e.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:36   #35
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Pričaj mi kroz cifre

Citiraj:
Originally posted by atha
sto se tice 9600pro-x300-i pakne cigara, beren je sve rekao.

evo josh si toga napisao, no ja ne nalazim nishta vrijedno komentiranja i dalje,
jer je sve daleko od toga da bude jedan normalan komentar ili kritika. jer i kritike su dobre ako su mjestu. ali ovo tvoje...
volim raspravljati o necmu suvislome, stovishe, rado bih cuo neshto od tebe ako imash za reci?
Eto opet si aktivan na forumu, postaš a u tvojem postu cifri vidjet nema. Volim sve gledati kroz cifre, a ne kroz fraze tipa: evo još ovo, evo još ono ali nije vrijedno..., ali dijete je ćoravo, ali babice nisu još došle....

Daj si truda i vremena pa napiši neki konkretan post.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:53   #36
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Originally posted by rprivrat

Dakle nek mu netko sa foruma pokuša objasniti što su to kartice:

Radeon 9550 128 bit 450 KN
Radeon 9600 Pro 128 bit 550 KN
Geforce FX 5500 128 bit 450 KN

pokušajte čovjeku objasniti da svaka od navedenih kartica "može pristojno" ganjati igre na 1024x768 a ne koštaju par tisuća kuna
Kad si ti vec tako pametan, ja cu ti objasnit jos nesto. FX5500 jednostavno NIJE sposobna pristojno vrtit danasnje igre na 1024x768. X300 ce vjerojatno imat bolje performanse u svim testovima od FX5500.

Eto, sad si bas pokazao kako si "strucan" i "pametan". Preporucio bih ti da smanjis malo tu svoju bahatost, ne ide ti u prilog.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:53   #37
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
dijete drago. nauci nesto. i nauci se kulturi takodjer.

sto ti trebam reci na tvoja baljezganja i za to da je 9600 pro za kutiju cigara jeftinija? kakva su to karikiranja? znash cijenu i sam, imash razne webove sa cijenama, razne stranice sa hw-om pa citaj i uci, necu te ja uciti i prstom uperiti vidi ovo vidi ono. svuda ti pishu cifre, pa kad si vec u ciframa, ozbiljan i iskusan, proucavaj i to, sigurno ces to naci kao informativno, te ce ti biti od pomoci.

nadalje spomenuo si prvo kako se ne moze igrati na karticama x300 i 6200, i kako su smece iz doba dinosaura. najednom spominjesh kako se na 9550 i 5500 moze igrati?! isti kosh, imao sam godinu dana u svojoj kanti 9550, na svu srecu probao sam i 5200/5500 i 6200 graficke kartice, koje cak i kao 64bitne vrte igre. i u 1024*768 sto je tebi nezamislivo, ali ako znash kako postaviti opcije, onda radi. no svakako, daleko od toga da su to kartice koje na pristojinim detaljima i takodjer pristojnom framerateu mogu true gamere zadovoljiti.

ovime...
Citiraj:
Daj si truda i vremena pa napiši neki konkretan post.
...si pokazao da ti je nakana provokacija i _nekonkretno_ baljezganje sa ciljem - nigdje.

josh jedna pohvala deckima na jako dobro obavljenim testima i dobrim izborom hardwarea s obzirom na situaciju i mogucnosti.

