Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2008., 21:56   #1
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
AGFA DuoScan T2000XL

Pozdrav pcekspertovcima.

Nov sam ovdje na forumu i ovo mi je prvi post.

Odmah u startu imam pitanje i dobro bi mi došao savjet.

Naime, imam AGFA DuoScan T2000XL skener i zanima me vaše mišljenje koliko on ustvari sada vrijedi, jer bi ga prodao pošto krpam lovu za NikonSLR, a skener možda vrijedi kao i tijelo koje bi uzeo (D80). Pitajući ljude oko mene dobivao sam savjete od 3000 do 10000 kuna.
To je skener iz 1999. godine, kupljen 2000. Neznam koliko je kod nas koštao, ali sam na webu pronašao cijenu od oko 9000$ (cijena iz 1999.).
Korišten je 2-3 godine i to jako malo, a kod prelaska na OS X više nisam mogao pronaći drivere (ustvari ih niti nema). Očuvan, kao nov. Skener je A3 formata sa 36 bitnom bojom, SCSI-2 sučeljem, ladicom za skeniranje negativa (sa holderima za negative)...da ne pišem specifikacije evo linka sa 2 strane opisa skenera.

AGFA DuoScan T2000XL

Napomenuo, bi da je to profi skener za grafičare i fotografe.

Zahvaljujem unaprijed.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 22:05   #2
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
eh da...i još jedno pitanje.
Gdje mogu naći SCSI-2 kontroler, neki SWEEXov ili slično, za pristojne novce, pošto imam kontroler za MAC, a trebao bi mi za PC. Nešto u rangu parsto kuna.
Ono šta sam vidio su samo Adaptecovi od 1500kn i skuplji.
23-D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2008., 08:29   #3
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
bez odgovora??? pomagajte ljudi!!!!!!!
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 18:48   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Naime, imam AGFA DuoScan T2000XL skener i zanima me vaše mišljenje koliko on ustvari sada vrijedi,
Moras sam sebi odgovoriti na pitanje > imas li uopce potrebu za skenerom u svom radu? Ako je trenutna potreba generalnog tipa, onda ces ju zadovoljiti sa nekim daleko manjim modelom. Ako pak i dalje imas potrebu za kvalitetnim skenovima... koliko god da dobijes, sa spomenutim stanjem lampe i sposobnostima tog skenera, ti ces svakako biti najveci gubitnik. Izvrsna ostrina i jedno od najboljih soft sucelja koje sam vidio. Bilo bi bolje ako bi kupovinu D80-ce, bazirao na nekoj manje stetnoj intervenciji po sebe. Ako bi ga i prodavao, ispod 3000kn je bacanje. Samo, ciljani kupci ce radije kupiti novi s racunom jer ionako ce ici na firmu pa nemaju razloga zamarati se ovakvim kupovinama. Mozes probati po grupama, Plavom oglasniku ili Jabucnjaku... ali ako imas iole potrebu za kvalitetnim skenon... taj skener ce godinama i godinama i godinama raditi za tebe. Kad imas ovako nezgodan artikl koji ima veliku vrijednost ali nezgodan za prodaju, onda postaje oruzje dobre zamjene. Ako si siguran da ga vise ne zelis, onda ga koristi kao sredstvo zamjene za nesto jednako atraktivno u sferi tvog rada/interesa.


Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Ono šta sam vidio su samo Adaptecovi od 1500kn i skuplji.
Tebi komunikacijski ne treba nista vise od AHA2940AU ili jaceg iz 2940 Adaptec familije. Takve nalazis na grupama i oglasima od 50-100kn ili koju pinku vise kod onih koji misle da imaju blago. Sve ostalo je neiskoristeno u ovom slucaju.

8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.04.2008. u 07:38. Razlog: Bubbi sam mazao margarin po dvopeku, pa mi se se uneredila recenica.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:00   #5
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
hmm....rekao si mi otprilike sve šta sam i ja mislim....predobar skener, a jako tesko ga prodati (barem za svotu koju stvarno vrijedi)...trenutno mi ne treba, a tko zna možda za godinu dvije (ako ga prodam) zažalim zbog prodaje....grafičar sam i fotograf, tako da bi mi stvarno mogao zatrebati, ali mi je Nikon puno zanimljiviji pošto sam još uvijek na prosumer kompaktu (SonyF828)....to sa zamjenom sam i zamislio kao najbolju varijantu, netko na firmu fotić, a ja njemu skener, zato i pitam koliko vrijedi i da li bi cijenu mogao navući do 5500-6000 kn...hmmmm....izgleda ću ja ponuditi za 6000 ili zamjena za Nikona pa kud puklo....

SCSI...na starom MACu mi je i bio Adaptec 2940...u stvari još ga imam....jedno glupo pitanje....jel ide SCSI kontroler sa MACa na PC?????
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 01:14   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
grafičar sam i fotograf, tako da bi mi stvarno mogao zatrebati, ali mi je Nikon puno zanimljiviji pošto sam još uvijek na prosumer kompaktu (SonyF828)....to sa zamjenom sam i zamislio kao najbolju varijantu, netko na firmu fotić, a ja njemu skener, zato i pitam koliko vrijedi i da li bi cijenu mogao navući do 5500-6000 kn...hmmmm
Gledaj na Agfu kao da imas kutiju Nikkor stakalaca visokog kalibra. Sadrzaj te kutije je konstantniji i jednako vrijedan danas kao i za 10 godina. Tijelo digitalca je vec prolaznije. Nasljednik 80-ce vec fanfarira... dok optika ostaje i ceka nasljednika. U svakom slucaju tretiraj ga u klasi soma Eura i tako pozicioniraj u zamjeni.

Citiraj:
Autor 23-D
...na starom MACu mi je i bio Adaptec 2940...u stvari još ga imam....jedno glupo pitanje....jel ide SCSI kontroler sa MACa na PC?????
Nije problem skinuti Adaptecov util i biosirati update. Ali te kartice su toliko jeftine, lako nabavljive... pa ih mozes i sada na Trznici ovog foruma naci.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 08:27   #7
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Hvala Visage...puno si mi pomogao...
23-D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na