Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2016., 18:42   #3061
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Pogledaj u manualu od napajanja. Za moje je pisalo da iznad nekog iznosa treba 2 kabela, pa sam upiknuo 2..
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 19:34   #3062
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
ovo su ti benchevi AC Syndicatea. Sjebana igra je sjebana ;P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bench.jpg‎
Views:	320
Size:	75.5 kB
ID:	16233  
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2016., 20:32   #3063
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Kaže CM support da je jedan kabel ok.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 21:59   #3064
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Aha, skužio sam da nisam ni dobio 2 kabela, nego samo jedan pa sam tako i spojio. Isprobao Witchera i Syndicate. Sve 5 radi, e sada koliko je to pametno dugoročno nznm. :/
U biti i nemaš izbora jel

Ako je to onaj semi-modular V650 onda ok, nije toliki problem jer se na fiksnim lemljenim spojevima unutar napajanja i ne grije toliko (manji el. otpor), plus što vent puše po tom spoju sa napajanjem.

Da npr. imaš ovaj novi full-modular V650 onda bi to bila malo drukčija priča.

Citiraj:
Btw. evo usporedba s istim postavkama:
R9 270 vs R9 390
AC Syndicate 33 -> 41 FPS
Witcher 3 35 -> 60 (uključen v-sync)

U ACu mi je 270 imala manje više kontantno oko 30 FPS +/- 3-4, dok 390 ima gadne dipove, negdje se popne na 60 pa padne ispod 40. :S

I PCSS ubije 390 u pojam, dok na 270 nije velika razlika u odnosu na High.

Nznm, 390 se meni ne pokazuje kao drastično bolja grafa od 270, kako je to moguće?
Da, omogućuje mi u Witcheru da podignem manje više sve na max osim hair works i imam min 45 FPS, ali to sve što pomaknem u odnosu na 270 niti ne vidim baš razliku osim ako uspoređujem screenshotove. :/ Dok u ACu sam dobio 10ak FPSa s istom kvalitetom. Jel možda problem u igrama pa će se u drugima bolje pokazati ili što?

Plus na istoj brzini okretaja ventova oboje imaju sličnu temp s tim da je 270 gotovo pa nečujna, dok se 390 lijepo čuje.

Pomalo razočaran ostadoh. 270 je def best buy grafa još od 2013.god, strašno...

Nadam se da nisam OT
Koliko vidim, to je relativno niska rezolucija (1920x1200) pa se i ne vidi tolika razlika, plus što ti je vSync uključen pa ne vidiš stvarnu razliku u W3.

Npr. na 1440p bi razlika vjerojatno bila osjetnija, ovisno o naslovu naravno. A i samo dvije igre su vrlo mali sample za donositi nekakve velike zaključke.

Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Kaže CM support da je jedan kabel ok.
Nisam ni sumnjao da će studentska služba reći nešto drugo
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 23:30   #3065
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Imam full modular V650.

Ma ja bi volio da izađe poštena R9 470 i da sam i dalje u tom rangu, imao sam do sada 4870-6870-R9 270 i uvijek bio zadovoljan svime. A sad sam u situaciji kada je opet vrijeme za upgrade, a nemam na što. Ovo mi je sada baš bezveze i na silu.

Ma znam da, al eto šta da radim. Napravio sam zahtjev da mi pošalju još jedan kabel, jer moje napajanje dolazi s 2, a ja sam dobio 1. To je bila reklamacija itd, dobio zamjenu za novo i očito je netko nešto tu muljao s kablovima. -.-

Default vent krivulja je zadana tako da mi održava max 77 C na 56% vrtnje i tada mi je preglasno. Koju temp preporučujete da održava max pa da mu malo ograničim RPM? Oko 40% je tiho, ali tada se polako penje preko 80, možda bi i preko 85 C otišla. Zna netko na koliko C se throttla?
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 00:56   #3066
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
90 je čist ok.

Ako se hoćeš malo poigrati s naponima probaj undervoltati i vidjeti kolko možeš dobiti, obično su prilično overvoltane na difoltu.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 07:36   #3067
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
A jel dovoljno da joj samo smanjim max power u Overdriveu?

EDIT: U biti da pojednostavimo priču, želim tišinu, dakle ventove na oko 40% max. Želim temp do 80 C max. Želim stabilnost, bez dipova. Ne brine me malo slabije performanse. Radije stabilnih 50 FPS nego 40-60 varijabilno. Kako to postići što jednostavnije? Po mogućnosti koristeći samo Overdrive da ne moram pokretati MSI Afterburner ili neku drugu aplikaciju dodatno. Da underclockam, undervoltam, smanjim max power?

Zadnje izmijenjeno od: Lungz. 18.03.2016. u 08:44.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 09:00   #3068
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
A jel dovoljno da joj samo smanjim max power u Overdriveu?

EDIT: U biti da pojednostavimo priču, želim tišinu, dakle ventove na oko 40% max. Želim temp do 80 C max. Želim stabilnost, bez dipova. Ne brine me malo slabije performanse. Radije stabilnih 50 FPS nego 40-60 varijabilno. Kako to postići što jednostavnije? Po mogućnosti koristeći samo Overdrive da ne moram pokretati MSI Afterburner ili neku drugu aplikaciju dodatno. Da underclockam, undervoltam, smanjim max power?
evo r9 390

-10%
i - 0.25mv 1010/1600(memorija nema veze pa se moze klokat).
vise nisam izvukao bez da diram clock.

na netu ima i boljih primjeraka,mislim da je jedan imao i prek 0.50mv
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 09:39   #3069
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Pa ne znam zašto nećeš afterburner, to je apsolutni must.

A prvo smanji voltaže dokle ide, pa smanjiš frekvanciju pa opet voltaže i tako testiraš dokle hoćeš. 90 je čisto ok temperatura, nema nikakve razlike izmedju 80 osim manjeg RPMa ventilatora.

Jel imaš barem nekakav propuh u kučištu? 2-3 ventilatora za kučište su osnova.

Igre će ići kako će ići, a u afterburneru (rivi) možeš namjestiti frame limiter pa ako dipa na 40 namjestiš na max FPS 40. To će ti usput i smanjiti zagrijavanje.

NIje grafa kriva što igra ima sjeban engine.

U vičeru recimo isključi sva gimpworks sranja (hairworks, hbao/+, waveworks->to je water -2 ako se dobro sjećam i igra će letiti bez značajnije (čitaj bez ikakve) degradacije slike na 60FPS)

Uz to ne zaboravi u drajverima staviti "max tesselation level" na maksimalno x8 jer nema apsolutno nikakve vidljive razlike izmedju x8 i x64 u kvaliteti slike. Jedina vidljiva razlika je 50% manji FPS.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 18.03.2016. u 09:51.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 10:36   #3070
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
A volim da mi što manje toga radi u pozadini... freak sam što se toga tiče, al ajd, preživit ću afterburner.

Nisam nikada to radio pa za koliko da smanjujem?

Ma imam hrpu ventova (2 front, 1 back, 2 top, 1 bottom), samo što je sve na oko 600 RPM radi tišine pa i nije baš neki propuh, ali kada je u idleu lijepo je hladno unutra.

Dobro da, vjerojatno će biti OK performanse u ostalim igrama, isprobati ću Witchera ponovno.

Max tesselation level postavljam u Radeon settingsima tj CCCu?

@rock00 - na koliko % su ti ventovi s tim postavkama?
Lungz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2016., 11:16   #3071
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Mislim da je tvoj glavni problem sto imas malo kućište koje lako zakuha.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 12:44   #3072
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Pa ne znam, potraži po netu kolko su drugi dobili da barem dobiješ neku referentnu točku pa od toga kreneš, ili, recimo staviš frekvu na 950 pa smanjuješ voltažu dok se ne pojave artefakti, onda malo povećaš voltažu i to jeto. Ako opet u igrama primjetiš aretefakte opet malo povećaš voltažu.

Na kolko ćeš na kraju staviti je na tebi.

što se tiče ventova, ja sam si složio 2 PWM setupa sa ovom djidjom midjom:

https://www.arctic.ac/eu_en/pst-cable.html

Tak da se vrte u odnosu na temperaturu, jedna je spojena na CPU header jedna na SYS header fanovi 500-1350 RPM (s time da još nisam čuo 1350 ni približno, možda na ljeto ;P)

Da imaš u settingsima, barem kolko me sjećanje služi, bilo je tu:

http://wiki.step-project.com/Guide:A...Control_Center

(klik na "step 3 sliku" pa imaš skroz dole "tesselation" tab)

pod crimsonom "tesselation mode" kolko se sjećam.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 18.03.2016. u 12:53.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 16:00   #3073
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Hmmm, isprobavao sam sada malo s Global settingsima i čini mi se da ih ne primjenjuje. Pokušao sam povećati AA itd, bez FPS promjene, tako da vjerojatno ne primjenjuje ništa od postavki. Zašto? :/

EDIT: U Afterburneru undervoltam samo Core ili i Aux?