over and out.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 13:09   #38
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
AGP je već danas neisplativ. Pogledaj samo cijenu jedne 6800GS kartice na PCI-E. Di ćeš po toj cijeni nać karticu istih performansi na AGP-u? Odgovor je: nigdje. Isto vrijedi i za X800/850XT. Ljudi ne prelaze bezveze na PCI-E.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 13:19   #39
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
A što se tiče AGP kartica, mislim da je sve rečeno u prošlogodišnjem usporednom testu. Od tad je izuzetno malo toga izašlo za AGP.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 13:28   #40
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Ma čovjek se zabrojao,totalno je u krivu.
Imam dojam koda je rprivrat još ostao u preprošloj godini.Čovječe ona sranja da se ne igra u 800*600 ne stoje jer ima ljudi koji jedino mogu igrat na 800x600 jer novije igre traže sve jače kartice,a ne možeš bit 100% gamer ak nemaš u kompu grafičku po barem 1500kn da možeš uživat u igri!
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2006., 14:24   #41
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Par činjenica.
1. Ne_zna svatko razliku u performansama između 64 i 128 bit ili 128-256 bit grafe u stvarnom svijetu (čitaj igre).
2. Bar 80% korisnika pri kupovini grafe je ograničeno sredstvima u kunu, tj. ne mogu se protegnuti par stotina kuna gore-dolje i pomno gledaju svaki model. Kada kupuješ grafu do soma kuna recimo, ili nemaš para ili te ne zanimaju performanse u igrama pa ti ni ne treba sirova snaga. I u jednom i u drugom slučaju želiš znati razlike između grafe od 500 i grafe od 600 kn, bez obzira kakve one bile, pogotovo ako se želiš igrati koliko toliko s njom.
3. Nijedna firma nam nije "dala" grafe na test, nego smo ih mi tražili. Tj. ne moramo se nikome ulizivati i testirati neke modele samo zato što to neka firma želi. Cilj nam je bio napraviti test svih aktualnih grafa na tržištu i mislim da smo uspjeli u tome, s nekim propustima naravno-ali nijednim od onih koje si ti naveo.
4. O rezolucijama; mislim da si totalno u krivu. Naša procjena je bila da za low end potrebno koristiti 800x600, kao min rezoluciju na kojoj se isplati zaigrati bilo koji naslov. 1024x768 je po istoj procjeni postavljena kao gornja granica preko koje nijedan model nema što tražiti bez obzira na naslov. Mislim da je sudeći prema rezultatima ta procjena bila na mjestu, bez obzira na tvoj mišljenje o 800x600. Tvoje mišljenje je u manjini, kako i vidiš iz reakcija.
5. Mislim da si totalno fulao bit ovoga i ovakvih testova. Spominješ nekakve statistike i brojke o prodavanosti AGP/PCI-e kartica itd. Na kog ti mi ličimo? Na tržišnog analitičara ili na site koji se bavi NOVIM tehnologijama i njihovim približavanjem prosječnom naprednom korisniku kojeg zanima ovo što je izašlo prošli tjedan a ne prošle godine. Kog još zanimaju performanse AGP kartica a nije to do sada pohvatao onda niti nema što čitati ovaj test. Fino ode na sekciju „Članci“ i pogleda članke iz prošle godine ili ode na google. Mislim da je ta stvar prožvakana odavno, kao što će i jednog dana biti situacija s PCI-e kada dođe neki novi utor.
Sve u svemu, bez obzira na tvoje znanje i iskustvo mislim da si mašio priču. Ne znam kako i zašto ti „svaki dan probaš po par modela“ i što to točno znači, ali ako želiš slobodno uzmi jedan od ovih članaka i napiši svoju verziju. Svježa krv uvijek dobro dođe.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 15:10   #42
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Re: Sorry

Citiraj:
Originally posted by rprivrat
Sorry, vidim da je riječ o PCI-X karticama

BTW, taj koji je to radio nije spomenuo ni u naslovu a niti kasnije da se radi o PCI-X karticama. Početnički propust.

I
Pa kada si vec toliko toga istestirao dolazimo do sljedeceg:
Istina da nisam nigdje spomenuo da je rijec o pci-e karticama, ali da si malo pogledao testnu konfiguraciju vidio bi da je rijec o nforce 4 ultra ploci, i da je to ploca tj. chipset koji radi samo sa pci-e graf. karticama. Drugo da si bacio pogled na slike samih kartica isto bi dosao da zakljucka da se radi o pci-e karticama.

ovo ostalo niti necu komentirat posto su ostali ljudi sve fino rekli.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 15:41   #43
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Citiraj:
Originally posted by JC Denton
Kad si ti vec tako pametan, ja cu ti objasnit jos nesto. FX5500 jednostavno NIJE sposobna pristojno vrtit danasnje igre na 1024x768. X300 ce vjerojatno imat bolje performanse u svim testovima od FX5500.

Eto, sad si bas pokazao kako si "strucan" i "pametan". Preporucio bih ti da smanjis malo tu svoju bahatost, ne ide ti u prilog.
Pričaš o mojoj stručnosti i pameti, a nisi primijetio da nisam nigdje namjerno spomenuo te tvoje današnje igre ( DOOM3, Half Life 2, FarCry). Dobro jutro. Jesi se naspavao. Pa te tvoje današnje igre na koje si mislio ne vrti nijedna kartica glatko osim gornje klase. Sve ostalo su pizd**ije i nadmudrivanje u Options-ima.

Ali ajde dobro uglavnom da si mi tvojim postom objasnio nešto.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 15:43   #44
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Re: Re: Sorry

Citiraj:
Originally posted by Gigi1
Pa kada si vec toliko toga istestirao dolazimo do sljedeceg:
Istina da nisam nigdje spomenuo da je rijec o pci-e karticama, ali da si malo pogledao testnu konfiguraciju vidio bi da je rijec o nforce 4 ultra ploci, i da je to ploca tj. chipset koji radi samo sa pci-e graf. karticama. Drugo da si bacio pogled na slike samih kartica isto bi dosao da zakljucka da se radi o pci-e karticama.

ovo ostalo niti necu komentirat posto su ostali ljudi sve fino rekli.
Što jest jest, kriv sam što nisam pogledao testnu konfiguraciju i slike kartica. Moju krivicu priznajem.
Ali drugi put i ti napomeni negdje to u naslovu ( kao što rade svi u svijetu). Nemoj da budemo iznimke.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 15:56   #45
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Povlačim se...

Citiraj:
Originally posted by tor
Par činjenica.
1. Ne_zna svatko razliku u performansama između 64 i 128 bit ili 128-256 bit grafe u stvarnom svijetu (čitaj igre).
2. Bar 80% korisnika pri kupovini grafe je ograničeno sredstvima u kunu, tj. ne mogu se protegnuti par stotina kuna gore-dolje i pomno gledaju svaki model. Kada kupuješ grafu do soma kuna recimo, ili nemaš para ili te ne zanimaju performanse u igrama pa ti ni ne treba sirova snaga. I u jednom i u drugom slučaju želiš znati razlike između grafe od 500 i grafe od 600 kn, bez obzira kakve one bile, pogotovo ako se želiš igrati koliko toliko s njom.
3. Nijedna firma nam nije "dala" grafe na test, nego smo ih mi tražili. Tj. ne moramo se nikome ulizivati i testirati neke modele samo zato što to neka firma želi. Cilj nam je bio napraviti test svih aktualnih grafa na tržištu i mislim da smo uspjeli u tome, s nekim propustima naravno-ali nijednim od onih koje si ti naveo.
4. O rezolucijama; mislim da si totalno u krivu. Naša procjena je bila da za low end potrebno koristiti 800x600, kao min rezoluciju na kojoj se isplati zaigrati bilo koji naslov. 1024x768 je po istoj procjeni postavljena kao gornja granica preko koje nijedan model nema što tražiti bez obzira na naslov. Mislim da je sudeći prema rezultatima ta procjena bila na mjestu, bez obzira na tvoj mišljenje o 800x600. Tvoje mišljenje je u manjini, kako i vidiš iz reakcija.
5. Mislim da si totalno fulao bit ovoga i ovakvih testova. Spominješ nekakve statistike i brojke o prodavanosti AGP/PCI-e kartica itd. Na kog ti mi ličimo? Na tržišnog analitičara ili na site koji se bavi NOVIM tehnologijama i njihovim približavanjem prosječnom naprednom korisniku kojeg zanima ovo što je izašlo prošli tjedan a ne prošle godine. Kog još zanimaju performanse AGP kartica a nije to do sada pohvatao onda niti nema što čitati ovaj test. Fino ode na sekciju „Članci“ i pogleda članke iz prošle godine ili ode na google. Mislim da je ta stvar prožvakana odavno, kao što će i jednog dana biti situacija s PCI-e kada dođe neki novi utor.
Sve u svemu, bez obzira na tvoje znanje i iskustvo mislim da si mašio priču. Ne znam kako i zašto ti „svaki dan probaš po par modela“ i što to točno znači, ali ako želiš slobodno uzmi jedan od ovih članaka i napiši svoju verziju. Svježa krv uvijek dobro dođe.
Povlačim se, izgleda da sam fulao temu...

