Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2017., 19:52   #961
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
AMD APU ima 11 CU-a, a Intel 24 i potencijalno postoji SKU sa vise CU-a... wtf? Jel moguce da sami sebi pucaju u noge, ili ja nesto krivo citam?
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 20:05   #962
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zašto bi si pucali kad njima idu pare i za jedno i za drugo? Grafička je njihova, nisu je intelu dali besplatno. To ti je skoro kao laptop sa intelovim cpu i amd-ovom zasebnom gpu, samo što su spojene u isti paket, zbog određenih pogodnosti za oboje, kao i za sam laptop (manje površine, potrošnja)

Što se tiče AMD-ovih APU-a izgleda da kao što sam ranije pisao da postoji šansa neće ići uz hbm2, nego klasični apu. Za desktop razumijem da nemaju mjesta za kerefeke na AM4 socketu, no ne vidim što bi ih spriječavalo za laptope, mogu napraviti sličan paket kao intel, samo sa svojim cpu.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2017., 20:13   #963
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zašto bi si pucali kad njima idu pare i za jedno i za drugo? Grafička je njihova, nisu je intelu dali besplatno. To ti je skoro kao laptop sa intelovim cpu i amd-ovom zasebnom gpu, samo što su spojene u isti paket, zbog određenih pogodnosti za oboje, kao i za sam laptop (manje površine, potrošnja)

Što se tiče AMD-ovih APU-a izgleda da kao što sam ranije pisao da postoji šansa neće ići uz hbm2, nego klasični apu
Pa ono, ispada da ce oba biti 4C/8T sto se CPU-a tice, samo ce Intel imati higher end ponudu sto se GPU dijela tice... a razlika izmedju 11 i 24 CU-a je razlika izmedju "gledam filmove na laptopu" i "igram se na laptopu"... nadam se da ce i AMD ponuditi nesto sa postenijim GPU dijelom.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 20:19   #964
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čuj, nepoznato je kakav im je deal u detalje, možda čak i postoji nešto da vege za većim brojem CU idu za pakete samo sa intel cpu, a oni će sebi sa manje. Logika bi im bila da će sa intelom ostvariti veću prodaju, sigurna lova, dok je pitanje kako bi njihovi high end laptopi prošli, jer realno AMD je do sada bio da prostiš kurxina u laptop segmentu, pogotovo high end, pa im je prodaja upitna (čak i da budu dobri, zbog mindseta kupaca). A možda će vege sa 24CU+ ići i sa intelom i sa laptop ryzenima.

Kako god okreneš idu samo njihove grafičke
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 20:33   #965
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,958
Ako će stvarno biti samo 11 Vega jedinica, po meni je to veliko razočaranje.

https://techreport.com/review/32877/...apu-reviewed/7

Ovdje ih je 8 i znatno je to slabije od mobilnog GeForcea MX150 što je u stvari mobilni GT1030, najmanji Pascal, opet otprilike usporediv sa GTX750ti.

Sa 24 Vega jezgre u APU bi cijela stvar već bila puno pristojnija, to je otprilike razina GTX960 što bi bilo fantastično imati integrirano u APU.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 20:43   #966
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jebiga mx150 je zasebna gpu, negdje između gtx 950m i 960m iz prošle generacije, a to su midrange dedicated gpu, tako da nije baš za usporedbu, ali ako idemo i seljoberskom matematikom - taj vega 8 benč + cca 40% za vegu 11 = ispada jača od mx150
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 08:34   #967
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
HP Envy 360 sa 2700U malo zaostaje u većini testiranja za MX150 što i nije tako loše. Samo ta prva testiranja pokazuju neke neočekivane rezultate za potrošnju. Sada je pitanje tko je zahebao jer ispada da ista verzija s Intel CPU-om i MX150 troši manje od AMD-ovog APU-u. Ili RR nije ispunio očekivana ili je HP usrao motku što ustvari ne bi bilo čudno. Cijela poanta APU-a za mene je manji footprint i manja potrošnja, a u ovoj konfiguraciji nema nijedno.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 19:22   #968
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ako će stvarno biti samo 11 Vega jedinica, po meni je to veliko razočaranje.

https://techreport.com/review/32877/...apu-reviewed/7

Ovdje ih je 8 i znatno je to slabije od mobilnog GeForcea MX150 što je u stvari mobilni GT1030, najmanji Pascal, opet otprilike usporediv sa GTX750ti.

