Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2021., 18:27   #1
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Audio i video neusklađni - pucketanje

Problem s audio i video reprodukcijom, prvenstveno na Youtube. Napravio sam i clean instalaciju Windoesa, bez pomoći. Na početku videa je sve ok, a onda nakon 15-tak sekundi polako počinje, kao da slika počne kasnit i čuju se pucketanja. Memorija i procesor su preko 50% na mojoj kanti, ali nije na 100 da ga ne može prožvakat. Ima li itko ideju? Svi preglednici su isprobani, više ili manje očito u pojedinim. Pucketanje nestane, ako se prebacim na drugi tab, čim ne vidim sliku, nego samo čujem zvuk.

Hvala
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 18:46   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293582

slično mi je bilo, i na kraju mislim da sam utvrdio da je proc/ploča bila rikavela.. davno je bilo, no eto bar jedna smjernica što bi moglo biti.. čak evo vidim isti komp je u pitanju, i ploča i procesor
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2021., 19:38   #3
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
To mi je bio drugi pick, jer sam prevrtio sve moguće :/
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 14:18   #4
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Jesi probao ugasiti HW acceleration???
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 14:39   #5
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Throttling? Ako nakon nekog vremena pocne kenjat to mi zvuci kao da se nekaj pregrijava...CPU / GPU Temp? VRM-ovi na MBO? Dovoljno hladis sve komponente? VP9 Encoder zdere dosta stariji CPU (kod mene na i5 7300HQ zna derat 35-55%). I osjeti se.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 14:53   #6
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Imao sam takav problem na jednoj 775 ploči. Nisam skužio do čega je. Na windows 10 se čulo to pucketanje. Na win 7 je bilo sve ok. Ostavio windows 7
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 16:59   #7
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
HW acceleration nije. Skinuo neki hardware monitor i jedna od 3 temp matične šiba preko 100 stupnjeva(ako mu je vjerovati). Proc i grafa više nego uredni. Skinem sve hladnjake i očistim te probam s novom pastom, na dodir nisu vrući, što ne znači da doista nisu.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 18:51   #8
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Napokon se bacio na posao, promijenjena pasta i skinuta žvaka na tranzistorima kod nortbridgea te sam i na njih namazao pastu. Bila je noćna mora, ali sam uspio, ima ih 10-tak. Southbride je mali zasebno i ima termalnu žvaku na samim finovima s naljepljenim aluminijskim ukrasom. Njega sam maknuo, bar je bolje strujanje zraka preko njega. Problem je riješen, ili je bar smanjen za 90+%.
Ipak je hardverski problem, koji se očitaovao softwerski. Hvala svima na preporukama.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 09:43   #9
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Napokon se bacio na posao, promijenjena pasta i skinuta žvaka na tranzistorima kod nortbridgea te sam i na njih namazao pastu. Bila je noćna mora, ali sam uspio, ima ih 10-tak. Southbride je mali zasebno i ima termalnu žvaku na samim finovima s naljepljenim aluminijskim ukrasom. Njega sam maknuo, bar je bolje strujanje zraka preko njega. Problem je riješen, ili je bar smanjen za 90+%.
Ipak je hardverski problem, koji se očitaovao softwerski. Hvala svima na preporukama.

Zvaka ili Thermalpad? Ak hladnjak i dalje nasjeda na sve onda si OK.


tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 11:15   #10
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zvaka ili Thermalpad? Ak hladnjak i dalje nasjeda na sve onda si OK.

Meni je to sve isto . Nasjeda, provjerio sam. Pucketanje se ponekad čuje u prebacivanju na sljedeću aplikaciju i sl. Video je sad savršen, kao i usklađenost zvuka i slike. Jasn za ufo mi je da je šteta do sad napravljena, ali šta je tu je. Iako temp i dalje stoji preko 100, ali to je vjerojatno do senzora.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2021., 12:58   #11
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Meni je to sve isto . Nasjeda, provjerio sam. Pucketanje se ponekad čuje u prebacivanju na sljedeću aplikaciju i sl. Video je sad savršen, kao i usklađenost zvuka i slike. Jasn za ufo mi je da je šteta do sad napravljena, ali šta je tu je. Iako temp i dalje stoji preko 100, ali to je vjerojatno do senzora.

Ak je tamo bio termalni pad moras staviti adekvatni termalni pad. Ak je bila zvaka (zasuseno govno od paste koju si trebao strugat ili alkoholom cistit) > sve OK. Ne sjecam se vise kak je bilo na AM3 plocama u tom dijelu nazalost, mozda tko od forumasa ima nekaj takvog sa strane da cekira.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 14:04   #12
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
imao sam istu takvu ploču i procesor s istim problemom, nisam uspio riješiti, ali nije mi ni palo na pamet da pogledam stanje northbridgea.. imam ju još spremljenu u ladici, mogu pogledat šta je ispod..
jesi stavljao na ploču možda bios od 890gx extreme3 ploče?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 15:56   #13
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Bio je thermalpad, iskreno ovo je bio budget repair. Bilo je sve ili ništa, i upalilo je. Šta je točno bio problem, pitanje je. Hladnjak ih dira i na oprugama ga stišće, tak da. Nisam dirao Bios.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 16:21   #14
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Bio je thermalpad, iskreno ovo je bio budget repair. Bilo je sve ili ništa, i upalilo je. Šta je točno bio problem, pitanje je. Hladnjak ih dira i na oprugama ga stišće, tak da. Nisam dirao Bios.

Ako je tako - nije dobro - hladnjak vjerojatno ne nalijeze kak spada na mosfet i ak ces duze ganjat load prdnulo bu nekaj a onda MBO bye - bye. S Mosfetom se nije za igrat.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 17:35   #15
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Nek nije, radi bolje nego prije i to mi je jedino bitno. Nek i prdne, konačno će mi dat razlog za novi komp. Komp nije vidio igre sigurno 5 godina, najveće opterećenje mu je full HD Youtube.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 10:06   #16
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ipak nije riješen problem, ploča lagano govori zbogom. Probao sam izvadit grafu i spojit na integriranu i počne se rušit nakon 1-2 minute, a znam da sam je nekad koristio. Također pucketanje je nekada tu, nekada ga nema.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 11:40   #17
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Probaš možda zamijeniti napajanje ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na