Vama želim još puno uspješnih testiranja i članaka na temu grafičke. Očekujem da slijedeći test bude u 3DMarku05 po defaultu na 320x200 jer u toj rezi sve kartice i kompovi dobro vrte sve današnje igre...
Također želim uspješnu nadogradnju svima koji imaju stare kompove ( sve što treba je kupiti PCI-X grafičku od 400-500 KN i rulajte najnovije igre.

Definitivno se povlačim, i još jednom priznajem da sam fulao temu.
Svečano obećajem da se više neću oglasiti o ovoj temi.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 16:00   #46
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: Povlačim se...

Citiraj:
Originally posted by rprivrat
Povlačim se, izgleda da sam fulao temu...

Vama želim još puno uspješnih testiranja i članaka na temu grafičke. Očekujem da slijedeći test bude u 3DMarku05 po defaultu na 320x200 jer u toj rezi sve kartice i kompovi dobro vrte sve današnje igre...
Također želim uspješnu nadogradnju svima koji imaju stare kompove ( sve što treba je kupiti PCI-X grafičku od 400-500 KN i rulajte najnovije igre.

Definitivno se povlačim, i još jednom priznajem da sam fulao temu.
Svečano obećajem da se više neću oglasiti o ovoj temi.
Sarkazam ti ne stoji. Nije sve na ovom svijetu crno-bijelo. Il` budemo u 1600x1200 il` u 320x200
Citiraj:
ali ako želiš slobodno uzmi jedan od ovih članaka i napiši svoju verziju. Svježa krv uvijek dobro dođe.
Još jednom te pozivam...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 16:23   #47
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Re: Povlačim se...

Citiraj:
Također želim uspješnu nadogradnju svima koji imaju stare kompove ( sve što treba je kupiti PCI-X grafičku od 400-500 KN i rulajte najnovije igre.

Definitivno se povlačim, i još jednom priznajem da sam fulao temu.
Svečano obećajem da se više neću oglasiti o ovoj temi. [/B]
Bole me oči od čitanja ovoga. Stari kompovi sa PCI-E utorom.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
I nije ti palo na pamet da postoje ljudi koji sada kupuju komp i treba im preporuka za neku jeftinu karticu?:confused:
Konan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 16:24   #48
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Pričaš o mojoj stručnosti i pameti, a nisi primijetio da nisam nigdje namjerno spomenuo te tvoje današnje igre ( DOOM3, Half Life 2, FarCry). Dobro jutro. Jesi se naspavao. Pa te tvoje današnje igre na koje si mislio ne vrti nijedna kartica glatko osim gornje klase. Sve ostalo su pizd**ije i nadmudrivanje u Options-ima.
Ajde, ajde, to se još uvijek može igrat i na GF MX karticama u rezi 800 x 600.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 16:55   #49
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
OK, liku se ne svidja nacin na koji ste testirali..i OK, to se mora uvazit. Ne mora se svakom svidjet sto i kako ste testirali.