Sa 24 Vega jezgre u APU bi cijela stvar već bila puno pristojnija, to je otprilike razina GTX960 što bi bilo fantastično imati integrirano u APU.
"Vega 8" i GeForce MX150 nisu ni blizu isti rang GPU-a. Cijeli APU ima TDP od 15W, dok MX150 sam ima 25W. Cetri CPU jezgre + GPU imaju 10W manje od "konkurentnog" GPU-a. Upitno je koliko bi povecanje broja CU-a u APU povecalo performanse, jer su limitirani s DDR4 memorijom. A u laptope se u najboljem slucaju ugradi DDR4-2400, sto nije ni blizu bandwidtha koji se dobije s GDDR5 memorijom. Buduci da intel ima 45W TDP mobilne procesore, valjda ce i AMD izdati nesto slicno, tu bi vec performanse mogle biti dosta bolje od MX150.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2017., 09:54   #969
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ispravak mojeg netočnog navoda. Usporedba laptopa je bila između HP-a (AMD) i Swifta 3 (Intel). Izgleda da je Envy 360 loš u autonomiji za obje konfiguracije. Ova usporedba pokazuje prednost u performansama za AMD uz slicnu potrosnju: https://www.laptopmag.com/articles/a...l-8th-gen-core
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 17:13   #970
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2017., 16:03   #971
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 03:50   #972
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
WTF, 3x8 pinska utora.....sve se bojim kolkko će koštat....kolko se to čudo grije
denied je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 10:28   #973
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Da, cudo kako se ne osvrcu na to. Pa jebote, treba ti Sli/Crossfire ready napajanje....za jednu karticu napajat.
Kako to 1080/1080ti/titan V mogu sa 2 pluga napravit vise nego oni sa 3. Kartica izgleda gladna struje poprilicno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 11:00   #974
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije da izgleda nego je gladna

Recenzije referentne kao i strixice su odavno vani, AiB modeli donose samo bolje držanja clocka, manje temperature i veću tišinu

Citiraj:
Strixica uglavnom ima još veću potrošnju (10%), ali i 11C manju temperaturu, boosta 50-70mhz bolje (stock vs stock) i dobije se cca 2-10% na performansama. Pun kurac je tiša
Nekako mislim da će sapphirka biti bolja

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 16.12.2017. u 11:09.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 11:47   #975
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Sapph i na rx580nitro+ je stavljao 8+6pin dok su svi ostali stavljali 8pin, pretpostavljam da se ne zele dovesti u situaciju ako netko bjesomucno clocka da ne potegne previse struje preko x16 slota. Vjerojatno zato i stavljaju ko nitro+ seriji za vege 3x8pin, s tim da ce to bit privlacno ljudima koji ganjaju rekorde s ln2.
Ostali proizvodjaci imaju 2x8 pin tako da ce i sapp vega sa normalnim clockovima radit na 2x8 pin

Sto se hladnjaka za vege tice mislim da ce biti vrlo dobar jer vidim da je vaoporX, a povijest kaze da je kod r9 2xx serije sapp imao dosta dobre vaporX hladnjake.

Nesto mi zvoni da sam procitao da je hbm hladenje dobro izvedeno kod sapp vege
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 12:07   #976
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovaj sapphire hladnjak će ziher biti "state of the art" što se tiče hlađenja, gledajući njihove dosadašnje na najzahtjevnijim gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 02:37   #977
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 07:38   #978
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
1.6 kg, 310mm. Za vega 56 :-D bome dobar komad
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 10:58   #979
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Znaci kao i dosad.
Kosta malne ko 1080ti. Vise trosi, vise se grije, manje daje.

