Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2006., 11:45   #1
Štroco
Registered User
 
Štroco's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 4
HP Compaq nx9420 (from USA)

Pozdrav svima.
Odlučio sam se za kupnju laptopa koji mi treba za posao (značihotoshop,macromedia..i svi ostali grafički programi) pa pošto sam laik po pitanju laptopa pročitao sam sve topice ovdje te čak kontaktirao neke članove preko PM-a.Uglavnom suzio sam izbor na HP (cijena do 7500 kuna) i gledajući ponudu naših i stranih dućana vidio sam ovo,kod nas je slabiji model od nx9420 ( kod nas recimo nx6325) iste cijene kao ovaj u americi pa kako nikad nisam kupovao u USA interesira me je isplativije (znači ne samo po cijeni nego po pouzdanosti,kvaliteti,servisu..itd) naručiti ovaj jači model direktno iz USA (znači transportom) ili uzesti kod nas ovaj slabiji model?
zahvaljujem na odgovorima
Štroco je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2006., 11:51   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Štroco Pregled postova
Pozdrav svima.
Odlučio sam se za kupnju laptopa koji mi treba za posao (značihotoshop,macromedia..i svi ostali grafički programi) pa pošto sam laik po pitanju laptopa pročitao sam sve topice ovdje te čak kontaktirao neke članove preko PM-a.Uglavnom suzio sam izbor na HP (cijena do 7500 kuna) i gledajući ponudu naših i stranih dućana vidio sam ovo,kod nas je slabiji model od nx9420 ( kod nas recimo nx6325) iste cijene kao ovaj u americi pa kako nikad nisam kupovao u USA interesira me je isplativije (znači ne samo po cijeni nego po pouzdanosti,kvaliteti,servisu..itd) naručiti ovaj jači model direktno iz USA (znači transportom) ili uzesti kod nas ovaj slabiji model?
zahvaljujem na odgovorima
Imas par problema: jedno je isplativost (cijena + prijevoz + PDV), drugo je jamstvo (obvezno provjeri da li ima WW), trece je servis (americki modeli nemaju rezervnih dijelova na lagerima u Europi).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2006., 13:34   #3
Štroco
Registered User
 
Štroco's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 4
U tom slučaju je bolje da onda preskočim USA opciju jer onda za svaku sitnicu čekat djelove po mjesec dana+problemi sa servisom...itd
Štroco je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2006., 13:43   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Štroco Pregled postova
U tom slučaju je bolje da onda preskočim USA opciju jer onda za svaku sitnicu čekat djelove po mjesec dana+problemi sa servisom...itd
Ako ti se da zezati s tim, probaj pronaci servisne prirucnike i vidjeti da li su isti rezervni dijelovi na odgovarajucim modelima u SAD i EU.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na