Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2009., 21:51   #1711
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
kakva su iskustva sa linksom i reklamacijama, napajanje mi kod njih, a ja bi gledao u Della sa svog PCa
Mene su shebali za mis sharkoon rush uglavnom nije registrirao left clik kako spada od 20 puta sto stinses prmimi mozda 6-7 puta(cod 2 garand) i naravno kod njih je radio kako spada jel ga uopce nisu testirali na codu debili i jos su me trazili 75kn da dobijem shebani mis natrag i lagano sam ih otpilio i ostavio im da se zabavljaju s njim
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 01:44   #1712
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
mkay... koja je shema sa ovim logitech z5500... ima ih po oglasnicima podosta... ljudi ih dobivaju od logitecha na neku shemu da su im stari strgani... wtf?

moze neko pojasnit?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 10:09   #1713
thing
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: CRO
Postovi: 28
BTW koliko vremena smije proći od zaprimanja reklamirane robe da se ista roba vrati kupcu odn. da on dobije povrat sredstava? Konkretno se radi o HGspot.
thing je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 10:32   #1714
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
45 dana se uzima kao razumni rok
maX je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 10:37   #1715
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Pogledaj šta piše u jamstvenim uvjetima - vjerojatno je 45 dana.
U zakonu se navodi samo razuman rok,ali ok,meni ni 45 dana se ne čini kao nešto posebno razumno.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 11:20   #1716
thing
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: CRO
Postovi: 28
Tnx. Strpit cemo se jos koji dan onda. Iako si u parvu sto se tice 45 dana. Nikad docekati.
thing je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 11:44   #1717
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
U Zakonu piše razuman rok (koji debil je pisao takav Zakon?), ali obično se na jamstvenim listovima navodi 45 dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2009., 16:26   #1718
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U Zakonu piše razuman rok (koji debil je pisao takav Zakon?)
Zakon pokriva od igle do lokomotive (pa i dalje) i ne moze pokriti svaki detalj zasebno. Nije isto kupis li kemijsku ili avion.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 10:52   #1719
Co7
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 24
Slazem se sa svime!!!

HG ŠROT JE TESKO SMECE!!!!!!!!!!!


NIKAD U ZIVOTU VISE necU KROCITI U NJIHOVU TRGOVINU!!!!!!!!!!!!!!!!


FUJ; ODVRATNO SMECE!!!!


Kupio sam racunaloo od 17 000 kn kod njih i u jednoj godini jee bilo 100 dana po servisima!!!
Zakona su prekrsili malo more... gamad teska!

Ode na servis i ne poprave ga i jos se vrati fizicki ostecen!!!
Ostete graficku karticu koja kosta 4000 kN!
Tada!!!

Stoka smrdljiva, ne produzuju garanciju nakon 20 dana na servisu???
Mjenjau djelove za druge(drugacije) bez da pitaju!
Zavlace...

Uglavnom idiotii i to teski!!!
A njihov Servis SENO + je za poluditi... To treba zapaliti!

Nemoj te NIKAD vise kupovati kod njih!
Treba ih bojkotirati!!!
Tako cemo ih nauciti pameti!
Co7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 11:29   #1720
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
daj malo pojasni,
zašto je komp bio toliko često u servisu?
kako su oštetili karticu? itd....

obično kada slažeš komp od 17000 kn(ma i manje), ako ne znaš već sam onda bolje daj nekom frendu za pivu pa da ti ga doma složi, pa da imaš garanciju na komponente,
i onda nosiš na reklamaciju samo ono što eventualno ne radi(a u međuvremenu se snađeš, posudiš komponentu i imaš funkcionalan komp)

jer ako kupiš baš konfu kod njih ne smiješ ništa otvarati, nosiš uvijek cijeli PC, gnjavaža.
ni dodat vent ne možeš već ideš kod njih (ako ne želiš izgubiti garu prekidanjem one naljepnice jasno)

a i neke fore imaju da srežu garanciju na sve skupa oko 18 ili 24mj, iako nešto u kompu ima garu i 3,4 5godina.

pa napiši što te točno zezalo, nije da ih branim, zaboli me za njih,
nego nemreš samo tako uletiti sa deranjem i hrpom uskličnika kao tvoj prvi post na forumu a bez nekih detaljnijih informacija
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 12:07   #1721
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
kakva su iskustva sa linksom i reklamacijama, napajanje mi kod njih, a ja bi gledao u Della sa svog PCa
Riješeno, priznata garancija, nadoplatio za jačeg silencera
kill je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 12:14   #1722
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Co7 Pregled postova
Slazem se sa svime!!!

HG ŠROT JE TESKO SMECE!!!!!!!!!!!
NIKAD U ZIVOTU VISE necU KROCITI U NJIHOVU TRGOVINU!!!!!!!!!!!!!!!!
vjerojatno neces ni imati prilike...
koliko sam cuo od jednog uvoznika idu u stecaj, a ovu novu poslovnicu na jankomiru zatvaraju kroz par dana...

nadam se da nije istina... jer koliko god bile lose trgovine kod nas zbog konkurentnosti je bolje da ih ima sto vise...
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 13:23   #1723
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
vjerojatno neces ni imati prilike...
koliko sam cuo od jednog uvoznika idu u stecaj, a ovu novu poslovnicu na jankomiru zatvaraju kroz par dana...
Bez obzira na njihov način poslovanja, malo mi je teže povjerovat da će otići u stečaj. Ipak su najveći IT-CE maloprodajni lanac u HR. Prije će ići na smanjeni opseg ili preoblikovanje poslovanja.

Mada, kod nas ništa nije sigurno...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 13:53   #1724
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Prije će ići na smanjeni opseg ili preoblikovanje poslovanja.
oni ce octio posta trgovine bijele tehnike...ponuda racunalnih komponenti je sve manja iz dana u dan...ali zato imaju jako dobrih ves masina
granata je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 14:52   #1725
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
koliko sam cuo od jednog uvoznika idu u stecaj, a ovu novu poslovnicu na jankomiru zatvaraju kroz par dana...
Već dulje vrijeme na ulaznim vratima njihove poslovnice u Dubravi stoji da iznajmljuju (ili prodavaju, ne sjećam se najbolje) poslovni prostor. Možda je sve to samo žešće rezanje troškova zbog recesije, a možda su stvarno u velikoj gabuli (pred bankrotom). Kako god bilo, vrijeme će pokazati.
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 17:20   #1726
Malacrass
RAKIJA
 
Malacrass's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Orahovica
Postovi: 76
Pozdrav svima...

Imam par pitanja vezano za kupovinu komponenti preko neta, reklamacije i mogućnost povratka. Pa bih molio mudre ljude koji znaju više o tome da mi pojasne...

1.)
Kupim neki monitor i nakon par dana što sam ga koristio ne svidi mi se kvaliteta slike ili jednostavno monitor nije ono što sam očekivo ili nešt treće.

Koje su moje mogućnosti te zakonske mogućnosti da taj monitor zamjenim za neki drugi uz određenu nadoplatu ili povrat razlike novca ili povrat novca u smislu kupnje robe u razlici cijene ?

2.)
U slučaju da se u računalu određene komponente ne slažu. Da komp zamrzava, šteka, resetira se. Te se problem nastavlja nakon update drivera, BIOS-a ili šta god već. Da li kada se utvrdi problem moguće zamjeniti problematičnu komponentu pod listom garancije ili postoji neka treća opcija ?
__________________
Malacrass je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 17:23   #1727
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
1 i 2) Znaci,moja preporuka,uzmi monitor prek internet shopa.
ZAŠTO?
Mozes ga vratit u roku od 7 dana od dana kupnje,bez obrazlozenja,sto je vrlo korisno sto se monitora tice,a i ostalih komponenti ,a prek web shopa ces proci mrvicu jeftnije neg ovako .
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 18:00   #1728
Malacrass
RAKIJA
 
Malacrass's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Orahovica
Postovi: 76
Aha...
Ma preko weba jel mi nije problem sačekat koji dan da stigne ako će mo to, zarazliku kod nas u selu, izač koji 200-300 kn jeftinijie
__________________
Malacrass je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 00:15   #1729
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Izbjegavati diskont24. Na svojoj sam koži iskusio nepoštivanje navedenog zakona od njihove strane
Sapphire 4870 Toxic, bezobrazno su nepoštivali zakon usprkos tome što niti jedan djelić bundle-a nije diran, čak su i zaštitne naljepnice na kutiji bile praktički netaknute.
Naravno, meni su kao kupcu bile u korist i dve olakotne okolnost - plaćanje unaprijed, te neistinito i pogrešno reklamiranje proizvoda.

No uspros svemu - krajnji bezobrazluk, loš odnos prema kupcu, te nepoštivanje zakona. Prvi i zadnji put da sam tamo nešto kupio, a i nastavit ću savjetovati u svakoj prilici ljudima da ih izbjegavaju.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 00:45   #1730
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
mkay... koja je shema sa ovim logitech z5500... ima ih po oglasnicima podosta... ljudi ih dobivaju od logitecha na neku shemu da su im stari strgani... wtf?

