Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2022., 15:21   #61231
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Automobili

Nije ovo Amerika, tu si si sam kriv ako si debil.

Bilo mi je nevjerojatno, ali ovdje ekipa sa sobom nosi one kanalice kakve vidimo po podu na koncertima, i to uredno postavljaju po podu ako recimo pune iz kuće preko nogostupa. Nisam još vidio nezaštićen i neoznačen kabel na podu.

Kaj se strganih nogostupa i rupa na cestama tiče. Ekipa ide okolo i ono kaj primijete zaokruže sprejem. Vikendom su akcije krpanja i samo idu okolo i krpaju. Opet, ak se sjebeš na rupu koja je zaokružena, kriv si si sam
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 15:27   #61232
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
100% sam siguran da nije tako tj. da si nisi sam kriv. Kanalice po podu su ok unlike rvatistan gdje kablovi vise kroz prozor. Siguran sam da će tu biti problema. Ne možeš javni prostor uzurpirati i potencijalno ugrožavati ostatak zbog svojih potreba.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 15:57   #61233
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Znam na kaj si mislio, da će ljudi ić namjerno uspinjati za kabele i skakati u rupe u nadi da će dić brzu lovu. Ako i iskoči nešto takvo, primijećeno je i popravljeno jako brzo. Općine uzimaju porez od oko 1500-2000 kn mjesečno od svakog kućanstva i ta lova ide u održavanje i “life improvement”. Što je finiji kvart, ta cifra je veća, ali onda maltene možeš s poda jesti. Nikome nije u cilju da mu vrijednost nekretnine padne i da postane dostupno svakome, pa je dosta veliki pritisak da sve bude što je bolje moguće.

Kad fotkam kuće za agencije za nekretnine, traže me da fotkam iz kuteva iz kojih se ne vidi da je stambena zgrada pored…bikoz propuh od kuće iz 18. stoljeća (EPC kategorije E) je za ljude, a stan u modernoj zgradi (B i C) je za sirotinju. Snimao sam kuću Gianfranca Zole prije par tjedana. Sredina 18. stoljeća, na brodu imaš više izolacije. Ovdje si bogat kad imaš takvu kuću i možeš poplaćati sve režije. Naravno i punjač za Teslu na njoj
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 16:10   #61234
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Opa. Trebao si autogram izmusti. Platio bi ti. Zbog njea sam zavolio CFC.

Inače nisam mislio na namjerno nego i na slučajno. Zamisli ti kabao visi s trećeg kata dolje do auta i recimo navečer se biciklist vozi i zapne vratom/glavom za kabao. Divno jelda. Mislim ima tu i u SMB budem snimio majstor puni svoj električara i kabao po podu ide prek javnog puta.

Kao i obično u ovoj propuh državi nikom nije stalo do toga. Komunalac prolzi i sa da četiri zuba u ustima i četiri razreda osnovne niti ne zna što se događa.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 13.05.2022. u 16:19.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 16:30   #61235
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ok je uz lampu ali znaš da nije lampa svaka dva metra kaj onda kabao visi po podu? Tko je odgovoran kada se netko zaplete, padne i ozlijedi ili možda gore?

Npr ako se popikneš na strgani nogostup ili tako nekaj onda možeš tužiti grad i dobiti odštetu. Što u tom slučaju kada grad daje punjač, a korisnik je taj koji stavi kabao?
Kabao je posuda, žica je kabel
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 17:01   #61236
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Opa. Trebao si autogram izmusti. Platio bi ti. Zbog njea sam zavolio CFC.
Tom sam se i ja nadao, ali ostavio je sinove doma samo. Oba su grda na tatu.
Dosta skroman vozni park. Mini Cooper E i C klasa u dvorištu. Dosta skromno i neupadljivo živi s obzirom kakva je veličina. Respekt totalni
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 17:02   #61237
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Kibla je posuda.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 18:35   #61238
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Kibla je posuda.
E kibla je posuda, ali specifična, to sam jedino čuo da se govori za onu posudu kod klipnog berača kukuruza

Kiblu još nisam čuo da se toči na benzinskoj
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 22:54   #61239
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,950
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Što se tiče hrđe na novim diskovima to na, koliko sam čuo, dobra stvar.
Da je hrđa na diskovima dobra stvar onda novi diskovi vjerojatno ne bi došli namazani sa masti koja spriječava hrđanje

Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Diskove nikad ne mjenjat u ovlastenom servisu. Uvijek oderu. Imas izbor na stotine raznih diskova online, sve variraju od 30 do 100 eura po komadu, a izmjena ne zahtjeva nikakvo znanje osim baratanja osnovnim alatom.
Za neke aute visoke klase je potrebno dati komandu u tvorničkom softwareu da ABS/ESP kompjuter otpusti kočiona kliješta. Bez toga nema zamjene ni pločica ni diskova. Neki meštri to nisu znali pa su npr. pajserom odvalili kliješta pokušavajući ih raširiti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 23:01   #61240
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Da je hrđa na diskovima dobra stvar onda novi diskovi vjerojatno ne bi došli namazani sa masti koja spriječava hrđanje
Kvalitetni diskovi će pokazati znakove hrđanja u slučaju da se vozilo ne koristi u roku dan-dva nakon kiše, ako se vozi ofc da to nećeš vidjeti. Druga je stvar što proizvođač ne želi da diskovi propadaju dok stoje na skladištu.
Roy je offline   Reply With Quote