Ali mora se uvazit i to da je troll i da mu definitivno fali kulture i pristojnosti u komunikaciji s ljudima.

Troll..


Over and out
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 17:00   #50
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: Re: Povlačim se...

Citiraj:
Originally posted by Konan
Bole me oči od čitanja ovoga. Stari kompovi sa PCI-E utorom.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
I nije ti palo na pamet da postoje ljudi koji sada kupuju komp i treba im preporuka za neku jeftinu karticu?:confused:
Da, kud fula oznaku za PCI-e utor (što i nije bad) još i spominje stare kompove u koje bi ubo nove PCI-e kartice. Samo me zanima kako?:confused: Ili one ne kuži da to ne ide zajedno ili smo mi malo svi skupa prolupali. Mislim ide, preko one kartice od Albatrona AGP>PCI-e ali ono...to baš i nije rješenje.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 17:02   #51
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
tako je, na 800x600 sa mx440 sam JAKO lijepo vrtio far cry.

no, rpivratu je ionako to vishe manje nebitno jer, on je doshao tu da nas nauci. i da nam pokaze pravi put, jelda? i da nam pokaze kako su ove nove kartice izashle u pci-x izdanju. zaista, nije sramota priznati da neshto ne znash, i saslusati drugoga sto kaze te na taj nacin normalno diskutirati, vec tvrodglavo gurati dalje u istom smjeru u kojem si i ushao u raspravu, uvjeravajuci svih nas da smo pak mi u krivu. razmisli malo.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 19:05   #52
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Mene samo zanima ako ne bi trebalo recenzirati kartice sa 64-bitnom memorijom te te "uzasne" 6200 i X300 kako ce ljudi znati da te kartice nevaljaju? Zasto su jeftine te kakve su u usporedbi sa 100-200Kn skupljim modelima?
Ce i oni uzeti 20 kartica i testirati?
Otkuda si ti saznao da su one lose...mozda iz neke recenzije? Sam si ih testirao? E pa mnogi to nemogu, a da negovorim da 90% ljudi prije dolaska u ducan nikad nije ni culo za X300 il X1800, pci-e, agp, pa ako se pozele informirati kako ce ako (po tebi) odredene kartice netreba recenzirati...Nece li im tako trgovci uvaliti smece?

