Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2014., 00:07   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Projekt: langsam

Naslov projekta govori sve: ide se polako i bez nekog pritiska da mora biti gotovo.

Nakon čekanja mjesec dana nakon narudžbe da mi sve komponente stignu na vrata, jučer me iznenadilo i kao da sam znao da će doći sam došao ranije s posla

Ove komponente su nekakva preslika onoga što sam si uvijek priželjkivao u prvim godinama članstva ovdje na forumu ali si nisam mogao priuštiti.

Malo retrospekcije s fotkama koje su nestale iz originalnih tema jer se u međuvremenu hosting servisa promijenilo na desetke, a kako su nestajali nestajale su i fotke:

Prvo vodeno hlađenje sam kupio od Nine (trenutno fura uzi shop), to je bilo thermaltakeovo čudo koje si morao sam sastaviti. Kućište je bilo neko Codegen za 100kn ili tako nešto pa mi ga nije bilo žao bušiti, ali je bilo jedino koje sam imao. U to vrijeme ganjao sam Dothan mobilca u kombinaciji s asus pločama i asus CT-479 adapterom jer je on jedini mogao parirati tadašnjim AMDjcima koji su bili bolji i hladniji od NetBurst Intela.

Tu su padali i vcore, vdroop i stability modovi uz pomoć mog oca. To je bilo s mojih 16 godina
I prvi casemodding je tu



Nakon toga tu je bilo ekskurzije sa ogromnim kućištem Thermaltake Kandalf LCS i prvo njegovim ugrađenim TT hlađenjem, te onda i EK vodenim hlađenjem umjesto TT-ovog. Prvi konkretniji custom setup, spajanje vodenog direktno na vodovodne cijevi, temperatura CPU 9°C i taaaako







Nakon toga počeo sam gledati prema što manjoj konfiguraciji jednakih performansi kao full size ATX konfiguracije.
Sljedeći projekt je bio u vrijeme kada ITX još nije bio raširen, matične boljih specki nije postojalo, tako da sam ostao pri ATX-u u Lian Li A05.





Zadnje kućište je bilo pravo ITX Lian Li Q11 sa i5 760, 8GB rama, 8800GT (treća konfa s tom grafom ) ali s ne-pravim vodenim, doduše modana crijeva, Corsair H50. Kad je bratu izgorila grafička kupio sam 7850 i nedugo zatim prodao. Bio sam izuzetno zadovoljan tom konfom, još uvijek bih ju imao da mi lova nije trebala. Ali, sve se vraća, sve se plaća
Još uvijek lijepo kucka kod prijatelja u Splitu



----

A sad, kupio sam supač komponente:

i7 4790K
16GB RAM
GTX 970
XP941 M.2 SSD
Seasonic SS860XP2

LG 34UM95-P

Dvije kutije u početku, pa iz ove veće izašla djeca napolje:



Kućište: Bitfenix Phenom ITX
Ukratko: razočaralo me, jeftina farba, jako teško jer je čelično, a naviko na lianli aluminij. Postavio sam previsoko letvicu očekivanja. Svi reviewi su nahvalili kućište, a meni je jedini uvjet pri traženju kućišta bila mogućnost stavljanja boljeg vodenog hlađenja unutra.

Ako netko ima ideju koje bi po prostornosti i dimenzijama bilo tu negdje kao i Phenom nek da prijedlog. Možda zamijenim.

I naravno, odstojnici za matičnu nisu promjenjivi, tj. zanitani su u PSU kavez. Kako MBO ima svoje "odstojnike" to je bio problem, riješen u minuti. Svi kavezi za diskove su izašli van, ne treba nijedan jer je disk M.2.




Složeno sve u kućište, bez puno brige za urednosti jer imam ukupno 3 kabla iz napajanja i dva od ventilatora:



Bočnu stranicu nisam zatvorio jer se time efektivno sprečava dovod zraka grafičkoj kartici.

Iznenadila me niska razina buke ovih stock ventilatora, tako da je to plus

U skorije vrijeme ću naručiti dijelove vodenog pa da priča započne.

Isprike na lošim fotkama, moram i fotić uskoro kupiti, a dotad, eto toliko.

Nadam se da će ideja o slaganju malenog über kompa uspjeti.

