Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.02.2010., 14:40   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
2010. godina antipiratstva?

http://www.tportal.hr/showtime/glazb...piratstva.html

Ponukan ovim člankom želim čuti i vaše mišljenje.
IcyTexx je offline  
Staro 02.02.2010., 14:52   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
piratstvu se imho nemože stati na kraj, ta hobotnica je veća čak i od hrvatske korupcije (možda )

a ako dođe taj zakon, misliš da budu ljudi kupovali ko blesavi? misliš da neki već nemaju ormare hardova punih piratskog sadržaja?
takvom čovjeku na pola dana posudiš eksterni disk i imaš skoro sve kaj te zanima

uostalom, ako me pamćenje služi, sve metode zaštite medija su propale upravo radi ograničavanja nekih sloboda, sa internetom kao globalnim medijem budu takove "zaštite" propale prije nego i pređu u fazu korištenja. Ameri da kopiraju "komuniste"? nice 1
domis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2010., 14:57   #3
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
piratstvu se imho nemože stati na kraj, ta hobotnica je veća čak i od hrvatske korupcije (možda )

a ako dođe taj zakon, misliš da budu ljudi kupovali ko blesavi? misliš da neki već nemaju ormare hardova punih piratskog sadržaja?
takvom čovjeku na pola dana posudiš eksterni disk i imaš skoro sve kaj te zanima

uostalom, ako me pamćenje služi, sve metode zaštite medija su propale upravo radi ograničavanja nekih sloboda, sa internetom kao globalnim medijem budu takove "zaštite" propale prije nego i pređu u fazu korištenja. Ameri da kopiraju "komuniste"? nice 1
To sam i ja mislio...
Uglavnom svi veći koji se bune protiv piratstva grcaju u lovi, a žele još.
I da uspiju maksimalno ograničiti piratstvo, ne bi previše skočile prodaje originalnih stvari.
IcyTexx je offline  
Staro 02.02.2010., 15:14   #4
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
neka prestanu proizvoditi smeće (uključujući i glazbu i igre i filmove) pa će im ljudi možda i dati koju kunu.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline  
Staro 02.02.2010., 16:31   #5
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
ah
da smo barem svi mi "sirotinja" kao Bono

a što se tiće svih tih zakona idemo skidati freeware, slušati radio, ali kad got čujemo U2 pjesmu ugasimo radio i za 5 min ponovno upalimo
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 02.02.2010., 16:49   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da nema piratstva prodaja igara, muzičkih CD-a i ostalog bi bila puno manja!

Ima jedno GB istraživanje koje to potvrđuje (možda ima još neko), za razliku od kontra slučaju da šteti (za što ne postoji nikakvo istraživanje) gdje bi se kao trebalo vjerovati na riječ!

Kod nas je diskriminacija dosegla vrtoglave razmjere. Tak da kad god kupiš prazan medij platiš odmah kaznu za budući ilegalni sadržaj koji ćeš možda snimiti. Da ne pričam kako se iz državnog proračuna izdvajaju plaće za sve te naše vrle glazbenike. (ako ne možeš živjeti od svog posla, promjeni posao gamad pokvarena).
 
Staro 02.02.2010., 17:10   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
1. Piratstvo neće nikada propasti, kao niti jedan drugi oblik kriminala (koji su IMHO teži)
2. Bono se možw popet na trepavice ako proda toliko albuma ako se jednog dana nebude moglo skidat.
3. Mislim da je bilo kakva cenzura i prijetnje interentskom policijom, neće završiti kao neki potez jer će uvijek biti lakših providera
4. Pa dao bi se okladit da je većina ovog foruma probala piratske W7 i neki su i odlučili prijeć na original, kada su uvidili prednosti, a to se može ekvivalentno povuće na više proizvoda
Baja 001 je offline  
Staro 02.02.2010., 17:15   #8
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Da, to sam i ja još davno pročito taj članak/istraživanje da baš zbog piratstva zarade i duplo više nego što bi zaradili da ga nema. Sve u svemu, teško će se to ikada istrijebiti. Ili će policija/inspekcija morat svaki dan ići od vrata do vrata ili neka bolje cijenovno regulariju svoje proizvode. Ono, tko ima npr. oko 27.000,00 kn dati za CS 4 Master Colection. Ja ne kažem da taj softver ne vrijedi toliko, pogotovo ne za pojedince/kompanije koje žive i zarađuju od toga, ali opet, 27k kn!? Takvih primjera ima puno, ne samo u toj branši, svugdje.

Ja se osobno trudim imati što više orginalnih komada proizvoda, ali financijski se jednostavno nemože. Što da imam jednu veliku ikonu Solitara i 3D Pinbala na desktopu i to je to?

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 02.02.2010. u 20:38. Razlog: ... lapsus calami ...
Matth€w je offline  
Staro 02.02.2010., 17:21   #9
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Godina antipiratstva (ba ru HR ) bi bila ona kad bi napokon cijene softwera u HR bile NORMALNE a ne prenapuhane ili poduplane.

Zasto Pshop Cs4 u HR kosta 6x00 ili 9000(extended) kn a u USa je 699$, zasto su windowsi u HR skuplji nego u USA, zasto je hrpetina drugog softwera pre skupa u HR (NPR Autocad), Zasto HR glazbenici izdaju CDe sa jedva 10 pjesama i kostaju 1xx KN ....

Nek to prvo rjese i nece biti toliko piratstva.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 02.02.2010., 17:41   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Godina antipiratstva (ba ru HR ) bi bila ona kad bi napokon cijene softwera u HR bile NORMALNE a ne prenapuhane ili poduplane.
A ni tada jer nam je u krvi
Citiraj:
Zasto Pshop Cs4 u HR kosta 6x00 ili 9000(extended) kn a u USa je 699$, zasto su windowsi u HR skuplji nego u USA, zasto je hrpetina drugog softwera pre skupa u HR (NPR Autocad)
Rekao bi dr.sc. Ivo Kanader u smo
Citiraj:
Zasto HR glazbenici izdaju CDe sa jedva 10 pjesama i kostaju 1xx KN ....
E da da se većina ovih "estradnjaka" ne trpa na radio i sl, nitko za njih nebi znao
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2010., 19:30   #11
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Piratluk je oštrica sa dva kraja sa jedne strane korporacije koje povečavaju dominaciju svog proizvoda na tržištu dok sa druge strane brundaju da im to smanjuje dobit.
Da nema toliko prženja brzo bi linux otkinuo dobar dio kolača od M$.

Što se tiče cenzure interneta ja sam za to do neke mjere. npr. blokada svih stranica koje nisu za maloljetnike. Totalna sloboda vodi u anarhiju tako da reda mora biti.
MIK je offline  
Staro 02.02.2010., 20:24   #12
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003



Donate Now: 1-877-99-HAITI in US/Canada, or go to www.hopeforhaitinow.org


-->
prije se iz naslova teme radi o desetljecu, a ne godini

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
ako ne možeš živjeti od svog posla, promjeni posao gamad pokvarena
tipicno balkansko razmisljanje
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
na ovim je prostorima ocito (najveci?) uspjeh ilegalno ga nabavit i po mogucnosti popljuvat
eto dijela problema: da je itko u ovoj temi stvorio nesto slicno popularno, ne bi tako razmisljao
Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
neka prestanu proizvoditi smeće (uključujući i glazbu i igre i filmove) pa će im ljudi možda i dati koju kunu.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
piratstvu se imho nemože stati na kraj, ta hobotnica je veća čak i od hrvatske korupcije (možda )
pa ni to mnogima ne odgovara
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Totalna sloboda vodi u anarhiju tako da reda mora biti.
ocito se u tome svemu pretjeralo tako da je mali % populacije odgovoran za toliku kolicinu (ilegalnog) prometa






Donate Now: 1-877-99-HAITI in US/Canada, or go to www.hopeforhaitinow.org



Zadnje izmijenjeno od: thopok. 02.02.2010. u 20:39.
thopok je offline  
Staro 02.02.2010., 20:49   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
P Totalna sloboda vodi u anarhiju tako da reda mora biti.
A čiji si ti PR materijal zagrizao. Pogledaj si Kinu. Tak će biti i kod nas. Samo je pitanje vremena.

Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
tipicno balkansko razmisljanje
Sorry stari. Balkansko razmišljanje je naslijeđeno iz vremena Juge, te komunizma. A upravo to davanje plaće ljudima bi svojim nastupima etc. trebali zaraditi pare, te plaćanje harača na prazne CD-e i DVD-e došlo od tamo.

Do njihove plaće mi je stalo isto kao i do ovih poticaja za mlijeko koji koštaju više nego da sve te koji nemaju konkurentan proizvod (nemaju kome prodati) strpaš na socijalno i burzu, te ciao djaci. Živi od svog rada, ne od tuđeg!
 
Staro 02.02.2010., 20:58   #14
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
neka prestanu proizvoditi smeće (uključujući i glazbu i igre i filmove) pa će im ljudi možda i dati koju kunu.
To je to, potpis

Sistem nemoze biti gori, a "gulikože" ionako vade mast ljudima svakako, pa bi jos i piratstvo išli riješavat?E pa nebudu

Taj zakon utrpava 8 ljudi, naspram 8 milijardi, samo nek dodju sa zakonom ja osobno 100 ljudi skupim za paradu
Halos je offline  
Staro 02.02.2010., 21:05   #15
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova

Sorry stari. Balkansko razmišljanje je naslijeđeno iz vremena Juge, te komunizma. A upravo to davanje plaće ljudima bi svojim nastupima etc. trebali zaraditi pare, te plaćanje harača na prazne CD-e i DVD-e došlo od tamo.

Do njihove plaće mi je stalo isto kao i do ovih poticaja za mlijeko koji koštaju više nego da sve te koji nemaju konkurentan proizvod (nemaju kome prodati) strpaš na socijalno i burzu, te ciao djaci. Živi od svog rada, ne od tuđeg!
Za nuklearke se ne slažemo ali ovdje se moram složiti.
Ako je balkansko razmišljanje što mi smeta ako mi od plače i od kupljenih cd-a i dvd-a uzmu lovu za "estradne zvijezde" tipa Severine koja za nastup u Crnoj Gori uzme 50 000€ onda sam Balkanac i ponosim se time

Evo thopok tvojih zvijezda http://www.tportal.hr/showtime/estra...ocek-Nove.html
prosječan građanin HR za 35 000€ mora raditi 5-6godina...
Veki-os je offline  
Staro 02.02.2010., 21:07   #16
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
a drugi problem je
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Živiš u nekom savršenom svjetu
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Da na balkanu, mislim da drugdje i nije toliko vazno
na koji sam ja ocito zalutao

kao da npr. ja ne bih volio Netflix

Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Evo thopok tvojih zvijezda http://www.tportal.hr/showtime/estra...ocek-Nove.html
prosječan građanin HR za 35 000€ mora raditi 5-6godina...
nikad ih nisam niti spominjao
thopok je offline  
Staro 02.02.2010., 21:12   #17
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Fascinanto mi je to kako se na piratluk uvijek zale veliki igraci, sto iz PC svijeta, sto iz svijeta glazbe/filma. A ti isti godisnje zgrnu tone milijardi novaca

Sto se tice softwarea za komp, moje misljenje je da svi ti proizvođači lijepo zarađuju. Npr Adobe ima CS, njega kupuju grafički studiju, koji pomoću njega opet prodaju svje znanje/vjestinu/ideju ostavarenu s njim. I to je ok.
Ali zasto bi ja kao neki Marko u Hrvatskoj osjecao griznju savjesti jer sam sa torrenta skinuo zadnji cs, instalirao ga, i koristim ga 3 puta u mjesec dana? Nist sam s tim sta zaradio, nit sam koga ostetio.

Živio piratluk
__________________

srale7 je offline  
Staro 02.02.2010., 21:37   #18
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@srale7
oni koji imaju puno par uvijek žele više jer kako se zadovoljiti za 2 milijarde dolara zarade ako je moglo biti 2.1 milijarde



da se zakon o tome da ISP moraju kontrolirati što ljudi skidaju pojavi u HR bi bilo fora da jedan ISP odbije to raditi
plati kaznu
ubrzo bi taj bio glavni ISP u HR je bi skoro svi prešli na njega
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 02.02.2010., 21:47   #19
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
@srale7
oni koji imaju puno par uvijek žele više jer kako se zadovoljiti za 2 milijarde dolara zarade ako je moglo biti 2.1 milijarde
Bas to. Nikad dosta. Ali bitno da ovaj tenkre Bono tu cvili ko malo dijete.
Jos bi shvatio glazbenike koji počinju, pa da ih to gusi, ali ove velike
S tim da ako usporedimo sebe sa zapadnom Europom, tamo je standard 3 puta veci, a cijene dosta manje. Da su kod nas cijene normalnije, vise bi se i prodavalo.


Citiraj:
da se zakon o tome da ISP moraju kontrolirati što ljudi skidaju pojavi u HR bi bilo fora da jedan ISP odbije to raditi
plati kaznu
ubrzo bi taj bio glavni ISP u HR je bi skoro svi prešli na njega
To bi bilo fora, ali vjerujem da u nasoj drzavi ima puno puno vise i vaznijih problema nego sto je taj da ekipa skida bonu voxa sa torrenta
__________________

srale7 je offline  
Staro 02.02.2010., 21:55   #20
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
To bi bilo fora, ali vjerujem da u nasoj drzavi ima puno puno vise i vaznijih problema nego sto je taj da ekipa skida bonu voxa sa torrenta
Pročitao sam neka 2 istraživanja prije kojih godinu pol. Da me ubiješ nemrem se sjetiti. Gdje je lijepo pokazano po brojkama, trendovima ljudi u više država da osobni piratluk filmova, software-a, igara uopće ne šteti industriji.

Nemam niš protiv da provjeravaju firme, i ostale pravne osobe kaj koriste i okidaju im globu ako je ilegalno. Ali baš to. Ima puno važnijih problema od lovljenja Ive Ivića koji je samo na papiru problem!
 
Staro 02.02.2010., 22:06   #21
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pročitao sam neka 2 istraživanja prije kojih godinu pol. Da me ubiješ nemrem se sjetiti. Gdje je lijepo pokazano po brojkama, trendovima ljudi u više država da osobni piratluk filmova, software-a, igara uopće ne šteti industriji.

Nemam niš protiv da provjeravaju firme, i ostale pravne osobe kaj koriste i okidaju im globu ako je ilegalno. Ali baš to. Ima puno važnijih problema od lovljenja Ive Ivića koji je samo na papiru problem!
Upravo to, firme i sve koji s tim softwerom zarađuju treba provjeravat i oni moraju kupovat orginale, i po ovim astronomskim cijenam kao sto su kod nas. Kao sto kazes, pojedinici ne mogu ostetit tako velike igrace, time sto samo u privatne svrhe koriste njihov soft.

Evo padobranca http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=176803
__________________

srale7 je offline  
Staro 02.02.2010., 22:54   #22
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jos bi shvatio glazbenike koji počinju, pa da ih to gusi, ali ove velike
pa i govori u njihovo ime
Citiraj:
S tim da ako usporedimo sebe sa zapadnom Europom, tamo je standard 3 puta veci, a cijene dosta manje. Da su kod nas cijene normalnije, vise bi se i prodavalo.
onda ne treba ni konzumirat taj sadrzaj koji kao ionako nista ne valja
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
da se zakon o tome da ISP moraju kontrolirati što ljudi skidaju pojavi u HR
samo treba vremena(malo se sporim korakom priblizavamo)

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 02.02.2010. u 23:17.
thopok je offline  
Staro 02.02.2010., 23:49   #23
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
avatar je u mjesec i pola prikazivanja zaradio više od 2 milijarde dolara

toliko o tome da filmovi ne zarađuju


a svaki glazbenik koji ima koncerte i zaradi
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 03.02.2010., 00:32   #24
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A čiji si ti PR materijal zagrizao. Pogledaj si Kinu. Tak će biti i kod nas. Samo je pitanje vremena.
Pusti ti Kineze na miru, kaj im fali pa nikad im nije bilo bolje (polušala)

Da se vratim na bit:
Ja na cenzuru interneta gledam isključivo kroz zaštitu djece od neprimjerenog sadržaja. Zašto bi se djeca trovala takvim sadržajim kad se to dade donekle "elegantno" riješiti.

Cenzura (u negativnom smislu) NE zaštita od neprimjerenog sadržaja DA.
MIK je offline  
Staro 03.02.2010., 00:55   #25
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
99% ljudi na planeti koristi piratski softver/muziku/filmove.
Tko će bit taj i na koji način će zabranit?

Enkriptirani p2p promet postoji kao i enkripcija diska.
Kad mi policija pokuca na vrata uzet ću magnet i preć magnetom po disku, pa nek traži dokaze
GoGoGamerS je offline  
Staro 03.02.2010., 00:57   #26
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
IMO piratluk se ne može iskorijeniti...jednostavno nemaju toliko mjesta u zatvorima koliko nas ima!

Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
...bla...bla...
Toliko toga si u ovoj temi napisao, a ništa nisi rekao...svaka čast...samo nastavi trollati...
__________________

Rino je offline  
Staro 03.02.2010., 04:54   #27
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor GoGoGamerS Pregled postova
Kad mi policija pokuca na vrata uzet ću magnet i preć magnetom po disku, pa nek traži dokaze


1. U takvim slučajevima obično ne kucaju, razvaljuju.
2. Zaljepit će ti nalog na čelenku.
3. Usrat ćeš se.

Držiš u kući magnet veličine kamionskog akumulatora ?

Ovo govorim iz osobnog iskustva jer sam slučajno bio u prostoriji ( ne mojoj ) kad su frajeri upali, nisam bio kriv ali sam se i ja usro...

Prijatelj mi se donekle izvukao progona tako što su mu rekli da ugasi računalo te je usput prebacio prekidač na kućištu
koji zamjenjuje 12v i 5v na hardu pa kad su palili u policiji - cvrc

Svejedno su ga opalili po đepu zbog 100-tinjak igrica za ps2, pc itd...
stuc je offline  
Staro 03.02.2010., 08:34   #28
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
upali su jednom mom prijatelju isto u kucu,kupovao je neke igrice preko nekog amstela,ugl,njega su lovili jako dugo i svima koji su uzimali igre i muziku preko njega dolazili su na vrata.. uzeli su mu sve i nije dobio kaznu nego je mogao "odkupiti" svoju kolekciju od mupa za 3 soma kuna ja sam vristao od smjeha kad mi je pricao
V.I.P je offline  
Staro 03.02.2010., 09:19   #29
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
...te plaćanje harača na prazne CD-e i DVD-e došlo od tamo.
Ovaj dio je zapravo vrlo "europski", a ne naša izmišljotina, Zakon o autorskom pravu (kao uostalom i većina ostalih) donešen je slijedom direktiva, smjernica i ostalih govana EU.
Slična fora ima ako recimo, imaš kotao za rakiju. Plaća se određen iznos po kotlu, bez obzira pekao ti rakiju ili ne, da li ju radiš za familiju i susjede ili proizvodiš za prodaju. I to do 20l. Ako napraviš više, još ćeš morat dodatno platit.(Zakon o trošarinama).
Uglavnom, da se napiješ od muke.
Koja je poanta? Bolje peć CD-e nego rakiju.[/QUOTE]
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline  
Staro 03.02.2010., 09:35   #30
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
da ali evo po novom vise im nece ni trebati nalog, samo ce ti uci u kucu, i usrat ce se svi murjak s "smješkom" i dere se MI DOŠLI, haha, al mi smo njima sitne ribe, mi damo na alkohol i čevape umjesto na cd-e...pa koliko samo piratluka ima, primjer u Osječkoj burzi pa jedno 30 najmanje, "prodajem nove pc, ps2, xb, xb 360 igre" i slicne stvari, pa ljudi godinama zive od piratluka bez da ih je itko ista pitao, svatko tko ima stelu u murji pa sta mu mogu nista, kad bi te doveli na sud pitas sudca jer ima kod kuce internet i przilicu, pa u murji se sigurno isto igraju torrentom, pa neko je dobro reko nema toliko mjesta u zatvoru koliko nas ima

nedavno gledam kad je stari imo otvorenu firmu, platio je strojeve za graficku struku oko 12 000 maraka, u to vrijeme se radilo u corelu 8 neznam tocno koliko je software kosta, komp je bio kupljen u hgspotu kostao je oko 5000 maraka a windowse je dobio gratis istina neki prahistojrijski ali instlacijski cd i cd key, oni su otplatili u 2mj skoro sve strojeve 33 000kn na vizitkartama u 2mj ja toliko na vizitkama nisam zaradio u 2 god, a tad nije bilo piratluka ko sto je danas pa se moralo uzloziti da bi ti se ta lova vratila, dns imas komp za 5000kn spreman za graficku pripremu i software koji platis 0,00kn, otvoris recimo firmu i dodju ti ljudi i traze recimo vizitku kad ce biti gotovo kazes sutra, odes kuci napravis, otprintas u nekom drugom grafickoj trgovini, platis cirka 100kn naplatis 200kn i braco moj nije ti ni potreban software...pa da ljudi hoce rijesiti taj kriminal i piratstvo vec bi oni to rijesili, pricanje o ovom je apsolutno "RUPA BEZ DNA"
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na