Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2008., 14:08   #1
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Samsung (neki) dead pixel

Imam mrtvi piksel na samsungu koji je sličan kao 2232BW ali mislim da je stariji model. Nisam trenutno u blizini pa ne znam točno koji je, prije manje od godinu dana je kupljen i ima jedan mrtvi pixel. I zvao sam vemil i kazu mi da ispod 5 mrtvih pixela ne popravljaju. Dali je to istina i dali mogu tražiti novi ?
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 14:14   #2
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Ne mozes traziti novi jer su se oni zakonski ogradili.Dok ne dobijes jos 4 mrtva pixela nista od reklamacije.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2008., 14:32   #3
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
ma mamu im pozdravim, jel tako sa svim monitorima ili samo samsung
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 15:03   #4
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
S vecinom "jeftinijih" monitora je tako , kolicina varira od proizvodaca do proizvodaca.Znam da je philips imao zero tolerance ,a sad neznam tocno za koje modele.
Na mome monitoru se poslije cca.1.5 g pojavilo izrazeno probijanje osvjetljenja na sredini ekrana(vidi se pri tamnijim scenama) i po mom subjektivnom misljenju izgubio je na svjetlini 15-20%.Isao sam u ducan gdje je kupljen, i ovaj mi kaze da se to ne isplati slati na reklamaciju jer ce ga vratit kao ispravnog ,a ja lud dao skoro 3000 kn za njega prije 1.5g.Sad molim boga da dobijem mrtve pixele
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 15:22   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Provjeri na Samsungovim sranicama ili im pošalji mail. Na nekim modelima (npr. 96x, 97x) oni imaju Zero Pixel garanciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 19:17   #6
easyfloat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
a da malo masiraš te mrtve pixele? ; Pazi slučaj, ja kupio monitor i vidio ima jedan mrtvi pixel, vratio nazad ,kad tamo mi kazu mora bit makar 3 mrtva pixela na ekranu, još mi kaze tip tamoo, pa masiraj malo pixele mozda ozivi . Ja kazem kako?? sta da masiram ? On polako palcem pritisnuo ekran i da ce masirati pixele, kad ih je promasirao doslo do nekih 20 mrtvih pixela na ekranu, pa su mi ga promjenili. Pa ako imas jedan mrtav pixel,, nije tesko ..... hm kuzis!
easyfloat je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 19:23   #7
easyfloat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
Sumnjam da iko može išta tu dokazati, a masiranje pixela je zbilja kao normalna metoda za oživjeti mrtve pixele, naravno ne treba stiskati kao sivonja, kao što je ovaj lik koji mi je učiniouslugu napravio. Ali mislim da ih vrijedi dobrano promasirati ako se nekom javlja neka svjetla pruga po sredini i sl. a par mrtvih pixela nije nikakav bed ako su skroz mrtvi tj, ako su crni, sranje je ako su bijeli crveni ili zeleni. ako su crni, jako tesko se primjete, tj smeta ti ako si picajzla, ja sam ga isao mjenjat jer sam ga izvadio iz kutije, ukljucio i odmah vidio mrtav pixel, ustvari crven pixel, kad ga je baja izmasirao ostalo mrtvih i zelenih i crvenih i bijelih, pa mi morali promjeniti. Kuzite..... NE želim vam sad reći da namjerno pokidate ekran, ali slobodno "PROMASIRAJTE" pixele.
easyfloat je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 00:48   #8
anonimac20
Pošteni trgovac
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: blizu Zg
Postovi: 68
Kad smo kod mrtvih pixela jel netko rpobao s ova dva načina:
  1. Turn off your computer.
  2. Get yourself a damp cloth, so that you don't scratch your screen.
  3. Apply pressure to the area where the dead pixel is. Do not put pressure anywhere else, as this may make more dead pixels.
  4. While applying pressure, turn on your computer and screen.
  5. Remove pressure and the dead pixel should be gone. This works as the liquid in the liquid crystal has not spread into each little pixel. This liquid is used with the backlight on your monitor, allowing different amounts of light through which give off different colours.


ili


http://www.nordichardware.com/news,2930.html


anonimac20 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 15:04   #9
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Meni se tako pojavio jedan "mrtvi pixel" na 2232BW vec nakon 2-3 dana, ali samo sam lagano dodirnio taj dio monitora i nestao je...tako da metoda tog laganog pritiska ponekad i upali, a sa ponekad bas i ne...ocito..hehehe...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 20:41   #10
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Blah, a jel se može nekak natući monitor i izazvati još mrtvaca da dobiješ 3 ili 5 ovisno o toleranciji?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2008., 22:53   #11
Doms
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kod kuce, a di dalje?
Postovi: 58
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Blah, a jel se može nekak natući monitor i izazvati još mrtvaca da dobiješ 3 ili 5 ovisno o toleranciji?

Pa sta mislis pod sta se podrazumjeva "masiranje". Zakon fora, sigurno cu to napraviti ako mi se koji pojavi.
__________________
Quid Quid latine dictum est altum viditur!
Bilo što rečeno na latinskom zvuči pametno!
Doms je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na