Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2006., 20:24   #1
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
2.0

http://dvanula.com/rss.php

http://www.poslovni.hr/24611.aspx

RSS reader omogućava korisnicima da pohrane svoje RSS izvore te prate gotovo u realnom vremenu gdje se što ažuriralo bez da odlaze na siteove kako bi to provjerili.

Sweet, učlanit ću se

Volite li vi tagove? Koji su još 2.0 sajtovi? Del.icio.us.... dalje? I StumbleUpon ekstenzija na Ffoxu, u kojoj sam se svojednobno davila, koja je odlična i za lakše pretraživanje stranica tematika koje voliš ili tražiš, i to preko komentara drugih ljudi koji su preporučili stranicu, bez Googlea :P
Sweet
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 00:17   #2
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Koji su još 2.0 sajtovi?
Njih nekoliko tisuća? Općenito je taj Web 2.0 buzzword i hype, ali neke cool i korisne stvari su se izrodile iz toga. Neka ajax rješenja su zanimljiva i olakšavaju korištenje interneta, ali 90% takvih sajtova su čisti i besmisleni hype.

Eve ti nekih:

del.icio.us
flickr
digg
technorati
9rules
listible!
last fm
meebo
ma.gnolia
ta-da lists
voo2do
clipmarks
co.mments
writeboard
netvibes
protopage
start.com
zestr
e hub
basecamp
reddit
furl
glorum
scrybe
tailrank
neoows
shadows
kiko
gabbr.com
menuism
planypus

Evo tu imaš sveg' i svačeg. Ako ti ni to nije dosta, tu ti je lista gomile "web 2.0" sajtova:

listible! - web 2.0

Normalno, za puno tih sajtova postoje i odgovarajuće Firefox ekstenzije. U taj "2.0" val spadaju i sajtovi kao YouTube, MySpace, FaceBook, pa razni Google / Yahoo servisi itd. Pogledaj si ove sajtove, možda si nađeš korisnih stvari.

Pred social bookmarkinga ala del.icio.us meni je najbolja i najkorisnija stvar netvibes - napraviš sam svoj homepage s feedovima, kalendarom, to-do listom itd. Ima puno korisnih modula, drag & drop layout, sadržaje možeš odvojiti u tabove, možeš izmjenjivati tabove s drugim ljudima (publish opcija), stalno se dodaju novi moduli itd. Za news feedove i za feedove raznih flickr grupa - odlična stvar. Ako ništa drugo, isprobaj bar ovo. Postoje slični servisi (npr. protopage, start.com, google homepage), ali je meni ovaj daleko najbolji.

Kao što sam rekao, velika većina tog 2.0 je obični hype, ali zalomi se nekih korisnih servisa.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2006., 00:50   #3
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Hej!

Već sam mislila da su pce dečki pre uber kul za odgovorit hehe

Eto vidiš, ni sama nisam znala da su neki od tih sajtova 2.0, a i sama ih koristim već neko vrijeme. MySpace, Last.Fm i ti neki. Fora. Meni je u principu to jako korisno ponajviše što se tiče znanosti/biologije/medicine što se tiču mog faksa, jer nađu članke i neke nove vijesti u toj domeni. Puno kvalitetnije od Googlea, koji mi je prije bio polazište u 99% slučajeva, i propustila sam jako puno dobrih sajtova radi toga. Ovaj Netvibes mi se jako sviđa, izgleda kao sve-u-1, budem ga chekirala. Još jedino nisam ušla u svijet newsgrupa LOL

Poz, Gorluče Thx na iscrpnom postu!
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 01:07   #4
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Meni je u principu to jako korisno ponajviše što se tiče znanosti/biologije/medicine što se tiču mog faksa, jer nađu članke i neke nove vijesti u toj domeni.
Najbolje ti je pronaći sajtove s relevantnim informacijama / vijestima za podrčje koje te zanima, a da imaju RSS feedove. Feedove pregledavaj ili s nekim feed readerom (imaš i takvih ekstenzija za firefox), preko bookmarks toolbara, ili nekog od online servisa tipa bloglines i sl. Meni je dobro napravljeno pregledavanje feedova na netvibes, tako da u zadnje vrijeme najviše koristim tu soluciju. Razna područja si podijelim po tabovima (npr. hardware / film / politics itd.), a u svakom tabu imam hrpu feedova za to određeno područje. Jako brzo i pregledno.

Vijesti iz znanosti / biologije / medicine ima gomila, tako da ti je definitivno potrebno rješenje gdje ćeš na jednom mjestu imati pregled svih relevantnih izvora, a ne da skakučeš od sajta do sajta.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 11:45   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Općenito je taj Web 2.0 buzzword i hype, ali neke cool i korisne stvari su se izrodile iz toga.
Jap, nažalost. Zgodno s puno dobrih detalja ali na kraju je to otišlo u nepoznatom smjeru.


Baš se ovih dana borim s google home page, budem probao sad i ovaj http://www.netvibes.com/ nacrtati po svome, sviđa mi se ovo za RSS, dobro izgleda.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 11:59   #6
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
al recimo meebo je fakat odlična stvar... ono... tko ima mac na poslu? a kome su na poslu blokirani instant messaging portovi? a... tko na poslu ne može/smije instalirati nikakve programe? fakat dobar projekt.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 12:30   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940


Viš, viš neloše.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 12:36   #8
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
.. i brz je i čuva history i postavke ako se regaš... ono...uredno sam mogao zatvorit icq port u jednoj firmi nakon što sam upoznao korisnike s predivnim svijetom meebo-a. no more fear...
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 12:53   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
uredno sam mogao zatvorit icq port u jednoj firmi nakon što sam upoznao korisnike s predivnim svijetom meebo-a.
Čitašmi/čitamti misli...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 16:42   #10
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Najbolje ti je pronaći sajtove s relevantnim informacijama / vijestima za podrčje koje te zanima, a da imaju RSS feedove. Feedove pregledavaj ili s nekim feed readerom (imaš i takvih ekstenzija za firefox), preko bookmarks toolbara, ili nekog od online servisa tipa bloglines i sl. Meni je dobro napravljeno pregledavanje feedova na netvibes, tako da u zadnje vrijeme najviše koristim tu soluciju. Razna područja si podijelim po tabovima (npr. hardware / film / politics itd.), a u svakom tabu imam hrpu feedova za to određeno područje. Jako brzo i pregledno.

Vijesti iz znanosti / biologije / medicine ima gomila, tako da ti je definitivno potrebno rješenje gdje ćeš na jednom mjestu imati pregled svih relevantnih izvora, a ne da skakučeš od sajta do sajta.
Hello. Nisam skužila po kojem principu idu ti RSS feedovi. Na Netvibesu kad idem na "add feeds", kaj točno addam? Ja sam addala url npr. pcekspertove stranice i otvorio mi je dolje neki žuti prozorčić s tim feedom, al mi u feedovima ne pokazuje taj feed, ko da ga nisam ni addala. :S

Usto, neki sajtovi pored svog imena gore imaju RSS, a neki ne (piše, "sorry no feeds on this url"). Kaj to znači da ti sajtovi koji to nemaju, njih ne mogu pratit na taj način, ili ja mogu si nekako "stvoriti" feed na taj sajt as well? Vjerojatno uz pomoć ove opcije OPML doc, koji trebam izvuć negdje sa kompa i dignut negdje? :S
Ladybug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2006., 17:06   #11
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Prvo - ako site nema feed, ne možeš ga pratiti na taj način, normalno.

Što se tiče netvibes, postupak je sljedeći: add content -> add feed -> u polje za RSS fed adresu upišu adresu feeda (znači ne url samog sajta, već url njegovog feeda - konkrektno kod pceskpert foruma ta adresa je http://forum.pcekspert.com/external.php?type=RSS2, a ne forum.pcekspert.com). U Firefox 2.0 može dodati netvibes kao feed engine, pa imaš opciju da ti se feed automatski doda u netvibes kada pritisneš RSS ikonu u adress baru Firefoxa).

Naravno, feedove možeš pregledavati i s nekim zasebnim feed readerom, ili pak s nekom od RSS Firefox ekstenzija. U Firefoxu možeš poslagati razne feedove i na bookmarks toolbar. Sama izaberi način koji ti najviše odgovara (meni je netvibes kul jer mi omogućava da brzo pregledam puno usporednih feedova, te da ih podijelim po kategorijama u tabove).

U netvibes možeš podesiti koliko feed itema želiš vidjeti odjednom, da li da se otvaraju u novom prozoru itd. Imaš na samoj netvibes stranici tutoriale za sve netvibes opcije, ne bi bilo zgoreg pročitati to (a i poigraj se s opcijama raznih modula).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 17:10   #12
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
OPML ne služi za to što misliš. OPML je lista svih feedova na koje si predbilježena. Npr. možeš eksportirati listu svih feedova koje inače pratiš preko firefox toolbara, pa je kasnije importirati u netvibes ili drugi feed reader (naravno, vrijedi i obratno - možeš eksportirati iz netvibes ili feed readera itd.).

Jako korisna stvar.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 17:11   #13
immortal
Kernel panic
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Hello. Nisam skužila po kojem principu idu ti RSS feedovi. Na Netvibesu kad idem na "add feeds", kaj točno addam? Ja sam addala url npr. pcekspertove stranice i otvorio mi je dolje neki žuti prozorčić s tim feedom, al mi u feedovima ne pokazuje taj feed, ko da ga nisam ni addala. :S

Usto, neki sajtovi pored svog imena gore imaju RSS, a neki ne (piše, "sorry no feeds on this url"). Kaj to znači da ti sajtovi koji to nemaju, njih ne mogu pratit na taj način, ili ja mogu si nekako "stvoriti" feed na taj sajt as well? Vjerojatno uz pomoć ove opcije OPML doc, koji trebam izvuć negdje sa kompa i dignut negdje? :S
Za pcekspert moraš koristiti jedan od ovih linkova: http://www.pcekspert.com/newsletter, a stranice koje nemaju rss ne možeš pratiti na taj način.
edit: zakasnio sam
__________________
Keyboard error or no keyboard present
Press F1 to continue, DEL to enter SETUP
immortal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na