Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2013., 15:14   #31
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Je da je malo manji od onog .....
Kako mislis "MALO" manji ?

On trazi 3TB ti mu predlozis 2TB ? 50% je malo ? Nemoj samo da te SLinic cuje, ode sutra odma' PDV na 50% .


BTW mislim da mu je 2TB malo pA ZATO KUPUJE VECI.

Sto se tice Greena mislim da us price malo pretjerane, Ja imam 6 komada WD Green (3TB i 2TB) , dva komada Black (2TB i 4TB) i 2 Samsunga 1TB i jedini koji je krepao u zadnje 2 godine je bio Samsung F1 . Doduse WD 4TB je prilicno novi pa jos nije odradio neku torturu ali ostali se vrte stalno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 17:10   #32
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nećemo pretjerivati.
Pod najpouzdaniji sam mislio na 5 godina garancije što koliko znam ne nudi niti jedan drugi proizvođač za bilo koji svoj model a ako je premali ima i WD Caviar Black 4TB verzija,..samo je cijena "paprena"!

http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=12641

.....al kad pogledaš realno Green 3TB je ipak jako povoljna kupnja.

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9486

....znam da se dosta ljudi žalilo na Green seriju ...ali želje i novci vrlo često neidu zajedno.
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2013., 17:28   #33
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Pod najpouzdaniji sam mislio na 5 godina garancije
Jamstvo nažalost nije direktni pokazatelj pouzdanosti.
A daleko je od najbržeg mehaničkog diska.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 17:38   #34
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jamstvo nažalost nije direktni pokazatelj pouzdanosti.
A daleko je od najbržeg mehaničkog diska.
Pa koji to mehanički disc danas ima za kupiti a da je brži od WD Caviar Black-a?
.....sorry na pitanju ali stvarno neznam.
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 17:42   #35
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Pa koji to mehanički disc danas ima za kupiti a da je brži od WD Caviar Black-a?
.....sorry na pitanju ali stvarno neznam.
Počevši od WD-ovog VelociRaptora do svih SAS diskova. Naravno, kome treba.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 17:52   #36
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Počevši od WD-ovog VelociRaptora do svih SAS diskova. Naravno, kome treba.
....znao sam da ćeš spomenuti VelociRaptora,kojeg kao i Seagate Cheetah 15K.7 i Seagate Momentus XT odavno nema nigdje za kupiti.
A i VelociRaptor-a (kao ni druga dva Seagate-a) nikad nije bilo u veličini koja je čovjeku potrebna tako da mu je WD Green izgleda najbolja opcija.
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 18:00   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
....znao sam da ćeš spomenuti VelociRaptora,kojeg kao i Seagate Cheetah 15K.7 i Seagate Momentus XT odavno nema nigdje za kupiti.
A i VelociRaptor-a (kao ni druga dva Seagate-a) nikad nije bilo u veličini koja je čovjeku potrebna tako da mu je WD Green izgleda najbolja opcija.
Sve se da nabaviti.
Najviše sam reagirao na brzinu i pouzdanost. Niti jedan od "kućnih" SATA diskova tu ne mogu ući u kategoriju. Imaš ti i 2 i 3 TB NL-SAS diskova, samo nisu baš za kupnju kod ovih naših "klasičnih" prodavača.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:11   #38
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Problem je što imam 3 diska, dva green-a od 2TB, jedan black od 1TB (na kojem imam i particiju s windowsima).
Black je najstariji, i po nekoj logici, uvijek mijenjam najstarijeg za novi. Ovdje bi to značilo da ako uzmem green morao bi na njega stavit windowse što mislim da nije najpametnije.
A s druge strane ako zamijenim jedan green od 2TB za novi od 3Tb to i nije neki pomak.
Ostaje naravno da uzmem novi black od 4Tb, ali cijenovno to se sad najmanje isplati.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 21:31   #39
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tean Pregled postova
Black je najstariji, i po nekoj logici, uvijek mijenjam najstarijeg za novi.
A zašto bi to radio?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 14:27   #40
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A zašto bi to radio?
Nisam siguran jel mislis zasto mjenjam disk općenito ili zato bi mijenjao najstariji, ali stavljam novi disk zbog povećanja kapaciteta (imam 3 mjesta za hdd u kućištu, sva su popunjena) pa kad dodajem novi logično mi je da ću zamijenit najstariji, jer neka logika mi kaze da svaki hdd (kao i sva ostala elektronika) ima neki vijek trajanja. (naravno to ne znači da novi disk ne moze/neće riknut ili da stari hoće)
Tean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2013., 14:28   #41
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
edit: dupli post
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 14:35   #42
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tean Pregled postova
Nisam siguran jel mislis zasto mjenjam disk općenito ili zato bi mijenjao najstariji, ali stavljam novi disk zbog povećanja kapaciteta (imam 3 mjesta za hdd u kućištu, sva su popunjena) pa kad dodajem novi logično mi je da ću zamijenit najstariji, jer neka logika mi kaze da svaki hdd (kao i sva ostala elektronika) ima neki vijek trajanja. (naravno to ne znači da novi disk ne moze/neće riknut ili da stari hoće)
Ne treba ići toliko daleko. Tehnički, kupuješ dio koji ti treba za određenu namjenu, stoga ne treba biti povezano. Ako ti treba disk za smještaj podataka, kupuješ takav disk, ne mora biti odmah za OS.
Sumnjam da ti je taj black star desetak godina pa da si siguran kako neće još dugo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 19:46   #43
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Tean Pregled postova
Nisam siguran jel mislis zasto mjenjam disk općenito ili zato bi mijenjao najstariji, ali stavljam novi disk zbog povećanja kapaciteta (imam 3 mjesta za hdd u kućištu, sva su popunjena) pa kad dodajem novi logično mi je da ću zamijenit najstariji, jer neka logika mi kaze da svaki hdd (kao i sva ostala elektronika) ima neki vijek trajanja. (naravno to ne znači da novi disk ne moze/neće riknut ili da stari hoće)
Jesi razmišljao da kupiš disk i staviš ga u eksterno kućište ako već nemaš mjesta u PC-u?
Šteta je vadit bilo koji disk ako rade dobro.