__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 28.11.2014. u 21:05.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 00:33   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ako netko ima ideju koje bi po prostornosti i dimenzijama bilo tu negdje kao i Phenom nek da prijedlog. Možda zamijenim.
NCASE M1 v2 je IMHO ITX kućište koje tražiš, a OEM je Lian-Li. Istinabog, dimenzijama manje od Phenoma, ali zato nudi mnoštvo kombinacija. Službena stranica za više detalja.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2014., 02:11   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Hvala, još u samom početku prije koju godinu sam pratio razvoj tog kućišta, međutim previše je tu ustupaka po meni, a glavno što me odbija su ove perforacije na boku.

Manje jest, ali ne vraćam se na volumen podjednak Q11, u kojem je sve nagurano
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 02:22   #4
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Di si nasao tog lg-a i po kojoc cijeni, moze i na pm
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 03:03   #5
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
computeruniverse.net -> 750, dakle, ne u HR.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 08:17   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pogledaj si Cooltek i Cubitek ponudu, a i LianLi ima neki novih dobri kućišta.

Nemoj mi se sad điberit pa uzet neki Corzair plastični.

Nasao sam ti kuću
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	FB_20141121_08_51_54_Saved_Picture.jpg‎
Views:	403
Size:	134.9 kB
ID:	14128  
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 21.11.2014. u 09:53.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 09:04   #7
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Pošto si u DE, dostupnost nebi trebala biti problem:

http://www.caselabs-store.com/mercury-s3-case/
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 15:19   #8
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Prilikom odabira kućišta sam pročešljao sve moguće ITX-ove i uzeo phenoma zbog vanjskog izgleda. Nenadjebivo mi je ovo što nema nikakvih perforacija na bočnim stranicama i prednjici (optiku ne koristim).

Šteta što je tak lošeg feelinga uživo


Ova lian kockica ima previše stakla

Mercury je tak super i onda nemaju opciju da prednjica bude bez ovih otvora, bilo perforiranih ili punih... Jaooo

Danas popušio 20 jura, reko, uzet ću si thunderbolt kabel da spojim monitor, kad ono kifla... To očito radi samo ako imaš thunderbolt izlaz. Pretpostavio sam da će monitor primati DP signal preko električki istog TB kabela, međutim to nije slučaj. O ovome u korisničkom priručniku ne piše ništa suvislo. Samo da je to TB priključak i da imam još hdmi i DP.

Ne mogu naći u mediamarktu miniDP->DP kabel ili adapter, ne postoji, a kreteni iz Palita ne isporučuju to u paketu s grafičkom -.-

I najbolje je što s monitorom ne dolazi USB3 produžni za ugrađeni hub...

Za popizdit.

S druge strane, kupio sam lijepi pleteni LAN i USB3 kabel te produžnu letvu sa OVP/OCP.

E sad, kolko to realno pomaže... Neam pojma. Raskopao sam letvu odmah da vidim kakva je to tehnologija, ono prilično jednostavan filtar baziran na par kondića i zavojnica. LOL, popušio foru, ko da će to spriječiti tranzijente. Neka, zanimalo me
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 15:39   #9
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
LOL na ovaj kupaona mod

Ti si imao bojlerske fotosešne davno prije facebooka i duckface-bojler moda

Odlična mašina, uživaj! I šeta što nisi uzeo curved verziju tog monitora
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 15:46   #10
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Sorry zbog Caselabs-a. Inače se k...e da mogu napraviti bilo koju kastomizaciju...

Ako ne mora biti mini ITX te stoji li na desku tj. mora biti viđeno Steiger Dynamics ili SS Crown serija bi možda bile opcija...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2014., 16:20   #11
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
LOL na ovaj kupaona mod

Ti si imao bojlerske fotosešne davno prije facebooka i duckface-bojler moda

Odlična mašina, uživaj! I šeta što nisi uzeo curved verziju tog monitora
Samo fali da naprčim usne

Sad drugi dan kak ga koristim udaljio sam ga od sebe na neku normalnu udaljenost koja prirodno paše očima i realno je osjećaj da bi zakrivljeni ekran bio bolji je nestala. Zasad zamjerki na ekran nemam, čak je super što se tiče bleedinga, ima malu sjenu u lijevom donjem kutu, vidljivo samo u mrklom mraku na svjetlini pri kojoj ga valjda neću nikad koristiti

Caselabs ću još kontaktirati ako dođe do finalne odluke. Polako

Sad kad plata stigne pa naručujem vodenjaču
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 19:48   #12
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Jesi sve komponente naručilo s tog compteruniverse sajta? Zašto si uzimao 21:9 monitor?
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 20:11   #13
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Jesam. Najjeftiniji i najpouzdaniji shop u ovim krajevima. Kad bih htio još malo uštedjeti morao bih plaćati iz svakog dućana posebnu dostavu, tak da u konačnici ovako ispada najjeftinije.