"Sapphire actually recommends an 850W PSU for their Nitro+ card"
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 11:15   #980
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Znaci kao i dosad.
Kosta malne ko 1080ti. Vise trosi, vise se grije, manje daje.
fps manje, hashrate za majnanje više, zato se i referentne modele sa onom zujalicom nemre kupiti vec neko vrijeme.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 11:26   #981
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Mineri će ionako sve pokupovat.
Neće ih moć proizvest kolika je potražnja.
Naravno,gaymerima je bezze,ali minerima je sve.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 11:33   #982
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Baš sam to htio napisati. Grafa je zaqrac, ali svejedno je razgrabljena i biti će razgrabljeno sve što se naštanca. Ali je zaqrac. Ali je rasprodana. Ali je zakurac... ne vidim izlaz iz ovog limba

Već 10 mjeseci gejmere se više niš ne pita niti ikoga briga za njih. AMD je prodao sve što je izbacio van, Polaris, Polaris refresh i sad Vegu. Prodaja je odlična. To što gejmeri jambraju da je grafa zakurac, tako malo bitno kad je ne budu ni vidjeli a kamoli probali

Slično je i za nVidiu, no ona ima GTX 1080 i Ti verziju koje mineri baš ne vole pa gejmeri koliko toliko imaju nešto.

AMD se ne zamara kuknjavom. Iskreno, nebi ni ja. Prodajem jabuke i par baba mi kuka kak nisu dobre za jest, da su preskupe. Ali kupuju ih od mene male firme koje od njih rade kompot. Ja ih prodam sve i jednu. Nagradno pitanje: treba li me boli qrac za par baba kojima nisu baš najbolje za jest

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 11:35   #983
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
kaj je najgore za gamere sa free sync monitorima, v56 dobro zgleda kad bi bila po normalnoj(preporucenoj) cijeni

Citiraj:
As far as Nvidia cards go, this new model comfortably beats a Founders Edition GTX 1070 Ti, and given that Nvidia doesn't really allow overclocking on this GPU from board partners, it will likely beat every one on the market unless you manually overclock one yourself. There's lots of variation in this comparison, but on average it's an 11 percent win for the Sapphire card in games
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 11:52   #984
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AKo ništa ne može se reći da je vruća i glasna. V56 - 45C unigen valley (turbo profile), V64 - 55C u The division 4K gaming loopu. Najviše što su je ostali uspjeli natjerati je 70C i preko toga ne ide.

Čak i pod termalnim kamerama izgleda dobro. U TH kažu da su ugodno iznenađeni. Uglavnom očekivano vrhunski cooler

PC world

Citiraj:
Look at that temperature. Sapphire’s monstrous cooling system manages to run chillier than the liquid-cooled Vega 64! That’s downright wild (even though AMD should’ve slapped a bigger 240mm radiator on its card). Separate from our formal test, I played Destiny 2 for two hours straight on the Nitro+ Limited Edition at 4K resolution with every graphics option cranked as high as possible, and still the temperature fluctuated between 58 and 59 degrees Celcius. We’ve never seen an air-cooled card run so cold in this test. All that metal pays off.

It’s effective on the noise front, too. The Sapphire Nitro+ Radeon RX 64 Limited Edition’s fans aren’t silent, but they’re damned quiet, especially if you have it in a closed case, and doubly so if you have it in a closed case underneath your desk. (The reason we test graphics cards in traditional cases rather than open-air test benches is to get a feel for real-world use cases.)
TH sa termalnih kamera

Citiraj:
Compared to our gaming workload, the stress test heats up the card a bit more. However, the difference is marginal. In a closed case, the board temperature rises by up to 2°C at the critical points, and that's all. We're impressed by this result.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.12.2017. u 11:58.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 16:15   #985
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 23:11   #986
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Žalosna vremena za gaming. U buduće će recenzije počet s time koliko majna a performanse u gejmovima će navest onak - usput.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 11:38   #987
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Pa već se i teško sjetit kad su zadnji put gameri bili glavna ciljana skupina...
shar je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 11:53   #988
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Žalosna vremena za gaming. U buduće će recenzije počet s time koliko majna a performanse u gejmovima će navest onak - usput.
Pa isto kako je na smartphoneu najbitnija kamera koja mu je u biti sporedni element tako je sada kod grafa bitan hashrate, a ne framerate

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 19:51   #989
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa isto kako je na smartphoneu najbitnija kamera koja mu je u biti sporedni element
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 19:53   #990
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Žalosna vremena za gaming. U buduće će recenzije počet s time koliko majna a performanse u gejmovima će navest onak - usput.
Kod nas "starijih", nema se vremena za igru. A ista radi novac. Što ćeš bolje
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na