Iskombiniraš ovaj disk i ovo kućište recimo.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 14:20   #44
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne treba ići toliko daleko. Tehnički, kupuješ dio koji ti treba za određenu namjenu, stoga ne treba biti povezano. Ako ti treba disk za smještaj podataka, kupuješ takav disk, ne mora biti odmah za OS.
Sumnjam da ti je taj black star desetak godina pa da si siguran kako neće još dugo.
Krivo si me shvatio, nije da zelim promjenit taj jer ja star, ali kao sto sam rekao imam 3 diska u kompu, 2 od 2TB, jedan od 1TB. Nemam više mjesta u kučištu, i pošto je kapacitet diskova narastao od kad sam zadnji put kupio novi disk, ako sad kupim novi disk od 3TB, zamijenit sa nekim koji trenutno imam. Tako sam uvijek i dosad radio. Očito ću zamijenit taj od 1TB, ne isplati se mijenjat za ovaj od 2TB, jer to nije neki pomak.

Externe hardove ne želim stavljat, ionako imam previše elektronike u sobi.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 15:58   #45
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Stavi novi disk u 5,25 utor.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 19:27   #46
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Il to il promjenit kućište u neko veće. Uz uvjet da se neradi o nekom htpc kućištu. Onda baš i nema nekih opcija osim NAS-a.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 13:55   #47
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Stavi novi disk u 5,25 utor.
Već imam jedan disk unutra.

Po defaultu u kučištu imam 3 utora za hdd, međutim ja sam to jos davno modificirao u 2 utora jer ispod svakog hdd-a imam ovaj ventilator pa ne stane drugačije:

http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.136

Tako da mi je treći hdd u 5,25 utoru. Ostatak 5,25 utora pripada dvd pržilici koju u principu ne koristim za ništa osim za instalaciju windowsa.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 22:35   #48
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Kakav je seagate sv35?
Uzeo bi ga za storage/backup, ali nebi bio stalno spojen nego bi ga upiknuo tu i tamo (kuciste mi ima utor za sata diskove), vidim da ima 3 godine garancije, i navodno ploce od 1tb (mene zanima 3tb), i dali to cudo normalno radi na mojoj ploci i windozama ili treba neke kerefeke radit? (konfa u potpisu).
Ili da uzmem neki drugi hdd?
Fala!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 12:53   #49
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
A evo i ja se pokusavam odlucit za neki 3TB disk pa prodam svog greena ili da samo dodam jos jedan 2TB. Stvar je ista, imam SSD ali igre su na disku i povremeno posluzi kao scratch disk za premiere pa nije da mi brzina nije bitna. WD red nove serije izgleda privlacno. Pogotovo kad ubrojimo da sad korite 1TB ploce. Ali onda gledam ove 7200rpm toshibe kako su jeftine i brze pa to nije normalno. Upadaju mi u oko xd. A neznam kakve su pouzdanosti,strah me.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 16:03   #50
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
A evo i ja se pokusavam odlucit za neki 3TB disk pa prodam svog greena ili da samo dodam jos jedan 2TB. Stvar je ista, imam SSD ali igre su na disku i povremeno posluzi kao scratch disk za premiere pa nije da mi brzina nije bitna. WD red nove serije izgleda privlacno. Pogotovo kad ubrojimo da sad korite 1TB ploce. Ali onda gledam ove 7200rpm toshibe kako su jeftine i brze pa to nije normalno. Upadaju mi u oko xd. A neznam kakve su pouzdanosti,strah me.
Nitko ti nemoze reci za neki HDD da je pouzdan. Backup glavu cuva
Ako rikne saljes ga na RMA i bok.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 16:16   #51
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Imam backup a svejedno nebi tija disk koji ce mi riknit iz cista mira.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 16:36   #52
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Imam backup a svejedno nebi tija disk koji ce mi riknit iz cista mira.
Tko bi zelio da mu disk vrisne iz cista mira? Sve ti ovisi o sreci kakav te dopadne, ja bi uzeo onog sa najduzom garancijom.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 16:51   #53
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Tko bi zelio da mu disk vrisne iz cista mira? Sve ti ovisi o sreci kakav te dopadne, ja bi uzeo onog sa najduzom garancijom.
A ako gledam omjer garancije, performansi i cijene. Toshiba je ludilo XD.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 23:58   #54
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 00:18   #55
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To je isti hdd. Oni često imaju isti artikl po 2-3 puta izlistan pod drugim šiframa. Vjerojatno vuku od različitih distributrera. Ali disk je isti, 4TB black.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 14:52   #56
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Sta kazete za ovaj WD Green od 3TB ?
cijena mi je vise nego ok, sluzio bi mi samo za backup, ukljucivao bih ga po potrebi, jedino me muci sto sada WD daje samo 2g garanciju...
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 15:23   #57
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Imaš ih više od 3TB iz Green serije.

Ja sam si uzeo WD30EZRX - i meni je sasvim OK.
Uz njega imam i jednog WD20EARX i jednog WD20EARS.

WD30EZRX - 73 radna dana -> bez greške. Zdravlje/Performanse -> 100%/100%
WD20EARX - 275 radna dana -> bez greške. Zdravlje/Performanse -> 100%/100%
WD20EARS - 503 radna dana -> na njemu mi je crkao SATA kabel, te sam imao 337 grešaka u prijenosu, gubio se u OS-u kada sam mu pristupao.
Zamjenjen kabel i sve radi OK. Zdravlje/Performanse -> 100%/98% (zbog grešaka u prijenosu, makar iskreno nije ništa palo u brzini)
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 01:55   #58
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Imaš ih više od 3TB iz Green serije.

Ja sam si uzeo WD30EZRX - i meni je sasvim OK.
Uz njega imam i jednog WD20EARX i jednog WD20EARS.

WD30EZRX evo i meni stigao, stavim ja njega u kuciste, dignem boot s DVD od Win7 64bit ... idem formatirati disk, kad ono prepozna samo 2GB.. sto ? ostao sam malo iznenadjen, pa ajmo na google da vidimo o cemu je rijec.

Kao prvo, diskove vece od 2GB neprepoznaju Win7 s boot DVDa (a ni 8 koliko sam vidio), ako nemas UEFI bios tj. ako planiras da ti disk od 3TB bude sistemski. Vide samo 2TB. Da vidis sva 3TB moras imati Win7 64bit i UEFI bios.

Ako zelite da imate 3TB kao dodatni disk u kompu takodjer morate imati Win764bit instaliran. Tj. mozete imati i starije OS ali tada vide samo 2TB.

Nakon sto udjete u Win, odete u Control Panel, disk management, desni klik mišem na disk, iz menija odaberete Initialize disk i onda će vas pitati da li hocete MBR ili GPT. Odaberete GPT i onda dalje particionirate disk kako zelite.

Malo izgleda komplicirano ali sam jedino tako uspio napraviti da mi se sva 3TB vide.

I disk veselo cvrči
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2013., 23:43   #59
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
WD30EZRX evo i meni stigao, stavim ja njega u kuciste, dignem boot s DVD od Win7 64bit ... idem formatirati disk, kad ono prepozna samo 2GB.. sto ? ostao sam malo iznenadjen, pa ajmo na google da vidimo o cemu je rijec.

Kao prvo, diskove vece od 2GB neprepoznaju Win7 s boot DVDa (a ni 8 koliko sam vidio), ako nemas UEFI bios tj. ako planiras da ti disk od 3TB bude sistemski. Vide samo 2TB. Da vidis sva 3TB moras imati Win7 64bit i UEFI bios.

Ako zelite da imate 3TB kao dodatni disk u kompu takodjer morate imati Win764bit instaliran. Tj. mozete imati i starije OS ali tada vide samo 2TB.

Nakon sto udjete u Win, odete u Control Panel, disk management, desni klik mišem na disk, iz menija odaberete Initialize disk i onda će vas pitati da li hocete MBR ili GPT. Odaberete GPT i onda dalje particionirate disk kako zelite.

Malo izgleda komplicirano ali sam jedino tako uspio napraviti da mi se sva 3TB vide.

I disk veselo cvrči
Ja sam mislio da particija može bit max 2TB, znači nemože se imat ni 2 particije po 1.5TB, nego baš moraju biti 64bitni winsi i uefi bios?
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2013., 21:40   #60
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Ja sam mislio da particija može bit max 2TB, znači nemože se imat ni 2 particije po 1.5TB, nego baš moraju biti 64bitni winsi i uefi bios?
Moraju biti Win7 64bit ili Win8 64bit ako zelis imati disk od 3TB ili veci u kompu .. tj. mozes imati i neku drugu verziju windowsa ali tada vidis "samo" 2TB, nemora biti uefi bios ako disk nece biti sistemski, ako je sistemski taj od 3TB onda mora biti uefi bios jer jedino on vidi GPT format (kako,zasto, nemam pojma, ali je tako)

Meni je podjeljen u dvije particije 50-50 otprilike, i evo vec par dana radi od 0-24, tih, hladan, ja zasada zadovoljan.
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na