Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.01.2010., 19:16   #31
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
20 minuta se mucio s busenjem sarafa i uspjesno disk izvadio.

s nozem sam ostatak sarafa maknuo...

stavio disk u drugi laptop, formatirao, kopirao sistemske datoteke, krenulo 15sec, ugasio laptop, izvuko disk, stavio disk u drugi laptop, upalim drugi laptop, prode POST i nakon posta crni ekran. samo to.

laptop MORA biti popravljen/u prvobitnom stanju do sutra navecer. inace mi je bolje da se prosecem do mirogoja i zakopam...


ponavljam situaciju:

puko mi je sarafciger, nemogu vise diskove mjenjat, problematican disk u problematicnom laptopu, win xp setup ne zeli bootat, setup fileovi su kopirani, ako ide normalan boot samo je crni ekran, ako idem u safe mode stane kod mup.sys drivera, bilo sto drugo odaberem, samo je crni ekran...

stvarno mi treba pomoc da osposobim laptop ili bar vratim u pocetno stanje.

idem za svaki slucaj sprzit originalni cd od xpa, valjda nece odma postat ilegalan (da probam da nije do CDa)
Computer_Modder je offline  
Staro 14.01.2010., 20:09   #32
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor trigger_hippie Pregled postova
**bemti, ali imam osjecaj da cimas ekipu i da ne trebas zapravo nikakvu pomoc, jer nakon ovakvih recenica i objasnjenja nikakav konkretniji odgovor neces dobiti ... odustajem

over & out
U potpunosti se slažem.
Ako ništa drugo Nikky ga je lijepo pitao koji je laptop u pitanju.
Lock
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2010., 20:24   #33
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Laptop je Mitac i nista vise ne pise.

kakvu ekipu cimam?

jel shvacate da sam dobio poslovni laptop jer je zena koja se s njim sluzila bila 1 tjedan odsutna i da sam ga morao ili popraviti (staviti novi xp), ili OSTAVITI kako je.

unistio sam harddisk (sarafe za njega), ok je, drzi se, al zar mi niko nemoze pomoc?

cuo sam se sa zenom, kaze trazi 500€ za nastalu stetu. ili ispravan laptop.


- bez ikakvog cimanja ekipe;
moze mi neko pomoc kako instalirati xp na laptop (mitac, 1.7Ghz MMX Intel, 224MB RAM, 20GB HDD), ako ne recite neki servis da je to u 1 dan gotovo da vise zavrsimo vise s ovom temom.
...

Kolko god puta mi lockali temu ili acc, doci cu s drugim/napraviti novu temu. Covjeku treba pomoc a vi govorite o nekom cimanju ekipe... Mislim strasno, za u novine

edit: mogu slikat laptop...
Computer_Modder je offline  
Staro 14.01.2010., 20:29   #34
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Evo za 250 ojra ti ja dođem to napravit u Zg.
Još si 250 u plusu.
Koju štetu ako si joj podatke izvukao?
Daš joj laptop, šarafe nabavi, dvd s podacima i reci kuyi da odhebe u skokovima.
Nek odnese sama na servis i nek vidi koliko taj vic košta.
Ovako od oka imaš problema s HDD-om.
Probaj zero fill format, pa onda probaj dignut win.
Kad razmislim prvo ga provjeri za bed sektore.

EDIT:
zercu gugla i mitlim da sam vidio mitac laptop.
To smeće ako je kupljeno u lijepoj njihovoj je najvjerojatnije Forcebook.
Sad je još samo pitanje koji.
Da citiram jednog člana foruma koji je radio u *Šrotu: "ne kupujte Forecebook, kupite laptop" ili tako nekako...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 14.01.2010. u 20:42.
Pomo je online  
Staro 14.01.2010., 20:30   #35
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
A baš se praviš pametan i uzimaš sve što ti se da u ruke. Kad je starudija u pitanju, nikad ne znaš što će se dogoditi. I ovo ti nije prvi, a vjerujem ni zadnji puta... Prije bilo kakvog petljanja, obavezno FULL backup diska!

Jesi li probao zero fill format? Ako imaš neke gotove system image, probaj ih napucati na HDD. Kad neki upali, obriši nepotrebne drivere, stavi one potrebne i ostatak programa.

EDIT: Pomo ptica trkačica...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 14.01.2010., 20:30   #36
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Sorry ali cijela ova prica mi je presmijesna... neko ti da laptop da mu ga osposobis i onda ti se prijeti da ga zeli nazad kakav je bio i sl.

Mislim da su ti svi savjeti odavno podijeljeni tako da ili ti nesto krivo radis ili neka komponenta nije u redu, odnesi ga sutra u neki servis (bar ih po Zagrebu ima) i to je to.
khm je offline  
Staro 14.01.2010., 20:40   #37
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
sad sam instalirao windows 98 se, LAN ne radi i fale driveri za audio.

nekako mi se cini da ga onaj press any key to boot from cd skaklja - to odbrojavanje i taj nacin 'dizanja' windowsa.

gore je xp bio, laptop je iz 2002, zasto ne zeli opet gore xp to nitko ne zna...

izvuci cu disk van, ako ni onda ne zeli pokrenut xp setup, nije do diska vec do laptopa...
tj. cjeli drzac diska, jer disk iz drzaca nemoze van (zaglavili sarafi itd...)


da probam stavit ubuntu (valjda ce ic na 224mb ram)? to mi je bolje nego win 98...

BIOS je: Insyde software SCU i ne pise nista drugo osim Celeron 1700Mhz...

EDIT: iskljucio disk, upalio komp, pise SiS900 (valjda chipset) i stoji samo na tome, znaci, info o chipsetu i to je to. Nema nista insert boot cd ili sl.
Computer_Modder je offline  
Staro 14.01.2010., 20:51   #38
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Nikky je offline  
Staro 14.01.2010., 21:04   #39
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Kakve su ti postavke u biosu za HDD?
Jel pise negdje ATA(IDE) ili SATA?
Ili mozda pise 'sata native mode', 'native command queuing', 'AHCI'?
khm je offline  
Staro 14.01.2010., 21:10   #40
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
U biosu nemogu nista, doslovno.

Podesiti jedino first boot, kolko ce se dijelit RAMa na graficku i promjenit vrijeme. To je sve.

Laptop nema SATA, disk je ATA, i ne podrzava SATA, niti u biosu ima igdje opcija za nesto u vezi diska.

Ni bez harda ne zeli bootat xp setup, znaci, nije do diska.

Trenutno skidam drivere, model laptopa je Mitac 8575 (kad sam rastavio laptop kod konektora za bateriju pise), i citam malo po forumima:


Citiraj:
The notebook I have is Mitac 8575 with SiS chipset.
P4 1,7 GHz, Willamatte, 256 MB DDR, 30 GB disk, Extigy as a sound card.

It is true that I had problems installing win xp and w2k (don't ask me for details, because it is not simple to explain), but when I finaly managed to get windows working normaly (w2k), I can say, there are no problems in using it. Traktor works fine, and the smallest latecy I manged to achive with DS (!) is 0 ms. That's right... it is possible, but cracks in sound are not avoidable, so I work with latency of 10 to 15 ms.
(ovaj kod mene je Celeron 1.7Ghz, 256MB DDR (-32MB na grafiku), 20GB HDD)

Ima neko neki savjet? Skidam sad ove drivere koje je nikky dao, 100mb ce skinut za 40min. Bas me zanima sto je gore i oce li to pomoc u instalaciji XPa, ili su to samo driveri kad je XP vec instaliran?
Computer_Modder je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2010., 21:13   #41
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa nlite u ruke i probaj si integrirati drivere za laptop.
Ko zna, možda ga neki driver kolje.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online  
Staro 14.01.2010., 21:13   #42
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Cekaj, stavio si 'first boot cd-rom' ali jel si ostale stavio disable?
Znaci ne im samo promjenio redosljed nego bas iskljucio tako da samo boota sa cd-a?
khm je offline  
Staro 14.01.2010., 21:17   #43
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
ajd' pomo, ako ti nije tesko linkic na nlite ili sl. Nikad to nisam radio, pa ako moze usput i koji link na tutorijalcic?

@khm: cdrom je no.1 boot, HDD je no.2, LAN je no.3 i isto je no.4 LAN. Nema disabled, imam samo cdrom, floppy, hdd ili lan. Ponavljam, izvukao sam disk van i isto nije htio povuc s CDa. Mislim, skuzi on da nesto ima na CDu ali stane kod onog dijela kad ucitava boot s cda.

Idem sad probat sve stavit na cdrom pa javim, iako sumnjam... editiram post s rezultatima.

EDIT: i dalje je isto kao i prije, dakle:

Checking boot from CDROM...
Boot cdrom tipe: non-emulation boot

i sad, kad je 98SE ili Linux unutra, odma nakon ovog non-emulation boot ide dalje na boot, kad je xp unutra stane...
Computer_Modder je offline  
Staro 14.01.2010., 21:41   #44
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
ajd' pomo
A brale, dobro da nije stiki.
I da, ovo gore je link.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online  
Staro 14.01.2010., 21:43   #45
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Sad sam stavio SSD iz ThinkPad-a T60 u HP-a dx7300, napravio backup, stavio CD s XP-om i nakon kopiranja tih file-ova stavio SSD nazad u T60 i instalacija nastavi najnormalnije. Samo što nisam čekao skroz da završi.

Možd da nakon što vratiš disk u laptop u kojem treba biti da staviš 1st boot device hard drive, drugih ideja stvarno nemam
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 14.01.2010., 21:46   #46
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
@tomy b.: nisam stavio da boota prvo s hdda, lakse mi je izvuci CDvan i zatvorit ladicu kad mi isti zatreba.

nije do toga, jer ako dok je crni ekran pritiscem F8, otvori mi se najnormalnije onaj izbornik za boot (save mode i sl).
Computer_Modder je offline  
Staro 14.01.2010., 22:05   #47
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Mislim da samo dvije stvari mogu biti problem, sam CD-ROM ili CD od XP-a, bez obzira sto ti taj cd radi na drugom laptopu.
Koji uopce SP imas?
khm je offline  
Staro 14.01.2010., 22:55   #48
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
za nlite skinuo sve, i dosao do problema...

imam drivere koji su za instalaciju NAKON sto se XP instalira, drivere imam razne za graficku, lan, zvuk, touchpad,...

nemam datoteku TXTSETUP.OEM, a niti neznam koje sve drivere kopirati, imam vise foldera i i njima po 15najstak datoteka.




dosla mi je ideja da instaliram xp na drugom laptopu i instaliram sve te drivere od drugog laptopa, te da ne restartam nego ugasim i vratim disk.
sumnjam da ce uspjet, no ako bi moglo, javite pa da opet idem busit disk xd


Do XP CDa nije, probao sam original XP home, XP pro, XP pro (drugi), XP pro (novo sprzeni danas) i nijedan ne radi. Win 98 radi odlicno..., sumnjam da je do cdroma - ako uredno instalira 98 i pokrece ubuntu...
Computer_Modder je offline  
Staro 14.01.2010., 23:26   #49
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Problem rijesen

poigrao se s nLiteom i s driverima koje sam skinuo s mitac stranice, sprzio na cdrw (tako da mogu vise puta snimat i brisat ako ce bit potrebno), upalio laptop, stavio cd, sve isto osim sto je nakon one poruke pisalo: Press any key to boot from CD.

Dalje mogu sam ubacio sam sve drivere, tako da se kasnije ne mucim s ubacivanjem istih.

Idem ja dovrsit instalaciju, sto se mene tice, moze se u naslov dodat rijeseno.


najvise se zahvaljujem clanu Pomo na savjetu u vezi nLitea
Computer_Modder je offline  
Staro 15.01.2010., 06:52   #50
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Samo jedan savjet.
Ekipi koja se prijeti onako kako se ta baba tebi prijetila, e pa njima ne sređuješ komp.
Ni za kakvu lovu.
Osobno da je meni to rekla skašio bi joj laptop, i još bi se smatrala sretnom.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online  
Staro 17.01.2010., 11:38   #51
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Teški OT, ali jednostavno moram.

Makni tog pingvina iz avatara jer ga ne zaslužuješ ni 2%
Uber Gosu je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na