Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2018., 16:17   #3151
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Razumijem ja tebe zašto ti se žuri, ali ako su ti rekli tjedan do dva, oni su još uvijek debelo u tom roku. Drugi put ako ti se žuri kupiš u nekoj trgovini koja ima servis pa možeš ubrzati/ podmazati...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 16:23   #3152
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Razumijem ja tebe zašto ti se žuri, ali ako su ti rekli tjedan do dva, oni su još uvijek debelo u tom roku. Drugi put ako ti se žuri kupiš u nekoj trgovini koja ima servis pa možeš ubrzati/ podmazati...

Ma znam to ali nadam se da ne misle tjedan ili dva OTKAKO JE STIGLO NA SERVIS, to bi bio jedini problem. Ali ako je tjedan do dva otkako sam predao računalo u poslovnici onda je u redu.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 16:37   #3153
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Vjerojatno su na to mislili - od kada si poslao.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 16:42   #3154
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Ne bih bio toliko nervozan u vezi tog računala da je to jedno obično računalo ali to je računalo koje košta više od 5k kuna.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 16:50   #3155
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Ne bih bio toliko nervozan u vezi tog računala da je to jedno obično računalo ali to je računalo koje košta više od 5k kuna.
prema svim računalima se odnosi isto.. tko ti je slagao komp? mogao ti je odmah reći za flash biosa na "starim" pločama i uštediti ti vrijeme i 200kn.. ili pronaći frenda koji ima starijeg ryzena (ako itko ima fkors)..
btw koje si komponente kupio?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 17:34   #3156
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
prema svim računalima se odnosi isto.. tko ti je slagao komp? mogao ti je odmah reći za flash biosa na "starim" pločama i uštediti ti vrijeme i 200kn.. ili pronaći frenda koji ima starijeg ryzena (ako itko ima fkors)..
btw koje si komponente kupio?

Ja sam sklapao komp i potvrdio mi je prijatelj koji je stručnjak za to da je sve točno spojeno.
Prijatelj mi je sumnjao na grafičku, no grafička je dan ranije korištena u mom starom kompu u kojem je radila odlično tako da smo odmah nakon grafičke mislili na tu ne-kompatibilnost zato što ja imam ryzen druge generacije tj ryzen 5 2600 koji je izašao prije 3 mjeseca a matična je starija od procesora pa je nekompatibilna, a mi nemamo drugi procesor od amda koji je kompatibilan sa tim socketom preko kojeg bi mogli napraviti flash pa smo odnijeli na servis.

Komponente su odlične
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 19:06   #3157
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Cek malo, isporucili su ti komp koji ne daje sliku, bez standardnog flashanja biosa na zadnju verziju i jos ti hoce zbajbočit 200 kn unaprijed za komp u garanciji?



Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 19:13   #3158
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Cek malo, isporucili su ti komp koji ne daje sliku, bez standardnog flashanja biosa na zadnju verziju i jos ti hoce zbajbočit 200 kn unaprijed za komp u garanciji?



Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk

Neee, ja sam kupio komponente kod njih i sklopio sam sam računalo i ne daje sliku zato što BIOS nije update-an što mi nijedan od njihovih radnika nije rekao kad sam kupovao komponente.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 19:15   #3159
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Evo čak i ovdje piše da treba BIOS update-at zato što ja imam tu B350 ploču, ali ne mogu zato što nema slike na ekranu...

