Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2010., 16:45   #121
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
Pozdrav djaci !

Sljedeci tjedan bi trebala stici Sapphire HD5870 Vapor Xica.

Zanima me sto se misli o onim pricama vezaim uz bottleneck PCI-E 1.0 standarda kod kartica takvog kalibra..

i opcenito kako vam se 'ideoloski' slaze sa ostatkom moje konfe ?

Hvala.. !
__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 16:50   #122
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
digini malo frekvu proca
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 18:00   #123
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Mislim da ti je overkill, čak štoviše() i meni je overkill a moj proc je na 4GHz. Mislim da ti je bolje 5850 piknuti.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 21:09   #124
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
Citiraj:
Autor d4rk_ch1ld Pregled postova
Mislim da ti je overkill, čak štoviše() i meni je overkill a moj proc je na 4GHz. Mislim da ti je bolje 5850 piknuti.
ok. Hvala na misljenju, ali mozes li molim te potkrijepiti nekakvim argumentima ?

Na temelju cega si zakljucio da je konkretno tebi 'overkill' ?

Sorry na skepsi, ali malo mi je nerealno da proc najnovije generacije sa 4 jezgre na 4 Ghz !?? ne moze pogonit karticu koja cak nije niti najaca na trzistu trenutacno

Planiram igrat' AvP i BC2 u DX11 okruzju, i modani CoH na 1920X1200 i po mogucnosti max. detaljima, e sad ako ce mi CPU 'bottleneck' ukrast 2-3 FPS-a na prosjecnih 60-70, to me ne opterecuje uopce. Mislim koliko ima trenutacno Quadova na trzistu sa taktom vecim od 3 Ghz ? Mislim, da se svjesno rade kartice koje ce biti sputane sa velikom vecinom procesora na trzistu mi je znanstvena fantastika.

Jos jedna stvar.. zanima me kako se hipotetski CPU bottleneck manifestira pri manjem broju FPS-a, Npr. razumijem da ce umjereno slabiji proc u odredjenom benchu od 300 frejmova ukrast nekih 10ak ? Ali sto ce se desavati npr. u Crysisu gdje i ta kartica isporucuje jedva 40-50 FPS-a na max. postavkama ? Nema mi logike da ce od 50 isto oduzeti 10ak sto je vec puno veci postotak od prvog primjera Pretpostavljam da se bottleneck manifestira proporcionalno.

Hvala i daljnja elaboracija tematike bi bila pozeljna
__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 21:33   #125
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Nemreš tak generalizirati-imaš igara koje su jako malo osjetljive na proc a ima ih koje fino skaliraju.

Crysis kojeg spominješ je relativno neosjetljiv (uvjetno rečeno) na proc dok kod CoH-a koliko se sjećam vrijedi kaj jači to bolje...



Kaj se tiče ostalog-i ja mislim da bi ti 5850 bila bolja opcija
Ali ako si već naručio, jebi ga sad
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 22:08   #126
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Nemreš tak generalizirati-imaš igara koje su jako malo osjetljive na proc a ima ih koje fino skaliraju.

Crysis kojeg spominješ je relativno neosjetljiv (uvjetno rečeno) na proc dok kod CoH-a koliko se sjećam vrijedi kaj jači to bolje...



Kaj se tiče ostalog-i ja mislim da bi ti 5850 bila bolja opcija
Ali ako si već naručio, jebi ga sad
Ma nisam mislio generalizirat, i crysis kojeg' inace moj komp nikad vidit' nece, sam spomenuo samo kao primjer necega sto cak i HD5 seriju drzi na relativno niskim granama sto se tice FPS-a. Znaci vise kao ilustraciju buducnosti. Najvise me zanima kako ce se relativno taj potencijalni bottleneck manifestirati kad za god-dvije dodju nove igre koje 5870 nece bas vrtit na 100+, i sta onda mogu ocekivati.. Znaci max. realni potencijal kartice je recimo u nekoj xy igri da ne pada ispod 30 FPS-a, a meni ce sa ovim proc'om zaroniti do "koliko" ?!? Jer nadam se da me kuzite, ako ce sa potencijala min. 30 pasti na 20 - to vec predstavlja ozbiljniji problem, ako ce npr. umjesto spomenutih 30 davat 28-27.. to je vec zanemarivo. Racunam takodjer da bi sa vremenom, znaci u sljedece 2 god. i konacno taj multicore potencijal trebao u potpunosti doci na svoje, pa ce ovaj moj vec preko 2 god. stari Quad osjetiti i nepoznate sfere 100% opterecenja. Mislim, konkretno u BC2, ljudima sa nabrijanim i7 opterecenja ne prelaze 15-20ak % Sto sugerira da igra cak i takve novije provenijencije ili ne treba luxuz takvog visokog takta, ili jos uvijek ne zna iskoristiti sve jezgre.

p.s. CoH mi nikad u zivotu nije uspio preci 50% opterecenja ...

na kraju i meni je od pocetka jasno da bi mi 5850 trenutacno bila logicniji izbor, ali ako uzmemo u obzir da ovo nije budget kupnja, i da mi lova nije problem, jedino bitno pitanje je hocu li za approx. 1.5-2 god. moci osjetiti razliku izmedju 5850 i 5870 ?