Njega sam baš uzeo jer je velik (sanjao sam o 30" monitoru), ima manju gustoću pixela od 4k monitora, a veću od uobičajenih 16:9 i 16:10 monitora jer ima 1440px vertikalnu rezoluciju.

Primarna uloga je multimedijalni sadržaj, tako da je jedan ultrawide prevagnuo u odnosu na dva 16:10 monitora zbog manjka ruba po sredini.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 20:26   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja na prodigiju nisam mogao provarit usb i paljenje sastrane. Di god stavio kuciste, nije odgovaralo i nisam mogao stik ubost unutra. Il nije uopce isao il je bila mogućnost da će ga netko otepst.

I da, filing je totalno ćip na kućištu.

Jesi gledao onaj novi A05 Nije itx al opet
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 01:47   #15
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Kupaona mod haha
Sta ce sve pod vodu ic ?

Nije mi to u tvom stilu dok nema nekog rezanja na kucistu
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 21:18   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja na prodigiju nisam mogao provarit usb i paljenje sastrane. Di god stavio kuciste, nije odgovaralo i nisam mogao stik ubost unutra. Il nije uopce isao il je bila mogućnost da će ga netko otepst.

I da, filing je totalno ćip na kućištu.

Jesi gledao onaj novi A05 Nije itx al opet
Ovo sa strane mi je ok, jest da je rješenje da to postave na bočnu stranicu koja se miče malo mutava (), ali draže mi je tako nego da je na prednjici kućišta

Zasad mi je i dalje po položaju komponenti Phenom mrak. Zadržat ću ga.


Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Kupaona mod haha
Sta ce sve pod vodu ic ?

Nije mi to u tvom stilu dok nema nekog rezanja na kucistu
Došla plata pa će se sljedeći tjedan naručiti dijelovi vodenog. Pod vodu ide proc+matična (full cover M6I blok) i grafička. Za pod vodu ostaje napajanje i memorija, prvo iz očitih razloga neće pod vodu dok memoriju IMHO nema smisla hladiti i stvarati dodatnu gužvu cijevima unutar kućišta.

Kad sam se već dotakako memorije, planirao sam kupiti Dominator Platinum, no njih bih čekao predugo dok su sve ostale komponente bile spremne za slanje, tako da sam zapravo privremeno uzeo Ballistixe.

U međuvremenu sam saznao da se sa Dominatorima Platinum u paketu ne isporučuju one cool bijele decentne ledice neg da se to dodatno mora kupit, a u svim reviewima nema govora o tome. Ta mi se politika nikak ne sviđa

Otkako sam složio i upalio komp on veselo radi na 4.4GHz 1.179V out of the box (turbo takt i ona fora da ploče forsaju proc da radi stalno na max taktu).

Naravno, BOX hladnjak je na njemu tako da pleše do 96°C kad zaigram novi COD, malo me strah
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 01:11   #17
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797




Vodenjača stigla, a i ergotron LX. Ispunjava sva očekivanja, čvrst, ne trese se na ovom ultralakom stolu iz ikee kojeg bi uskoro trebalo isto nešto fino zamijeniti
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 11:48   #18
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
I stolica ti je vrhunska

Nakon rada na kompu je odmah na plažu poneseš

Monitor je čudo

Obavezno nabaci slike vodenjače kad sve složiš. Lagano se i ja nabrijavam da ću jednom u životu slagati custom loop vodeno
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 00:13   #19
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Stolica, rak rana ali pošto ni stol nije dobar, prvo sam naručio stol, pa kad njega smjestim naručujem stolac.

Vid ovo



ZIP TIE FTW!

---

Danas je bilo pokušavanje slaganja komponenti u kućište od 5 ujutro, jučer nakon posla došo doma i zakrmio odmah pa sam morao ustat ranije jer nisam više mogo spavat.




Za zagrijavanje, grafička:






Zanimljivo je kako je obrada nasjedajućih površina "gruba". Pošto je ovo "langsam", uzeo sam stari dobri purol i ispolirao to, vidi se fin napredak, jest da može značit pol stupnja, al mene veseli. Osim GPU dijela sređeni su i memorijski i VRM nasjedi. Na kraju grafička stvarno izgleda maleno i kompaktno, upravo ono što mi treba





--

Isti tretman je dobio i blok za cpu/mbo na dijelu za PCH i VRM, s tim da je cpu dio tvornički ispoliran do savršenstva. I CPU je sad ispoliran.










