Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2013., 14:26   #7231
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Max dozvoljena brzina izvan naselja (ako znakom nije određeno), koja uključuje toleranciju je:

- na autocesti = 155 km/h
- na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila, brzoj cesti = 121 km/h
- na ostalim cestama = 109 km/h

U naselju, teoretski najveća brzina koja je dozvoljena može biti 80 km/h. U tom slučaju bi max dozvoljena brzina u naselju mogla biti 90 km/h.

Kolko god neki tvrdili, naše ceste nisu predviđene za brze vožnje kakve su se spominjale.

Tolko od mene.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 10.09.2013. u 10:20. Razlog: ispravak
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:31   #7232
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Max dozvoljena brzina izvan naselja (ako znakom nije određeno), koja uključuje toleranciju je:

- na autocesti = 156 km/h
- na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila, brzoj cesti = 122 km/h
- na ostalim cestama = 110 km/h

U naselju, teoretski najveća brzina koja je dozvoljena može biti 80 km/h. U tom slučaju bi max dozvoljena brzina u naselju mogla biti 89 km/h.

Kolko god neki tvrdili, naše ceste nisu predviđene za brze vožnje kakve su se spominjale.

Tolko od mene.
Do 100km/h se dodaje 10km/h kao tolerancija, a preko 10%.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:35   #7233
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Je, zezno sam, unutar naselja bi teoretski mogla biti max brzina 90 km/h. Ofc, uz zadovoljene svih sigurnosno-tehničkih (kak se to već zove) uvjeta. Ispravljeno.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:37   #7234
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Je, zezno sam, unutar naselja bi teoretski mogla biti max brzina 90 km/h. Ofc, uz zadovoljene svih sigurnosno-tehničkih (kak se to već zove) uvjeta.
Plus jos 10kmh jer nema kazne za 10 preko ogranicenja izvan naselja.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:43   #7235
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ovako ide kalkulacija:
10% od 155 je 15,5, što se zaokružuje na 16 zbog decimale. Tih 155 minus 16 jednako 139. Na autocesti je max dozvoljena brzina 130 km/h, te ne postoji odredba za novčano kažnjavanje prekršitelja koji su premašili brzinu od 1 do 9 km/h. Tako da tu ne bi trebalo biti grešaka u kalkulaciji. Ili sam ja obnevideo?

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 10.09.2013. u 10:21. Razlog: ispravak
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:48   #7236
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ima kod naših cesta i nelogičnosti. Npr. na većini autoceste RI-ZG ograničenje je 110 km/h. Zašto nije 130 ako je to autocesta? Slična priča je i sa riječkom zaobilaznicom. Prije nego je sagrađena druga dvotračna strana, ograničenje je bilo 90 km/h. I sada je! Čemu? Poboljšala se cesta, infrastruktura, dobivena je cijela jedna strana sa 2 trake...

btw, malo novosti glede uvoza. Obratite pažnju na zadnji pasus.
http://netmobil.net.hr/vijesti/kupuj...jedi-pricekati
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:15   #7237
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Evo recimo gospon laserfrankie sa 240 skoro pokupio transportera. I sad je transporter kriv jer nema ophodnju koja mu dojavljuje da ovaj nalijeće s tolikom brzinom.
Nema tog retrovizora u kojem bi se takav promet mogao pratiti jer se sa 120km/h više na satu samo stvori odozada.

http://www.youtube.com/watch?feature...czjyhfLU#t=153
(na 2:35min za slučaj da vremenski link ne funkcionira)
Slazem se, ali neces na autocesti pogledat u retrovizor na sekundu kao i po gradu i prestrojit se, bas zbog brzine na autocesti i svijesti kojom brzinom moze doletit auto s lijeva kad preticem pogledam u retrovizor par puta u intervalu od dvi tri sekunde cisto da se uvjerin da tockica na retrovizoru za sekundu ne bi bila malo veca tocka na mom straznjem sidalu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:19   #7238
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Unutar naselja ne bi trebalo biti tolerancije imho i kazne bi trebale biti velike za brzinu u naselju, van naselja nize, sve po stupnju opasnosti za druge
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:21   #7239
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Cek po tome ako vozim u naselju 61 kmh po gps-u tolerirano je ili ?
A izvan naselja 101 kmh ili 111 kmh ?

Sta sad recimo vozim 71 kmh u naselju po GPS-u,onda dobivam kaznu za 10 kmh prekoracenje ili 20 kmh ?
Koliko se uopce kazne ili to ide prekoracenje od 10 do 20 kmh sto znaci mozes voziti 81 kmh dobiti ces kaznu da si vozio 71 kmh ?