__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 22:16   #127
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Neces moc osjetit razliku.Imam obje kartice,tj imo sam 5850,razlika ugrubo 15ak %,mozda potegne mrvicu vise tu i tam,ali ako imas otvoren kejs ko moj,preporuka je da si uzmes 5870,onaj backplate izgleda pre mocno .
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 22:22   #128
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Visitor Q Pregled postova
Znaci vise kao ilustraciju buducnosti. Najvise me zanima kako ce se relativno taj potencijalni bottleneck manifestirati kad za god-dvije dodju nove igre koje 5870 nece bas vrtit na 100+, i sta onda mogu ocekivati..

Mislim da ti to nitko ne može sa sigurnošću reći
Pogotovo kad se radi o 1920x rezi i novim igrama, ajd ti znaj...

Mislim 58xx serija je gladna proca-mene to ne smeta za sad jer igram na 1680x i stari X4 9850 BE na 3100 mi je čist ok.

Sutra mi dolazi AvP 3 pa budemo vidjeli kak ide
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 23:06   #129
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Neces moc osjetit razliku.Imam obje kartice,tj imo sam 5850,razlika ugrubo 15ak %,mozda potegne mrvicu vise tu i tam,ali ako imas otvoren kejs ko moj,preporuka je da si uzmes 5870,onaj backplate izgleda pre mocno .
Majo, nisam te skuzio dali mislis na razliku sada, ili u perspektivi ?

Vec sam sebi zvucim blesavo sa ponavljam jednog' te istog

Znaci nedvojbeno je da je 870 jaca od 850, jedino je upitno hocu ja tu razliku moci iskoristiti sa postojecom konfiguracijom kada im FPS u buducnosti padne na neke kriticnije grane tipa 30-50..

Ma.. u biti potpuno nebitno, 870 sigurno nece sljakati losije od 850, ne fali mi struje ni love za nju, a i 850 se jos nije pojavila u Vapor-X izdanju, tako da sam sebe formalno lisavam dileme

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova

Sutra mi dolazi AvP 3 pa budemo vidjeli kak ide
Jelc, prema mojim iskustvima, bar sto se ovog Multi Demo'a tice, AvP > Quad = Srednja zalost ! Potrosnja mi se tijekom igranja vrti u rasponu od 7 do max. 20ak %

Aj' bas javi kak' radi u tom famoznom DX11, s obzirom da naglasavaju kako je igra posebno optimizirana za HD5K seriju
__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 23:12   #130
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Joj,ja cu tebe zvat Izidor .
Izidore,opusti se,to je samo jebena graficka .Sada,nisu velike razlike u frejmovima,sumjnam da ce biti i u prespektivi tako da.Kasnije,i5 bi ti sjeo ko brat bratu,4gb ddr3,4.0 proc,pa da vidis sta je igranje.Ja bi iskreno ciljo na najvise,kao sto i uvijek radim,5870 ako imas malo viska love,najbolji izbor.Pricajmo o best buyu,al sto je najjace,najjace je .Ako ti je lova problem,HD5850 ce te i vise nego zadovoljiti,i da,5870 sigurno ne vrijedi 700kn razlike,al eto,kad pucas na najbolje .
Buducnost je kakva je,cekam ovu 5890 384bita,oko 2000SP-a,to ce bit zvjer,nekih 20-30nm.Iskreno,uzmi sad neki GTX260 ako mozes,odlicna kartica za prijelazno razdoblje,posto ce sad bit svega u ova 2-3mj .No da kako bi rekli,sa 5870 ces livat long and prosper .
Eto malo sam se i ja nasro,ako te zanima kaj iz prve ruke,samo reci,tu ili PM.
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 23:21   #131
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Visitor Q Pregled postova

Jelc, prema mojim iskustvima, bar sto se ovog Multi Demo'a tice, AvP > Quad = Srednja zalost ! Potrosnja mi se tijekom igranja vrti u rasponu od 7 do max. 20ak %

Aj' bas javi kak' radi u tom famoznom DX11, s obzirom da naglasavaju kako je igra posebno optimizirana za HD5K seriju

Pa ako hoćeš malo propuhat taj proc skini i izvrti Resident Evil 5 bench, budeš se malo zagrijao
On zna koristiti 4 mozgića.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 23:24   #132
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
A gle moja poanta je bila da s 5850 potrošiš dosta manje love,a ne izgubiš gotovo ništa. I stvarno se ne može generalizirati utjecaj procesora, neke igre osjete više druge manje takt i broj jezgri. Stvarno realno gledajući ne gubiš skoro ništa s malo slabijim procem osim u benchevima. Neznam kakva je situacija pri jako velikim rezolucijama, ali ja s svojom konfom mogu vrtiti sve igre (vrijedne spomena)na 1680*1050 s 4xAA(uglavnom 8) i 16AF. Al uvijek me malo peče ono "joj da mi je i7,al bi skor u čmarku bio brutalan"
Uglavnom kartica je odlična i sve preporuke za kupnju ak te nekoliko fps-a manje u nekoj igri i slabiji rez u benchevima ne smeta.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 08:50   #133
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
ma benchevi me uopce ne zanimaju.. hvala svima na mislima i preporukama, javim se kad dodje masinerija - nadam se bez ikakvih komplikacija


__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 11:13   #134
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
CoH-u je dualac dovoljan...igra ne profitira od Quada!

Mislim da se opčenito na ovom forumu stvorilo mišljenje (potaknuto igranjem 3DMark-a na 1280x1024) da moraš imat aj5-7 na 4GHz da tjera svaku grafu jaču od GTX260...jedini "problem" je što većina ljudi igra na 1680x1050 (s takvim grafama na max detaljima) naviše...gdje utjecaj proca rapidno opada...

Dobro da ima toliko cpu-scaling bench-eva na netu pa se lako da zaključiti što je ustvari BS!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote