Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2008., 21:12   #1
amiklic1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 3
Koji +450 cd/m2 ??

Imam problem i trebam savjet. Radim PC sustav za brod, i danas sam na balkonu probao svoj Syncmaster 2232BW monitor, na suncu i u hladu. Nije baš sunlight readable, ali pod maksimalnim osvjetljenjem i nije toliko loš kako sam pretpostavljao. Ipak, za ovo šta meni treba morao bi biti malo jačeg osvjetljenja.
Fora je da ga treba gledati malo odozdo, a u brodu će ionako biti nagnut, pa je to pozitivno.

Također, treba mi mat, ne sjajna površina.

Zna li itko gdje naći monitor osvjetljenja 450 ili više cd/m2 veličine 19" do 24", ali da je "obični", ne skupi specijalni monitor za vanjsku uporabu...

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: amiklic1. 30.10.2008. u 21:13. Razlog: gramatika
amiklic1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2008., 18:05   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Osvijetljenje ti nema toliko velike veze koliko "finiš", iako mislim da bi ti za brod dobro poslužilo sjenilo jer koliko god svijetao monitor neće ti pomoći na danjem svijetlu.

Eventualno da software bude s kontrastnim sučeljem - recimo crni brojevi na bijeloj podlozi.
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2008., 12:54   #3
amiklic1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 3
Ma ima veze, jer svi "daylight" ili "sunlight" readable deklarirani monitori imaju veće osvjetljenje, oko 100 nits ii cd7m2. Kod mene se radi o zatvorenom prostoru, ali s prozorima ispred i bočno, pa se već i 300 cd/m2 vidi, ali malo mutno. Postavljanjem monitora tako da ga gledam pod kutem odozdo malo poboljšava stvar, ali malčice jače osvjetljenje donijelo bi željenu situaciju.

Dokaz je i jako gubljenje čitljivosti detalja kad smanjujem osvjetljenje monitora.

Monitor na laptopu HP 6820 je slabo, i ne vidi se baš. Ovaj "kućni "Syncmaster 2232 BW" je OK, al' kad bi bio 450-500 bio bi odličan.

Vidim da su svi monitori takvog osvjetljenja koji se kod nas mogu naći velikih dimenzija (22-26 "), a meni treba 17" ili 19" ako ima.

Evo, vidim npr. Syncmaster 172W ili npr. ASUS PM17TE..

Ima li toga igdje kod nas?
amiklic1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na