Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2010., 11:38   #1
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Asus g73

Baš frendu tražio oko 10K kuna desktop replacement laptop sa 17" ekranom. I našao ovu mrcinu na mikronisovom webu
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12924
  Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 12:30   #2
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Da, i ja sam ga gledal zvijer od laptopa, a za grafu da ne pričam.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2010., 13:42   #3
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
ja ga planiram uzeti iz amerike. lap je jedan od najjacih. veliki plus mu je sto iz svu snagu radi na 40 stupnjeva zahvaljujuci 2 fena. mana mu je sto nema firewire i pcexpress slot. iako se tu radi o slabijem ako ne i najslabijem modelu iz g73 serije lap je premocan. ako ce ga uzimat amerike nek pogleda na http://www.xoticpc.com/asus-g73jha1-order-p-2731.html. ako ga uzme nek javi kakvi su dojmovi.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 15:11   #4
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ja idem u ameriku u 6. mjesecu i planiral sam si kupit taj asus ili toshibu qosmio, ali valjda bum asus jer je dosta jeftiniji.

Ovaj tu http://www.bestbuy.com/site/Asus+-+L...&skuId=9743709
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 05:42   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Veći ekran, više rama, BR, jeftiniji, ali zericu slabija grafa (5850) - Acer 8942G-438G50Bn
ili jači proc od Asusa, ali manje rama i opet 5850 Acer 8942G-722G64Mn
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 17:43   #6
mih
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: mars
Postovi: 6
nema ih

ono sto mogu reci iz iskustva da je skoro nemoguce doci do njega. u americi se prosjecno ceka na njega oko mjesec-mjesec i pol da ga se dobije... jer sa cijenom od 1500$ je nedosrizan bilo kojem drugom kompu.. najblizi su sageri koji s istom konfiguracijom dodju oko 300-400$ vise!
mih je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 10:43   #7
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Kako nema?Tigerdirect ih ima na tone.I to verziju A1
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 13:31   #8
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Evo lap je bio kod mene tjedan dana i nisam pretjerano zadovoljan.

Komponente su odlične, to stoji. Hlađenje me također oduševilo, jedno od najboljih s kojima sam se do sada susreo, ali stabilnost monitora i sama kvaliteta prikaza je toliko loša, da u jednu ruku imate osjećaj da radite na nekom 3k kn vrijednom MSI laptopu.

Naravno, stvar se mijenja spajanjem na neki eksterni monitor, ali ako uzmemo u obzir da HP Pavilion serija, koja je jeftinija, ima bolju matricu i veću rezoluciji, kao i macbook pro serija u istom rangu kao i taj asus, onda je monitor izuzetno loš
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 03:18   #9
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Evo lap je bio kod mene tjedan dana i nisam pretjerano zadovoljan.

Komponente su odlične, to stoji. Hlađenje me također oduševilo, jedno od najboljih s kojima sam se do sada susreo, ali stabilnost monitora i sama kvaliteta prikaza je toliko loša, da u jednu ruku imate osjećaj da radite na nekom 3k kn vrijednom MSI laptopu.

Naravno, stvar se mijenja spajanjem na neki eksterni monitor, ali ako uzmemo u obzir da HP Pavilion serija, koja je jeftinija, ima bolju matricu i veću rezoluciji, kao i macbook pro serija u istom rangu kao i taj asus, onda je monitor izuzetno loš

ti se promjenilo miljenje?? daj, bas sam si ga mislio uzeti i sad mi bacas bubicu u uho.... mislio sam u njega utrpati 2 harda od tere da nemoram vise vucarati hardove za sobom na brod a doma ga spajati na 'normalan' ekran, za cod 4 naravno. jel ima nesto slicno sa mogucnoscu ubacivanja dva harda unutra? koliko ja vidim to je definitivni best buy za desctop replacement kod nas. nije toliko jeftiniji vani ako uzmes u obzir garanciju.. kako idu igre na njemu? cod 4 me najvise intersira?
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 10:11   #10
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Evo ti monitor od Asus RoG G73JH, laptop vrijedan 11k kn

http://www.usporedi.hr/repository/20...ntitled-23.jpg

i evo ti od HP Mini Note 210, laptop od 2k kn

http://www.usporedi.hr/repository/20...wing-angle.jpg

Ne velicam HP u ovom trenu, nego cisto dajem za usporedbu sto se stavlja u low end, a sto u high end po pitanju panela.
syzygy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2010., 14:12   #11
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
hebote, a u bagu nahvalili odlican ekran. dal postoji razlika izmedu ovg ekrana na core duo i onoga na skupljem modelu, jer mi se cini da bi rezolucija trebala biti veca. mislim da je na onom testiranom u bagu rez bila 1920 x 1000inesto. mislio sam da je ovaj jeftiniji samo zbog proca i hardova a vidim sada da je mozda i zbog ekrana.
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 15:08   #12
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
O tome što kolege u tiskanim medijima govore neću ulazit ali zaslon je isti na svim modelima G73-a, samo je razlika u rezoluciji, na mom modelu je bila manja.

