Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2022., 10:23   #2611
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Ej ljudi ispada da trebam zalemiti 5V VCC na USBu, pa me zanima jel ima netko iskustva s tim?

Nije problem platit ako netko to radi profesionalno, al bitno mi je da radi. Samo je jedan pin odvojen, mogu sliku poslat. Ty my dudes
__________________
Đedo, ja karte ak izgubim, pa tiš mene zapalit

Drugi rig:

-3600
-A2000 256GB | Blue 1TB
-6700 XT
-16GB Patriot viper steel
-B450m HDV
-Modecom Oberon Pro oku ugodan šrot
-RM650 methinks
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 11:14   #2612
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Phd 170 b2 bi trebao biti.

Ja imam neki slabiji model od 400-500kn, nije bajan po pitanju perfoemansi ali 2 godine radi kao nov.
Za ovaj gore ima recenzija na YT. Mislim da se isplati s obzirom na cijenu i sto sve dobijes u paketu.
Je to je taj, vidio sam na plakatu, sad idem pogledati testove....

Zadnje izmijenjeno od: Nik. 18.02.2022. u 11:21.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:12   #2613
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Zna li tkodod od vas valja li ovaj Parkside visokotlacni perac 2400W/115bara/500 l/h, sto dolazi sad u Lidl za 1111kn?
Pise da je visokotlacna pumpa od aluminija - taj dio znaci valja
Ne vidi se na PDFu koji je tocno model.
kad je bio 800kn bio je dobra kupnja, sad po ovoj cijeni bas i ne. bolje uzeti ovo
https://www.bauhaus.hr/visokotlacni-...250/p/25733008
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:41   #2614
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav.

Da li je ovaj kompresor dobar izbor?

https://www.comet.hr/king-kompresor-50-l-proizvod-4643/

Trgovina i servis su blizu mene i mogu ga dobiti za nekih 200-250kn manju cijenu nego je u webshopu.

Namjena bi bila povremeno bojanje bravarije (neka mala ograda, stolići, metalni ukrasi,...), ispuhivanje, zamjena kotača i manji popravci na vozilima kod kuće.

Ima nešto bolje za cca 1500kn a da ima spremnik 50 litara?

Hvala
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:53   #2615
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pozdrav.

Da li je ovaj kompresor dobar izbor?

https://www.comet.hr/king-kompresor-50-l-proizvod-4643/

Trgovina i servis su blizu mene i mogu ga dobiti za nekih 200-250kn manju cijenu nego je u webshopu.

Namjena bi bila povremeno bojanje bravarije (neka mala ograda, stolići, metalni ukrasi,...), ispuhivanje, zamjena kotača i manji popravci na vozilima kod kuće.

Ima nešto bolje za cca 1500kn a da ima spremnik 50 litara?

Hvala

Nisam 100% siguran, ali mislim da je to premali protok zraka za bojanje.
Ja sam sebi uzeo ovaj: https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...DM50/p/800G04C, do sad je bio samo u službi ispuhivanja kompa i pumpanje guma. Nisam još probao bojati s njim (imam onaj jeftini pištolj iz 3 u 1 seta za 100kn).
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 16:50   #2616
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Nisam 100% siguran, ali mislim da je to premali protok zraka za bojanje.
Ja sam sebi uzeo ovaj: https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...DM50/p/800G04C, do sad je bio samo u službi ispuhivanja kompa i pumpanje guma. Nisam još probao bojati s njim (imam onaj jeftini pištolj iz 3 u 1 seta za 100kn).
Da, gledao sam malo iskustva ljudi i svi preporučuju čim veći protok zraka za bojanje međutim ne mislim to profesionalno raditi pa mislim da će valjda biti ok. S druge strane vidim da ova Iskra ima skoro pa duplo veći protok... Comet mi je skoro na nosu pa imam manje zafrkancije oko eventualne reklamacije... Nemam pojma kaj da radim 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 19:18   #2617
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Bit svega je šta želiš bojati.I po tome računaš koliko ti je dovoljno zraka. Ako bojas 5 vratnih krila jednom u 2 god obojat ćeš ali recimo paziti na prijelaze, ako bojas manje komade sve će biti ok, jedino treba obratiti pažnju na dužinu rada kompresora što duže radi, stvara veću temp pa se više vlage kondenzira i samim tim to može više nastetiti nego manjak zraka. Obavezno i najlošiju pripremnu grupu staviti da se izbaci voda. Nekad su se mogli nabaviti kod nas jeftino Asturo pištolji oni su talijanski, ali za 50e mogao si bojati kao sa kvalitetnom SATOm.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 19:22   #2618
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Usisni protok ti zapravo ne znači ništa, ono što tebe zanima je koliko L/min kontinuirano možeš dobiti na izlazu pri x bara.

Iz osobnog iskustva, imam jeftilen kompresor od 25 L i jeftini pištolj za boju iz seta. Farbao sam fronte kuhinje i rezultati su skroz dobri, samo treba pogoditi gustoću boje. U svakom slučaju ljepše ispadne nego kistom

I za kvalitetnije rezultate ubaci separator vlage.
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 19:57   #2619
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Bit svega je šta želiš bojati.I po tome računaš koliko ti je dovoljno zraka. Ako bojas 5 vratnih krila jednom u 2 god obojat ćeš ali recimo paziti na prijelaze, ako bojas manje komade sve će biti ok, jedino treba obratiti pažnju na dužinu rada kompresora što duže radi, stvara veću temp pa se više vlage kondenzira i samim tim to može više nastetiti nego manjak zraka. Obavezno i najlošiju pripremnu grupu staviti da se izbaci voda. Nekad su se mogli nabaviti kod nas jeftino Asturo pištolji oni su talijanski, ali za 50e mogao si bojati kao sa kvalitetnom SATOm.
Citiraj:
Autor Thorax Pregled postova
Usisni protok ti zapravo ne znači ništa, ono što tebe zanima je koliko L/min kontinuirano možeš dobiti na izlazu pri x bara.

Iz osobnog iskustva, imam jeftilen kompresor od 25 L i jeftini pištolj za boju iz seta. Farbao sam fronte kuhinje i rezultati su skroz dobri, samo treba pogoditi gustoću boje. U svakom slučaju ljepše ispadne nego kistom

I za kvalitetnije rezultate ubaci separator vlage.
Evo ovakve stvari ću bojati. Znači kroz tjedan dana će biti gotovo još jedno ovakvo polje ograde za stepenice i to ću trebati ofarbati.
U planu su još nekakvi stolići i stalaže za dnevni boravak i slično. Nisam profi majstor i koristiti će se na ovaj način jednom u 2 mjeseca.
Čitam po netu da pojedinci takve stvari farbaju najjeftinijim kompresorima od 24l i običnim špricama u setu od 200kn...
Uglavnom, imam na raspolaganju 2000kn za kompresor i pištolj pa bih htio najbolje za te novce...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 20:38   #2620
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
@fanATIk,

isam sam u Bauhaus, pa kratko bacih pogled na bitove borere koje si spomenuo. Uzeo sam za drvo nekoliko komada, te jedan set manji. No, bitovi u njihovoj ponudi postoje samo za drvo i metal. Postoji li neki razlog zasto ne postoje za zid/beton? Kad sam isto pitanje postavio ekipi koja radi, nisu imali objasnjenje.

Na temu Drilleta, nisam slikao jer sam u brzini otvorio i zatvorio ciglu, ljepljeno naravno, unutra plocica velicine 4 postanske marke. Mali switching, te mjeri napon i stanje baterije, kako tandemira s baterijom, nek ostane tako.

No, Drilko mi super radi i nemam prituzbi. Javit cu ide li skidanje kotaca kad mi bude oko auta.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 21:09   #2621
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Evo ovakve stvari ću bojati. Znači kroz tjedan dana će biti gotovo još jedno ovakvo polje ograde za stepenice i to ću trebati ofarbati.
U planu su još nekakvi stolići i stalaže za dnevni boravak i slično. Nisam profi majstor i koristiti će se na ovaj način jednom u 2 mjeseca.
Čitam po netu da pojedinci takve stvari farbaju najjeftinijim kompresorima od 24l i običnim špricama u setu od 200kn...
Uglavnom, imam na raspolaganju 2000kn za kompresor i pištolj pa bih htio najbolje za te novce...
Isao bi na kvalitetniji kompresor od 50L, Imam fini kompresor od 150l nemogu se pozaliti.

https://probe.hr/proizvod/strojevi-i...pni-kompresor/

Pistolje za hobi si mozes i ovdje pogledat
https://tesi.si/vse_kategorije/lakir..._program_hobi/

ili

https://www.industrocentar.hr/69-pistolji-za-lakiranje
ANI F1 bi trebao biti sasvim pristojan pistolj, zbog bojanja metala bi uzeo diznu/sapnicu 1.7 ili 1.8 a ako bi bojao drvo i rijede lakove onda 1.4

Ovu vrstu ograde s ovakvim setupom obojas za par min, ako ti se kompresor od 50l upali vise od 3 puta placam pivo di god . Cisto za usporedbu kad mi kompresor nabije 8 bara, bez da gubim kvalitetu mogu pune 2:30 min bojati bez prestanka, tlak izlazni mi bude 2,5-3 bara.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 21:20   #2622
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Isao bi na kvalitetniji kompresor od 50L, Imam fini kompresor od 150l nemogu se pozaliti.



https://probe.hr/proizvod/strojevi-i...pni-kompresor/



Pistolje za hobi si mozes i ovdje pogledat

https://tesi.si/vse_kategorije/lakir..._program_hobi/



ili



https://www.industrocentar.hr/69-pistolji-za-lakiranje

ANI F1 bi trebao biti sasvim pristojan pistolj, zbog bojanja metala bi uzeo diznu/sapnicu 1.7 ili 1.8 a ako bi bojao drvo i rijede lakove onda 1.4



Ovu vrstu ograde s ovakvim setupom obojas za par min, ako ti se kompresor od 50l upali vise od 3 puta placam pivo di god . Cisto za usporedbu kad mi kompresor nabije 8 bara, bez da gubim kvalitetu mogu pune 2:30 min bojati bez prestanka, tlak izlazni mi bude 2,5-3 bara.
Hvala na savjetu.
Ma to i pričam za kompresor, ne radim neke velike stvari tako da mislim da će ovi do 1500kn dobro obavljati posao...
Pogledam još malo kaj se sve nudi pa ću u shopping
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2022., 00:02   #2623
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927