Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2008., 20:39   #1
Blade Laser
Registered User
 
Blade Laser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: -
Postovi: 8
Powercolor Radeon1950pro

Ispricavam se zbog prve teme, eto nadam se da je ovo bolje.

Pozdrav, eto imam jedan problem (naravno u ve-milu kazu da je apsolutno sve uredu ).
Problem je taj da kad zavrtim neku malo zahtjevniju igru (?), ubrzo nakon load-anja mi samo izbaci black screen (i naravno zvuk zaglavljenosti), onda kad prebacim na desktop mi se javi nekakva poruka da je VPU prestao respondat na driver. To se naime dogadja kad pokusam zavrtiti HL2, NWN2, dok sa WOW-om radi relativno normalno. (u wow-u se ponekad izgubi tekstura)
E pa ja sam prilicno pissed off na ve-mil jer je ovo bila vec 4-ta reklamacija, a stalno se ponavlja jedno te isto, naravno oni rekli da je sve uredu.
I kako bi azra rekla: "A sta da radim....?"
Unaprijed zahvaljujem.

Komp:
cpu: Intel c2d 6400
mb: Gigabyte 965p-ds3
mem: kingmax 2gb (800)
graficka: powercolor radeon 1950pro 256mb
Blade Laser je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 21:11   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Koje napajanje imaš?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2008., 21:17   #3
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Blade Laser Pregled postova
Ispricavam se zbog prve teme, eto nadam se da je ovo bolje.

Pozdrav, eto imam jedan problem (naravno u ve-milu kazu da je apsolutno sve uredu ).
Problem je taj da kad zavrtim neku malo zahtjevniju igru (?), ubrzo nakon load-anja mi samo izbaci black screen (i naravno zvuk zaglavljenosti), onda kad prebacim na desktop mi se javi nekakva poruka da je VPU prestao respondat na driver. To se naime dogadja kad pokusam zavrtiti HL2, NWN2, dok sa WOW-om radi relativno normalno. (u wow-u se ponekad izgubi tekstura)
E pa ja sam prilicno pissed off na ve-mil jer je ovo bila vec 4-ta reklamacija, a stalno se ponavlja jedno te isto, naravno oni rekli da je sve uredu.
I kako bi azra rekla: "A sta da radim....?"
Unaprijed zahvaljujem.

Komp:
cpu: Intel c2d 6400
mb: Gigabyte 965p-ds3
mem: kingmax 2gb (800)
graficka: powercolor radeon 1950pro 256mb
Reci ti nama koje drivere imaš, i jesi probal izmjenit pa onda igrat. npr meni su za tu grafičku a imal sam istu bili 7.11 bog i batina, ko i sad na ovoj!! Si probal još koju osim tih igrica,? Nisam probal te ali sa ostalima nisam imal problema, a i moguće da si dobil neku nevaljanu(šalim se nisi)sigurno su driveri krivi!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 22:29   #4
Blade Laser
Registered User
 
Blade Laser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: -
Postovi: 8
Napajanje je chieftecovo od 550w.
Probao 6.11; 7.4, 7.6, 7.9, 8.1 drivere.
Lagano vec dobijam zivcani napadaj jer je čiča rekao da je on vrtio 3dmark 2001 2 dana i da je sve bilo uredu a meni nakon 2min 3dmarka se srusi...
Blade Laser je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 22:38   #5
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Blade Laser Pregled postova
Napajanje je chieftecovo od 550w.
Probao 6.11; 7.4, 7.6, 7.9, 8.1 drivere.
Lagano vec dobijam zivcani napadaj jer je čiča rekao da je on vrtio 3dmark 2001 2 dana i da je sve bilo uredu a meni nakon 2min 3dmarka se srusi...
Daj si skini 7.11, i njih probaj, i vrti 3DMark06 sa hotfixom- ma mora radit, ak ne radi, baci čiči karticu u glavu i recu mu gle kaj si sad napravil-strgal si mi karticu!! šalim se!! Ne zbilja ak ne radi reci nek on tebi pokaže kak radi ili sprobaj karticu kod nekog frenda! Pa javi!!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 08:48   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Skini omege pa probaj, nekima je to rješilo problemekao čarobnim štapićem...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 21:11   #7
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Ne pokusavaj nista...Mijenjaj to.... UZMI LOVU NATRAG...Meni 4 graficke nisu radile,i sve su powercolor...Moras doci tamo bijesan,traziti da razgovaras s direktorom,i onda rijesiti malo papirologije...Odi u hgspot i uzmi sapphire ili nesto drugo...Vjeruj mi,od powercolora nista dobro...Nema veze sa nicim drugim nego ve milom...Poludio sam sa njima...ova peta koju sam uzeo (sapphire radeon x1650 iz hgspota radi apsolutno perfektno)...
Vemil i powercolor=GIANT SCREW UP =)
Nadam se da ces me slusati...
winter je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 21:41   #8
Dr. Big
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 23
ne mozes nista izgubiti ako si instaliras catalyst 7.11 ili 7.12, odnosno omega radeon drivers
Dr. Big je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 22:30   #9
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor winter Pregled postova
Ne pokusavaj nista...Mijenjaj to.... UZMI LOVU NATRAG...Meni 4 graficke nisu radile,i sve su powercolor...Moras doci tamo bijesan,traziti da razgovaras s direktorom,i onda rijesiti malo papirologije...Odi u hgspot i uzmi sapphire ili nesto drugo...Vjeruj mi,od powercolora nista dobro...Nema veze sa nicim drugim nego ve milom...Poludio sam sa njima...ova peta koju sam uzeo (sapphire radeon x1650 iz hgspota radi apsolutno perfektno)...
Vemil i powercolor=GIANT SCREW UP =)
Nadam se da ces me slusati...
Joj daj ne glumi, imal sam ja powercolor i sve je za 5, najbolja kartica je oda njih, tiha i hladna ko led. To kaj se tebi desilo može bit 1od100, istina, ak ni sa 7.11 se nebude popravilo nek vrati i nek napravi ko ti al inače je sve uredu sa POWERCOLOROM,
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 23:28   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ima tu neke istine... Kod lege PowerColorova HD 3850 ne radi dok moja Sapphireova HD 3850 radi, a kod mene pak obje rade. Ne znam tko je tu lud...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2008., 00:05   #11
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ima tu neke istine... Kod lege PowerColorova HD 3850 ne radi dok moja Sapphireova HD 3850 radi, a kod mene pak obje rade. Ne znam tko je tu lud...
A onda nije do kartice.....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 15:24   #12
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
danc00,ne mozes mi tvrditi da powercolor radi dobre kartice...oni rade jeftino smece (koje kupuju za 75 kn,a u ducanu prodaju za 400-500kn)Jednostavno ako 5 kartica nisu radile (a to su i stara i nova serija) ne mozes tvrditi da su dobri...Mogu i ja tvrditi da je npr najbolji mobitel nokia 3310 samo zato jer ju ja imam i jel radi... (nemam,ali kuzi se kaj hocu rec =D)
winter je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 22:06   #13
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor winter Pregled postova
danc00,ne mozes mi tvrditi da powercolor radi dobre kartice...oni rade jeftino smece (koje kupuju za 75 kn,a u ducanu prodaju za 400-500kn)Jednostavno ako 5 kartica nisu radile (a to su i stara i nova serija) ne mozes tvrditi da su dobri...Mogu i ja tvrditi da je npr najbolji mobitel nokia 3310 samo zato jer ju ja imam i jel radi... (nemam,ali kuzi se kaj hocu rec =D)
Ajd, dobro, ja to ne vjerujem jer sam imal dobra iskustva, ti nisi pa imaš pravo na svoje mišljenje, moguće da ne valjaju al koje onda VALJAJU?? Po tome svi bi trebali kupovat samo SAPPHIRE, jel tako?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 14:12   #14
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Nee...ja sam samo rekao da te powercolorke nisu pouzdane jer se meni dogodilo,znam jer se i drugima dogodilo,ali i frend je radio na praksi gdje je ugradivao grafe u komp i zna da puuuuuno powercolora nije radilo ...
=)
winter je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 16:29   #15
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor winter Pregled postova
Nee...ja sam samo rekao da te powercolorke nisu pouzdane jer se meni dogodilo,znam jer se i drugima dogodilo,ali i frend je radio na praksi gdje je ugradivao grafe u komp i zna da puuuuuno powercolora nije radilo ...
=)
Onda ti vjerujem! Nema kaj. Al onda od kojeg proizvođača uzet????
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 16:59   #16
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Pa slusaj....Mozda se moze izdvojiti 50 kuna vise pa se uzme sapphire ( Nije zato jer ju imam,nego jer jos uvijek nisam cuo nikoga da sapphirovka nije radila...)
I pogledati malo okolo...Recimo club 3d su isto dobre kartice...Leadtek isto nije los...Ali stvar je u tome da uopce ne znam jel se ovdje prica o AGP-u ili PCI-E...
Jer recimo ve-mil daje od agp-a samo powercolorove koje su jeftinije...A sad tek vidim da u hg-spotu imaju sapphire po istoj cijeni...tako da se vise isplati u hg spot...Izmedu ostalog,zato jer ak vam tamo nesto rikne-dodes na reklamaciju-uzmes novi proizvod i gotovo...
Previse je zeznuto to sa ve-milom i grafickama :P
winter je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 21:49   #17
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Obozavam kad se ovi nazovi strucnjaci u slabu struju i SMD lemljenje nadju prepredati koje grafe valjaju, a koje ne
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 22:38   #18
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
@winter
mislim da Gigabytica 965P-DS3 nema AGP
Sorry na OT
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 00:45   #19
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
@winter
mislim da Gigabytica 965P-DS3 nema AGP
Sorry na OT
Da...istina...Pa super,onda je barem veci i jeftiniji izbor kad je pci-e =P
winter je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 13:08   #20
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
prva stvar, u vemilovom servisu ti ne rade serviseri koji baš nekaj znaju o svom poslu. kad ti on kaže da je vrtio 3dmark 2 dana, dođe mi da se popišam od smijeha...

praksa ti je ta da lik zaprimi karticu, stavi u komp, upali ga, EVENTUALNO odvrti jedan test 3dmarka, i vadi karticu van.

nisu oni baš tako druželjubivi da će sad samo zbog tebe raditi ne znam kaj, živo im se hebe. znam kako to ide, delal sam tamo.

odi tamo i reci da buš zval inspekciju, da hoćeš razgovarat s direktoricom, popizdi i radi scene, to je jedino rješenje da dobiješ povrat novca ili novu karticu. bar ja znam da su na takav način ljudi uspjeli dobivat što su htjeli.


a što se tiče powercolor kartica, svojedobno je bila akcija 1650xt powercolor za neku siću love. u jednom tjednu od prodanih 30ak komada, 20 je došlo na reklamaciju. videomemorija je rikavala generalno... ne znam ako vam to što znači, ali ja doma imam 1950pro i jako sam zadovoljan. tako da mislim da je to stvar serije i sl.
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na