EDIT 2: Evo što sam isprobao pa mi recite što mi je najpametnije:
1) -100mV - AC Syndicate radi bez problema, igrao cca 30 min bez problema, fans na 40% locked, temp oko 70 C :O
Međutim izađem iz igre, pokrenem Chrome i nestane slika, samo crn ekran. Kako može igrat igru pod full opterećenjem bez problema i onda ga zbetla Chrome?!
2) -75mV - manje više ista situacija prethodno, temp malo veće
3) -50mV - Temp do 76 C s 40% locked fans, nakon toga sam probao i sa custom curve da ide 0-40% na 40-80 C i održava mi cca 77 C na 37%. Sve radi besprijekorno, temp odlične, grafa tiha. Ne gubim sliku kad pokrenem Chrome itd, jedino što ponekad malo zatrza slika kada skrolam u Chromeu i prilikom pokretanja ACa i to je to. Artefakti I guess.

E sada, prvo mi nije jasno zašto u igri radi savršeno i onda u idleu ga zeza?
Druga stvar, jel ovo dugoročno ok za grafu da je undervoltana na stock vrijednostima? Defaultno je na +19mV, 1040/1500.
Da ipak malo povećam, na možda -40 ili -30 mV za svaki slučaj? Dobit ću par stupnjeva više i dobro.
Ili da stavim na -100mV i underclockam na tipa 1000/1500?
Nisam isprobavao nikakve benchmarke, tj testirao stabilnost, pretpostavljam da je stabilno ako vrti AC bez problema? Ili da ipak testiram?

Puno pitanja, znam, prvi put ovo radim pa ne znam što je najbolja praksa.

I malo mi je retardirano da su ove grafe toliko na rubu snaga da se s malo undervoltanja može spustiti za 10 C, a performanse iste. o.O Nečuveno

Zadnje izmijenjeno od: Lungz. 18.03.2016. u 20:35.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 22:14   #3074
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Dokle god sve radi kako treba je dobro.

Što se tiče idle-a možeš napraviti profil za idle sa stock postavkama u afterburneru a za igre profil 2 sa settingsima koje želiš. Ako OCaš preko Afterburnera samo zaboravi onaj dio OC-annja u Crimsonu.

Poigraj se malo, i naštimaj si na njoptimalniju varijantu.

Al to je tako, pokazalo se da su manje više sve grafe overvoltane, a bogami i procevi. Al nije ni to tako loše jel s malo truda možeš prilično smanjiti potrošnju i zagrijavanje (što naravno svi testovi ignoriraju)

Recimo Fury vulgaris:

http://www.tomshardware.com/reviews/...fury,4425.html
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 22:37   #3075
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Aha, a jel se može namjestiti da automatski učitava profil za igre ili moram ručno svaki put mijenjati profil?

U Crimsonu je sve na defaultu, osim što sam uključio Tirple buffering, jer uvijek koristim V-sync.

Evo igrao sam sad sat-dva na -50mV, custom fan curve, drži ispod 80 C, s max 40% speed, to je super tiho, tako da sam sada time zadovoljan. Kad isprobam u još par igara i ako se pokaže stvarno stabilno onda ću pokušati još spuštati voltažu pa dokle ide.

Bome, trebali su ponuditi neki "normal" i "turbo" mode kao što su neke grafe prije imale pa da ljudi bez puno zajebancije mogu imati tihu i hladnu grafu pa makar imali i ta 2 FPSa manje Na ovoj je razlika između 40% i 50% RPM ogromna.

Hvala na savjetima, sad nisam više razočaran kupnjom :P
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 22:56   #3076
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Aha, a jel se može namjestiti da automatski učitava profil za igre ili moram ručno svaki put mijenjati profil?

U Crimsonu je sve na defaultu, osim što sam uključio Tirple buffering, jer uvijek koristim V-sync.

Evo igrao sam sad sat-dva na -50mV, custom fan curve, drži ispod 80 C, s max 40% speed, to je super tiho, tako da sam sada time zadovoljan. Kad isprobam u još par igara i ako se pokaže stvarno stabilno onda ću pokušati još spuštati voltažu pa dokle ide.

Bome, trebali su ponuditi neki "normal" i "turbo" mode kao što su neke grafe prije imale pa da ljudi bez puno zajebancije mogu imati tihu i hladnu grafu pa makar imali i ta 2 FPSa manje Na ovoj je razlika između 40% i 50% RPM ogromna.

Hvala na savjetima, sad nisam više razočaran kupnjom :P
Današnje grafe sve dozvoljavaju, pod uvjetom da je korisnik upućen

http://i.imgur.com/93y9dqx.jpg

U tvojem slučaju samo ovaj donji 3D profil teba podesiti, dok se 2D ostavlja blank.

Vjerojatno ti se zato i rušio browser u 2D radu, jer je default napon u 2D-u nizak, a ti si ga globalno (2D/3D) dodatno ručno spustio. U 3D-u se ne ruši jer je default 3D napon osjetno veći od 2D napona, te vjerojatno ima nešto lufta za te frekvencije.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 10:11   #3077
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Da, u pravu, pratio sam i voltaža skoči kod otvorim Chrome, tako da je u tome problem.

Međutim, meni ne prebacuje automatski između 2D/3D. Ako postavim samo za 3D profil, a 2D ostavim prazno on koristi profile za 3D uvijek. Ako postavim profil i za 2D i za 3D, opet koristi jedan od ta 2 uvijek. :/
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 10:28   #3078
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Pa zato si namjesti 2 profila, 1. sve stock za kad ne igraš i 2. za igre.

Profile je super jednostavno mjenjati kroz system tray afterburner ikone, desni klik i odabereš. Da, moraš svaki put, mala gnjavaža al što je tu je
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 10:41   #3079
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Tako će i biti.
Još jedna stvar, ako npr. želim -100mV i u 2D, mogu li to postići da je stabilno?
Pretpostavljam da downclock neće pomoći jer se ionako sama downclocka u 2Du. Ima li neki način da postignem to?
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 12:01   #3080
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Tako će i biti.
Još jedna stvar, ako npr. želim -100mV i u 2D, mogu li to postići da je stabilno?
Nije da se petljam i trollam ali ljudi kao ja vuku maximum iz SVOG hardwarea dokle ide (cpu, ram, gpu, sa voltazom, mhz, sabirnicama, bla bla) a ti u kontru

Aj mi pojasni pliz razloge ? Grije se ? Manje trosi ?
Stvarno je dobronamjeran post.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 12:23   #3081
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Vrlo jednostavno - ne podnosim buku.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 12:46   #3082
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Nije da se petljam i trollam ali ljudi kao ja vuku maximum iz SVOG hardwarea dokle ide (cpu, ram, gpu, sa voltazom, mhz, sabirnicama, bla bla) a ti u kontru

Aj mi pojasni pliz razloge ? Grije se ? Manje trosi ?
Stvarno je dobronamjeran post.
I to je neka vrsta maksimuma, gdje za minimalni napon tjeras stock taktove. Ja to radim uvijek prije bilo kakvog overclocka, cisto da ispipam koliko je to stock napon visi od potrebnog - manje potencijalnih problema i rusenja nego sa dizanjem napona/taktova.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 14:35   #3083
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Ok.Hvala na odgovirma
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2016., 13:10   #3084
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
A volim da mi što manje toga radi u pozadini... freak sam što se toga tiče, al ajd, preživit ću afterburner.

Nisam nikada to radio pa za koliko da smanjujem?

Ma imam hrpu ventova (2 front, 1 back, 2 top, 1 bottom), samo što je sve na oko 600 RPM radi tišine pa i nije baš neki propuh, ali kada je u idleu lijepo je hladno unutra.

Dobro da, vjerojatno će biti OK performanse u ostalim igrama, isprobati ću Witchera ponovno.

Max tesselation level postavljam u Radeon settingsima tj CCCu?

@rock00 - na koliko % su ti ventovi s tim postavkama?
evo ide to jos dole
-50mv
-10% power . 1010/1600... temperatura je 65 na heavenu i tomb rideru.. hw info veli po potrosnju prosjecno core 180w,vram 25w nakon 2h tombridera.. maximalno 241,27w.. sad jel on to tocno mjeri pitaj boga,al svakako je manje nego prije i sto se temperatura tice pogotovo

treba samo 3d profil dirat,prije mi je rusilo jer je i 2d bio undervoltan
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 08:56   #3085
croshad
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Ne kuzim ovo. Taj underclock puno vise oduzme nego memory oc doda (jedino sto doda je par stupnjeva) a i -10% power spusta limit na 180W sto vjerovatno dovodi do throttla na full loadu a isto u 95% vremena donosi nista.

S ovim downclockom se sigurno ne igra na vise od 1080p a ako su temp i potrosnja problem trebalo se ic na Nvidiu, a ne gimpat karticu
croshad je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 12:24   #3086
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Meni na -50mV radi u igrama normalno bez downclockanja. Čak mi i -100mV radi u igrama isto bez problema, drugo ništa ne diram. Međutim u 2D mi sve ispod -50mV daje crni ekran, a na -50mV mi (jako malo) trza slika prilikom pokretanja igre ili videa ili u Chromeu. Čini mi se da mi na -44mV ne radi ni u 2D nikakve probleme. S tim da nisam testirao u drugim igrama osim AC Syndicate. Temp ne prelaze 80C s max 40% vent. Na ljeto će to vć biti druga priča.

Problem mi je taj što Afterburner neće automatski prebaciti profil i onda dok ja u 2D prebacim dobijem crni ekran, inače bih mogao komotno na -100 držati 3D čini mi se.

Ja igram na 1920x1200. Razmišljao sam ja o GTX 970, ali po svemu što sam čitao 390 je bolji izbor, a i pisalo se kako je Sapphire verzija tiha i najtiša od ostalih modela. Plus koliko mi se čini coil whine je čest problem kod 970.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 18:53   #3087
croshad
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
390 je definitivno bolja kartica (isplativija) i razlika moze samo rast u buduce. Al sa downclockanjem ko kod njega se dobije kartica koja ce i dalje bit toplija i trosit vise a imat ce gore preformanse od 970 (i to ako se ne dira 970, a ona ima dost OC potencijala). Ako su toplina i potrosnja briga broj 1 onda je bolje uzet NV, u svim ostalim (razumnim) slucajevima ne.

Sapphire su super kartice, uz bok MSI, cak i hladnije al im je OC potencijal prosjecno dost nizi po onom sto ljudi javljaju pa je vjerovatno osjetljivija na bilo koje diranje voltaze. To plus godina garancije vise je zasto sam uzo MSI. Digo sam ju na 1100 out of the box bez diranja voltaze, i kad nadjem vremena sigurno ce jos gore
croshad je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2016., 19:16   #3088
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Undervoltanje nije isto što i underclockanje. Dakle performanse ostaju iste, a potrošnja i zagrijavanje manje. Velike undervolt mogućnosti su stari amd "fičr", počevši od phenom i fx procesora, pa sve do grafi klik
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 02:00   #3089
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Nit će ti GTX970 puno manje trošiti niti se puno manje zagrijavati za iste performanse.

Ljepo ti je gore linkano

http://www.tomshardware.com/reviews/...fury,4425.html

Nije puno drugačija situacija s 390 i 970, iako ti nešto više naginje na 970 ali ništa drastično.

Jedino ako misliš furati 970 na referentnim clockovima što za sobom povlači i značajno niže performanse od onih koje su prikazane u 99% testova (većina novijih testova fura >1300/1450)

Evo kolko ti pije jedna GTX970 OCana na konzervativnih 1228/1380 (ref za 970 i 150W je 1050/1178 koju isto imaš u testovima za usporedbu):

http://www.guru3d.com/articles-pages...-review,7.html

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 23.03.2016. u 02:23.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 02:12   #3090
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovi iz tominog hardveraja su svoju fury vrtili stabilno na -96mV, Lungz kaže da mu 390 radi stabilno na -100mV (barem u 3d), pa je moguće da su odnosi tu negdje

Ono što mi je čudno je temperatura - kaže 80C (i još tako undervoltana), jer znam da drugi momci kažu da imaju po 60-ak C sa sapphire modelom. E sad moguće da imaju veću vrtnju venta od njega (kaže 40%), ali opet on ima i veliki undervolt. Postoji mogućnost da možda ima neki faličan primjerak (hladnjak ne sjeda ili nešto)? Ili pc drži pored neke peći, šit od casea ili nešto tako
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na