moze neko pojasnit?
Kada ti se pokvario nesto od Logitechovog arsenala uređaja u garantnom roku, a firma u kojoj si to kupio ne zeli da ti uvazi reklamaciju onda pises Logitechu koji uradi sledece:
Nakon primanja maila u kojem pises da ne mozes ostvariti reklamaciju na njihov proitvod salju tebi mail i mole te da snimis/slikas unistavanje tog komada HW-a uz odredjene uslove (obicno posalju i odredjeni n-to cifreni broj koji moras napisati negdje na slikama/snimcima) i naravno traze tvoju adresu (na nju apsolutno besplatno salju novi, isti, proizvod koji je tebi riknuo. Nakon sto ti njima posaljes slike/snimke u nistavanja oni tebi fino posalju HW na kucnu adresu na svoj trosak.
To je jako lijepo od njih, ali posto je ovo Balkan, i pun je seljačina, neandertalaca i njima sličnih bića onda se to zloupotrebljava do maximuma...
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 00:56   #1731
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Kada ti se pokvario nesto od Logitechovog arsenala uređaja u garantnom roku, a firma u kojoj si to kupio ne zeli da ti uvazi reklamaciju onda pises Logitechu koji uradi sledece:
Nakon primanja maila u kojem pises da ne mozes ostvariti reklamaciju na njihov proitvod salju tebi mail i mole te da snimis/slikas unistavanje tog komada HW-a uz odredjene uslove (obicno posalju i odredjeni n-to cifreni broj koji moras napisati negdje na slikama/snimcima) i naravno traze tvoju adresu (na nju apsolutno besplatno salju novi, isti, proizvod koji je tebi riknuo. Nakon sto ti njima posaljes slike/snimke u nistavanja oni tebi fino posalju HW na kucnu adresu na svoj trosak.
To je jako lijepo od njih, ali posto je ovo Balkan, i pun je seljačina, neandertalaca i njima sličnih bića onda se to zloupotrebljava do maximuma...
Imas i drugu stranu medalje - vidi na hr.comp.hardver takav slucaj gdje je covjeka ta (postena) poslovna politika kostala vise nego da je kupio novi dio.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 12:31   #1732
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
dali netko zna kolika je garancija na graficku club 3d 7900 gs,kupio sam je 21.3.07. a nasao sam samo racun..tako da neznam dali ima 2 god ili 3 ? i u slucaju ako je 3 god kako se to rijesava? dali dobivam novu drugu karticu u toj vrijednosti koja je placena ili?

btw.kupljena je u hg spotu u puli
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 12:35   #1733
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
HGspot na Club3D kartice daje 24 mjeseci jamstva. Tako sam ja imao i na 8800GTX, a i sad je tako na 9800GX2 i HD2900Pro.
maX je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 12:37   #1734
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
kolko se da vidjet na jihovim stranicama jamstvo za club 3d vege je 2 god, tako da imas bad luck.

EDIT: malo kasnim
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 12:37   #1735
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
HGspot na Club3D kartice daje 24 mjeseci jamstva. Tako sam ja imao i na 8800GTX, a i sad je tako na 9800GX2 i HD2900Pro.
e jbm mu sve .. bas sam se ponadao da cu se izguziti za novu
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 08:50   #1736
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
magazinRS iskustva?

p.s.

magazinRS ili diskont24?

Zadnje izmijenjeno od: kill. 14.07.2009. u 09:08.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 10:32   #1737
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
magazinRS iskustva?

p.s.

magazinRS ili diskont24?
magazin
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 12:32   #1738
zebinho
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 46
Pozdrav tražim savjet u vezi servisa za laptop....na laptopu mi je nekako otisao RAM...laptop svako malo baca bluescreen i nakon toga se ugasi (bas ugasi nije restart)...imam garanciju zelim ga odfurati na servis al mi je na donjoj strani laptopa ispalo par sarafa di se nalaze RAM-i i procesor....neznam oće li me zbog toga zezati na servisu...može savjet?
zebinho je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 12:44   #1739
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zebinho Pregled postova
može savjet?
Može.

Odneseš na servis.. I kad pitaju što mu je - kažeš "Nemam pojma, radio je super i onda odjednom se počeo gasiti"..
Ako upitaju gdje su šarafi, ti fino odgovaraš: "Kakvi šarafi? Ne znam, nisam ja ništa dirao.."

Zašto si uopće dirao šarafe?
  Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 12:52   #1740
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor zebinho Pregled postova
...na laptopu mi je nekako otisao RAM...laptop svako malo baca bluescreen i nakon toga se ugasi (bas ugasi nije restart)......
Pa to bas i nije odlika "neispravnog" ram-a. Na gasenje mislim. Da ti nije nes drugo u pitanju? Mb ili pregrijavanje?

Za sarafe mislim da neces dobro proc sa spikom da nemas pojma o njima. Sami se nisu odsarafili. A neovlasteno otvaranje uredjaja znas i sam kako prolazi u servisu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na