Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2013., 02:19   #7201
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Sustizu na naplatnima a na cesti samo nas kojima auti ne idu ni blizu tim ciframa. Mogu se slikat kad netko vozi pravu zvijer i da nema naplatnih nebi ih nikad zaustavljali. Ti presretaci su ionak sranje. Sve se da sredit puno jeftinije i sigurnije bez natjeravnja 240 po zaustavnoj traci i sl. ludosti kaj inace rade.

Stari auti su im bili cipirani 100%, znam jer mi frend kupuje aute od njih a za ove nove ne znam.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 22:57   #7202
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Trebao bi se nać neki lik u Ferrariju pa da nagazi na kočnicu...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2013., 20:10   #7203
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
koliko se ima "fore" za odjavu vozila nakon isteka registracije, znam po zakonu 15 dana ali u praksi?
jel ide neko upozorenje ili odmah kazna 700kn , googlanjem izgooglah ovo na forum.hru

quote"
Ma susjed mi je imao dosta mjeseci neregistriran auto i nije ga odjavio i tek sad kad ga je registrirao mu je stigla obavjest da ga mora odjaviti u roku 5 dana,inače kazna.Što naravno, sad više ne važi jer je regan.
quote"

istekla rega jucer, novca imam ali bih radije slozio do kraja komp da mogu zaigrati nesto kao covjek(fali jos graficka monitor i zvucnici) pa se ne vozio 2-3mj nego da regam sad auto pa se ne igram 2-3mj
  Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 10:39   #7204
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
koliko se ima "fore" za odjavu vozila nakon isteka registracije, znam po zakonu 15 dana ali u praksi?
jel ide neko upozorenje ili odmah kazna 700kn , googlanjem izgooglah ovo na forum.hru

quote"
Ma susjed mi je imao dosta mjeseci neregistriran auto i nije ga odjavio i tek sad kad ga je registrirao mu je stigla obavjest da ga mora odjaviti u roku 5 dana,inače kazna.Što naravno, sad više ne važi jer je regan.
quote"

istekla rega jucer, novca imam ali bih radije slozio do kraja komp da mogu zaigrati nesto kao covjek(fali jos graficka monitor i zvucnici) pa se ne vozio 2-3mj nego da regam sad auto pa se ne igram 2-3mj

15 dana po zakonu, no u praksi se može oduljiti na 30, sve ovisi koliko su ažurni.
Ali, ako 16. dan ideš registrirati auto dobit ćeš kaznu jer ga nisi odjavio, moraš imati papire o odjavi.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 17:19   #7205
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Koji dizel ispod 300 konja može jurit 280km/h? Piše da su im svi presretači dizeli.
Koji auto sa manje od 300 konja može jurit 280km/h, a da ne diže brzinu po 1kmh u 10 sec?

Mislim da je realno da presretač mora biti barem 10-15km/h brži od auta kojeg lovi da ga stigne kak se spada...

Sad Jutarnji opet napada sa novim člankom. -.-

Kaj je je, vozači bi radije presretače na cesti nego kamere (barem ja).

Nevezano za presretače, bilo bi genijalno kad bi se uveo popust na policu osiguranja ili registraciju ako imaš kameru u autu...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 08.09.2013. u 18:01.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 21:41   #7206
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koji dizel ispod 300 konja može jurit 280km/h? Piše da su im svi presretači dizeli.
Koji auto sa manje od 300 konja može jurit 280km/h, a da ne diže brzinu po 1kmh u 10 sec?

Mislim da je realno da presretač mora biti barem 10-15km/h brži od auta kojeg lovi da ga stigne kak se spada...

Sad Jutarnji opet napada sa novim člankom. -.-

Kaj je je, vozači bi radije presretače na cesti nego kamere (barem ja).

Nevezano za presretače, bilo bi genijalno kad bi se uveo popust na policu osiguranja ili registraciju ako imaš kameru u autu...
Aj čitaj malo između redaka
Napisan je tekst ko da ga je pisalo dijete. Kao sve kaj trebaš je preko 300 konja i ideš koliko hoćeš.

