Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2014., 02:09   #1
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Podrska mladom glazbeniku

Moj frend se vec neko vrijeme bavi glazbom, radio je i s nekim nasim glazbenicima, medjutim, ovo mu je jedan od prvih pokusaja stvaranja glazbe primjerene gaming industriji. Njemu kao uslugu bih htio linkati pjesmu koju je slozio, kako bi mogli komentirati i dati sugestije. Naravno, slobodno to napravit i na youtube stranici.

Meni osobno se stvar dopada, mislim da bi se ovakav stil uklopio u mnoge moderne igre, u obliku neke teme ili slicno, pa eto, i vi, ako vam se da, poslusajte

http://www.youtube.com/watch?v=RhUNcsX7z8M
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2014., 03:35   #2
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Gitara razara (u dobrom smislu naravno), meni se sviđa ovako nesto.... i ako mogu dodat dosta me podsjeca na Serious Sam soundtrack koji je vrhunski.

U svakom slucaju
Drift_King je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2014., 13:07   #3
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
neka se ugleda na ivana pavlovića
nakon red dead, gta,la noir... za mene kralj po pitanju glazbe u igrama
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2014., 13:12   #4
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Evo malo opširniji komentar jer definitvno zaslužuje feedback.

Odlično, produkcija je kvalitetna tj. ne zvuči jeftino i kao da je "u garaži rađeno", ni u jednom trenutku nemam dojam da postoji neugodan/neodgovarajući offbeat.
Ono na početku je unatoč previsokim visokim ok, matrix šema, atmosferično. Sekvence od 00:54 - 01:06 / 02:53 - 03:05 su meni osobno genijalne.

Zamjerka je što sve skupa postane pomalo kaotično tj. tema nije homogena - više mi zvuči kao kratki mix jer bi se moglo razvući na barem 5 različitih trackova. Što nas dovodi do druge stvari, to bi bilo 5 trackova za različite igre. Što želim reći, tematski ima svega, 00:15 - 01:20 je recimo čisti unreal tournament (da me netko pitao rekao bih romolo di prisco), ali dijelovi s gitarom su opet skroz drugi svemir, prikladno za štajaznam, cyperpunk/steampunk, dijelovi bi prošli i u klasičnim nfs-ovima (stvarno stil vuče na di prisco-a, što je po meni dobra stvar).

Moj zaključak, kao pokazatelj umijeća je track svakako poslužio, bez sumnje talent ima i kvalitetno radi, ono što fali je da uzme neku igru/temu i samo za nju napravi homogen soundtrack, tako da bude skrojeno baš za taj svemir i atmosferu.
Nek napravi alternativni soundtrack ciljano za neku postojeću igru (neki klasik, malo nostalgije), par pjesama, baci malo po redditu i drugim stranicama gdje se vrte gameri, dobit će hrpu feedbacka i ako valja imat će automatski nogu u vratima nekom indie studiju kojih sad ima ko gljiva.
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2014., 13:20   #5
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Hvala vam na recenziji

Nadam se da ce vam se svidjeti i druge pjesme poput:

Devour Machine

Car Mrazomor

Augmented Encounters

Bit ce jos toga

Lijep pozdrav
*Devils Rock Contract

Zadnje izmijenjeno od: X1-A. 21.02.2014. u 13:27.
X1-A je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2014., 14:40   #6
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Evo novi video!
Car Mrazomor

Zadnje izmijenjeno od: X1-A. 23.03.2014. u 16:38.
X1-A je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2014., 15:25   #7
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Hmmm dobar pokušaj, al ne... Jednostavno "vokal" je loš,
glazba još nekako, al vokal nikako ne paše.

Poslušaj ovog Mrazomora:
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2014., 16:35   #8
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor X1-A Pregled postova
Evo novi video!
Car Mrazomor
X1-A je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2014., 22:39   #9
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Hmmm dobar pokušaj, al ne... Jednostavno "vokal" je loš,
glazba još nekako, al vokal nikako ne paše.

Poslušaj ovog Mrazomora:
Stavimo li ukuse na stranu, analizirajuci tehnicku izvedbu te dvije pjesme sa izvornom pjesmom iz crtica- Decki iz Anal Mandice (koje slusam jos od 2006-e i imaju meni jedan izuzetno fantastican album)
nazalost nisu odsvirali pjesmu niti u tempu niti u tonalitetu niti s tocnim stihovima pa moram tu stavit tocku.

Zadnje izmijenjeno od: X1-A. 23.03.2014. u 22:45.
X1-A je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 00:12   #10
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
To je i bit glazba - nije savršena - nema zakona niti smjernica - tu je radi sebe same.

I zato je ugodna uhu... Pokušaš stvoriti nešto savršeno točno - i ispadne neslušljivo.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2014., 01:13   #11
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
To je i bit glazba - nije savršena - nema zakona niti smjernica - tu je radi sebe same.

I zato je ugodna uhu... Pokušaš stvoriti nešto savršeno točno - i ispadne neslušljivo.

Ne slazem se!
Baš naprotiv, glazba je u potpunosti ispunjena zakonima i pravilima koja se strogo moraju ispoštivati, ispunjena je smjernicama i tu nije radi "sebe same", nego radi nas, ljudi, koji ju radimo i slušamo, radi nas i drugih.
A savršena je po tome što je neograničena u slobodi izražaja, kreacije, kompozicije do kojih se dolazi putem tih zakona i pravila i smjernica.

