Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2019., 13:32   #1171
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Riješio sam se xz3. Skroz sam nezadovoljan uređajem. Baterija jadna, mobitel klizav kao sapun,izgled mi nije neki... Ima odlične karakteristike ali je nekako nedorađen po meni. Eto to je moje mišljenje. Smatram da ne vrijedi 2 i više puta više od recimo poco f1.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2019., 20:38   #1172
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Neću bit tako oštar iako ni mene na XZ3 nije zadovoljila baterija,a još to usrano punjenje...

Ono što sam još primjetio je kad sam ga napunio aplikacijama više nije bio tako "lagan" za koristit.Znao je tu i tamo štekat.Neobično za Sony.4GB RAM tu ne pomažu nimalo...

Slažem se,strašno klizav,maska obavezna.Čudi me taj Sony.Skoro 200gr,a baterija 3300mAh i onda još samo 64GB memorije...To je smijurija za flagship

Ono što će mi falit su stereo zvučnici i prekrasan OLED koji valjda ima beskonačan kontrast kao LG OLED TV

Šteta što je tako nedorađen iako je mene u dosta stvari zadovoljio kad već žena neće
locks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2019., 20:46   #1173
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Može preporuka USB PD punjača za XZ3?
purger22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 09:43   #1174
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor purger22 Pregled postova
Može preporuka USB PD punjača za XZ3?
Zašto USB PD?

Sad znam:

Sony has indeed disabled Quick Charge and only supports USB-PD. The bundled charger does neither and charges slowly.

Evo liste kineskih:

http://lygte-info.dk/info/ChargerIndex%20UK.html

I ne zaboraviti odgovarajući kabel...

Zadnje izmijenjeno od: gin.tonic. 05.04.2019. u 10:19.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:46   #1175
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Znači da je QC licencija skupa pa okreću prema Google-u sa Nexus/Pixel. Zanimljivo, već sam čekao kad će probuditi ostali.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 14:15   #1176
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
locks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 14:25   #1177
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Da, to je to:

https://www.sony-asia.com/electronic...ptors/cp-adrm2

Samo ne znam gdje ćeš to naći i skupo je ko sam vrag

Ovaj je isto službeni:

https://www.sonymobile.com/global-en...r-uch32c/#gref

Zadnje izmijenjeno od: gin.tonic. 05.04.2019. u 14:35.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 17:29   #1178
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
zadovoljan novi vlasnik Debelog Đubreta (XZ2 Premium), svoj betonski blok prikapčam na Blitzwolfov 30W BW-S6 i fino se slažu - odokativno nekih 1m=1%. puno brže nego što je punio LG G6, recimo.

pitanjce za stare xperiaše... kaj koristite za gallery app? stock je lagani horor, sve trpa uđuture, postane malo zeznuto se snać u čušpajzu. tutnuo danas Gallery.AI ali nije mi bogznačemu
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 19:03   #1179
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Google photos

Ne pada mi na pamet nesto drugo. Em synca sve na cloud, em slaze razne vid3o clipove, qnimacije, etc, mos shareat s nekim slike odredjenih osoba (tipa meni salje zeni odmah slike od djece, itd)
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 20:39   #1180
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nekako mi se čini da je google photos baš princip prikaza koji kolega želi izbjeći (isti kao Album od Slonija)


One za koje znam da su oke :
Simple Gallery


Memoria
schetz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2019., 22:25   #1181
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa mozes imat sve u jednom, ili gledas po albumima sve razdvojeno.

Bas je sve razdvojeno, ujedno mozes sam odlucito koje tocno foldere da uploada, itd ..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 23:13   #1182
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Moguće je da, ali taj nedefaultni pregled mi nije toliko praktičan pošto ponekad baš tražim po folderima ,kojih ima.

U 90% slučajeva i koristim Google photos, ali kad mi zatreba, koristim navedene. U tom smislu je i išao prijedlog kolegi.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 10:46   #1183
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ja sam prezadovoljan sa XZ2. Gomila aplikacija,baterija drzi dva dana bez problema. SoT prosjek 6:28.
Uz to hrpa slika (ne mobitelskih nego prebacenih sa alfe tako da je svaka cca 20mb)
Sve leti bez stekanja,dropanja BT ili wi fi ,4g stalno.
Kamera je odlicna (onoliko koliko mobitelska kamera moze bit) Inace smatram da su mobitelske kamere govanca di slike ispadnu dobre samo na sicusnom ekranu. Dobre samo za instagram , kurcenje u kaficu ili cyber sex.
Odlicne su takodjer za slikanje kojekakvih deklaracija sa xy uredjaja i brz protok takvih podataka. Za ista ozbiljnije su lol pa bile to Xperie,Samsunzi iliti opjevani Huawei.

