Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2018., 11:19   #1561
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
25 free ESS tokena preko mog referala:

https://profile.essentia.one/ref?id=u3r3y4ukjein0ckl
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 11:33   #1562
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
https://www.24sata.hr/news/gra-ani-u...-struju-565115

To nas minere da oderu malo, makar taj clanak mi se cini malo nestvaran.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 07:21   #1563
k31k0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Je li netko ovdje na forumu "na ti" s našim zakonima? Na grafičkoj mi je prešao ventilator (ustvari se nešto u ventilatori pomaknulo pa je počeo udarati o hladnjak ispod sebe). Kako je grafička kupljena u eKupi, obratio sam se njima, a oni su mi rekli da ju odnesen u Microline jer je pod garancijom. Sve je to prošlo u redu, ali sad su mi rekli da su ju poslali proizvođaču (Gigabyte) na servis.
Ono što me zanima je postoji li neki rok u kojem uređaj mora biti popravljen? Tražio sam po Internetu ali svugdje (u postovima od prije nekoliko godina) piše da u Zakonu o obveznim odnosima piše da uređaj na servisu mora biti popravljen "u razumnom roku". Je li se nešto promijenilo u Zakonu ili i dalje ne piše koliki je taj razumni rok? Ima li netko savjet kako da ubrzam stvar (možda je netko imao iskustvo kao ja)?

Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
k31k0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 08:29   #1564
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Citiraj:
Autor k31k0 Pregled postova
Je li netko ovdje na forumu "na ti" s našim zakonima? Na grafičkoj mi je prešao ventilator (ustvari se nešto u ventilatori pomaknulo pa je počeo udarati o hladnjak ispod sebe). Kako je grafička kupljena u eKupi, obratio sam se njima, a oni su mi rekli da ju odnesen u Microline jer je pod garancijom. Sve je to prošlo u redu, ali sad su mi rekli da su ju poslali proizvođaču (Gigabyte) na servis.
Ono što me zanima je postoji li neki rok u kojem uređaj mora biti popravljen? Tražio sam po Internetu ali svugdje (u postovima od prije nekoliko godina) piše da u Zakonu o obveznim odnosima piše da uređaj na servisu mora biti popravljen "u razumnom roku". Je li se nešto promijenilo u Zakonu ili i dalje ne piše koliki je taj razumni rok? Ima li netko savjet kako da ubrzam stvar (možda je netko imao iskustvo kao ja)?

Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
bilo je 45 dana. ak se nekaj promijenilo onda jbga, ali mozes pitati u drustvu za zastitu potrosaca http://www.potrosac.hr/
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 08:45   #1565
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Nego ekipo, jel moze neko komentirati ovaj clanak ?
https://www.24sata.hr/news/gra-ani-u...-struju-565115

Citam i mislim ok to je za potrosace cija je prikljucna snaga veca od 20Kw. (jedan miner oko 800W)
Al onda gledam racune i spominju racun elektre od 572 kune koji je narastao na 1750.
Jedan prosjecni majner mjesecno trosi oko 450 kuna tak da vrlo brzo dolazimo do crvenog tarifnog modela.
Kaj vi kazete ? Jel se opet drzava dosjetila kak da i one kaj nekaj rade opale po djepu?
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 08:53   #1566
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Ako nisi skonto i ja sam jucer linkao isti clanak.

Iso sam davno u el skolu pa mi je znanje nista :P ali mislim da su oni totalno sjebali clanak.
Ako tvoja kuca koristi 20kw to je 20kw/h ... x 24 sata = 480kw/h na dan što je ajmo rec 15.000kw/h mjesecno a ne 600kw/h kako oni to prezentiraju?
Na prvi pogled sam se i sam uplasio clanka jer imam 3 riga doma i s obzirom da mi sva 3 riga koriste zajedno ajmo rec 2kw .. to je 48kw/h na dan i skoro 1500kw/h mjesecno.
Po njihovoj logici u clanku dobrano vise od 600kw/h koristim da bi uso u crveni.
Cak sam odma oso na hep account i gledo prosla ocitanja i razdoblja. Pa prije neg sam mino sam imo mjesecni prosjek blizu 600kw/h mjesecno a nemamo doma tako velika trosila.
Isto tako sam unio potrosnju rigova u hep kalkulator.. i kad sam prebacio sa bijele tarife na crvenu, racun u kalkulaciji mi je bio 200kn veci.. a ne 3 puta.
Ja mislim da se to stvarno samo odnosi na one koji imaju doma masna trosila poput protocnih bojlera od 18kw pa prelaze jako lako 20kw limit.


Evo mozda sam ja glup i totalno u krivu sam reko gore racunicu al mislim da je clanak totalalo s....e.

Zadnje izmijenjeno od: Stormer. 20.03.2018. u 09:00.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 09:03   #1567
luzer80
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 54
Mislim da tu nije problem ukupna mjesečna potrosnja nego najveća snaga koju u jednom trenutku povuče iz mreze. Možeš cijeli mjesec trošiti 19kw i nećeš preći u crveni ali ako povuče preko 20kw prelaziš u crveni. HEP ti treba poslati obavjest/ugovor da prelaziš u crveni a ti im trebaš vratiti da to nećeš nego da ti ugrade limitator. Nakon toga nećeš moći uključiti potrošače koji svi skupa vuku 20kw.
luzer80 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 09:20   #1568
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor luzer80 Pregled postova
Mislim da tu nije problem ukupna mjesečna potrosnja nego najveća snaga koju u jednom trenutku povuče iz mreze. Možeš cijeli mjesec trošiti 19kw i nećeš preći u crveni ali ako povuče preko 20kw prelaziš u crveni. HEP ti treba poslati obavjest/ugovor da prelaziš u crveni a ti im trebaš vratiti da to nećeš nego da ti ugrade limitator. Nakon toga nećeš moći uključiti potrošače koji svi skupa vuku 20kw.

Slazem se apsolutno ali procitaj clanak kako su prezentirali. Ako trošiš 600kw/h mjesecno prelazis u crveni 600/30/24=0,83 .. Što znaci ako trosis 830w/h struje u prosjeku odma ulazis u crveni (prema clanku 24sata).

Sa hep sajta:

Tarifni model Crveni

odnosi se na korisnike mreže s priključnom snagom većom od 20 kW i sadrži tarifne stavke za sljedeće tarifne elemente:
  • radna energija po višoj dnevnoj tarifi (kn/kWh),
  • radna energija po nižoj dnevnoj tarifi (kn/kWh),
  • obračunska vršna radna snaga (kn/kW),
  • prekomjerna jalova energija (kn/kvarh) i
  • naknada za obračunsko mjerno mjesto (kn/mj).
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 09:29   #1569
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
https://www.vecernji.hr/vijesti/zbog...o-veci-1233673

sve objašnjeno
ako imate novo brojilo, hrpu rigova i/ili velike potrošače, update u crveno kad povuku više od 20kW
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 09:37   #1570
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor luzer80 Pregled postova
Mislim da tu nije problem ukupna mjesečna potrosnja nego najveća snaga koju u jednom trenutku povuče iz mreze. Možeš cijeli mjesec trošiti 19kw i nećeš preći u crveni ali ako povuče preko 20kw prelaziš u crveni. HEP ti treba poslati obavjest/ugovor da prelaziš u crveni a ti im trebaš vratiti da to nećeš nego da ti ugrade limitator. Nakon toga nećeš moći uključiti potrošače koji svi skupa vuku 20kw.
I ono najbitnije, nećeš sigurno dobiti limitator na 20kw, već ćeš dobiti kao svo normalno kućanstvo, a to je oko 7kw...a za ostalo budeš morao papreno platiti cca 1800kn + pdv svaki 1kw.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 10:04   #1571
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 10:27   #1572
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Fala svima na objasnjenjima !
ZYXY je offline   Reply With Quote