http://www.tomshardware.co.uk/answer...oot-issue.html
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 19:47   #3160
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
nisam mislio tko ti je složio dijelove u komp, nego tko je izabrao šta ćeš kupiti, jer ta informacija s flashanjem je aktualna već dosta dugo (prilikom kupnje si mogao napomenit da ti flashaju bios na najnoviji).. s malo informiranja mogao si izbjeći problem.. no šta je tu je, sad čekaj dok links ne sredi.. al da je glupo da ti uzmu 200kn, bome je, trebali su ti to za đabe napravit..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 21:49   #3161
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
To je pola njihov, a pola i tvoj zajeb. Ako si spreman slagat doma konfu, mozes i proguglat i napomenut flash ako treba, vjerojatno bi besplatno odradili. Jbg zna bit ljudima guzva pa jednostavno ni ne primijete tak nes.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 00:05   #3162
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Ja sam izabrao dijelove koje ću kupiti, ali sam bio previše uzbuđen što ću gradit tako jak komp da sam zaboravio na taj BIOS i tek sam se sjetio nakon što sam sve sklopio.
I ja mislim da nije u redu da mi naplaćuju 200KN zato što sam kod njih mušterija velika.
Ostavio sam otprilike 5k kuna kod njih.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 00:13   #3163
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
5000kn nije velika mušterija...dapače...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 02:02   #3164
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
šlampavo od linksa rekao bih. Onaj tko je odobravao kupnju mogao je šibnuti na mail da je stara ploča i noviji proc te postoji mogućnost da neće raditi out of the box. Ali očito tamo rade ljudi koji nisu edicurani ili ih boli ona stvar te su samo dali na pakiranje. I naravno kasnije 200 kn naplaćuju flash biosa.
Jedan mail od Linksa bi eliminirao eliminirao bi ovaj problem, a i kasnije loše preporuke. Ljudi koji rade u dućanu i prodaji bi to trebali bar pogledati kod odobravanja i upitati korisnika da li je ziher s tom narudžbom. Treba ići od predpostavke da kupac nema pojma(s čime bi u većini puta i bili u pravu), i puno stvari bi se s time spriječilo. Ovako hebi ga, plati flash i ne kupuj više tamo...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 02:12   #3165
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
šlampavo od linksa rekao bih. Onaj tko je odobravao kupnju mogao je šibnuti na mail da je stara ploča i noviji proc te postoji mogućnost da neće raditi out of the box. Ali očito tamo rade ljudi koji nisu edicurani ili ih boli ona stvar te su samo dali na pakiranje. I naravno kasnije 200 kn naplaćuju flash biosa.
Jedan mail od Linksa bi eliminirao eliminirao bi ovaj problem, a i kasnije loše preporuke. Ljudi koji rade u dućanu i prodaji bi to trebali bar pogledati kod odobravanja i upitati korisnika da li je ziher s tom narudžbom. Treba ići od predpostavke da kupac nema pojma(s čime bi u većini puta i bili u pravu), i puno stvari bi se s time spriječilo. Ovako hebi ga, plati flash i ne kupuj više tamo...

Da ali najgore je što sam ja pitao jel treba na nešto pazit i on mi je rekao samo da pazim kako orijentiram procesor na socket da se podudara s onom strijelicom i da pazim sa slotovima da ne bi nešto puklo i tjt.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 07:42   #3166
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Izgleda da su zatvorili poslovnicu u Dubrovniku, ionako su bili PICK UP store s nešto malo artikala u trgovini. Dugo su i trajali, pune dvije godine...
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 10:49   #3167
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Vjerojatno najam za vrijeme sezone bude pre veliki.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 18:30   #3168
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Javim se kada stigne računalo kod njih u poslovnicu i ako nešto fali iz računala napisati ću ovdje.
Molim?
Jel i kod automehanicara mjeris litre goriva u tanku da si slucajno ne bi pretankao majstor?

Sta nema links neku foru da ti oni tamo sloze racunalo ako si sve komponente kupio kod njih? Graficku imas staru kao sto si rekao, nju samo naknadno piknes unutra i miran si.
Oprosti na ovome, ali su mi dosta smijesni i simpaticni tvoji postovi. Od "skupog racunala" do "strucnjak prijatelja"
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 19:20   #3169
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Molim?
Jel i kod automehanicara mjeris litre goriva u tanku da si slucajno ne bi pretankao majstor?
Ovo me podjsetilo na jednu anegdotu. Naime moj stari je ostavio auto na servisu i lik kaže možete ga podići za cca 3 sata, gužva je i ne stignemo odmah, ali kad ćemo biti gotovi javimo Vam se. Stari je došao doma i kad za sat vremena netko juri našom ulicom ko manijak autom, uz škripu guma staje kod susjeda (koji je na crno prodavao cigare), kad ono vidi stari, to je naš auto, pripravnik juri van, kupuje 2 šteke cigara i uz startanje guma ode nazad. Stari bio luuud, nazvao mehaničara koji btw nije niti imao pojma da je klinac uzeo auto, mehaničar se ispričavao ali je šteta bila učinjena. Jbg, neki misle da su to teorije urota ili kaj već, kad na kraju krajeva, takve stvari se i događaju. Tak da i ja pogledam kilometražu dok ga ostavljam na servisu. Tek toliko iz navike