Mislim, gle, to je TN matrica, ne moze to bit bog zna sto dobro u odnosu na ostale, s time da moras uzet u obzir da je to "gejming" stroj, a rijetko tko od proizvodjaca ce ti za gaming stavit IPS matricu, starije panele ne zato sto su spori, a novije ne zato sto su skupi
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 17:08   #13
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
ma gle, trenutno imam ovo: http://www.pcpro.co.uk/reviews/lapto...vaio-vgn-fw31j i mislio sam ovo pustiti sestri a uzeti ovaj jer mi treba nesto jace, seljakam se stalno izmedu losinja i rijeke, 7 mjeseci godisnje sam na brodu. znaci kad sam doma mi treba nesto za cod 4 a na brodu mi treba nest za dirt ili tako nesto. single player pucacine mi se neda igrati. sad neznam dal da potegnem na jaci procesor ili ne. mislim da to jos u igrama ne radi veliku razliku. jos ako je ovdje manja rezolucija onda bi moglo biti i bolje. ili ne? mislio sam da mi je bolje za tu razliku u cijeni staviti dva harda od tere unutra nego dati ih za procesor. nikakav multitasking me ne zanima, samo igre i surfanje.
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 17:18   #14
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Ha gle, ovaj momak je dosta tezak, kao i velik ako se mislis stalno seljakat (baterija ti drzi kojih sat i pol) onda bas i nije praktican..

Ne znam, odaberi sam
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 11:17   #15
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
evo ja ga kupio )), u maerici, dosao me 1315 dolara sa njihovim porezom, to bi jos mogao dobiti povrat ali mi se nije dalo sa tim tlaciti, pogotovo kad usporedim cijene doma. kupljen u best buyu, inace cijena bez poreza 1200$.. ovaj moj je sa 640 diskom, manjom rezom i i7 quad-om. ja sam preprezadovoljan. ne cuje ga se nista, ne grije se nista (u odnosu na gore spomenuti sony). sony bi se sav uspuhao i ugrijao sa 3430 (ili koja vec) grafom a ovaj nista. slika mi se ipak ne cini toliko losa jedino ono pozadinsko osvjetljenje ubija kad je crna boja ali za igre mi je mrak. cod 4 mi leti (cini mi se da je jaci od 8800gt sta sam imao u stolnom kompu). jedino eto malo je velik, mislim, cak i iza sarke ekrane ga ima jos koji cenat i fale mi posebne tipke za pojacavanje zvuka a ne ovo preko Fn-a.. kvaliteta mi se cini ok, sta ja znam, nisam bas imao neke bjesne laptope do sada. eto. morao sam se negdje pohvaliti, doma me ne razumiju..) pozz
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 21:40   #16
V3rt3X
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
sada koliko vidim par ljudi ovdje ima asus g73 vec neko vrijeme. dali mi sada mozete rec kako ste zadovoljni s laptopom, dali ima kvarova i slicno posto ga planiram nabavit u americi poslje ljeta. sada u best buyu dođe 1000$. frend mi ide gore pa ce mi ga donjet.

garancija za jega vrijedi i za hrvatsku, recite mi gdje su asusovi servisni centri? jer koliko sam cuo nepostoje u hrv, vec sam na nekom forumu procitao da se u slucaju kvara laptop mora slat u beograd..... koliko je ta informacija tocna?
V3rt3X je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 23:09   #17
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Burazu je dva puta riknula matična u tri mjeseca tako da ne preporučam kupovinu van Hrvatske osim ako ti nije usput za ostvariti jamstvo.

Sada već pola godine radi bez kvara pa ako te to ohrabri go for it..
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 03:57   #18
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
ja ga imam neko vrijeme vec i sve radi skroz ok, nemam nikakvih primjedbi ni na sto.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 23:03   #19
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
Burazu je dva puta riknula matična u tri mjeseca tako da ne preporučam kupovinu van Hrvatske osim ako ti nije usput za ostvariti jamstvo.