Da ne krenem o tome kako je tekst kao naručen da bi se opravdala kupovina nečeg ovakvog jer eto treba nam da bi se mogli ganjat s maloumnicima.

http://www.1001ch.com/wp-content/upl...ice-Italie.jpg

A nije niti da se ganjaju 280km/h, na kraju niti želim da se netko pored mene tamo vozika 280 jer cesta nije projektirana za te brzine, jer ako je njima to ''sigurno'' onda je i meni.

Nema potrebe za ikakvim lovljenjem, nismo u mad max svijetu. To je sve preseravanje.
I da radije bi kamere nego ikakve presretače, fino te uslika i

Dosta mi je taj maloumnik koji se ganja ne trebaju mi još dva tulipana koji voze slalom da ga ulove.



Edit:
Evo i u ovom drugom tekstu gluposti. Dimezija gume nije toliko vezana za brzine za koje je namijenjena. Naveli su dimenziju gume u članku ali ne i indeks brzine. I što reći, zna li ta osoba onda išta o oznakama guma?

No s ovim se člankom u osnovi slažem.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 08.09.2013. u 21:53.
Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 22:30   #7207
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ma treba uvest godišnji paušal za maks. brzinu i to kontrolirati kamerama. Npr do 130 besplatno, npr ak hoćeš 160 onda ti je to recimo 1000 kuna godišnje, ak hoćeš 180 onda ti je recimo 2k, ak hoćeš 250 ti je 8k i taj rad.

Autoput je tak i tak zamišljen da negdje dođeš brzo, a o tome koja je brzina velika a koja nije je glupa rasprava jer nekima je i 80 previše a neki mogu vozit 250 žmirečki...

Činjenica jest da su kazne tu isključivo da se puni državna blagajna i nemaju veze sa sigurnošću u prometu, tak da kaj se uopće pretvarat...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 22:42   #7208
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koji dizel ispod 300 konja može jurit 280km/h? Piše da su im svi presretači dizeli.
Koji auto sa manje od 300 konja može jurit 280km/h, a da ne diže brzinu po 1kmh u 10 sec?

Mislim da je realno da presretač mora biti barem 10-15km/h brži od auta kojeg lovi da ga stigne kak se spada...
Ma to su smiješne generalizacije - kao da su konji sve... ispada da težina, aerodinamika i prijenosi nemaju nikakav utjecaj... mislim ono ženin Evo X ima oko 370-380 konja a ide maks 260... njihovom logikom bi išel 320, a GT-R bi valjda probijal zvučni zid u 5. brzini...

o ubrzanju da i ne govorimo...

no realno uzevši presretač će uvijek biti u prednosti jer on ganja nekog tko ne bježi od njega, već samo vozi brzo...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 22:55   #7209
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Ozren, pri projektiranju cesta postoje stvari kao što su projektne brzine, prijelazne krivine itd.
Nije samo sposobnost vozača presudna, postoje i neki drugi razlozi zašto se brzine ograniče na određene vrijednosti. No vjerujem da to već znaš.

Druga stvar, autocesta je namijenjena da se stigne na cilj brzo i sigurno tj da se poveća protok vozila, bez nepotrebnog zaustavljanja (bez križanja)

A ako se nekome ganja neka fino ode na neki track day i to je to

Dio o tome kako bi se naplaćivao paušal za podizanje ograničenja nije u redu i to je po meni glupost. Svi voze po istoj cesti za koju vrijede isti zakoni fizike. A najbolje da se bogatašima još i ozakoni ugrožavanje tuđih života.

Nek ode na Grobnik
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2013., 23:02   #7210
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Ma treba uvest godišnji paušal za maks. brzinu i to kontrolirati kamerama. Npr do 130 besplatno, npr ak hoćeš 160 onda ti je to recimo 1000 kuna godišnje, ak hoćeš 180 onda ti je recimo 2k, ak hoćeš 250 ti je 8k i taj rad.

