Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2003., 20:12   #31
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by elven
nisam puno citao o virusu, jedino me zanima jel se virus siri i pod Outlookom 2003 beta2 ili ne? Jel ga treba otvoriti, ili samo donwloadatia sa servera?
a to su kao nešto pokrpali, ali za bugbear-b se još neko vrijeme neće znati što sve točno može, tak da ono... gore antivirusni i sve bu ok.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 23:31   #32
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Trash
Ni Kaspersky nije nesto u zadnje vrijeme, ali je u svakom slucaju IMO bolji od Sophosa.

Baci pogled na recimo:
http://www.virusbtn.com/vb100/archiv...ucts.xml?table

Vidi se da Trend Micro prakticki jedini ima sve 100% oznake.
Ma ziva propaganda. I ja bih rado bio novinar, tri puta tjedno janjetina, becki za svaki dorucak...

Na poslu imamo Trend Micro, i mogu reci da je jedan od najlosijih antivirusa. Kada napokon izdaju definiciju za virus, to i radi OK, ali znaju kasniti za ostalima i po nekoliko dana. Plus, nema nikakvih opcija za administriranje, vec ako klijent ne najde na lokalnoj mrezi antivirus server (s kojeg je instaliran), onda se jednostano antivirus klijent ugasi (i ne stiti racunalo). Nadalje, iz nekog cudnog razloga sam se prestane apdejtati nakon nekog vremena, pa ga treba reinstalirati. Takodjer, nakon promijene imena racunala ili IP adrese, takodjer se vise ne apdejta. Najgluplja stvar je sto se apdejta samo pri paljenju racunala (dizanju Windowsa). Znaci, ostavite upaljeno racunalo na tjedan dana, i racunalo vam zaista nije zasticeno.

Ako mislite da je to sve, grdno se varate. Za razliku od ostalih antivirusnih kompanija, koje su izbacile definicije za mutirani BAGBEAR-B (BAGBEAR.BAM) jos u subotu, Trend Micro je to ucinio tek jutros.

Podrska u hrvata za Trend Micro sve je samo ne strucna. Neki dan nas je covijek iz firme koja daje podrsku korisnicima tog antivirusa maltretirao nekoliko sati na sastanku na kojem nas je uvjeravao da smo budale. Tijekom tog sastanka, ta osoba sa sveucilisnim obrazovanjem (FER, ako se ne varam), rekla je da moramo disejblati NetBEUI na nasim Routerima, pa da se vise ne routa. (Valjda covijek nije nikada cuo da se NetBEUI zapravno NE ruta, jednostavno nije takav protokol). Takodjer, nije mu poznato da se klijent na racunalu ne digne (te ne stiti racunalo) ako na mrezi ne najde antivirusni server, te zato se sami klijenti prestanu apdejtati sami od sebe. Da ne kazem da se bas previse niti ne razumije u viruse.

Tako kada vidim u casopisu reklamu za Trend Micro, jednostavno mi se smraci pred ocima.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 00:12   #33
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Angry

Makar ja več par dana pričam ženi da ne otvara attachmente u porukama nepoznatih osoba - ona ni jen ni dva nek baš to napravi normalno nutra Bugbear-b ali fala bogu NAV ga je skužil i sprječio u njegovim zlim namjerama

Potpuno se slažem sa vama da ti možeš pričat okolo koliko hočeš ali kad neko ne kuži onda jednostavno NE KUŽI

Živio NAV
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 17:10   #34
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by MisterM
Makar ja več par dana pričam ženi da ne otvara attachmente u porukama nepoznatih osoba - ona ni jen ni dva nek baš to napravi normalno nutra Bugbear-b ali fala bogu NAV ga je skužil i sprječio u njegovim zlim namjerama

Potpuno se slažem sa vama da ti možeš pričat okolo koliko hočeš ali kad neko ne kuži onda jednostavno NE KUŽI

Živio NAV
E pa to meni nije jasno...ajd da je virus kojeg samo primiš pa ti inficira računalo,,,ali klikat na "privitke"???

Mom zlatu nije ni na kraj pameti to napravit...

Jer su na hardu i NJENE igre,programi i na kraju krajeva posao...

A ako ti ženi komp služi za kev-kev i net složi joj nekakav krš pa nek se veseli...a kad joj svi kontakti i adrese i kaj ti ga ja znam kaj odu u kurac-pa valjda više nebu...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 17:35   #35
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
E pa to meni nije jasno...ajd da je virus kojeg samo primiš pa ti inficira računalo,,,ali klikat na "privitke"???

Mom zlatu nije ni na kraj pameti to napravit...

Jer su na hardu i NJENE igre,programi i na kraju krajeva posao...

A ako ti ženi komp služi za kev-kev i net složi joj nekakav krš pa nek se veseli...a kad joj svi kontakti i adrese i kaj ti ga ja znam kaj odu u kurac-pa valjda više nebu...
kad ti se ta osoba jednom opekne poslije to ne radi..ali trebas pricekati da se opekne...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 18:04   #36
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
A što ako se opeklina ne da izlječiti?
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 18:19   #37
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
E pa tak vam i treba kad se furate da komp nije za "babe".
A kad vam "baba" nekaj usere onda se žalite...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2003., 21:54   #38
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
kad ti se ta osoba jednom opekne poslije to ne radi..ali trebas pricekati da se opekne...
Nebi vjerovao, ali neki su jednostavno cijepljeni protiv ucenja. Na njih se nis takvoga ne prima. Skrse si komp s virusima 2-3 puta godisnje, ali i dalje klikaju na svaki attach, ali BAS NA SVAKI. I onda kazu: "Neznam, dobio sma nekakav attach, kliknuo sam na snjega, nista se nije dogodilo, pa sam kliknuo na njega jos 5-6 puta, i dalje se nije nista dogodilo, ali sada mi vise ne radi Internet Explorer."
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 00:24   #39
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by Jelc
E pa to meni nije jasno...ajd da je virus kojeg samo primiš pa ti inficira računalo,,,ali klikat na "privitke"???
zato ja otvaram samo mejlove od PCeksperta...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 02:01   #40
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Eto jedan Bagbear-b je nalutao i domene ali ga je Norton uredno terminirao. Uglavnom mail je nosio attach od 194 b koj se zvao Book1.xls.zl9 i pazi sada ovo tekst poruke je na Hrvatskom:

"Dodijelilismo vec 37100 besplatnih nocenja!
Za danas ostalo je 12900 BESPLATNIH NOCENJA za raspodjelu! Velika akcija jos traje!

Za odaslanje jedne e-mail poruke SVIMA dodjeljujemo
14 BESPLATNIH NOCENJA za 2 osobe u jednom od 900 hotela
u Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji, Spanjolskoj (takoder na Mallorci), Austriji, Svicarskoj, Ceskoj, Slovackoj, Madarskoj i Poljs"

Ovo je sa maila na kojem nema spama, tj. u godinu dana sam na taj mail prmio ne višr od 10 - 15 reklama. Tako da sumnjam da mi je netko ciljano slao ovakve idiotarije vezane uz besplatna noćenja
BTW, Norton kaže:
Norton AntiVirus removed the attachment: Book1.xls.zl9.
The attachment was infected with the W32.Bugbear.B.Dam virus.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 02:14   #41
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Nebi vjerovao, ali neki su jednostavno cijepljeni protiv ucenja. Na njih se nis takvoga ne prima. Skrse si komp s virusima 2-3 puta godisnje, ali i dalje klikaju na svaki attach, ali BAS NA SVAKI. I onda kazu: "Neznam, dobio sma nekakav attach, kliknuo sam na snjega, nista se nije dogodilo, pa sam kliknuo na njega jos 5-6 puta, i dalje se nije nista dogodilo, ali sada mi vise ne radi Internet Explorer."
ima istine...ali im onda ne dirnes komp 5-6 dana pa neka se pate sami...jer ako im odmah sve popravis nisu naucili lekciju...frend je ocao proc ko blesav dok nije frendov spalio i kupio novi za 600kn...

