Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2013., 00:55   #1651
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Stari ti piči po stalkeru ? Svaka čast
Da Stari mi je poprilično zagriženi gamer, a stalker (serijal) mu je jedna od najdražih igara
Kupio si je novi komp da može sve nove naslove igrati i odigrao je više novih igara nego ja haha (meni ih komp ne može tjerat)
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 05:25   #1652
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Da Stari mi je poprilično zagriženi gamer, a stalker (serijal) mu je jedna od najdražih igara
Kupio si je novi komp da može sve nove naslove igrati i odigrao je više novih igara nego ja haha (meni ih komp ne može tjerat)
Koliko ti stari ima godina? Ovaj broj kod nadimka mi je godište. Još malo pa u 67. godini a s kompa se i ne skidam. Čak sam i unuku od 7 g. zarazio sa Stalkerom. Voli naganjati mutante. Imam prijatelje gamere (svi mlađi barem 15 godina) i primjetio sam da u igri žure, pa žure. Mi stariji sve to polaganije i studioznije. Zato i znam gdje su sva skrovišta, a mogao bi takoreći žmirečki a da ne naletim na neku minu. Usput, u vezi prijevoda 'Doline', primjetio sam da i ja nisam nešto preveo, a i autor moda izostavio jednu skripticu koja ih aktivira pa se djelomično pojavljuju. Evo, skoro cijelu noć sam dopunjavao tekst i ispravio grešku, pa kad se malo odmorim stavit ću na link. Ispričavam se što nisam ranije uočio grešku, ali umor radi svoje.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 05:50   #1653
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Evo, nisam se baš dugo ni odmarao. Za igrače 'Doline Sorohov'. Stavio na link gamedatu u raru. U njoj su te ispravke, a usput stavio sam najnoviji fiks i patch. Znači, odrarati i kompletno prekopirati preko vaše gamedate od 'Doline. Link: http://speedy.sh/qvmt2/gamedata.rar
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 06:29   #1654
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Uklonio sam svoju gamedatu i stavio original sa ovom preinakom da provjerim. Ja imam dosta prerađen taj mod, ali nažalost ne mogu ga cijelog staviti na link. U ovome sam primjetio da je oznaka nišana povelika, ali to se može lako promjeniti. Otvoriti gamedata\configs i naći system.ltx. Otvoriti ga u notepadu, pronaći ovo: [hud_cursor]
;âńĺ đŕçěĺđv â ďđîöĺíňŕő îň äëčív ýęđŕíŕ
cross_length = 0.005 ;äëčíŕ "ďŕëî÷ęč" ďđčöĺëŕ
min_radius = 0.0 ;ěčíčěŕëüívé đŕäčóń ďđčöĺëŕ (ďđč íóëĺâîé äčńďĺđńčč)
max_radius = 0.005 ;ěŕęńčěŕëüívé đŕäčóń
radius_lerp_speed = 0.08 ;ńęîđîńňü číňĺđďîëšöčč ďîëîćĺíčé ďđčöĺëŕ
cross_color = 0.7,0.7,0.7,0.5 ;öâĺň ďđčöĺëŕ
disp_scale = 0.08 ;ěŕńřňŕá ďđčöĺëŕ (îňíîńčňĺëüíî đŕäčŕí) Ustvari tu sam samo cross_lenght stavio na 0.005 i max_radius na 0.005. Sad je nišan puno manje veličine.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 12:20   #1655
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
ideš!! ti cijelu noć to popravljaš?
respect!!
kad se već hvalimo. moj stari ima 56god i igra cod 1.51 uo bas, cod 4 hardcore, i cod 5 hardcore....
a da ne prićam kad je izašao u hrvata hub za mrežu da smo pičili 1vs1 cod 1 ja i on do 2 ujutro.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2013., 21:29   #1656
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Patch 2.0.1 .U linku sve piše,svi fixovi.

http://www.miserymod.com/?p=368
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2013., 22:22   #1657
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
nek bakica pregleda pa onda skidam.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2013., 23:25   #1658
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor kasper_sky Pregled postova
nek bakica pregleda pa onda skidam.
Evo upravo skidam, ali nisam nigdje pročitao da rješava problem koji sam imao. U kanalizaciji ispod VZN Kruga (imam već dugo stalkera prevedenog, pa zaboravio eng. naziv), to je blizu močvare gdje je srušen helikopter, naišao na kutiju cigareta. Sav sretan sagnem se da ju uzmem, a igra na ovoj vručini se smrzne. Nije mi preostalo ništa drugo nego da odem do kioska. Usput, ako je nekom promaklo, na tavanu kuće u pilani, gdje je hrpa zombija, nalazi se alat za kalibraciju.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 00:19   #1659
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor kasper_sky Pregled postova
nek bakica pregleda pa onda skidam.
Nemoj mene čekati, sam odluči. Ono što mi osobno smeta nije ispravilo, a detaljniji pregled igre ostavit ću za hladnije dana, jer ova vručina djeluje da mi smetaju stvari koje mi možda u drugim uvjetima ne bi smetale. Svatko ima svoj ukus i izbor hoće li igrati ili ne. Što se tiče alata očito je random sistem kao i u ranijim modovima, jer u svom tom isprobavanju, 4 puta je bio na tavanu, a sad i on ispario.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 10:29   #1660
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
a sada kada je vani hladnije?
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 15:39   #1661
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Forum se uglavnom koristi za savjete, rješavanje problema i sl. Ali za promjenu namjera mi je bila da nekima olakšam boravak u Zoni, pa sam preveo par viceva, koji kruže na 'Skadovsku' i 'Janovu'.