I pitam,zasto recimo to ne ukinu,oni stupovi sto upozoravaju u kmh tocno mjere brzinu,nema nikakvog odstupanja
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:24   #7240
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ma kakve brzine od 180 km/h s voznim parkom starim u prosjeku 10g i to mala gradska govna. Za te je i 130 puno.
Iznad 130 je za velike, teške i jake limuzine stare max par godina.
Clio iz 2005 je za 120 po autoputu i to je to.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:26   #7241
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Evo recimo gospon laserfrankie sa 240 skoro pokupio transportera. I sad je transporter kriv jer nema ophodnju koja mu dojavljuje da ovaj nalijeće s tolikom brzinom.
Nema tog retrovizora u kojem bi se takav promet mogao pratiti jer se sa 120km/h više na satu samo stvori odozada.

http://www.youtube.com/watch?feature...czjyhfLU#t=153
(na 2:35min za slučaj da vremenski link ne funkcionira)
Ooooo, ovaj frankie se je mogo vidjet u periodu od barem 10sec da dolazi ko manijak. Naaaaajmanje 10 sec. Ne možeš se na autocesti prestrojavat na temelju 0.05 sec gledanja u retrovizor! Točno se vidi klasična greška - prvo je dao žmigavac a onda je krenuo gledat (što je u redu), al problem je što je onda krenuo fulavat svoju traku dok je gledao dal ima prometa.

U svakom autu u kojeg sam dosad sjeo se može približno osjetit koja je njegova "sigurna" max brzina...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:29   #7242
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Slazem se, ali neces na autocesti pogledat u retrovizor na sekundu kao i po gradu i prestrojit se, bas zbog brzine na autocesti i svijesti kojom brzinom moze doletit auto s lijeva kad preticem pogledam u retrovizor par puta u intervalu od dvi tri sekunde cisto da se uvjerin da tockica na retrovizoru za sekundu ne bi bila malo veca tocka na mom straznjem sidalu.
To radimo ti i ja, ali ima bisera za nepovjerovati. Ja stalno prebacujem pogled između svih retrovizora i prednjeg stakla. Nije dovoljno gledati unazad samo kad obilaziš/prestrojavaš-se. Dosta često se moram maknuti udesno da me ne pokupi majstor, koji ne zna procijeniti moju brzinu u udaljenost od mene.

Da imamo savršene aute/ceste/pravila, opet bi bilo smrti na cesti. Ne vrijedi sva tehnologija svijeta kad buzdovan ode u krivi smjer na autoputu ili se polukružno okreće u tunelu, stoji u tunelu, piša u tunelu, koči naglo nakon ulaza u tunel (teško ga primjetiti, po suncu), naglo mijenja traku/smjer/brzinu vožnje......

Mogao bih tako roman napisati .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:35   #7243
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ma kakve brzine od 180 km/h s voznim parkom starim u prosjeku 10g i to mala gradska govna. Za te je i 130 puno.
Iznad 130 je za velike, teške i jake limuzine stare max par godina.
Clio iz 2005 je za 120 po autoputu i to je to.
ma ide on 150 putno bez problema ak muzika nabija pošto je glasno dosta, samo treba dobru šlapu staviti i ko po tračnicama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:44   #7244
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Nije optimalno prestrojavanje, ali nema tu 10 sekundi fore, nije isto gledati ispred sebe i znati da ovi koji obilazis ide nekih 130, ili pratiti retrovizor, komad stakla od nekoliko cm, i procijeniti da netko dolazi DUPLO većom brzinom. Zato motoristi toliko ostaju bez prednosti jer su točkica koja je odjednom na metar. Odbijam prebacivanje krivnje sa onog koji ide ko manijak na onog koji ga je trebao vidjeti, ili još bolje osjetiti, uz pomoć sile.

Jedina je sreća da nema ovakve jurnjave u velikom stilu pa su udesi malobrojni. Do 200kmh je OK putna brzina za limuzine i tak se mnogi i voze. Barem ima šanse za sve sudionike da reagiraju kad nešto krene po zlu. I u tom je je stvar, sa 200+ nema baš lufta za greške (da 199 je savršeno uredu, 201 je po život opasno, ako netko pita).
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 16:40   #7245
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
NHF Ozren, ali kako voziš samo super automobile, jedna je stvar kad tebi netko oduzme prednost u preticajnom traku na autocesti u GT-Ru ili Miceku Evo a drugo je kad prednost oduzme netko nekome u Thaliji s gumama za tačke koji se zašpurao npr. 170 na sat (ako je to ikako fizički moguće u takvom autu dakako )
Vidiš upravo o tome pričam - dobar auto bu zakočil, a loš nebu. Netko tko nema ni za gume nebu onda platil paušal za iznad 130, tak da onda nesmije doletit sa tih 170.

Citiraj: