Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2009., 12:53   #151
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Kaj pjesnik želi reći?
ako si stvarno poslao lika u vrapce nije se sa tim za hvalit,mozda je on radio samo svoj posao,neznam i necu ulaziti u to jer sad ste se dotakli teme vemila i njihovih placa a sta je npr. sa svim onim koji rade u marketu za 2500 kuna?? tegle kasete,rade dvokratno i jos ih jebu za godisnji koji nemogu iskoristit.. mislim nema kraja,mogo bi napisati 15 stranica kakvih sam sranja cuo o tim takozvanim privatnicima iz prve ruke kao sto ti sad pricas.. ja sam tehnicar u uljaniku (cadds,autocad) i sad radim za sicu i pitanje je vremena kad ce nas poslati doma (iako se nadam da necu to dozivjeti) ali mi imamo tu srecu da nas ipak stiti kakva/takav sindikat koliko je to moguce u ovoj sjebanoj,lopovskoj drzavi.
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 12:56   #152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
@pinskin
Taj je oglas tamo već milijun godina. Izbor robe je poprilično ograničen i često se radi o stvarima koje skupljaju prašinu po skladištu već duže vrijeme.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 13:09   #153
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
ako si stvarno poslao lika u vrapce nije se sa tim za hvalit,mozda je on radio samo svoj posao,neznam i necu ulaziti u to jer sad ste se dotakli teme vemila i njihovih placa a sta je npr. sa svim onim koji rade u marketu za 2500 kuna?? tegle kasete,rade dvokratno i jos ih jebu za godisnji koji nemogu iskoristit.. mislim nema kraja,mogo bi napisati 15 stranica kakvih sam sranja cuo o tim takozvanim privatnicima iz prve ruke kao sto ti sad pricas.. ja sam tehnicar u uljaniku (cadds,autocad) i sad radim za sicu i pitanje je vremena kad ce nas poslati doma (iako se nadam da necu to dozivjeti) ali mi imamo tu srecu da nas ipak stiti kakva/takav sindikat koliko je to moguce u ovoj sjebanoj,lopovskoj drzavi.
Nemoj mislit da se hvalim što sam frajera zajebao, ne hvalim se. Ali što je dobio, to je i zaslužio. Kakav je bio, a i bogami kakva je ona bila, nisu ništa drugo zaslužili. Još su dobro i prošli.

Što se tiče drugih radnika, ma joj, jadna li je Hrvatska. Otkad znam za sebe, uvijek smo bili sluge i sirotinja i uvijek ćemo to biti. Ja više nisam sirotek, ali gledajući ljude oko sebe ništa drugo ni ne mogu biti. Hrvatska je oduvijek bila zemlja dobrih sluga i loših gospodara. I to danas tako je. Nema srednjeg sloja. Ili imaš pare ili nemaš kruha. Što se uljanika tiče, čuo sam da nije bajno i da država planira skinuti brodogradnju s grbače stoga se nadam da ćete pasti u ruke nekom dobrom i poštenom stranom investitoru.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 13:30   #154
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
ne znam jel tko danas gledao cijenik od vemulja... pa sve je otišlo gore za cca.25-30%

npr. E6300 je 800kn, a matična Asus P6T je 2600

1TB seagate barracuda je 850kn oni su gotovi, pukli, amen, kaput
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 13:35   #155
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Slažem se s Gulsom oko nekih stvari....ja se nsiam sjetio ludare il nečega(nažalost) već mi je bilo samo na pameti kako ću primjeniti ground'n'pound tehniku s treninga na voditelju prodaje. No nažalost,.moji snovi su ostali neostvareni jer kad sam dobio otkaz preplavio me osječaj takvog zadovoljstva i euforije da sam pred svima izveo Fred Astraire jumb i pjevajući otišao iz dučana

Doduše nije bilo baš takva tlaka ko što opisuju neki,malo istovarivanja....al najteže mi je palo,krene jesen: očišti lišče ispred trgovine! Gledam vanka.....cca 3 tone lišča....e dragi L. kad ti se tada nisam nahebo majke grabljama...neće niko nikad
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 13:43   #156
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Je tako smo i mi snijeg čistili ispred dućana Al to više shvaćam nekom zajebancijom nego poslom pa je to preraslo u grudanje, izradu vemil debil snješka i sl... to je lijepa uspomena na ta vremena.

jednu subotu sam oprao auto na parkingu ispred dućana i upotrijebio sam vemilov JAR. Aha, DI STE SAD VEMIL PI***
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 14:14   #157
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Kaj će VEMIL bit sponzor UFC 2010 ? po ovim napisima? Hoće bit igre za PS3 ?
  Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:09   #158
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pocelo je

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:23   #159
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo i mene s novim informacijama - Vemil insider

Poslovnica u Šibeniku se zatvara, kao što se zatvaraju sve van ZG-a.
Ljudi u Šibeniku nisu dobili plaće od 8. mjeseca, a sama plaća je 2300kn...

U dućan više ništa ne dolazi, cijene su otišle gore 25-30%, Vemil Šibenik nije platio rentu od već 3mj (cca 200.000 kn).

Zaposlenicima ugovor nije produljen, i oni sami govore mušterijama da ne kupuju nšta jer neće moći ostvariti garanciju u slučaju kvara.

Kao voditelje poslovnice redovito zapošljavaju najveću ljigu moguću:

Evo jedna priča zaposlenika:
- Kupac dođe u dućan kupiti xyz stvar, a voditelj se dere na njega kako je to što on želi sranje i da kupi nešto drugo ispred 100 ljudi u dućanu...horor.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:28   #160
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
U dućan više ništa ne dolazi, cijene su otišle gore 25-30%,
Ovo ce ih sigurno spasiti - NOT. Nije mi jasan taj sistem, zar oni stvarno misle da ce vise ista prodat ako budu toliko skuplji .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:28   #161
Božić
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Baš horor!
Božić je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:38   #162
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
U prodavaonici nema više ništa...
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:42   #163
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Borba protiv propasti dizanjem cijena, poznato mi je to.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 16:05   #164
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 16:15   #165
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
o jbmti...



Citiraj:
Naši zaposlenici su odlučni i kreativni, s jakom radnom etikom, odlikuje ih pozitivan stav i želja za dobro obavljenim poslom.
Riga mi se majkemi...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 16:48   #166
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
o jbmti...



Riga mi se majkemi...
a di ste se nasli izvlacit sada ta sranja koja stoje na stranici godinama... uostalom prodavaci su ok, ovisi od osobe do osobe.

evo jos jedan clanak http://urednik.slobodnadalmacija.hr/...7/Default.aspx koji govori vise nego da ga prepricam
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 16:54   #167
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
- Kupac dođe u dućan kupiti xyz stvar, a voditelj se dere na njega kako je to što on želi sranje i da kupi nešto drugo ispred 100 ljudi u dućanu...horor.
ako je to istina i da se pocne derat na mene bez razloga bezsramno pocistim pod sa njim pa nek se na mamu doma dere. nevjerojatno,do kuda je sve to doslo
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 17:09   #168
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
a di ste se nasli izvlacit sada ta sranja koja stoje na stranici godinama... uostalom prodavaci su ok, ovisi od osobe do osobe.
Kakve veze ima kolko godina stoji?
Ove smješne plaće i izrabljivanje radnika traje od početka vemila... citaj malo po netu, http://forum.posao.hr/viewtopic.php?...st=0&sk=t&sd=a

Licemjerstvo na kub, zamisli samo ti te hvalospjeve, novinari Jutarnjeg su nas smjestili među 10 najpoželjnih poslodovaca u HR?
Još da mi je znati kako su provodili to istraživanje, valjda ko da više para.
Strah me i pomislit ko su drugi na listi, sigurno Lidl i ekipa... sve med i mlijeko.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 17:29   #169
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
a di ste se nasli izvlacit sada ta sranja koja stoje na stranici godinama... uostalom prodavaci su ok, ovisi od osobe do osobe.

evo jos jedan clanak http://urednik.slobodnadalmacija.hr/...7/Default.aspx koji govori vise nego da ga prepricam

Žalosno ali istinito...pa kolko mi je poznato nitko u cijeloj firmi nije dobio zadnje 3 plaće (barem ne obični šljakeri)...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 17:40   #170
moTo
!! BUYAKASHA !!
Moj komp
 
moTo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Špičkovina
Postovi: 224
takve firme kao šta su hg šrot i Ve mulj (mulj) nisu ni zaslužile da ostanu na tržištu, nabijanje marži, ukidanje veleprodaje, bijela tehnika, ma presmiješno nešto!
__________________
- Svi satovi u "Paklenom šundu" pokazuju 4:20
moTo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 17:45   #171
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Po meni nije nikakva tragedija kad se neki dućan zatvori. Jer tako je to neki se otvaraju neki zatvaraju. Puno je gore kada se zatvori neka tvornica. Pogledajte samo šta napraviše od zagreba sa tim silnim šoping centrima. Po meni je to čisti genocid nad dragocjenim zg parcelama i silovanje djelatnosti trgovine. Ja osobno bi u hrvatskoj odmah zatvorio 70 posto svih dućana a oni koji bi ostali sigurno bi imali prometa i tu bi onda ljudi mogli raditi i zaraditi svoju plaću. Ostatak ekipe molim prekvalifikacija u djelatnosti u kojima ima kruha
Uzmimo za primjer dućan it opreme koji ima dnevno 1000 kupaca i dućan koji ima 100 kupaca. Ovaj od 1000 si može priuštit 10 puta manje marže da bi poslovao pozitivno. Upravo u fenomenu prekomjernosti svakakvih dućana ja vidim glavni razlog zašto u hr skoro sve plaćamo skuplje nego u zemljama eu.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 29.10.2009. u 17:57.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:01   #172
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Po meni nije nikakva tragedija kad se neki dućan zatvori. Jer tako je to neki se otvaraju neki zatvaraju. Puno je gore kada se zatvori neka tvornica. Pogledajte samo šta napraviše od zagreba sa tim silnim šoping centrima. Po meni je to čisti genocid nad dragocjenim zg parcelama i silovanje djelatnosti trgovine. Ja osobno bi u hrvatskoj odmah zatvorio 70 posto svih dućana a oni koji bi ostali sigurno bi imali prometa i tu bi onda ljudi mogli raditi i zaraditi svoju plaću. Ostatak ekipe molim prekvalifikacija u djelatnosti u kojima ima kruha
Hvala bogu da se netko sjetio ovako nešto napisat, nažalost ne smijemo na ovom forumu previše o tome. Propast jedne "informatičke" trgovine je sasvim normalan red stvari, šteta samo ljudi koji su ostali bez posla. Mi likujemo jer je Ve-mil izrabljivao radnike, a i cijene su im bile katastrofa. Recimo u mom gradu se otvara 7. (riječima: sedmi) šoping centar na 25000 ljudi. Pa jel to normalno? U svakom se mogu kupit svakakve gluposti, ali nikad nešto kvalitetno. Tražiš dobre patike = nema, tražiš jaknu nema... Al kineskih gluparija koliko hoćeš i ljudi kupuju kao da će rat. A svi kukaju da nemaju posla ili da im je slaba plaća. Jednostavno da se pomire s time da ne troše na gluposti ili da shavate da nisu dovoljno bogati da kupuju jeftino.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:08   #173
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
pa ja bi radije otvorio koju tvornicu više, vrtića nikad dosta, centara za sport i rekreaciju zelenih površina i poljoprivredih zemljišta (u zagrebačkoj županiji je bavljenje poljoprivredom najisplativije u cijeloj rh). Ja sam nabrojao par stvari a stručnjaci bi sigurno našli bezbroj korisnijih namjena koje trebaju milijunskom gradu.
Da se razumijemo ja nemam ništa protiv uglancanih šoping centara i sam ih volim posjećivati ali problem je u tome što ih ima previše. Ne samo šoping centara nego i svih ostalih mogućih dućana

