Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2015., 12:50   #2131
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Istina, pricao sam sa momkon sta radi u eriksona ,oni provlace optiku za tcom, ispunjena je kvota, pa su morali stat ,pa se sad kao opet kreće nesšto
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 17:47   #2132
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ako je tako... baš je glupa situacija.

Dakle HAKOM kao štiti tržište, i sad moja firma plača optiku 1000kn mjesečno umjesto 300kn... a jeftinija optika je već u zgradi...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 17:51   #2133
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Svašta Rimtu. Prvi put čujem za kvote. Svakako gnjavi email HT-a za poslovne korisnike gdje slikaš ormarić s optikom u prizemlju i zahtjevima za spajanjem.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 17:51   #2134
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
HT-ova optička mreža pokriva oko 140 tisuća stambenih jedinica potpuno spremnih za uključenje – konektor pred stanom korisnika. Do kraja godine plan je pokriti još oko 25 tisuća stambenih jedinica. Uz to, izgrađeni su kapaciteti za oko 160 tisuća stambenih jedinica na razini ulice ili naselja.
http://www.racunalo.com/stanje-optik...e-je-dostupna/

Navodno su počeli spajat i obiteljske kuće nadzemnim kablovima, al zasad je sve na razini pilot-projekta.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 17:57   #2135
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Svašta Rimtu. Prvi put čujem za kvote. Svakako gnjavi email HT-a za poslovne korisnike gdje slikaš ormarić s optikom u prizemlju i zahtjevima za spajanjem.
Ma već jesam.... brijem da dok ne nađem neku vezu.. ništa od toga...

Slao mail, sve lijepo objasnio, i dobio generički odgovor:
Citiraj:
Poštovani gospodine ******,

nastavno na Vaš upit, ovim putem Vas obavještavamo kako traženi zahtjev za uključenjem UltraMax priključkom trenutno nismo u mogućnosti realizirati.

Nadalje, radimo na tome da svim našim korisnicima omogućimo naše usluge te smo Vaš zahtjev stavili na listu čekanja te ćemo Vas o realizaciji uključenja obavijestiti čim isto bude bilo tehnički ostvarivo.

Zahvaljujem na razumijevanju te do sada iskazanom strpljenju.

U svrhu dodatnih pojašnjenja uvijek smo Vam dostupni na e-mail adresi: info.poslovni@t.ht.hr
To je bilo u ožujku, od tada ni traga ni glasa... a kad smo bili dostupni smo nažalost bili pod ugovornom obavezom, pa smo mislili pričekati par mjeseci da istekne...

i sad svaka dva tjedna provjeravam dostupnost
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 20:54   #2136
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
http://www.racunalo.com/stanje-optik...e-je-dostupna/

Navodno su počeli spajat i obiteljske kuće nadzemnim kablovima, al zasad je sve na razini pilot-projekta.


Pa imas gro kuća spojenih na HT optiku u Bistri, Jablanovcu i još par mjesta.

Osobno sam se u to uvjerio jer mi rođakinja tam živi. Jest da ima neki prahistorijski ONT veličine poveće špek table ali ima optiku 😂
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 07:17   #2137
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Pa imas gro kuća spojenih na HT optiku u Bistri, Jablanovcu i još par mjesta.

Osobno sam se u to uvjerio jer mi rođakinja tam živi. Jest da ima neki prahistorijski ONT veličine poveće špek table ali ima optiku 😂
Te zagorce su pospajali još prije par godina ak se ne varam dok se još Fiberland bio pilot-projekt. Ovo kaj sam ja na nekom forumu pročitao je nekaj novo, od ove godine.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 11:50   #2138
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Istina, pricao sam sa momkon sta radi u eriksona ,oni provlace optiku za tcom, ispunjena je kvota, pa su morali stat ,pa se sad kao opet kreće nesšto
Moguce, ali to se samo radi o kvoti HT-a koju si je on zamislio do kraja godine i odobrio im investiciju.

Ja kad sam prical u 6 mjesecu s voditeljem iz eriksona bilo je rjeci o 100 000 kucanstava ukupno novih do kraja godine. Tak da ak su ispunili kvotu vjerojatno ce 2016 dobit novu investiciju
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 11:53   #2139
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
baš me zanima kad ce optika doc kod mene, Zagreb (podsljemenska zona

tek sam VDSL dobio i sretan sam
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 23:37   #2140
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Moguce, ali to se samo radi o kvoti HT-a koju si je on zamislio do kraja godine i odobrio im investiciju.

Ja kad sam prical u 6 mjesecu s voditeljem iz eriksona bilo je rjeci o 100 000 kucanstava ukupno novih do kraja godine. Tak da ak su ispunili kvotu vjerojatno ce 2016 dobit novu investiciju
Ma kakvi,nisu oni ni blizu kvote.
Ciljeve koje su si zadali nemaju teorije ove godine ispuniti,a do 2020. bi morali pola infrastrukture promijeniti.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 06:53   #2141
fonzon
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 3
Štekanje u večernjim satima

Jel moguće da mi zbog optike u večernjim satima šteka gledanje video streamova na twitch.tv? Na speedtestu i carnet bandwidthu uredno dobivam 100/20 brzinu

Siguran sam da nije do twitcha jer kod frendova koji isto imaju HT internet ništa ne šteka. Također probao sam na laptopu i mobitelu i jednako šteka.

Zanimljivo da mi kroz jutro i popodne nikad ne šteka. Zamijenili su mi router sa ZTE na Speedport i ista priča. Čak sam i firmware promijenio na Speedportu na 036... Isto.

Neznam više šta da pitam HT...
fonzon je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 10:00   #2142
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb