Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2007., 21:14   #1
cipher
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 16
x38 i q6600

Naime, danas mi je riknila graficka kartica, i jako jako ljut odlucia san skartat stari pc i uzet novi. ali sad vise ne ciljam osrednje platforme, nego ocu neku bolest!

Moja zelja je x38 i q6600.
e sad, cita san odi po forumu ali ljudi moji nigdi pametan odgovor koji bi me zadovoljia nisan nasa.
x38 je kao najnoviji chipset, ali neki kažu da ima nekih problema, pa mene sad zanima kome virovat?!
Ja san inace pobornik abita, asusa san ima dosad(jos uvik, grrr), i tako, sta vi kazete?
cita san o overclockiranju, jer tia bi q6600 dovest u nebesa, ali od onog manuala za OC nisan bas puno skuzia, a mislin, stvarno bi bila steta sprziti novi procesor od 2000 kn, zar ne?
kako napravitttiiii dobar OC????najednostavniji moguce...
thx za preporuke unaprid
eee, i jos nesto, mislin se stavit 4gb rama u plocicama 2x2gb... (jeli mi pametnije stavit 4 po 1 ili...)
cipher je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 21:26   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Kako je kolega McG pametno gore rekao, ako ti iz onog guidea ne bude jasno kako OC-ati, bolje se nemoj ni upuštati u to sve.

Također, procesor nije tako jednostavno spaliti, jer ima zaštitu, a na kraju krajeva tu je i garancija.

Ostatak svih svojih pitanja imaš odgovoreno po topicima diljem lijepih OC i Memorije podforuma
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2007., 22:58   #3
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Kako je kolega McG
Također, procesor nije tako jednostavno spaliti, jer ima zaštitu, a na kraju krajeva tu je i garancija.
da, samo kad mu piknes previse volti ne pomaze ti ni zastita ni garancija, fino ga ugasis jednom za svagda i oprostis se od njega... probao ja sa mobilnim bartonom 2500+ (cim je izasao)
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:03   #4
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Bravo. Našao uspoređivati Bartona i C2Q...

Procesor ima zaštitu od pregrijavanja i gasi se kad dosegne određenu temperaturu, bilo to u par sekundi na 1.9v ili na 1.6v za par minuta, što nije slučaj kod Bartona i njegove politike ''guraj-dokle-ide''
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:11   #5
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Bravo. Našao uspoređivati Bartona i C2Q...

Procesor ima zaštitu od pregrijavanja i gasi se kad dosegne određenu temperaturu, bilo to u par sekundi na 1.9v ili na 1.6v za par minuta, što nije slučaj kod Bartona i njegove politike ''guraj-dokle-ide''
vidiš... to nisam znao, znaci bez brige mogu svoga punkut na 1.8 i vidit šta će bit i nimalo se ne brinuti da nece izac onaj bijeli dim na koji radi?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:16   #6
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
vidiš... to nisam znao, znaci bez brige mogu svoga punkut na 1.8 i vidit šta će bit i nimalo se ne brinuti da nece izac onaj bijeli dim na koji radi?

Sa 680i ga ne možeš spaliti jer tih 1.8V je 1.65V u stvarnosti.

Vidiš kako nevidia pazi na sirote C2D.

Ako ga hočeš spaliti, makni hladnjak pa pokušaj...

A ako hočeš savjet kako spaliti nešto drugo (npr ploču), mislim da Razer zna recept.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:16   #7
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
@zwer54 - Ukratko, da.

Iako baš nema smisla toliko forsirati voltažu, ali eto ako te veseli

Naravno, ja ne odgovaram za tvoje i bilo čije postupke...

I da, kako kolega Gilbert gore veli, pri takvoj voltaži je prisutan i velik vdrop.

@Gilbert - uff nemoj mi samo ploče spominjat, više mi ih je dosta
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:16   #8
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Nemoj na X38 i to ce ti svatko tko je probao igrati se sa X38 reci. Nije da su smece i da se nemogu ali P35 je puno stabilniji laksi i jednostavniji za oc-at a nije sporiji. Nemoj abit jer iz osobnog iskustva imaju problema sa kvalitetom izrade, a asus nemoj zbog preserene cijene. Dakle ostaje gigabyte koji lose suraduje s memorijama ili dfi kojeg je tesko naci, kosta i kompliciran je pocetnicima.

Pametnije je 2x2 gb ali neznam gdje ces naci plocice od 2gb koje se daju klokati.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:37   #9
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor konj Pregled postova
Nemoj na X38 i to ce ti svatko tko je probao igrati se sa X38 reci. Nije da su smece i da se nemogu ali P35 je puno stabilniji laksi i jednostavniji za oc-at a nije sporiji. Nemoj abit jer iz osobnog iskustva imaju problema sa kvalitetom izrade, a asus nemoj zbog preserene cijene. Dakle ostaje gigabyte koji lose suraduje s memorijama ili dfi kojeg je tesko naci, kosta i kompliciran je pocetnicima.

Pametnije je 2x2 gb ali neznam gdje ces naci plocice od 2gb koje se daju klokati.
sve mi se cini da mi onda ni nema smisla prodavat plocu, jer na P35 necu sigurno prijeci, odvratan mi je bios nakon ove nvidie... jucer bas kod frenda clockao q6600 G0 na GIG p35 ploci, da se clockat itd ali nekako mi je to prelose nakon kaj sam se na svoju navikao... uz to nisam nigdje nasao manualno postavljanje latencija memorije, vec samo ono turbo extreme i optimal... sto nikako nije dobro...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:40   #10
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor konj Pregled postova
Nemoj na X38 i to ce ti svatko tko je probao igrati se sa X38 reci. Nije da su smece i da se nemogu ali P35 je puno stabilniji laksi i jednostavniji za oc-at a nije sporiji. Nemoj abit jer iz osobnog iskustva imaju problema sa kvalitetom izrade, a asus nemoj zbog preserene cijene. Dakle ostaje gigabyte koji lose suraduje s memorijama ili dfi kojeg je tesko naci, kosta i kompliciran je pocetnicima..
Već drugi thread u kojem pljuješ po X38 pločama, konkretno Abitu i GB-u. Imaš nekih boljih argumenata, opis tvog iskustva.
Što je to ''loše izrade'' na tim pločama. Jel se ruše, nestabilne u radu? OC potencijal?

Ovo nemoj shvatiti kao napad već kao najobičnije pitanje. Jer mi dolazi IP35 Pro s reklamacije i mislim si uzet iX38 QuadGT...
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2007., 23:44   #11
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Bas mislim mu nekaj odgovorit na taj qutani post i onda ajde necu se svadjati. Vidim jos nekog smetaju ovakve izjave (ha Razer). Kao da je isporobal brdo X38 ploca i sve su za k.... a ubiti nije konkretno niti objasnil o cem se radi neko kao imaju kompliciran bios - svasta.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 23:46   #12
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Potpis, moja vrlo skorasnja je IX38 quadGT ZA HTPC sam si rokni IP35-E, cisto za gust, hehe....oduvijek sam bio Abitoljubac
__________________