Sta su to danasnje igre? Budi ljubazan pa mi objasni...Da te preteknem te danasnje igre (koje mislis navesti) mene tjeraju na povracanje svojom neoptimiziranoscu te nemastovitoscu, katastrofalnom radnjom i kliseiziranom pricom, izlizanim gamelayom i nikakvom igrivoscu, a prodaju se explicite na grafiku...
Moram li napomenuti da ima ljudi koje pucacine i razne hardwarea gladne igre nezanimaju...
Jednostavno igraju point&click avanture (Still life,AC), Rome total war, Football manager2006, Master of Orion, Hearts of iron2, Diplomacy...
Navedeni naslovi su uredno vrte i sa 6200TC, a neki od njih rade u 800x600 (to im je max. rezolucija-makar su izasli pred par mjeseci) a svejedno se igraju na 19" LCD-ima...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 19:16   #53
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Nije da me zanimaju low-end kartice,al' kad se čita-nek se čita! Dakle par komentara...
Zašto ste u testu F.E.A.R. u rezoluciji 1024x768stavili X700 ispred X1300Pro-jer vidim da imaju jednako-13 frameova;a u 800x600 X1300Pro ima jedan više... Dakle ste to stavili proizvoljno ili?! Jer vidim po drugim testovima-tipa Quake4,Doom3 i Chronicles of Riddick da ste frameova brojali u decimalu,pa čak i dvije... Dakle po čemu je onda X700 na 1024x768 ispred X1300Pro...
Opet kog gore navedenog trojca Quake4-Doom3-Chronicles of Riddick se fino vidi šta znači Nvidia-meant to be played slogan... Možda nisam u pravu,neka me netko ispravi...
Cititram: " Jedini manji problem koji je zabilježen kod X700 serije kartica je njihovo zagrijavanje..." - a veći problem?! Možda to da je nema po trgovinama... Mislim,budimo realni-prije će se naći 9800Pro nego ta X700 vanila...tako da bi u toj domeni ATI-ja ipak bila isplativija kupovina novijeg proizvoda - X1300Pro. Jeste da ima 4 pipe-a manje,ali nadoknađuje to i visokim taktovima,i novijom arhitekturom...
Da,šteta što nije uletila 6600 sa gddr2;ona bi bila bets-buy-po meni opet... Inače i obična 6600 se da fino clocknut;ali gddr2 bi bio pun pogodak!
I na kraju krajeva opet pohvale,i preporuka na dotestiranje sa 6600-gddr2;pa će i Nvidia ostavit bolji dojam na doduše rijetke kupce kartica ove klase...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 19:44   #54
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Originally posted by atha
tako je, na 800x600 sa mx440 sam JAKO lijepo vrtio far cry.
Istina, cak je i moja 64-bitna GF4MX vrtila FarCry na 800x600 sa medium detaljima. Doduse izgled vode je blaga koma (velika mirna plava prozirna povrsina ), ali eto.. vrti k'o zmaj, cak i sa 64-bit sabirnicom
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 20:03   #55
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
komentar...

Citiraj:
Originally posted by tor
Da, kud fula oznaku za PCI-e utor (što i nije bad) još i spominje stare kompove u koje bi ubo nove PCI-e kartice. Samo me zanima kako?:confused: Ili one ne kuži da to ne ide zajedno ili smo mi malo svi skupa prolupali. Mislim ide, preko one kartice od Albatrona AGP>PCI-e ali ono...to baš i nije rješenje.
Da ne ispadne da ikoga branim;ali pročitao sam sve pa da se priključim... A da ne potežem sljedeću raspravu-dakle Rprivrat nije zagledao i valjda nije primjetio da su sve kartice PCI-E-što je meni očito iako nisam neki expert...nema veze... Ali on je želio reći da je za nadogradnju starijeg računala-čitaj nF2 ili nF3 chipset još uvijek potrebna AGP grafička;i tu je bio sarkastičan-pa je to zato napisao;ne vjerujem da je glup pa bi trpao PCI-E u AGP port,i mislim da sam tu u pravu! Tako da unatoč svoj njegovoj sarkastičnosti nije sad potrebno da ispadne lik neki totalni glupan...eto ja jesam čitao pravila ponašanja na forumu...

Nego što se članaka tiče,nisam do sad znao tko je koji napisao;sad vidim da su to Beren,Tor i Gigi...meni su svi članci zanimljivi i lijepo odrađeni-neki manje,neki više... Ali od svih najzanimljiviji a i najbolji mi je srednja klasa jer najviše ljudi ipak kupuje mainstream grafulje,pa prema tome... Low-end ponetko,ali rijetki su takvi,a high-end još rijeđe;ili možda ipak ne-ima posvuda grafo-fanatika a i tajkuna...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD

Zadnje izmijenjeno od: Ozy. 17.01.2006. u 20:32.
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 20:21   #56
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ma ja sam prije svega siromasni grafo fanatik.. pa su mi mozda i zbog toga malo zanimljiviji low (siromah) i high (fanatik) end

Ali da.. bas sam si malo mislio... bilo bi zanimljivo i da se okupi neki mix AGP grafulja pa da nabaci test... ono, par low, mid i high end grafa i da se to istestira na nekom "starijem" AGP stroju, recimo Athlon64 3000+ ili kakvom AthlonuXP/Sempronu 3000+, pa da se uopce vidi koliko se sta isplati ugradjivat u te strojceke i koliko im se dugo jos moze produziti zivotni vijek Eto, just a thought...
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 20:22   #57
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Po meni je test low end grafa jako dobro odrađen, najbolje od sva tri testa, jedino bi bilo dobro da ste testirali i PowerColorovu X800GTO (128 MB) jer cijena iste jedva prelazi 1000 kn, negdje je ko X1300Pro. Tada bi test bio za 6, ovak je za 5. Samo tako nastavite, svaka čast.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2006., 02:24   #58
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Originally posted by Ozy_CV
Nije da me zanimaju low-end kartice,al' kad se čita-nek se čita! Dakle par komentara...
Zašto ste u testu F.E.A.R. u rezoluciji 1024x768stavili X700 ispred X1300Pro-jer vidim da imaju jednako-13 frameova;a u 800x600 X1300Pro ima jedan više... Dakle ste to stavili proizvoljno ili?! Jer vidim po drugim testovima-tipa Quake4,Doom3 i Chronicles of Riddick da ste frameova brojali u decimalu,pa čak i dvije... Dakle po čemu je onda X700 na 1024x768 ispred X1300Pro...
U F.E:A.R-u sam test ne pokazuje rezultat u decimalama, za razliku od ostalih testova.

Citiraj:
Originally posted by Ozy_CV
Opet kog gore navedenog trojca Quake4-Doom3-Chronicles of Riddick se fino vidi šta znači Nvidia-meant to be played slogan... Možda nisam u pravu,neka me netko ispravi...
Navedeni naslovi su pisani za OGL, koji nvidijinim karticama bolje leži i mislim da nisu u nvidijinom programu meant to bi played.

Citiraj:
Originally posted by Ozy_CV
Mislim,budimo realni-prije će se naći 9800Pro nego ta X700 vanila...
9800 PRO je agp kartica, a ne pci-e.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2006., 03:16   #59
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
1. O.k....ali zašto ste im onda zamijenili mjesta? -ako je već u 800x600 X1300Pro imala prednost...me razumiješ sad? Zašto nije ostala ispred ove i u 1024x768...ko' u nogometu gol razlika...po toj logici ovdje x1300pro sa jednakim brojem frameova ipak ide ispred x700.

2. Moje isprike,ne mogu reć sa sigurnošću da su Meant-to-be-played; pa ti stoga vjerujem na riječ da nisu. To sam u biti i htio reći,da su OpenGL igre sve 3 u kojima je ATI izgubio prvo mjesto... Eto tu sam falio,pa se još jednom ispričavam na grešci... Uostalom čitao sam,ali dosta davno-pred možda 2 god. skoro;da ATI nema direktnu podršku za OGL,već da preko wrapera prevodi OGL u matični mu D3D...sad zasigurno i ATI nativno podržava OGL,ali Nvidia je tu bolja priznajem...

3. Ja dobro znam da su 9800 Radeoni kao i svi 9xxx Radeoni općenito AGP kartice...to sam stavio usporedbe radi kako je teško naći,što se iz konteksta treba zaključiti... Jer sam frendu nedavno tražio po trgovinama-dakle novu-9800Pro pošto momak ipak nema para da pređe sa nF2 na nF4...i jedva se nešto pronašlo u Ve-milu i Linksu... A ovu X700 je još duplo teže pronaći,to sam htio reći,i grafičke su u istoj rečenici samo radi usporedbe nedostupnosti!
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD

Zadnje izmijenjeno od: Ozy. 18.01.2006. u 23:22.
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 19:04   #60
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,252
...decki ja se nadam uskoro testu x1600 agp kartica i eventualno ako sto novije nvidia izbaci za agp,sto se tice opcenito testova pc exa uvjek sam ih uzimao zaozbiljno jer je posignuto ono sto je bio cilj: za toliko i toliko para to i to je najbolji izbor...samo nastavite
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na