Sada već pola godine radi bez kvara pa ako te to ohrabri go for it..
Jedno pitanje samo,sa kojom verzijom je imao probleme,sa radeon 5870 ili sa gtx460??
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 23:45   #20
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
i5 i 5870 kombinacija je dva puta riknula koju nikako nebih preporučio i zbog vrlo lošeg ekrana a sada i7 i 5870 radi kao urica.Obrati jako dobro pozornost koju verziju uzimaš jer ti ovi slabiji modeli imaju jako loš ekran.E sad je i 3d u igri ali po meni sa slabom grafikom.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 01:09   #21
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
i5 i 5870 kombinacija je dva puta riknula koju nikako nebih preporučio i zbog vrlo lošeg ekrana a sada i7 i 5870 radi kao urica.Obrati jako dobro pozornost koju verziju uzimaš jer ti ovi slabiji modeli imaju jako loš ekran.E sad je i 3d u igri ali po meni sa slabom grafikom.
Planiram uzet g53ubiti,sa gtx460,samo jos nisam siguran dali sa i5 480 procesorom ili i7 740qm(potoniji me cak i 100eu jeftinije dode,al je AZERTY tipkovnica i mislim da ne dolazi sa torbom i misem,i ima samo 1god garanciju)
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 10:50   #22
V3rt3X
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor s.u.l.e.l.u.s Pregled postova
Planiram uzet g53ubiti,sa gtx460,samo jos nisam siguran dali sa i5 480 procesorom ili i7 740qm(potoniji me cak i 100eu jeftinije dode,al je AZERTY tipkovnica i mislim da ne dolazi sa torbom i misem,i ima samo 1god garanciju)
a reci mi sta je s tom garancijom molimte, dali ima asusov servisni centar u hrv ili je istina da se u slucaju kvara mora slat u beograd?

btw nije valjda da ako ga kupim u usa da cu ga tamo morat slat na popravak ako imaju servisne centre po cjelom svijetu?
V3rt3X je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 11:07   #23
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Citiraj:
Autor V3rt3X Pregled postova
a reci mi sta je s tom garancijom molimte, dali ima asusov servisni centar u hrv ili je istina da se u slucaju kvara mora slat u beograd?

btw nije valjda da ako ga kupim u usa da cu ga tamo morat slat na popravak ako imaju servisne centre po cjelom svijetu?
Asusov glavni regionalni centar je u Beogradu,i mislim da nema niti jedan u Hr.Njihova garancija je worldvide,tako da iako ga kupiš u usa ti vrijedi i ovdje,samo moraš u bgd slat...Pošalji mail njihovoj tehničkoj službi,ali sam 99,99% siguran da je tako.
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 11:13   #24
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Zašto moraš slati u BG? Ako si ga kupio u HR, vrati ga tamo gdje si ga kupio, pa neka ga oni šalju kamo god žele o vlastitom trošku. To je ionako njihova zakonska obaveza.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 12:09   #25
V3rt3X
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zašto moraš slati u BG? Ako si ga kupio u HR, vrati ga tamo gdje si ga kupio, pa neka ga oni šalju kamo god žele o vlastitom trošku. To je ionako njihova zakonska obaveza.
zato jer ga planiram kupiti u americi.

planirao sam G73JHRF-BST7 ali vidim da ima dosta problema s maticnom i 5870 grafickom...

tako da sada paniram G73SW-BST6 koji dođe 300$ vise (oko 6760kn) ali dobije se 2g rama vise (8g), GTX460M graficka koja se manje kvari, nesto veci disk, i7-2630QM procesor koji je dosta jaci i sta je najvaznije sve skupa izgleda da se kvari manje koliko sam po stranim forumima uspio pohvatati.

samo me to malo brine sta se mora do beograda slat...

@makaza reci plz koji model ti se to burazu kvario i koji model sada ima koji se nije pokvario

izgleda da ima dosta rezlike u kvaliteti među modelima
V3rt3X je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 14:44   #26
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Pa rekao sam ti..onaj model sa intelom i5 i 5870 se pokvario dva puta pa sam ga zamijenio za jači i7 sa 5870 i full HD ekranom te HDD-ssd diskom.Da sada kupujem uzeo bih ovaj sa nvidiom i 3d ekranom jer su zasada koliko čitam dosta pouzdani.

Garancija se normalno ostvaruje u ZG,mislim da je u Rogvici jer sam ga tamo osobno nosio.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 03:36   #27
only4gamer
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1
Pozz,ako ko bude htio dat cu gamerski komp placen 16 000 kn za ASUS G73 noviju verziju.Hvala
only4gamer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na