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 29.10.2009. u 18:19.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:10   #174
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
@timmy: Ako ti grad ima 25000 ljudi onda nema šanse da ima 7 šoping centara... daj mi samo reci di živiš i nabroji te centre, nisu plodine, billa i konzum šoping centri, a ti očito o njima pričaš.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:21   #175
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Požega:
KTC, Plodine, Bubba, Lidl, Mercator - već rade.
Interspar i Kaufland - u otvaranju.

Pitajte Razera ako ne vjerujete. Možda ima i još koji.

EDIT:
Još je u otvaranju neki ogromni Konzum, ali došlo je do nekog zastoja.
Svaki od ovih navedenih je minimimum minimuma 5000 kvadrata, vjerojatno i više.
Po meni je to nenormalno.

Naravno da pod pojam "šoping centar" ne računam zagrebačko/američke "mallove".
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:27   #176
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Kao što rekoh, to su trgovine, trgovački lanci, to nisu šoping centri, no nebitno, odlazimo u offtopic.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:32   #177
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Da otišli smo u offtopic al kad se može povući paralela između tih trgovačkih lanaca i trgovina informatičkom opremom. U skoro vrijeme propast će i dosta tih trgovina mješovitom robom jer ih jednostavno ima previše, a tvornica (izvor novca) nema. Ljudi troše ono što nemaju. U slučaju Ve-mila je bilo drugačije meni se čini ali to je druga priča
Recimo u Osijeku su Links, HGSpot, Ve-mil i Konikom svi u području od 5min. pješice. Kako to može opstat...?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:34   #178
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
nije bitno jel šoping centar ili dućan ovakav-onakav. Stvar je u tom da svi oni troše struju plaćaju komunalije, radnike i marketing a probajte pogodit na čija leđa bi se trebali svalit svi ti troškovi. Nemogu se sagledat problemi koji pogađaju it trgovine a da se ne uzmu okolnosti koje vladaju u cijel trgovačkoj djelatnosti u hrvatskoj stoga mislim da to nije offtopic.
Naravno it sekor ima i svoje specifičnosti tj maloprodajni dućani robe široke potrošnje vjerovatno imaju čvršću kičmu ali generalno svi oni su u sličnoj kaši
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:40   #179
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Recimo u Osijeku su Links, HGSpot, Ve-mil i Konikom svi u području od 5min. pješice. Kako to može opstat...?
Da ali kad bi bio samo npr. HGSpot, onda bi ljudi opet kukali da imaju slab izbor trgovina, da u toj jednoj trgovini nema ono što traže blabla...
Konkurencija uvijek treba, a opstat će oni koji se najbolje prilagode kupcima, a ne oni koji najmanje plate radnike, ti ce popusit, prije ili kasnije.
Zasto Konikom dobro posluje? Zato sto nudi ljudima otplate na sve moguce i nemoguce nacine.

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
nije bitno jel šoping centar ili dućan ovakav-onakav. Stvar je u tom da svi oni troše struju plaćaju komunalije, radnike i marketing a probajte pogodit na čija leđa bi se trebali svalit svi ti troškovi.
Nece na tvoja, ne brini, to nisu drzavne firme, ne placas ih ni ti ni ja.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 18:51   #180
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nebi se baš složio. Te troškove ću itekako platiti ja i svaki kupac od kojih bi ti dućani trebali izvuć profit i pokrit troškove poslovana ase preko povećanih marži. Znači da dućana ima manje i ti troškovi bi bili srazmjerno manji i marže bi mogle biti manje
darkijas je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na