---


Bez pravih komponenata prilikom mjerenja se uvijek negdje mora fulat. Naime, dobro sam ja proračunavao što će i kako stati u kućište, ali zalud.

Sjeb 1.: 240 radijator je 0.7cm predebeo za efikasno provođenje crijeva, tj. sve bi moralo ići sa stražnje strane zgurano kod grafičke što ne dolazi u obzir.

Nisam uspio fotkat jer mi se taman mob ispraznio, ali fali samo 0.7cm manja debljina radijatora. Dakle, sranje.

Vratit ću XTX radijator i uzeti WE, iako mi nije draga WE serija. Provjeravao sam opcije da ga montiram sprijeda i izbacim 180mm rad skroz, ali to neće moći jer je tada radijator s ventilatorima predebeo i ne stane mi pumpa.


Sjeb 2.: prilikom skidanja hladnjaka sa PCH na matičnoj, pasivac mi je izletio iz ruke i okrhnuo rub čipa. Srećom na rubu nema ničeg i matična funkcionira bez problema, svjedno nisam mogao čekat i morao sam ga zakurblat jednom da se uvjerim da radi.




Sjeb 3.: iako postoji prostor u gornjoj plastici kućišta u koju prividno stanu normalni 120mm ventilatori, zapravo stanu samo ako se ne postavi ona gornja mrežica natrag. Čini mi se da će ovaj problem biti lagano otkloniti, ali jednostavno sam bio WTF, naprave kućište koje ima mjesta za 120mm vent i onda nedostaje 3mm da to sjedne kako treba.


----

Pozitivne strane:

Ionako sam planirao kupiti nešto 90° i 45° adaptera za uvodnice da to ljepše izgleda. Razmišljao sam o čvrstim cijevima (hard tubing) ali tu ima previše savijanja zbog kompaktnosti sustava.

Također moram još naručiti ventilatore, gpu backplate, tako da nije problem.

180mm radijator sa ghetto prikačenim 120mm 1000rpm ventom je dovoljan da 4790k na stocku ohladi u prosjeku 10°C bolje u IDLE nego stock ventilatori. Tipičan load kroz koji ga provlačim daje 30°C bolje rezultate. Nisam se nadao ovako dobrim temperaturama. To znači da ako mi dopizdi Phenom kućište lako mogu tražiti nešto kompaktnije uz uvjet 180mm prostora za rad.

D5 PWM pumpa - tiha za poludit. Idlira na potpuno nečujnih 900 RPM, uz antivibracijski mount, max vrtnja je 3000RPM pri čemu se čuje samo šum vode kako prolazi, najvjerojatnije zbog mikromjehurića.


Uskoro si moram pribaviti i neki rezajući alat, bušilicu, nitne i još neke alatke pa da zabava s preuređivanjem PSU kaveza počne.

Sad sam upogonio svejedno komp samo sa 180mm ventom. Žena pita jel uopće upaljen. U usporedbi sa sličnom ITX konfom hlađenom zrakom (psu silencer 3, g3258 sa noctuom c12p se14) može se komotno reći da je osjetno tiša vodenjača.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 16:23   #20
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Bode me samo ovaj blok na asusici, da je crni (Acetal) bilo bi savrseno.

Inace, svaka cast, pratimo...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 16:34   #21
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Namjerno sam uzeo plexi blokove da se vidi niklani bakar + pastelna crvena voda. Ove crne cijevi su isto privremene, prozirne su došle u paketu

Najvjerojatnije ću ispolirati plexi na MBO bloku da se još bolje vidi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 20:08   #22
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Došao još jedan paket iz EK, najbitniji dijelovi su bili adapteri za uvodnice, backplate i tanji radijator.

Backplate nema mirror finiš što u ovom slučaju pozdravljam, tko bi se riješio otisaka prstiju da je potpuno zrcalno, a zamućeni odraz ne odvlači pažnju kao čisti zrcalni.




Isti dan malo kasnije, ko naručeno, došao paket s Dominatorima, dobio ih na warehouse dealu na amazonu za nešto manje od 180€, što je 30€ manje nego najjeftinije što sam inače mogao naći. Dominatore sam htio isključivo zbog izgleda, i stvarno su mrakač. Ballistixi low profile su bebice naspram Dominatora, oba ballistixa stanu u kutiju od jednog DomaĆ-a






Dan prije stigli noiseblockeri multiframe M12-PS, dakle 1500rpm pwm. 180ka izgleda gigantski.





Dao sam si vremena isprobati po dvije kombinacije cjevovoda sa svakim radijatorom, dakle 4 ukupno. To mi je uzelo najviše vremena.



Odabrana verzija:






------

Još jednom ću se požaliti na nekvalitetu boje na kućištu, toliko je loša da bi 2 sloja mat boje iz spreja na primeru bile puno izdržljivije od ovog. Komponente sam ko po jajcima tuckao unutra da ne ogrebem dodatno, naravno uz polovičan uspjeh.

Sve u svemu tražit ću i dalje neko kućište koje bi bilo prostrano kao ovo, a da je kvalitetnije obrade. Pitanje ide vlasnicima crnog prodigya i phenoma, kakva je kvaliteta boje kod njih, realno i bez laganja molim
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 23:52   #23
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Dan prije stigli noiseblockeri multiframe M12-PS, dakle 1500rpm pwm. 180ka izgleda gigantski
Samo da pitam... Koja je to 180-ka i pošto? Naime, imam problema sa 180mm ventom u Define XL. Originalni drži maksimalno godinu dana jer stoji naopačke (sleeve bearing je pa prolupa, ne da mi se više reklamirati).
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 00:02   #24
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Priznaj da su dominatori zbog Monarch-a


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Sve u svemu tražit ću i dalje neko kućište koje bi bilo prostrano kao ovo, a da je kvalitetnije obrade. Pitanje ide vlasnicima crnog prodigya i phenoma, kakva je kvaliteta boje kod njih, realno i bez laganja molim

Jednako loša Isti problem ko i kod Fractala(bar starih koje sam imao)
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 00:06   #25
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Moj prodigy se nije gulio, barem ne ovaj od pupe. Bas sam ga raskopavao i cuda radio i nisam primjetio guljenje boje.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 00:25   #26
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Neće se gulit ako nezapneš s nečim, al nije to premaz kao na nekim "premium" kućišta, a Prodigy/Phantom idu pod premium. Na to sam mislio
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 13:36   #27
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Priznaj da su dominatori zbog Monarch-a
Ma kakav Monarch (za one koji ne kontaju, google EK Monarch)

Dominator platinumi bi trebali biti dosta drugačije izrade hladnjaka, bez mogućnosti skidanja ovih rebara.

Osim toga, it's for the looks. Iako debeli radijator stane bez da išta smeta, puno ljepše izgleda s tanjim radijatorom.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Neće se gulit ako nezapneš s nečim, al nije to premaz kao na nekim "premium" kućišta, a Prodigy/Phantom idu pod premium. Na to sam mislio
Problem je što to nije powdercoating, a čini mi se da ni boja nije zapečena. Kladim se da bi malo rerne na 200°C zacementiralo boju malo bolje.


Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Samo da pitam... Koja je to 180-ka i pošto? Naime, imam problema sa 180mm ventom u Define XL. Originalni drži maksimalno godinu dana jer stoji naopačke (sleeve bearing je pa prolupa, ne da mi se više reklamirati).
EK-ova 180-ka je u pitanju. Gelid ju radi. Pričekaj još malo pa ću ti javiti koliko je glasna. Ali znaj da će ti svaki vent naopako prolupati, nisu projektirani da rade tako.

Pogledaj si silverstone AP180/181.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 15:23   #28
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja imam ova čudesa upside-dowm na H100i pa već jedan lupka lagano... I tu zaista nema lijeka kada su naopačke tako?

Fucking "premium" ventovi...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 18:46   #29
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Nema lijeka. FDB bi trebali u teoriji biti puno otporniji na naopaku poziciju, al kita.

Protivite se malo zakonima termodinamike uz mene pa postavite gornji radijator kao upuh (prema dolje). Hehehe :-)



__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 19:01   #30
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
EK-ova 180-ka je u pitanju. Gelid ju radi. Pričekaj još malo pa ću ti javiti koliko je glasna. Ali znaj da će ti svaki vent naopako prolupati, nisu projektirani da rade tako.

Pogledaj si silverstone AP180/181.
Ima pomoći, AP182 i FM181 su dual ball bearing, drugi nisu. Prešli su na DBB jer im je previše ljudi stalno reklamiralo sleeve bearing AP 180mm ventove koji stoje naopačke u njihovim kućištima.

FDB je ništa drugo nego varijacija na temu sleeve bearinga i naravno da ne trpi takvu montažu. DBB može.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na