Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2013., 20:41   #1681
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova


Kakvo namještanje i okretanje čovjeka....koja hrpa pizdarija.....pa nije to mala i benigna stvar.....zoveš 194 pa nek ljudi koji su obučeni za prvu pomoć naprave svoje....

Sjećam se situacije kad su se dvojica zaletila sa biciklima po Zakmardijevim stubama i jedan od njih je krenuo u salto u zraku.....a ja ga gledam sa gradeca...i dok je još bio u zraku uzmem mobitel i nazovem hitnu.....kako je tip pao tako je ostao ležat u krvi.....a ja pravac dole i govorim mu da se ne miče da nije otišla kralježnica, da je hitna na putu....ali je lik osim krikova od boli počeo i psovati pa sam to shvatio kao dobar znak, između ostaloga i to kaj je osjećao noge....hitna je već tada došla...nadam se da se oporavio....

Uglavnom treba apsolutno pomoći kad se može ali ovo okretanje mi je visoko rizično....tako da se manim toga...
Kao spasioc, prva stvar što triba napraviti je utvrditi da li je osoba pri svijesti, ako nije onda se vidi da li diše.
Ako diše, za takve stvari di je ozljeda vrata i kičme lako moguća, ako nema direktne opasnosti, osoba se ne miče nego se zove hitna.
Ako ima opasnosti tipa utapljanje, požar i sl, i ako se mora micati, onda se miče sa minimalno 2 osobe jer jedna mora imobilizirati vrat.

Uglavnom, ako osoba ne diše onda se počinje sa reanimacijom jer uzalud ti to da je kralježnica očuvana ako umre od gušenja ili prestanka rada srca.

Prosječni čovik koji nema nikakvu obuku baš i ne bi triba donosit te odluke.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 22:26   #1682
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
nije, uplatnica je uplatnica.
morat ćeš to platiti, preporuka odmah jer se vole hvalisati sa sudskim gonjenjem, slanjem nove uplatnice sa kamatama itd.
ja se pravio pametan, a bolje da nisam.

Ma nije mi namjera pravit se pametan. Mislim, šta sad. Drugi grad, nisam dobro gledao, zeznuo sam se. Malo mi je visoka kazna za parking, ali dobro.
Zvao sam ih na telefon i tip me laganini otpilio još s nekom spikom "znam da vam u Rijeci prolazi smanjivanje kazne, ali mi vam tako ne radimo".

Naravno, rekao je da mogu poslati službeni mail, ali već po tonu glasa znam da očigledno odbijaju sve, bez obzira na okolnosti.

Očigledno sam naučio svoju lekciju.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2013., 23:35   #1683
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
još je to dobro... ja sam morao prvi put platiti 250 kn, nakon kamata još više. tih 180 kn je valjda cijena dnevne karte u drugoj zoni. ili je bilo priče da je maksimalna kazna- cijena dnevne parkirne karte.
razgovarao sam par puta sa tima što naplaćuju kazne/ kontrolorima, zbog kašnjenja povratnih sms poruka (namjerno kasne te tri minute, da se ne mogu izvlačiti kad pošalju u zadnji tren), vezano za plaćanje i korištenje svih zona itd.
(npr. platiš za prvu zonu- možeš se parkirati u svima, platiš drugu- vrijedi u drugoj i trećoj itd.) vole ljudi ubiti malo vremena u priči


eh, na greškama se uči bit će bolje drugi put.
šteta što svuda ne vrijede ista pravila
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 23:54   #1684
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
Morat će mjenjat Prekršajni zakon, a to će potrajati. Do daljnjeg ostaje 50% na licu mjesta ili 2/3 kazne u roku 17 dana. Zaboravio sam koliki je rok da se plati puna kazna i nakon koliko ide na Finu na ovrhu i skidanje sa računa.
S time da ake se odmah plati kazna se neće evidentirati u sustav. Znači kao da nikad nije prekršaj počinjen.
Uvjek se može pozvati na upozorenje, ako je kazna do 1000 kn, i u zadnjih godinu dana nije počinjen nikakav prekršaj.
A bodovi? Pretpostavljam da se evidentira ak zaradiš bodove, oni se ne praštaju?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 00:26   #1685
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
pozvati na upozorenje - to ovisi o njegovoj dobroj volji ili to redovito prolazi?

jedini put dok me zaustavila prometna policija nisam imal vozacku sa sobom, samoinicijativno su mi napisali upozorenje uz napomenu da ponavljanjem tog prekrsaja placam 2x300kn
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2013., 20:01   #1686
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2013., 20:23   #1687
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
I što je pjesnik htio reći linkanjem tog članka?

Da su i policajci samo ljudi i da i među njima ima debila? To svi znaju

Zadnje izmijenjeno od: domis. 12.12.2013. u 20:32.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 23:55   #1688
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Htio je reći da je policija suzdržana, kao i državno odvjetništvo kada im to odgovara, dok se u određenim slučajevima od strane najviših policijskih instanci i državnog odvjetništva putem medija prejudiciraju rezultati istraga koje nisu ni započete.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 00:47   #1689
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Jedna dobra, uspio na upozorenje riješit 700 kn za parkiranje.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 14:59   #1690
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Imali li pomoći ako me uslika kamera za brzinu, mislim već je....
dzajko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2013., 15:01   #1691
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ne :/
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 12:51   #1692
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782