Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2013., 19:07   #1
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
tablet se ne može spojiti na wifi

Zdravo,

danas sam kupio tablet, Prestigio 5579D, i imam problem sa spajanjem na wifi.

Svi ostali uređaji mogu da se spoje na internet osim tableta. U prvih sat vremena korištenja sam mogao vidjeti svoj ssid ali evo već par sati ne vidim* niti jedan obližnji ruter u kvartu.
*Zapravo vidim samo jedan a to je moj ssid od virtuelnog rutera na kompjuteru ali se ne mogu spojiti ni na njega, ali eto bar ga vidim.

Ruter je Linksys E900 i radi na 2.4GHz (što androidi više vole od 5GHz) i podržava wireless b/g/n standarde isto kao i tablet.

Umjesto zadane postavke da ruter radi samo na b/g standardu stavio sam da radi na sva 3 standarda (mixed - b/g/n). I to je jedino što sam uočio što bi moglo zadavati probleme tako da više nemam što izmijeniti na njemu jer ostali uređaji rade i radili su prije te postavke sasvim ok.

Što se tiče samog tableta probao sam ga više puta resetirati, ručno unositi postavke te umjesto dhcp-a ručno unijeti adrese ali bez uspjeha jer uopće 'ne vidi' ruter, kao da se ne nalazi 5 metara od mene.

Konfiguracije rutera i tableta možete vidjeti na linkovima koje sam dao. Da bacim tablet u smeće ili?
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 19:16   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
A da u susjeda/rodjaka/prijatelja se probas spojit na drugi router bas pravi router? Ako nece nosi na garanciju, ako je nemas u krajnjem slucaju mos stavit drugi rom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2013., 19:31   #3
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
Pa mogu to probati sutra pa javim šta bude. Garancija je 2 god. A što se tiče rom-ova volio bi (nevezano radi li wifi ili ne) kada bi mogao CM staviti ali mislim da nema za (ovaj) tablet pa ću viditi druge opcije.
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 21:41   #4
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
radi u prijatelja normalno, ali neću vas više moriti u vezi ovog pitanja, skužim ja već nekako
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 22:28   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Očito je da nije problem u tabletu.

Možda ti je blokani uređaj.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 06:32   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Ako ti je wlan zaštićen, makni zaštitu sa mreže pa se pokušaj spojiti. Kad se spojiš, onda opet stavi zaštitu. Isto tako, ako imaš WPA zaštitu, smanji je na WEP pa se pokušaj spojiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 22:48   #7
Kristin
Registered User
 
Kristin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
POMOĆ!!

Imam problem zato molim vas ako bi mi neko želio pomoć pls..
Ugl. radi se o tome kad se spajam na internert preko tableta sve zapišem lozinku i to i onda mi samo dođe problem u autenitifikaciji il tako nesto. vec sam probala resetirat tablet i vratit na tvorničke stavke ali nis ne pomaže. I ako treba informacija tablet je: S8
Molim vas da mi neko pomogne. Hvala.
Kristin je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na