sad ne zeli cuti vise za ocanje...naravno prije nego nabavi peltiera...ah njega se nekad neda uvjeriti...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 10:05   #42
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ima istine...ali im onda ne dirnes komp 5-6 dana pa neka se pate sami...jer ako im odmah sve popravis nisu naucili lekciju...frend je ocao proc ko blesav dok nije frendov spalio i kupio novi za 600kn...

sad ne zeli cuti vise za ocanje...naravno prije nego nabavi peltiera...ah njega se nekad neda uvjeriti...
Ocito nikada nisi radio u velikoj firmi. Ignoriras korisnika nekoliko dana, oni se potuze na upravu, dobijes po glavi...

KOrisnici sami nece nista napraviti, vec ce napisati dopis na upravu kako im racunalo ne radi vec 2-3 dana (te zbog toga ne mogu raditi) i kako nitko iz informatike jos nije dosao pogledati sto je s doticnim racunalom.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 10:17   #43
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ocito nikada nisi radio u velikoj firmi. Ignoriras korisnika nekoliko dana, oni se potuze na upravu, dobijes po glavi...

KOrisnici sami nece nista napraviti, vec ce napisati dopis na upravu kako im racunalo ne radi vec 2-3 dana (te zbog toga ne mogu raditi) i kako nitko iz informatike jos nije dosao pogledati sto je s doticnim racunalom.
kako posijes tako ces znjeti...

ja nemam namjeru raditi u nekoj velikoj firmi di cu biti "onaj iz informatike"..do sada sam radio po malim firmama znao sve ljude jako dobro...od broja gaca do ko s kim i kada spava

da znas kako je lijepo biti na faksu samo brojka .. i to 5,6,7 i vise godina...ovo tvoje je nazalost nista...tako da nije da te ne razumijem...

ali htio ne htio ono sto sam rekao mami..svi vi informaticari ste mekusci..trebas pokazati zube il ces hebati heza cijeli zivot..jer jednom kad popustis propao si..ja sam jednom popustio i napustio firmu nakon 2 mjeseca rada 7 dana u tjednu po 12 sati..a do popustanja je bilo 8 sati rada ko konj i to 5 dana u tjednu...

nikad do ovog posla sad nisam radio tako da pijem kavu i razmisljam kad da narucim drugu...e kova kova...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 10:31   #44
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Ocito nikada nisi radio u velikoj firmi. Ignoriras korisnika nekoliko dana, oni se potuze na upravu, dobijes po glavi...
KOrisnici sami nece nista napraviti, vec ce napisati dopis na upravu kako im racunalo ne radi vec 2-3 dana (te zbog toga ne mogu raditi) i kako nitko iz informatike jos nije dosao pogledati sto je s doticnim racunalom.
Tako nekako sa time da kod mene vole telefonske obracune ali sva sreca moj shefko je totalni kuler pa njemu onda prepustimo prave manijake na
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2003., 10:45   #45
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ja nemam namjeru raditi u nekoj velikoj firmi di cu biti "onaj iz informatike"..do sada sam radio po malim firmama znao sve ljude jako dobro...od broja gaca do ko s kim i kada spava
Nema ti to veze s velicinom firme. Ako si dobar, svi te u firmi znaju imenom, prezimenom i izgledom.
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
da znas kako je lijepo biti na faksu samo brojka .. i to 5,6,7 i vise godina...ovo tvoje je nazalost nista...tako da nije da te ne razumijem...

ali htio ne htio ono sto sam rekao mami..svi vi informaticari ste mekusci..trebas pokazati zube il ces hebati heza cijeli zivot..jer jednom kad popustis propao si..ja sam jednom popustio i napustio firmu nakon 2 mjeseca rada 7 dana u tjednu po 12 sati..a do popustanja je bilo 8 sati rada ko konj i to 5 dana u tjednu...

nikad do ovog posla sad nisam radio tako da pijem kavu i razmisljam kad da narucim drugu...e kova kova...
Zaista ne shvacam sto si htio ovim reci. Nesto bezveze brijes ili...?:confused:
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na