Dvije Krvopije razgovaraju: “Slušaj, kako loviš stalkere?” “Pa, kad nekog uočim počnem kružiti u velikom krugu oko njega. Pet minuta kasnije smanjim krugove, a nakon pet minuta, napadnem.” “To nema smisla, dovraga, zašto ga odmah ne napadneš?” “Ne shvaćas poantu, kompa! Sigurno sam ga mogao odmah napasti, ali bi onda morao pojesti više govana.”

Slobodnjak se žali doktoru u «Janovu» da se u zadnje vrijeme ne osjeća dobro. “Trebao bi piti čaj od trava, sigurno će ti pomoći.”, doktor mu je rekao nakon pregleda. “Piti?”, upita Slobodnjak, šokiran, “Zar sam bio u krivu cijelo vrijeme? Mislio sam da moram to pušiti...”

Jedan stari Djuti vojnik priča unuci o svojim avanturama. “Jednom sam se morao boriti protiv deset mutiranih veprova, sam samcat.” “Ali djede, prošle si godine rekao pet.” “Tada si bila premlada da čujes strašnu istinu.”

Vojnik stacioniran u Kordonu sa svojim zapovjednikom: “Gospodine, ljudi bi htjeli gledati televiziju.” “Pa, zašto ne, mogu je gledati. Ali, ne smiju je uključiti.”

Dva stalkera razgovaraju: “Znaš, ja uvijek sa sobom nosim sliku punice kad idem u napad u Zoni.” “Zašto, dovraga?” “Zašto? Zona je surovo mjesto, hladno, blato, anomalije, mutanti... Kad pogledam sliku, sve mi počinje izgledati ljepše.”

Stalker je sreo odred vojnika koji su nosili dugački sanduk u Kordon. “Što to nosite?”, upita stalker. “To je vojna tajna.” “Oh, oprostite, nisam znao.”, reće stalker, “I, usput, je li sanduk težak?” “Naravno da je težak, pun je bombi i streljiva za južni kontrolni punkt.”
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 20:01   #1662
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zadnji je najjači
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 22:27   #1663
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zadnji je najjači
Meni onaj s punicom. Kad sam ga preveo odmah sam joj ga pročitao. Zato i jesam u Zoni svaki dan barem 18 sati. Kakav užitak.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 01:37   #1664
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Meni onaj s punicom. Kad sam ga preveo odmah sam joj ga pročitao. Zato i jesam u Zoni svaki dan barem 18 sati. Kakav užitak.
Hahahahahahahahahahahahahahahahaha.... Umro, umro
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 21:57   #1665
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Evo nešto vezano ne baš za samu igru ali ima veze sa zonom oko Černobila. Ako netko nije pogledao neka potraži film Land of Oblivion. Olga Kurylenko je vrlo dobra u glavnoj ulozi a i sama ima neke veze sa tim područjem jer je rođena baš u Ukrajini. Zanimljiv film koji dosta dobro oslikava sudbinu ljudi iz Pripjata i okolice. Doduše postoje samo engleski titlovi za film ali meni osobno to nije bio veliki problem jer nitko se nije potrudio da prevede titlove na hrvatski.

__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 22:09   #1666
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Ja sam prije nekih mjesec dana (kada nisam imao neta jer je susjed kabel pod zemljom precvikao ) konačno bio pogledao film Stalker iz 1979. godine da vidim od kuda to sve developeri vuku (tj. su vukli) ideje. Film traje nekih 3 sata i definitivno nije za bilo koga, ali preporučujem ga svim okorijelim stalkerima ovdje Jedong dana ću i pročitat Roadside Picnic, novelu po kojoj je film rađen.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 22:31   #1667
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Da gledao sam i ja taj film iz 1979. i jako dobar je meni bio, na neki način su vidjeli budućnost iako ne namjerno jer je film snimljen sedam godina prije nesreće i nastanka zone ali u tom filmu je malo drugačije prikazana.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 22:53   #1668
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Film je... neobičan i težak za probavit ali odličan. Knjiga je dobra, u jednom trenutku osjetim metalni okus u ustima koliko je atmosfera genijalno dočarana dok se probijaju kroz anomaliju.
Ali tko očekuje ikakve poveznice sa igrom ne mora trošit vrijeme jer ih nema, zona kao koncept im je zajednički i to je to.
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 01:03   #1669
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Film je... neobičan i težak za probavit ali odličan. Knjiga je dobra, u jednom trenutku osjetim metalni okus u ustima koliko je atmosfera genijalno dočarana dok se probijaju kroz anomaliju.
Ali tko očekuje ikakve poveznice sa igrom ne mora trošit vrijeme jer ih nema, zona kao koncept im je zajednički i to je to.
To sam baš htio reći. A ako netko želi poveznice sa igrom i vizualiziranje iste, ima dvije stalker novele. Northern passage i Southern comfort. Odličnost

Što se filma iz 1979 tiče, sovjetska kinematografija. Duge scene sa malo dijaloga su trademark takvih filmova. I to nije za svakoga.

E kad bi rusi Metro snimili prema knjigama... Je..š Gospodare prstenova
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 21:25   #1670
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Kakve knjige, kakvi filmovi. 2006. s pojavom prvog dijela trilogije Stalkera pojavila se u mojoj Zoni punica. Došla na par dana u neku malu inspekciju (verojatno i nju poslao SBU). Međutim, ostala do dana današnjeg i vjerojatno do sudnjeg dana. Noću ne spavam, a tko i bi kraj hroptanja, režanja (hrkanja). Neku večer odlučim otići u napad na kontrolni punkt (žena) a putem me zaskoči kontroler. Navodno išao obaviti nuždu. A o drugim zasjedama bolje i da ne pričam. Citiram druga Brku: ''Duge scene sa malo dijaloga... I to nije za svakoga.''
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 19:46   #1671
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Umro...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 20:24   #1672
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Vidim da je Bakica raspoložen i u formi a prijevod za Dolinu je vrlo korisna stvar i svaka čast na trudu tako da sada uglavnom igram taj mod a ima i odličnih pošalica u prijevodu razgovora recima jedna od njih je kada plaćenik upita za lozinku koju naravno Maks ne zna ili u razgovoru sa banditom koji drži stražu na ulazu u njihovu bazu. Zanimljiv je mod i nije baš lagan za igranje i nudi dosta izazova i nisam do sada naletio ne neki ozbiljni bug što je dobro jer dosta modova zna imati problema sa time.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 23:00   #1673
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Sinoć sam putujući skoro do Vladivostoka naletio na neki mod , napravljen prije godinu dana. Izgleda da je zanimljiv, ali je dodano dijaloga i zadataka za barem dva mjeseca prijevoda i to sa ruskog jer koliko vidim na Zapadu je nepoznat. Trebat će vjerojatno kao i drugi modovi izvjesne prepravke. Njuškajući po modu nešto zanimljivo otkrio. On je napravljen prije godinu dana a Misery 2 nedavno, a netko je nekoga u dosta stvari malo pokrao. Za sada sam stavio Atmosfear 3 jer je nije bilo, od prijašnjeg prijevoda mogu iskoristiti oko 80% i ako nešto stabilno i dobro ispadne na kraju obavijestit ću cijenjeno stalkersko društvo. Usput, ovaj moj kućni kontroler je nešto oslabio (ima 89 g. pa je bilo vrijeme) pa i meni možda uspije neka misija.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 10:44   #1674
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Stigao mi MOD od kolege i sve radi za 5+ malo je zahladnilo pa se može igrati te sam isprobao navedeni i ostao ugodno iznenađen onim helikopterima ubili boga umeni, a jesam psovoooo hebem ti iznenađenja
Idemo dalje s igrom da vidimo što sve ima novo i što nam je sve smikso
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 14:00   #1675
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
također stigo mod već 24 sata se zezam i igram. mogu reći da je zakon.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 14:17   #1676
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nabacite kakve screen shotove
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 15:40   #1677
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
o kojem modu pričate?
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 18:37   #1678
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
bakica cro mod.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 20:25   #1679
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
A što je sa ruskom tv serijom na osnovu stalker igara? To je propalo u realizaciji? Šteta jer moglo bi biti zanimljivo barem po traileru.



http://www.kinostalker.com/?lang=en
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 20:50   #1680
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
A što je sa ruskom tv serijom na osnovu stalker igara? To je propalo u realizaciji? Šteta jer moglo bi biti zanimljivo barem po traileru.



http://www.kinostalker.com/?lang=en
Tvrtke GSC više nema, a samo ona je mogla dati pristanak za korištenje branda STALKER, to je i razlog što nažalost tv serije neće ni biti. Trebalo je biti snimljeno 26 epizoda na područjima Ukrajine. Tako je i zahvaljujući prepucavanju frajera u GSC propao toliko očekivani Stalker 2.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na