Drugim riječima:
Glazba je poput vagine!
Savršena je, postoje pravila i smjernice, ako se ne poštuju nikad nećeš dobit vaginalne izlučevine, medjutim, ima ljudi kojima su vaginalne izlučevine ne lizljive i vole one druge.

Ako je nekome nešto neslušljivo, nema potrebe da sluša, a pogotovo ako tvrdi da je bit glazbe "ne-savršena" i da nema zakona i smjernica.
"Glazba" koju ti opisuješ su zvukovi prirode il rezanje ovog kebaba
Mozda sam jeo neke gljive ali ne i lude.

Zadnje izmijenjeno od: X1-A. 24.03.2014. u 01:58.
X1-A je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 01:57   #12
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor X1-A Pregled postova

Ne slazem se!
Baš naprotiv, glazba je u potpunosti ispunjena zakonima i pravilima koja se strogo moraju ispoštivati, ispunjena je smjernicama i tu nije radi "sebe same", nego radi nas, ljudi, koji ju radimo i slušamo, radi nas i drugih.
A savršena je po tome što je neograničena u slobodi izražaja, kreacije, kompozicije do kojih se dolazi putem tih zakona i pravila i smjernica.

Drugim riječima:
Glazba je poput vagine, savršena je, postoje pravila i smjernice, ako se ne poštuju nikad neces dobit vaginalne izlučevine, medjutim, ima ljudi kojima su vaginalne izlučevine ne lizljive i vole one druge.

Ako je nekome nešto neslušljivo, nema potrebe da sluša, a pogotovo ako tvrdi da je bit glazbe "ne-savršena" i da nema zakona i smjernica.
"Glazba" koju ti opisuješ su zvukovi prirode il rezanje ovog kebaba
Mozda sam jeo neke gljive ali ne i lude.
Dafuq, jesi li ti sad popljuvao čovjeka jer mu nije legla tvoja pjesma.

Fact 1: glazba nema bit jer to nije čovjek ni bušilica. Ona nije ničim ispunjena - ni zakonima ni pravilima. GLazba je zvučna reprezentacija zvukova koja se u različitim kulturama različito interpretira i doživljava.

Fact 2: Ovo o čemu vi govorite su osobni doživljaju glazbe. Pravila stvaraju ljudi, a ne glazba sama za sebe. Nekom su zvukovi mora glazba, ne mora biti u duru.

Mišljenje 1: Meni se ovo zadnje zapravo i sviđa, ali gotovo samo vokal. Muzika mi je previše generična i obična, zvuči flat i tupo u gitari i bubnjevima, umjetno. Što nije problem jer je - jelte - umjetna Vokal je onako - eksperimentalan i malo pretjeran i to mi odgovara.

Mišljenje 2: usporedba s vaginom? WTF? Mladi i droge ispočetka?
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 02:26   #13
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Dafuq, jesi li ti sad popljuvao čovjeka jer mu nije legla tvoja pjesma.

Fact 1: glazba nema bit jer to nije čovjek ni bušilica. Ona nije ničim ispunjena - ni zakonima ni pravilima. GLazba je zvučna reprezentacija zvukova koja se u različitim kulturama različito interpretira i doživljava.

Fact 2: Ovo o čemu vi govorite su osobni doživljaju glazbe. Pravila stvaraju ljudi, a ne glazba sama za sebe. Nekom su zvukovi mora glazba, ne mora biti u duru.

Mišljenje 1: Meni se ovo zadnje zapravo i sviđa, ali gotovo samo vokal. Muzika mi je previše generična i obična, zvuči flat i tupo u gitari i bubnjevima, umjetno. Što nije problem jer je - jelte - umjetna Vokal je onako - eksperimentalan i malo pretjeran i to mi odgovara.

Mišljenje 2: usporedba s vaginom? WTF? Mladi i droge ispočetka?
Na žalost ne slažemo se nikako o glazbenoj definiciji i dozivljaju. Nisam ga popljuvao jer mu se ne dopada moja pjesma, nego sam ga popljuvao to što beljezga.
Vjerojatno je meni zapela koja luda gljiva. Ispricavam se.

Zadnje izmijenjeno od: X1-A. 24.03.2014. u 02:40.
X1-A je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 02:39   #14
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor X1-A Pregled postova
Na žalost ne slažemo se nikako o glazbenoj definiciji, i dozivljaju. Nisam ga popljuvao jer mu se ne dopada moja pjesma, nego njegova percepcija glazbe.
Vjerojatno je meni zapela koja luda gljiva. Ispricavam se.
Ma sve 5. Rekoh, inače ne volim previše ovakav tip glazbe, ali ima nešto zanimljivog u ovom. Izazov mi je slušat stvari na hrvatskom jeziku i trebat će mnogo vremena da se naše uho privikne na takav zvuk, ali to je izazov koji rado prihvaćam.
Samo naprijed. Ne znam kud se krećeš i u kojem smjeru želiš stvarati (bilo bi - konteksta radi - dobro da i to kažeš), ali sretno u svakom slučaju. Predlažem ti da se uza sva glazbena pravila pridržavaš onog važnog - da su pravila savitljiva. I komparativnu prednost koju možeš ostvariti nad drugima je upravo u tome da pružiš prepoznatljiv zvuk s kojim se ljudi mogu identificirati, ali i da pružiš dovoljno "čudnih" i specifičnih momenata da se stvori dojam/iluzija neponovljivosti tog djela.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 12:08   #15
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
brutala, podsjeca na soundtrack iz nfs porsche tj na morphadron...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 17:36   #16
X1-A
Registered User
 
X1-A's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Battlefield Theme 2014

Slozio novi remake!
X1-A je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na