Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2006., 18:04   #1
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
Tehničko veleučilište u zg

Zanimam me gdje mogu nabavit primjere zadatke 2002-2005 za TVZ....

ako je neko bio na prijamnom jel moze rec jesu zadaci bili teski i dali puno ljudi oce na taj faks preciznije na racunalstvo???
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 18:14   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
imam kolegu na poslu koji je zavrsio TVZ..ali informatiku...cuo sam da je za sve prijamni butalno tezak...

i ako oces TVZ studirat ima da ti matika ide jer u spurotnom cekaju te duge noci
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2006., 18:21   #3
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Odi na w w w.tvz.hr, izaberi računalstvo, kontakt, referada, pošalji e-mail s upitom i onda pravac referada. Inače mislim da je računalstvo novi smjer (godina-dvije), ali kontaktiraj referadu pa će ti sve reći.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 18:31   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ja sam na elektrotehnici, prijamni koma (upao na 2 roku), na 1. sam bio na informatici i isto dosta težak, imao sam test od prošle god i potpuno je drugačiji bio i puuuno teži.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 20:29   #5
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
jos jedno pitanje na visoj gradevinskoj i na visoj strojarskoj se upada u faks bez prijamnog....samo se gledaju rezultati iz srednje...

dali je moguce se prebacit sa te dvije spomenute vise skole prebacit na veleuciliste naravno uz pad godine???

Kaj je fakat tak tesko,ja sam mislis da ovi kaj voole ucit ide na FER a ne na veleuciliste....

Kaj je s onim u Varazdinu???(ima ko iskustva s tim)
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 20:53   #6
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
Buljo jesi iso na kakve pripreme???
jel mos mi poslat molim te prijamne koje imas na nimfosant@gmail.com
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 21:45   #7
brentaal
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Postovi: 298
Red face

Citiraj:
Originally posted by Hamm
i ako oces TVZ studirat ima da ti matika ide jer u spurotnom cekaju te duge noci
A ja se nado da budem išo na taj faks...
God damn it...
brentaal je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:03   #8
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Originally posted by nimfo
jos jedno pitanje na visoj gradevinskoj i na visoj strojarskoj se upada u faks bez prijamnog....samo se gledaju rezultati iz srednje...

dali je moguce se prebacit sa te dvije spomenute vise skole prebacit na veleuciliste naravno uz pad godine???

Kaj je fakat tak tesko,ja sam mislis da ovi kaj voole ucit ide na FER a ne na veleuciliste....

Kaj je s onim u Varazdinu???(ima ko iskustva s tim)
Ne znam kaj smatraš pod višom građevinskom i strojarskom, ali TVZ se sastoji od 5 odjela

Graditeljski
Informatički
Računarski
Elektrotehnički
Strojarski

Samim time da se upišeš na jedan od tih pet upisao si se na TVZ. Što se tiče prebacivanja, moguće se prebaciti s nekih na neke, ali to vuče neke posljedice kao, recimo, da izgubiš potporu ministarstva (redovan studj bez potpore ministarsva), tj. plaćaš studij oko 7800Kn godišnje. Za detalje se obrati referadi.
Ne koriste se više termini viša i viskoa nego stručni i znanstveni studij. Stručni izvodi veleučilište, znanstveni sveučilište. Završavanjem TVZ-a dobiješ 180 ECTS bodova kao i na velikoj večini sveučilišnih studija, jer traju tri godine, s malim izmjenama u budućoj tituli.
Da je TVZ lakši od srodnih Sveučilišnih studija (FER, Građevinski fakultet...) je, ali nije "walk in the park" kao neki sveučilišni studiji (zna se koji). Ipak se trebaš malo potruditi da završiš. I uvođenjem Bolonje, prilično svuda za uvjete za prelaz u višu godinu treba dati sve ispite s godine za kaj, vjeruj mi, treba puno rintati.
Ak nisi sto posto uvjeren da cijeli život tokom 4 godine želiš utući na faks, TVZ je bolji izbor od srodnih sveučilišnih sudija, jer unatoč dosta zahtjevnom programu ostavlja vremena za druge aktivnosti (recimo posjećivanje ovog foruma )
Vjeruj mi, probo i jdno i drugo ( Građevinski fakultet (Sveučilište) 4 godine(došo do parcijale treće)-prebacivanje- Graditeljski odjel TVZ još 2 ispita do kraja
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:15   #9
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
znam od kojih odjela se sastoji tvz


imas FSB(fakultet strojarstva i brodogradnje) i gradevinski fakultet a isto tako postoji visa(sada valjda veleuciliste)( gradevinska skola i visa(sada valjda veleuciliste) strojarska u novom zagrebu moje pitanje je bilo jel se moze prebacit s tim visih(sada valjda veleuciliste) skola na tvz jel kosto sam spomenuo prijamni se tam ne pise,kuzis kompa???
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:26   #10
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Kuc kuc ima li koga?

Viša građevinska=Graditeljski odjel TVZ
Adresa: Avenija Većeslava Holjevca 15 NOVI ZAGREB
TVZ=Tehničko veleučilište u Zagrebu
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2006., 23:29   #11
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
ma u Hrvatskoj je trenutno takva situacija da ako nemas fakultet ili veze nemres dobro zivit tj. imat dobru placu i priliku da se pokazes....

ak ne upadnem na TVZ picim u Dublin

gledo sam malo sa FSB prijamni izgleda tesko par zadataka sam znal rijesit....(pretpostavljam da su slicni prijamni)
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:32   #12
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
ok gle neki frajer iz trinoma je bio u mojoj skoli i reko da postoje te dvije vise skole na koje se upada bez prijamnih ispita
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:33   #13
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Originally posted by MikaHR
kao neki sveučilišni studiji (zna se koji)
koji to??
da znam di da ciljam za sljedecu godinu

@nimfo: imam 2 frenda na racunarstvu...pripremali se jesu al nevjerujem da je to bilo nesto ubojito...
odi na pripreme i trebao bi upast ali racunaj s placanjem jer se prima puno vise s placanjem nego bez...
1 je na informatici a on je bio los u srednjoj i malo se pripremao...isto s placanjem upao

e da i pod lokacijom ti fali 1 crnkinja
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:37   #14
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
nema sance da smo ga svi krivo shvatili postoje te dve vise skole na kojima se ne poze prijamni nisu na tvz,nek su negdje u novom zg...

nema prijamnog samo uspjeh iz srednje

građevinska i strojarska (nije faks)neg visa al visa valjda ne postoji pa neznam kaj je????
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:41   #15
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
ustvari teski su oni iz 98 itd. ovi noviji bas i nisu ....

jesu slicni prijamni ko na FSB mislim slicni tip zadataka???

http://www.fsb.hr/upisi/sveucilisni/razredbeniispit.php
kony je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:41   #16
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Evo da ti malo pomognem...građevinska viša ti je u istoj zgradio ko moja škola...Geodetska!!!
Av. V. Holjevca 15
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 23:45   #17
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
OK, NHF, ono gore ti vrijedi za sve više- jednostavno su prešle u odjele TVZ-a. Nema viših i visokih- stručni i znanstveni. Na neke odjele se teže upisati jer je navala ( informatika i računarstvo), na neke lakše (elektrotehnika, strojarstvo, graditeljski). Al ak se dobro spremiš mislim da upadaš bez problema. Kao što rekoh, starih prijemnih ima na referadi, ali nisu referade od svih odjela na istom mjestu. Naravno pod uvjetom da si u Zagrebu. Za detalje pošalji mail referadi i pitaj kaj te zanima jer ti oni daju informacije iz prve ruke.
A i upis ti je tek prva stepenica- tek poslje slijedi muka.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 00:06   #18
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
zakaj muka jel mi moze neko rec jesu slicni zadaci ko ovi ?
link

i na prijamnima je sam matematika i iinformatika jel tak ??
kony je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2006., 00:45   #19
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Prouči ovo dobro. U vezi upisa:

w w w.tvz.hr/gradjevina/upisi.htm

EDIT: u stvari trebaš roučiti ovo:

http://upisi.tvz.hr/

Tak je bilo ove godine, sljedeće možda bude drukčije.

Kaj se tiče prijemnih ne znam, piso sam prijemni na Građevinskom fakultetu 1998. godine tak da nisam referenca kaj se danas daje.

Imaš i forum TVZ-a:

w w w.vtszg.hr/forum/

pa tamo prvo probaj naći to za prijemni jer je bilo puno govora o tome, a ak ne nađeš pitaj.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 16.02.2006. u 01:19.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na