Za trenutne pare ne mozes dobit bolji mob.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 14:34   #1184
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ja sam prezadovoljan sa XZ2. Gomila aplikacija,baterija drzi dva dana bez problema. SoT prosjek 6:28.
Uz to hrpa slika (ne mobitelskih nego prebacenih sa alfe tako da je svaka cca 20mb)
Sve leti bez stekanja,dropanja BT ili wi fi ,4g stalno.
Kamera je odlicna (onoliko koliko mobitelska kamera moze bit) Inace smatram da su mobitelske kamere govanca di slike ispadnu dobre samo na sicusnom ekranu. Dobre samo za instagram , kurcenje u kaficu ili cyber sex.
Odlicne su takodjer za slikanje kojekakvih deklaracija sa xy uredjaja i brz protok takvih podataka. Za ista ozbiljnije su lol pa bile to Xperie,Samsunzi iliti opjevani Huawei.

Za trenutne pare ne mozes dobit bolji mob.
Potpis, samo sto su stravicno nepopularni na nasem trzistu. XZ3 jos teze nac, fascinantno.
S9+/P20 pro su dobrih 25% posto skuplji, brand je cudo.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 18:31   #1185
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Potpis, samo sto su stravicno nepopularni na nasem trzistu. XZ3 jos teze nac, fascinantno.
S9+/P20 pro su dobrih 25% posto skuplji, brand je cudo.
Reklama je cudo i tako djeluje na tehnoloski nepismen narod.
XZ2 je apsolutno jednak ili bolji od S9 ili P20 pro.
U kvalitetu kamere ne ulazim jer su kamere na svim mobitelima sranje,cak Sony ima najprirodniji prikaz boja nasuprot nabrijanim bojama na Samsungu.
Zajednicko im je svima da donekle dobro izgledaju na minijaturnim ekrancicima,a kad ih stavis na 20+ incha izgledaju ocajno. Bilo kakav print je iskljucen osim mozda 10x15.


Jos jedan primjer, Samsung izbaci onaj QLED pa polupismeni kupci misle da kupuju OLED. Moc reklame.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 18:57   #1186
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Reklama je cudo i tako djeluje na tehnoloski nepismen narod.
XZ2 je apsolutno jednak ili bolji od S9 ili P20 pro.
U kvalitetu kamere ne ulazim jer su kamere na svim mobitelima sranje,cak Sony ima najprirodniji prikaz boja nasuprot nabrijanim bojama na Samsungu.
Zajednicko im je svima da donekle dobro izgledaju na minijaturnim ekrancicima,a kad ih stavis na 20+ incha izgledaju ocajno. Bilo kakav print je iskljucen osim mozda 10x15.


Jos jedan primjer, Samsung izbaci onaj QLED pa polupismeni kupci misle da kupuju OLED. Moc reklame.
Well thank you Capt'n Obvious. Nitko do sada nije shvatio da je reklama/marketing bitan da se proizvod proda. Stvarno nečuveno.

To je tvoj subjektivan dojam je li mobitel bolji ili nije. Osobno mogu reći da je tebi bolji jer ga ti imaš od mobitela kojeg nemaš, kao što je nekad FX 8350 bio bolji od i7 4790K jer eto, imao si ga.
Također mišljenje o tome je li netko pismen, polupismen ili nepismen ostavi za neke druge internetove. Svatko je za sebe najpametniji i zna kako i što Naravno da je reklama/marketing bitna stvar, tome i služi da mase i kupe proizvod.

Dovoljno je dati argument zašto ti koristiš nešto, bez dodatka "kako su ostali ljudi glupi jer ne kuže ono što ja kužim". Nije fer, nije kolegijalno niti pristojno te može dovesti do svega i svačega, vrijeđanja, uvreda i slično. A stvarno nema potrebe za time.

Vezano dalje za Sony, mogu se složiti sa time da XZ3 nema ni za lijek jer mi je i on bio u opciji sada kad sam kupovao uređaj, no nisam ga našao ispod 3800 kn što mi je svakako bilo debelo van budžeta...
Svojedobno sam bio vrlo sretan sa Xperiom Z i Z1 iako se po tim mobitelima sralo uzduž i popreko ali nakon Z1 nikad nisam vidio mobitel koji je tako napravljen bio ko tenk. Kasnije sam planirao uzeti Z3 ali sam odustao i uzeo LG G2. Zajeb ali čoek uči dok je živ

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 06.04.2019. u 19:20.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 19:38   #1187
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Well thank you Capt'n Obvious. Nitko do sada nije shvatio da je reklama/marketing bitan da se proizvod proda. Stvarno nečuveno.

To je tvoj subjektivan dojam je li mobitel bolji ili nije. Osobno mogu reći da je tebi bolji jer ga ti imaš od mobitela kojeg nemaš, kao što je nekad FX 8350 bio bolji od i7 4790K jer eto, imao si ga.
Također mišljenje o tome je li netko pismen, polupismen ili nepismen ostavi za neke druge internetove. Svatko je za sebe najpametniji i zna kako i što Naravno da je reklama/marketing bitna stvar, tome i služi da mase i kupe proizvod.

Dovoljno je dati argument zašto ti koristiš nešto, bez dodatka "kako su ostali ljudi glupi jer ne kuže ono što ja kužim". Nije fer, nije kolegijalno niti pristojno te može dovesti do svega i svačega, vrijeđanja, uvreda i slično. A stvarno nema potrebe za time.

Vezano dalje za Sony, mogu se složiti sa time da XZ3 nema ni za lijek jer mi je i on bio u opciji sada kad sam kupovao uređaj, no nisam ga našao ispod 3800 kn što mi je svakako bilo debelo van budžeta...
Svojedobno sam bio vrlo sretan sa Xperiom Z i Z1 iako se po tim mobitelima sralo uzduž i popreko ali nakon Z1 nikad nisam vidio mobitel koji je tako napravljen bio ko tenk. Kasnije sam planirao uzeti Z3 ali sam odustao i uzeo LG G2. Zajeb ali čoek uči dok je živ

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Naravno da mi nije bila namjera vrijedjati bilo koga. Moje najdublje isprike ako sam slucajno nekoga uvrijedio jer nije bilo namjerno.

Vrlo lako mogu usporedit barem XZ2 i S9 jer su oba u kuci.
Brzinom su otprilike isti. Kamere obe sranje cim slike stavis na monitor.
A izgledaju ludilo na maleckom ekranu.
Tako da mi je nejasan hejt prema Sony,a hvalospjevi S9 (globalno). Ili je to samo moc marketinga.
Ili primjer mog kolege sa posla,prvi iphone 8 crkla baterija,drugi isto,kupio treci na njuskalu pa uz losu bateriju sad ima i zuti ekran po rubovima.
Ali kupice i cetvrti.


P.S. Nije 8350 nego 8370. Stariš pa zaboravljaš.

EDIT: dao si mi ideju za usporedbu slika iz XZ2 i S9 ovdje (nakon PSa)

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 06.04.2019. u 19:51.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 23:30   #1188
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tko to hejta Sony? Jednostavno niti ima agresivan marketing niti ga telekomi guraju. U politiku poslovanja nebi ulazio.
I dalje nažalost ljudi u debeloj većini odabiru i kupuju uređaje prema "tu tu tu ti tu" rozoj reklami. Ne sjećam se kad sam zadnji put vidio da nije Samsung ili Huawei u zadnje vrijeme na toj reklami.
Sonya nisam vidio valjda od Xperie Z2 od pred 4 godine. Nas koji se kakti "kužimo" i koji razglabamo o tome te dijelimo informacije i zapažanja je u biti jako jako malo. Za Galaxy S svi znaju u HR, za Xperia XZ seriju baš i ne.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 08:27   #1189
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
prvi sam koji se ne žali zarad te nepopularnosti i neagresivnog marketinga, jer sam se zahvaljujući baš tome poprilično dobro ogrebao kod nabavke Debelog Đubreta (XZ2P). magenta teroristima je valjda toliko loše išlo sa Xperiama, da su ih brutalno snizili u paketima sa pretplatom - u tom tjednu kad sam ju zgrabio, bila je snižena za skoro četiri soma kuna. ful mi je drago kaj je taman bilo nestalo P20Pro, a otegnuto češanje iza uha i bi ili ne bi S9+ je rezultiralo ekspresnim slijetanjem betonskog bloka u naručje. ekrančina, stereo zvučnici, dedicated botun za kameru, i meni bitna monokromatska kamera - sve to za manje od 200 evra, kupovina je bila no brainer.
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 08:50   #1190
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Jos jedan primjer, Samsung izbaci onaj QLED pa polupismeni kupci misle da kupuju OLED. Moc reklame.
Mislim da je ova konstatacija teški nonsens.
Kupac ili se kuži u tehonologiju pa dobro zna što je OLED/QLED ili nema blage veze o spomenutim tehonologija.
Tako da je nemoguće da netko zamjeni ta 2 pojma.

