Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2013., 22:39   #1441
Dj_Jelak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Kuća
Postovi: 9
Eh Nikky sad si mi sve reko, najednostavnije bi bilo kad bi neko kome sva 4 lan porta rade uploado scriptu pa da ju samo skinem i upucam u router.
Dj_Jelak je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 20:24   #1442
sambozic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zdenci
Postovi: 15
Stao

Pozzzz

...odlučih vratit sx763 na originalni fw i nakon što sam prebacio secondary bootloader u tmp folder u routeru moja 4-godišnja kći isključi router (baš joj je bio zgodan taj crni gumbić iza) i od onda ništa ne mogu. Preko winscp-a ne mogu unutra, niti putty reagira. Pokušao sam sa Linux-om (Ubuntu)...0 bodova. Pokušo sam hardreset 20X....0 bodova!
Što još mogu pokušat?
sambozic je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 21:15   #1443
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ako se ne javlja failsafe (ovdje ili u drugoj temi pišu parametri), jedino ti preostaje da ti neko pokuša ubacit fw preko serial porta.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 21:09   #1444
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Imam uređaj koji je otključan i debrandiran. E sad, pokušao sam "vratiti" roza t-com boju ali mi ne polazi za rukom. Išao sam prema uputama s prve stranice i uspijem se ulogirati kao root, ali ne mogu izvršiti naredbu "sx763os"



Ima li tko ideju kako da izvršim tu naredbu, pa onda nvram_util set customer = 4 da dobijem t-com logo i boje

thnx!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 23:00   #1445
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Uputio sam mail podršci optime i sad su me ujutro zvali na mobitel. Ugl, treba napraviti konekciju 0/37 na brigding, te pod routing podesiti da konekcija 0/37 ide na port koji želim (u ovom slučaju 4.)

evo slika:





Isprobat cu kod frenda pa javim tu na post ali 99% da ce raditi.
da quotam sam sebe, ovo gore isprobano radi. Kod frenda spojen router i sve radi ko urica
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 23:59   #1446
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ljudi, bio sam otključao sx763 koristeći xp vm, dobio sam fini siemensov narančasti fw ali par minuta nakon što sam se ulogirao u web sučelje, upisao user i pass za povezivanje na net router se resetirao i zblesirao te mi sada naizmjenično 2 puta blinkne wlan pa 2 puta voip lampica i nemogu ga nikako dobiti. Probao sam ga oživit po onom linku iz tutoriala ali nema pomoći. Da li se slučajno potrefilo da je odlučio riknuti ili sam negdje fulao? Upute sam vrlo pažljivo pratio i dobio sam ga da radi na siemensovom fw-u( cijelih 5 minuta ).
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 09:26   #1447
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ugasi router, složi tftp server po uputama s prve strane, stavi ip adresu računala na 192.168.2.16, ugasi firewall / antivirusni i upali router. Tad ce router potegnuti ponovo image sa particijama tj firmware-om. Kad tako blinkaju lampice, onda router traži firmware...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 19:08   #1448
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ugasi router, složi tftp server po uputama s prve strane, stavi ip adresu računala na 192.168.2.16, ugasi firewall / antivirusni i upali router. Tad ce router potegnuti ponovo image sa particijama tj firmware-om. Kad tako blinkaju lampice, onda router traži firmware...
Hvala, probat ću večeras.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 22:20   #1449
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
A da li taj ruter može imati dvije SIP konfiguracije istovremeno? (npr IMS i jos neku moju? - i da li ima neki tutorijal za to)

Da li Thomson WL780 može isto? Imam otkljcani thomson koji mi je trenutno ruter i izgleda da nema opciju za dvije SIP konfiguracije - a otključan je.
Frend mi ima par tih siemensa d Iskona, mogo bi mi jedan dat, starih, pa me zanima
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 23:01   #1450
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
koliko se sjećam, možeš imati i više sip accounta ali amo 2 možeš mapirati na phone 1 i phone2 dok ostali mogu ići na wireless uređaje koji u sebi imaju podžani sip klijent. Sad što se t-com ims-a tiče, koliko znam, on mora imati uključen remote managment ili tako nešto pa to malo komplicira situaciju...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 23:05   #1451
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Istrazujem o ovome cijelo posljepodne i veče te i dale ne znam što mi je činiti. Sutra ujutro mi dolazi tehničar da mi uvodi IMS a meni to e treba nego mi treba moj SIP. Tako da sam sada najbliže opciji da ih odbijem (na neodredjeno vrijeme), i da držim fige da necu imati previse komplikacija zbog tog odbijanja (a čujem da rade ljudima komplikacije i sluze se koje kakvim prljavim finesama.)
Ja sam prilično blagonaklon prema svima i nastoji sve razumjeti, ali ne mogu se spriječiti da sad stvarno ne kažem da je to T-Scum a ne T-Com.
Vjerojtn su me i zvali da dodju osobno to promijeniti jer na moj ruter nema tog remote managementa je rsam ga rooto
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 23:53   #1452
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ako acs nemože sam iskonfigurirati ruter, onda ide tehničar na teren, samo mu reci kad dođe da ne želiš na to i ako može neka napiše da te stave na ippots(msan), ili ako mu se neda onda gnjavi one na szk da daju nalog da te prebace.

Inače mogu se izvući podaci za t-com ims nije potreban acs cijelo vrijeme, samo prvi put da pokupi config, pa se može to skupa sa drugim voip providerom konfigurirati na nekom od voip adaptera.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 00:01   #1453
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
To znas pouzdano da bi me mogli prebaciti na IPPOTS?
Mislim ovo je neka mala centrala na selu, ne znam da li to igra ulogu.

Jer ja bi da imam sto manje komlikacija vec sam dovolno zivaca pogubio oko ovoga.
I taj prelazak na IPPOTS nece me skuplje kostati, jer sam cuo kao nest (to jest to je rekao hackerivs) da je ADSL veza odijeljena od tog MSAN prikljucka - da li se onda posebno placa i pretplata za jedno i drugo?


Jer, dodatno, rekli su mi neki na drugim forumima da im je T-skam jednostavno iskljucio liniju telefonsku nekoliko dana nakon što su odbili...
goranbo je offline   Reply With Quote