Sorry na OT, podsjetio me komentar kolege na to
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:14   #3170
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Čitam i ne vjerujem... Sve kupljeno u istoj trgovini te ti uzimaju 200kn za flash biosa i moraš čekati 2 tjedna? Lijepo bih se zahvalio i zatražio povrat love bez pardona...
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:28   #3171
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
I popusio 20% jer nije kupljeno online
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 20:49   #3172
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Nemojte bit smijesni ljudi...
Zar ne postoji barem mala mogucnost da je kupac pri slaganju kompa nesto mehanicki strgao na tim dijelovima? I ja bi na mjestu prodavaca to poslao na servis da oni ustanove o cemu se radi, jer tko zna u cemu je ustvari problem, a nije posao prodavaca pronalazak greske u sustavu i servisiranje.
Isto za povrat novaca bi trebali utvrditi je li kupac strgao neke komponente, neces sigurno 5 soma dat covjeku na lijepu rijec
Ne kazem da je u ovom slucaju kolega s foruma nesto strgao, samo kazem da bi mozda trebali gledati i potencijalno drugu stranu price

Links na svojoj stranici nudi usluge spajanja kompa i instalaciju drivera (vjerojatno spada i flashanje biosa u to): https://www.links.hr/hr/links-home-94
Pljujete tu po jadnoj firmi, a sve im lijepo pise na webu. Nema besplatnih usluga, a kolega s foruma ako zeli flashanje biosa, morat ce platiti uslugu koju oni nude. Nije to nikakva greska u komponenti. On ju je kupio kakva je, sa "starim" biosima.
Trebao si se prvo raspitat na forumu i tek onda nosit to u Links, a ne se zaliti prekasno. Mozda bi ti netko preporucio da odneses to u Futuru, tamo ti je 60kn flashanje bios KLIK

sad ce mi jos neka zlocesta dusa s foruma reci da sam neki radnik u linksu ili stovatelj istog, a iskreno nikad nisam tamo nista kupio iz dosade sam listao forum i naletio na ovu smijesnu pricu na koju nisam ne mogao komentirat nakon sto sam se lijepo nasmijao
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 21:04   #3173
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Radnik neki si u Linksu i štovatelj si istog

Haha, ma sve 5, ali nije poanta priče da mora biti besplatno. Ali 200 kn je too fucking much kad ostali dućani kudikamo populariniji ovdje odrade ili mukte ili za max stotaru ako si ploču kupio kod njih.

Fleš BIOSa možda je vredio 200 kuna tamo negdje 2000.godine, ali sada ali OK, inače imaju super politiku, ovo je još jedna stvar koja im ide u prilog GG

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 22:15   #3174
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Ja pantin neki davni Links koji me prije puno godina nazvao i rekao "gospodine oprostite na smetnji, ali gledamo ovu vašu narudžbu i prije nego istu uputimo prema vama samo bi vam napomenuli da ste složili cijeli PC, a niste napajanje stavili". Ja sam se zahvalio na informaciji i brigi te napomenuo da napajanje namjerno nisan stavio jer skidam Enermax sa strane konfiguracije kojem i dalje vjerujem i to je to. Čovjek se ponovno ispričao na smetnji i rekao da mu je bilo draže pitat, pa dobit ovakav odgovor nego da pošalje bez napajanja... Neka nostalgična vremena očito
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 22:57   #3175
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To ti je ono što su Cuky i Syssoje pričali da im je jednostavno bio gušt ljudima pomoći. To nije do gazde, već do pojedinca. Nažalost takvi su danas rijetki, a i neki od tih rijetkih odu u BMK mod kad nakon par mjeseci takvog entuzijazma shvate da rade i dalje za istu mizeriju, sa trudom ili bez njega. Začarani krug jbg.

Ali i dalje smatram da je fleš BIOSa od 200 kuna pljačka i lopovluk ako se ploča kupi kod njih. Razumljivo je ako si negdje drugdje kupio ploču pa njih pitaš za fleš, ali kod njih kupljeno pa tako... ma strašno.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2018., 23:09   #3176
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Meni samo ne ide u glavu zasto si pristao ostavit im komp kad ti je ovaj spomenuo 2 glave za flashanje biosa i jos gore od tog biti bez kompa 2 tjedna

Uzas )))
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 03:52   #3177
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Nemojte bit smijesni ljudi...
Zar ne postoji barem mala mogucnost da je kupac pri slaganju kompa nesto mehanicki strgao na tim dijelovima?
Ništa nije moglo biti strgano zato što sam gradeći komp imao pored sebe jebenu plazmu od 4K na kojoj sam gledao kako se stavlja svaki dio i kako se spaja svaki dio i ponavljao sam snimku jedno 5 puta kako bih provjerio da nešto nisam sjebao tako da nije ništa moglo biti strgano...

Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Meni samo ne ide u glavu zasto si pristao ostavit im komp kad ti je ovaj spomenuo 2 glave za flashanje biosa i jos gore od tog biti bez kompa 2 tjedna

Uzas )))
Aj reci mi šta bi ti napravio. Ti bi radije ostavio komp kod kuće da ti stoji , a da ga ne možeš ni za šta koristit. Bolje da sam ga odnio njima, bar ću ga moći koristiti uskoro.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 22.07.2018. u 11:19.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 11:01   #3178
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Odnio bi ga u neki drugi ducan. Sigurno ne bih 2 tjedna cekao da mi netko flasha bios i pritom me jos uvjerava da se treba napravit dijagnostika

Bez uvrede, ali trebao si to napravit.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 22:28   #3179
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Ništa nije moglo biti strgano zato što sam gradeći komp imao pored sebe jebenu plazmu od 4K na kojoj sam gledao kako se stavlja svaki dio i kako se spaja svaki dio i ponavljao sam snimku jedno 5 puta kako bih provjerio da nešto nisam sjebao tako da nije ništa moglo biti strgano...
Kao sto sam vec i napisao; nisam rekao da si nesto strgao. Ne citas sa razumjevanjem uopce.
Rekoh da si ti neki random kupac i ja bi tebi kao prodavac trebao vjerovat na lijepu rijec. Normalno da bi po "propisima" za svaki kvar trebala "sluzbena osoba" (citaj: serviser) provjeriti u cemu je ustvari kvar. Normalno da je radnik postupio onako kako se od njega trazi. Svaki kvar se prosljeduje na servis. Radnik zna koliko kostaju usluge servisa (linkane u mom prijasnjem postu) i napomenuo ti je da ce te flashanje biosa kostati jer je to DODATNA usluga u Linksu, neovisno jesi li kod njih uzeo maticnu ili nisi. Da je neki kvar na komponenti, garancija bi ti to pokrivala. S obzirom da trazis dodatnu uslugu koju oni naplacuju (tj. preplacuju), sve sto se dogodilo je proslo po meni po propisima.
Isto tako kao sto sam rekao, komp ionako ne bi imao jer ti nije radio. Trebao si se javiti na forumu prvo, a ne dati komp na 2 tjedna i onda se zalit. Vjerujem da bi ti dosta ljudi ovdje pomoglo ili preporucilo da otides u neki ducan koji to najplacuju po postenoj cijeni (60kn u Futuri recimo).

Ja sam se samo javio jer sam vidio toliko negativnih komentara, a poruke su ustvari dosta smijesne. Oni imaju pravo naplatiti flashanje i 1000kn ako zele, ne znam tko bi im to zabranio? Cinjenica je da previse naplacuju sa tih 200kn, ali nitko nikoga ne tjera da kod njih uzima te usluge. Kao sto nisi komponente kod njih trebao uzet ako nisi htio, tako nisi morao ni flashanje biosa kod njih uzet ako nisi htio. Zao mi je sto je tako ispalo, ali trazenje pomoci ovdje na forumu ti je potpuno besplatno. Steta sto to nisi iskoristio prije, ima tu par jako dobrih ljudova koji bi ti svakako pomogli.

Jel postoji mogucnost da otkazes to flashanje biosa kod njih? Mozda ti mogu vratiti sve u ducan isti/slijedeci dan, pa odneses u neki drugi ducan gdje ti to rijese za pola sata? Posalji mail/nazovi, nista te ne kosta
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2018., 22:48   #3180
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Cek malo, isporucili su ti komp koji ne daje sliku, bez standardnog flashanja biosa na zadnju verziju i jos ti hoce zbajbočit 200 kn unaprijed za komp u garanciji?



Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
A da citas malo umjesto da brzas sa glupostima.

Dijagnostika kvara se naplaćuje od pamtivijeka, ako računalo nije slagano u linksu, nema veze što su nove komponente.

Zato uvijek ali uvijek tražiš da ti oni slože komp jer se svaki komp testira prije isporuke.

Pa makar falila grafa, imaju oni s čim testirati.
Gabre je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na