Također smatram da marketing i reklame nemaju nekog prevelikog utjecaja na kupovinu mobitela, televizora i ostale tehnike.
Nisu uopće pretjerano zastupljene, niti ti možeš išta saznati o mobitelu ili nekom komadu tehnike u 20 sekundi.
Većina ipak kupuje tako da googla po netu, pita nekoga tko se kuži ili jednostavno pita prodavača u trgovini.

Na prodaju velikom većinom utječe i zastupljenost, šta vrijedi Sonyu što ima dobar mobitel ako ga prodaju 3 trgovine u HR?
Uvijek se više kupuje ono što je dostupnije u trgovinama i kod operatera.
Sony je manji igrač od Samsunga, manje popularan, ima puno manje modela u prodaji i uvijek će se slabije prodavati, bez obzira koliko dobar telefon imali.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 08:54   #1191
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jucer sam bas malo gledao reviewe tih "mobitela sto se ne raklamiraju" (Sony/HTC/LG) vs "ovi sto se reklamiraju", ok ima svega, ali nekako mi je zaključak da postoji razlog zasto se ovi prvi ne reklamiraju. Vecina su to osrednji uređaji (u svojoj klasi) nemaju nista posebno osim eventualno nekih glupih "in-house" rjesenja koje ionako nece nitko nikada koristit, a cijena su im tako, ne bas preniske, tako da ni to nije neki poseban plus. Sve u svemu ovi sto se ne reklamiraju jednostavno moraju raditi bolje uređaje da bi uopce imali sta reklamirat.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 09:59   #1192
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Jos su ostali silver XZ2 u Ekupi za 2900kn. Mob je egal S9, stvar ukusa. Mislim da je to i najpovoljniji non čajniz SD845 mob. Gledam kak samo obnavljaju tu akciju jer ih ni po toj cijeni ne prodaju, tuga, čemer i jad.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:21   #1193
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa kad je izašla Sony Xperia Z tamo 2013 godine, u T-Comu je bila 1198 kn sa pretplatom od 190 kn koja je imala neograničene minute i smsove prema svemu na HTu, 500 min i 500 sms van mreže i 2GB neta.
U isto vrijeme u istoj tarifi tada godinu dana star S3 koštao je debelo preko 2000 kn (S4 još nije stigao), čak mislim da i jako blizu 3 soma. Jedino "bolje" što je imao od XZ bio je ekran. U svemu drugom ga je XZ pojela i ispljunula. S3 kao da je napravljen od recikliranih jogurt čašica.

Tako da nije to od jučer glede Sonyja u HR meni je taj mobitel bio odličan godinu i pol koliko sam ga imao. Prodao sam ga,.dodao 500 kn i uzeo Z1 koji je isto bio glupo jeftin. Tek Z2 je bio osjetno skuplji.
Ekran na Z je bio kakav je bio, ali meni nije bio minus čak štoviše, od AMOLEDa na S2 i S3 su mi oči gorile.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 14:15   #1194
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jucer sam bas malo gledao reviewe tih "mobitela sto se ne raklamiraju" (Sony/HTC/LG) vs "ovi sto se reklamiraju", ok ima svega, ali nekako mi je zaključak da postoji razlog zasto se ovi prvi ne reklamiraju. Vecina su to osrednji uređaji (u svojoj klasi) nemaju nista posebno osim eventualno nekih glupih "in-house" rjesenja koje ionako nece nitko nikada koristit, a cijena su im tako, ne bas preniske, tako da ni to nije neki poseban plus. Sve u svemu ovi sto se ne reklamiraju jednostavno moraju raditi bolje uređaje da bi uopce imali sta reklamirat.
XZ2 nije po nicemu losiji od S9,dapace.
S9 se prodajie ko krafne,a xz2 ne.
Moc reklame.

Sto je i u redu,Samsung ulaze u reklamu i neka.
Kao i Huawei.

S9 kosta 3800kn,a xz2 2900.
900kn razlike za doslovno nista.
Ja koristim xz2 od izlaska i taj mob nikad nije zastekao, a pun je kojekakvih gluposti.
Ostali ukucani koriste Samsunge,Huawei...
A svima je zajednicka tolika tehnicka pismenost da im ja moram odrzavat kompove,stelat TV i sl. Ne razlikuju hdmi od dvi niti fhd od 4k,a za pokrenut soround im treba faks...,ali zato imaju Hulju i Samzung jer je to in i fancy pa ce im slike bit bolje na instacu.

Disclaimer: mislim na ukucane Brko. Da ne bude zabune

Barem najmladju od 6 godina imam vremena naucit da reklame ne shvaca ozbiljno i da ne baca pare.

Inace,mob mjenjam svako 3-4 godine i dosad je Sony bez problema radio.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:06   #1195
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
XZ2 nije po nicemu losiji od S9,dapace.
S9 se prodajie ko krafne,a xz2 ne.
Moc reklame.

Sto je i u redu,Samsung ulaze u reklamu i neka.
Kao i Huawei.

S9 kosta 3800kn,a xz2 2900.
900kn razlike za doslovno nista.
Nije bas nista, XZ2 je tehnoloski puno slabiji pa cak i zaostao generaciju dvije, mesa oko ekrana na bacanje, losija kamera (pogotovo snimanje), ips ekran, sramotna debljina... Tebi nebitne stavke ali trzistu ocito vaznije, core funkcionalnosti su tu podjednake ali Samsung je jednostavno izdizajnirao napredniji uredaj i to imho opravdava tu vecu cijenu, kad zbrojis jos r&d te marketing kakav radi Samsung mozda bi i veca razlika trebala bit. Da ne pricam da je u startu cijena bila skoro ista i zato takva prodaja i pad cijena, pa koji bi casual user uzeo tu ciglu pored finjaka kao S9, preporuci nekom takvom tu Xperiju pa ce mu za par mjeseci biti zao sto se nije protegao do S9. Tebi je to bacanje para, nekom drugom nije.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:13   #1196
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Nije bas nista, XZ2 je tehnoloski puno slabiji pa cak i zaostao generaciju dvije, mesa oko ekrana na bacanje, losija kamera (pogotovo snimanje), ips ekran, sramotna debljina... Tebi nebitne stavke ali trzistu ocito vaznije, core funkcionalnosti su tu podjednake ali Samsung je jednostavno izdizajnirao napredniji uredaj i to imho opravdava tu vecu cijenu, kad zbrojis jos r&d te marketing kakav radi Samsung mozda bi i veca razlika trebala bit. Da ne pricam da je u startu cijena bila skoro ista i zato takva prodaja i pad cijena, pa koji bi casual user uzeo tu ciglu pored finjaka kao S9, preporuci nekom takvom tu Xperiju pa ce mu za par mjeseci biti zao sto se nije protegao do S9. Tebi je to bacanje para, nekom drugom nije.
Kamera nije bolja na S9 osim ako ne volis nabrijane boje,kamera na xz2 je bolja i boje su prirodnije.
Ionako Sony lifra senzore za kameru Samsungu.
Dizajn je stvar ukusa.

S9 apsolutno nicim ne opravdava razliku u cijeni.

Izraz tehnoloski puno slabiji je u najmanju ruku neozbiljan
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:18   #1197
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ja trenutno kupujem mob i xz2 mi je u uzem izboru. Po meni nedostaci su debljina/tezina, neiskoristenost ekrana i lose postavljen senzor. Prednost nad sammy mi je os, baterija i cijena. Ekran necu spominjat jer neki vole edge ali meni ni od zx3 ni s9 ne pasu, dok je nekome super.

Al vjerovatno necu uzet ni samsunga ni sonya, nego op6 koji mi ima sve kako mi pase, osim wireless punjenja

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:19   #1198
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro, tebi ne. Nekome da. End of story. To ne znači da je taj neki neuk i da puši marketing.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:25   #1199
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Ja trenutno kupujem mob i xz2 mi je u uzem izboru. Po meni nedostaci su debljina/tezina, neiskoristenost ekrana i lose postavljen senzor. Prednost nad sammy mi je os, baterija i cijena. Ekran necu spominjat jer neki vole edge ali meni ni od zx3 ni s9 ne pasu, dok je nekome super.

Al vjerovatno necu uzet ni samsunga ni sonya, nego op6 koji mi ima sve kako mi pase, osim wireless punjenja

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Realno, neces pogrijesit ako kupis flagship bilo kojeg proizvodjaca.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:32   #1200
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Kamera nije bolja na S9 osim ako ne volis nabrijane boje,kamera na xz2 je bolja i boje su prirodnije.
Ionako Sony lifra senzore za kameru Samsungu.

Da, tvoje subjektivno misljenje je inače referenca



Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Dizajn je stvar ukusa.

Jasno, i očito je da taj los dizajn na XZ2 jednostavno nitko nije mogao sažvakat. Znači failali su sa najbitnijojm stavkom, dizajnom.



Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
S9 apsolutno nicim ne opravdava razliku u cijeni.

Tebi ne, ali prodajni rezultati govore da ipak opravdava.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na