Autoput je tak i tak zamišljen da negdje dođeš brzo, a o tome koja je brzina velika a koja nije je glupa rasprava jer nekima je i 80 previše a neki mogu vozit 250 žmirečki...

Činjenica jest da su kazne tu isključivo da se puni državna blagajna i nemaju veze sa sigurnošću u prometu, tak da kaj se uopće pretvarat...
To zvuči kao san. Dal ima tako nečeg negdje u svijetu? Na žalost za bilo kakvu "jurnjavu" trebale bi postojat tri trake i svi bi trebali znati čemu služi ona skroz lijevo. Kao što se zna na Autobahnu. A ne da naletavam na ljude koji se voze konstantnom brzinom od 100.234 km/h u lijevoj traci ili čekaju zadnji tren da izlete ispred tebe u preticanje pa preticu sa 0.0001 km/h razlike u brzini...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 08.09.2013. u 23:15.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 07:08   #7211
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ozren, pri projektiranju cesta postoje stvari kao što su projektne brzine, prijelazne krivine itd.
Nije samo sposobnost vozača presudna, postoje i neki drugi razlozi zašto se brzine ograniče na određene vrijednosti. No vjerujem da to već znaš.

Druga stvar, autocesta je namijenjena da se stigne na cilj brzo i sigurno tj da se poveća protok vozila, bez nepotrebnog zaustavljanja (bez križanja)

A ako se nekome ganja neka fino ode na neki track day i to je to

Dio o tome kako bi se naplaćivao paušal za podizanje ograničenja nije u redu i to je po meni glupost. Svi voze po istoj cesti za koju vrijede isti zakoni fizike. A najbolje da se bogatašima još i ozakoni ugrožavanje tuđih života.

Nek ode na Grobnik
Sorry ali vožnja od npr 220 po autocesti za Dalmaciju ili za Slavoniju u dobrom autu nije jurnjava... a nije ni da je to sad neko ganjanje za zadovoljstvo, budimo realni autoput je dosadan. Stavljati Grobnik i brzu vožnju po autocesti je smiješno. Po komentaru iskreno nisam siguran da si se ikad vozio u vrhunski sređenom autu, a komentar oko socijale je u krajnju ruku naivan, jer tak i tak ne vrijede sva pravila za sve. Osim toga 90% sranja na autoputu koje sam vidio su skuhali ovi što sporo voze. Pravit se da nije tako je licemjerno.

Rijeka i Varaždin realno nisu ni autoceste, odnosno kod njihove izgradnje se petljalo na veliko, ali interesantno buka uvijek oko brzine a nikad oko onih koji bi trebali bit u ćuzi.

Bez uvrede ali puno laprdanja.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 07:17   #7212
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
To zvuči kao san. Dal ima tako nečeg negdje u svijetu? Na žalost za bilo kakvu "jurnjavu" trebale bi postojat tri trake i svi bi trebali znati čemu služi ona skroz lijevo. Kao što se zna na Autobahnu. A ne da naletavam na ljude koji se voze konstantnom brzinom od 100.234 km/h u lijevoj traci ili čekaju zadnji tren da izlete ispred tebe u preticanje pa preticu sa 0.0001 km/h razlike u brzini...
Upravo su ti najopasniji, (skoro) svi to znamo, no zbog njihovog prestrojavanja u zadnji čas, nakon što te gleda u retrovizoru 5 minuta kak se približavaš, se policija ne uzbuđuje. Dapače takav način vožnje se defakto ohrabruje...

Ne znam jel to negdje ima iskreno. Njemačka bi bila kandidat ali kako kod njih vrijede jedina normalna pravila za autoput, njima to ne treba.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 08:58   #7213
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
NHF Ozren, ali kako voziš samo super automobile, jedna je stvar kad tebi netko oduzme prednost u preticajnom traku na autocesti u GT-Ru ili Miceku Evo a drugo je kad prednost oduzme netko nekome u Thaliji s gumama za tačke koji se zašpurao npr. 170 na sat (ako je to ikako fizički moguće u takvom autu dakako )
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote